Zobacz wątek - Pierwszy motocykl do 6000zl (dojazd do pracy, krotkie trasy)

Pierwszy motocykl do 6000zl (dojazd do pracy, krotkie trasy)

Tutaj tylko zadajemy pytania o ocenę oferty motocykla, którą sobie upatrzyłeś. Dotyczy motocykli o pojemności większej niż 125 ccm.
_________

Moderatorzy: Walenty, Movi, adam_tomasz, Czester, madcap, Leg1oN, rosiboj, lagiboy, melvin, Landryss25, kravec, gelo007, suhy-19, Bostorn, Boshi, Black-Ghost, leff

Pierwszy motocykl do 6000zl (dojazd do pracy, krotkie trasy)

Postprzez MrWood » 22/8/2010, 15:51

- Jakie masz doświadczenie (ile km na jakim sprzęcie),
Żadne. Dawno, dawno temu.... jakiś ogar, simson, jawa 350, etz.... (jawkę 350 miałem swoją, przelatałem na niej jeden sezon) No, ale to było naprawdę dawno....

- Wiek, waga, wzrost,
35, 100, 190

- Do jakich celów chcesz używać motocykla
Dojazdy do pracy (warszawa). Krótkie trasy - maksymalnie raz w miesiącu jakieś 200km. No i wieczory, weekendy gdzieś pojeździć dla relaksu :)

- Ile kilometrów chcesz przelatać w sezonie?
Nie mam zielonego pojęcia :) Do pracy mam jakieś 18km w jedna stronę. Z tym, że przejeżdżam przez centrum (korki okrutne)

- Ile gotówki masz na sam motocykl i czy pomyślałeś o ciuchach?
7000 na moto (+/-1000) i na ciuchy jakieś... 1000 (+/- 500). Max 10k na wszystko.

- Jaki budżet możesz przeznaczyć na jego utrzymanie w sezonie?
Zależy mi, na jak najmniejszych kosztach.... Mam samochód, który pali jak smok i było by miło, gdyby moto palił jakieś sensowne ilości :)

- Jakie motocykle Ci się podobają - sportowe, nakedy, turystyki, enduro itp.
Podobają mi się sportowe motocykle :)

- Które modele na tą chwilę przyciągnęły Twoją uwagę?
Na pierwsze moto się nie nadaje niestety, ale..... gsxr 600 k7 :D

W zasadzie, obyło by się bez tego posta, bo poczytałem trochę i zdecydowałem się prawie na bandita 600 - przyzwoicie na nim wyglądam, trochę się przejechałem i moc do ogarnięcia, ciut za ciężki, ale może bym się przyzwyczaił... No ale po podliczeniu wszystkiego, okazało się, że spalanie 7/100 to za dużo :/

W związku z tym, proszę o nakierowanie mnie na jakieś modele. Tak jak napisałem: zależy mi na dość małych kosztach i było by miło jakbym czuł się na nim w miarę komfortowo i wyglądał przyzwoicie :)

Proszę też, o nie sugerowanie się moim wiekiem (stary jest, to i rozsądny i nie będzie odkręcał). Co prawda wiek mam słuszny, ale nie idzie to w parze z rozsądkiem :) Lubię szybko jeździć samochodem, więc i z motorem na pewno będzie tak samo. Także niezbyt mocne moto, wybaczające dużo błędów z przyzwoitym spalaniem :D

Pomożecie? :D
MrWood

Postprzez Czester » 22/8/2010, 16:02

Cóż, chłop z Ciebie niemały to i maszyna musi być większa. Bandit niby do ogarnięcia ale jak sam piszesz, że przycisnąć lubisz to jednak bym go nie polecał bo ma kopa jak mocniej odkręcisz. Ja niechcący zaliczyłem gumę z pasażerem więc pozory mogą mylić.

Cóż Ci polecić? Może Yamaha XJ 600? Słabsza i łagodniejsza od Bandita, w miarę duża i wygodna pozycja za kierą. Ujdzie na miasto jak i na małe traski. Ale z tym spalaniem to nie wiele da się wykombinować. Te 6 litrów to praktycznie każdy w tej klasie musi łyknąć.

viewtopic.php?t=52600

Przejrzyj powyższy temat, są tam opinie użytkowników i spalanie.
Wypadki chodzą po ludziach, ludzie po wypadkach nie zawsze.
Czester
Administrator

Postprzez madcap » 22/8/2010, 16:28

rozsądnie napisany post, widać, że czytasz i myślisz
1. mała sugestia - obetnij budżet z moto o 1kzet a dołóż to do ciuchów,
2. bandit nie jest ciężki, to tylko wrażenie, tylko wymaga lekkiego kręcenia i całe wrażenie cięzkości znika
3. z lekką dozą ostrożności proponuję gsx-f 600
(...) Jeżeli w CV napiszesz "2012-2014: sommelier - freelancer" to nikt się nie domyśli, że dwa lata chlałeś z rozpaczy po utracie poprzedniej pracy.
madcap
Administrator

Postprzez Kamusial » 23/8/2010, 17:29

Szczerze, to jeżeli chcesz tanio dojechać do roboty, to kup odblokowany skuter:
http://www.scigacz.pl/Korki,smiertelna, ... 12704.html

Na motocyklu się nie oszczędza- owszem spala mniej i OC o wiele tańsze, ale reszta kosztów wychodzi podobnie jak puszka.

Co do polecanych moto, to podpisuję się pod powyższymi wypowiedziami, czyli idąc z mocą, łatwością ogarnięcia i kosztami utrzymania xj600, bandit, gsxf.
Jak kupisz moto, to poza porządnymi ciuchami, dobrym przeglądem motocykla, warto zainwestować w gmole/crashpady.
Yamaha XJ600 -> TDM 900 -> DRZ 400e
Kamusial
Bywalec

Postprzez MrWood » 24/8/2010, 16:34

Dzięki za odpowiedzi. Obejrzałem sobie proponowane przez Was moto....

CzesterTX napisał(a):Cóż Ci polecić? Może Yamaha XJ 600? Słabsza i łagodniejsza od Bandita, w miarę duża i wygodna pozycja za kierą. Ujdzie na miasto jak i na małe traski.

A więc wczoraj obczaiłem sobie tą xj 600 i zupełnie mi "nie leży". Ten model, owszem podoba mi się ale z roku 2009 :) No ale to nie ta kasa....

madcap napisał(a):1. mała sugestia - obetnij budżet z moto o 1kzet a dołóż to do ciuchów,

Ok. Tak zrobię. Przyznam, że temat ciuchów potraktowałem dość pobieżnie.. Zajrzałem do paru sklepów internetowych i "pi razy drzwi" wyliczyłem, że te 1500 wystarczy. Skoro sugerujesz, że mało - to budżet na ciuchy zwiększę.

madcap napisał(a):3. z lekką dozą ostrożności proponuję gsx-f 600

No, tego oglądałem dziś i też mi się nie podoba :) Do tego jeszcze te plastiki po bokach, które zapewne zaraz połamię :/

Kamusial napisał(a):Szczerze, to jeżeli chcesz tanio dojechać do roboty, to kup odblokowany skuter

EEee yyy :roll: ..... a może jednak ten bandzior aż tak dużo nie pali? ;) Nie no, skuter odpada.

Chyba wychodzi na to, że dam szanse bandycie :) Przejadę się nim raz jeszcze na spokojnie, wszystko sobie przemyślę i przeliczę....Sam nie wiem :)
MrWood

Postprzez Kamusial » 24/8/2010, 17:09

Nie martw się, wszystko wyjdzie w praniu. Jak nie kupisz to się nie dowiesz :)
Jakkolwiek pamiętaj, że dobre ciuchy zostają na lata, a moto często się sprzedaje po sezonie jak nie szybciej.
Yamaha XJ600 -> TDM 900 -> DRZ 400e
Kamusial
Bywalec

Postprzez MrWood » 25/8/2010, 15:36

Ogarnąłem temat ciuchów nieco... Wydaje mi się, że przeznaczę na ciuchy ok 3000 resztę kasy co zostanie po prostu przeznaczę na moto :)

W tej chwili zastanawiam się dalej na bandytą, ale tego gsx-f 600 chyba zbyt pochopnie odrzuciłem. Mam w związku z tym jeszcze dwa pytania:

1. Jak to jest z mocą tego gsxf 600? Pełna moc jest dostępna od jakichś tam (wysokich) obrotów? czy ciągnie z pełną mocą od samego dołu?

2. Bardzo duża jest różnica w mocy pomiędzy modelami 600 a 750? Bo różnica w koniach (86KM i 93KM) wydaje się nieduża. I jak jest z dostępnością tej mocy w zależności od obrotów?
MrWood

Postprzez xede » 25/8/2010, 16:38

cbr f moze tez 600 i ladnie wygladaja itd. ;)
xede
Świeżak

Postprzez MrWood » 27/8/2010, 20:26

Dzięki wszystkim za pomoc zakupiłem bandziora :)

Pozdrawiam.
MrWood

Powrót do Oceny ofert sprzedaży.