Zobacz wątek - ....eeee kto pomoże świezakowi?? :)
NAS Analytics TAG

....eeee kto pomoże świezakowi?? :)

Tutaj tylko zadajemy pytania o ocenę oferty motocykla, którą sobie upatrzyłeś. Dotyczy motocykli o pojemności większej niż 125 ccm.
_________

....eeee kto pomoże świezakowi?? :)

Postprzez misssuzuki » 20/8/2010, 13:15

witam.
jestem świeża i to bardzo ;> mam zamiar robić sobie dopiero prawko, ale nie ukrywam że cacka na dwóch kólkach to moja miłość. w związku z tym mam od groma pytań co do tego tematu ;) na początek chciałabym się dowiedzieć jaki motorek na start?? czy aprilia rs 50 sie nadaje? jestem cholernie niecierpliwa, chciałabym od razu mieć mocnego ścigacza- ale wiem że to nie wyda :twisted: (niestety) a enduro jakoś do mnie nie przemiawiają- a słyszałam że na takim najlepiej zacząć :roll:
Quod me non necat...
Avatar użytkownika
misssuzuki
Świeżak
 
Posty: 5
Dołączył(a): 20/8/2010, 12:45
Lokalizacja: Gdańsk


Postprzez _teddy_ » 20/8/2010, 13:20

Ja bym polecał jakąś 125. Aprilie RS 125, Honda NSR 125, Honde CBR 125 albo Yamahe YZF 125.

Też szukałem niedawno motocykla i zdecydowałem się na Hondę CBR 125. Ma dość niezawodny silnik, pali śmieszne ilości paliwa. Minusem są tylko kiepskie osiągi, ale jak na pierwszy sprzęt i tak nie ma co narzekać.

edit: aha to pod warunkiem, że już wyrobisz sobie prawko :]
_teddy_
Świeżak
 
Posty: 58
Dołączył(a): 17/8/2010, 13:44
Lokalizacja: PÅ‚ock/Warszawa


Postprzez misssuzuki » 20/8/2010, 13:36

a nie mogę najpierw kupic- potem prawko? ;p no bo przecież na czymś ćwiczyć muszę :twisted: a nie ukrywam, że na maszynach jeździłam jak do tej pory tylko na pasażerce :roll:


acha i jeszcze coś- lepszy nówka sztuka czy śmigany? jakimi kryteriami się kierować przy wyborze?
Quod me non necat...
Avatar użytkownika
misssuzuki
Świeżak
 
Posty: 5
Dołączył(a): 20/8/2010, 12:45
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez _teddy_ » 20/8/2010, 13:42

Jasne, że możesz kupić najpierw, ale jeżeli będziesz jeździć po drogach publicznych bez uprawnień to ryzykujesz tym, że policja może Ci odroczyć możliwość zdawania egzaminu w przypadku jakiejś kontroli.

Możesz sobie za to legalnie jeździć motorowerem (pojemność 50cm3) jeżeli masz skończone 18 lat.

edit: Ja szukałem używanych bo to pierwszy motocykl, więc pewnie wywrotki będą się zdarzały. Szkoda nowego maltretować :]
_teddy_
Świeżak
 
Posty: 58
Dołączył(a): 17/8/2010, 13:44
Lokalizacja: PÅ‚ock/Warszawa

Postprzez misssuzuki » 20/8/2010, 14:06

a ile już jeździsz?? przez co najczęściej zdarzają się w(y)padki? :wink: ja uwielbiam szybką jazdę, czuć ten wiatr i migające widoki :oops: ale pewnie jak sama będę prowadzić to będę miała nasrane w gaciach ;> 18 ukończona- trochę dawno . żałuję że dopiero teraz zaczęłąm się tym interesowac, bo dźwięk pracującego silnika doprowadza mnie do ekstazy :lol:
Quod me non necat...
Avatar użytkownika
misssuzuki
Świeżak
 
Posty: 5
Dołączył(a): 20/8/2010, 12:45
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez enek » 20/8/2010, 14:12

Wypadki najczesciej zdarzaja sie przez nieuwage i brak doświadczenia kup sobie cos używanego szkoda nowego sprzęta na pierwsze moto :) No i rob prawko :)
enek
Świeżak
 
Posty: 142
Dołączył(a): 28/2/2010, 17:38
Lokalizacja: Zielona Góra

Postprzez _teddy_ » 20/8/2010, 14:17

Ja początkujący jestem. Jeżdżę z 2-3 miesiące dopiero, wcześniej miałem jakieś epizody ze skuterami i eMZetką.

Wypadki zdarzają się przez masę rzeczy: nieuwaga, zła prędkość, wina innych użytkowników drogi itd. Jest tego naprawdę sporo. Polecam poczytać relacje doświadczonych motocyklistów o ich przygodach bo można się wiele dowiedzieć. Ja się otarłem o wywrotkę jak skręcając na skrzyżowaniu dodałem trochę gazu a był tam rozsypany piasek, zarzuciło mi trochę tyłem, ale nic się nie stało.

Co do szybkiej jazdy to przekonasz się, że siedząc za kierownicą i będąc zdana tylko na siebie i 70km/h będzie wystarczające :D

Radzę pójść na kurs, tylko znajdź sobie taki ośrodek, żeby jeździć na motocyklu na którym zdaje się egzamin. To bardzo pomaga. Pojeździsz troszkę na 250 i od razu będziesz wiedziała na czym stoisz i jaki motocykl (pojemność) jest dla Ciebie odpowiedni na początek.

Aha i na to nigdy nie jest za późno ;]
_teddy_
Świeżak
 
Posty: 58
Dołączył(a): 17/8/2010, 13:44
Lokalizacja: PÅ‚ock/Warszawa

Postprzez Killaz » 20/8/2010, 14:23

Dla kobiety? Więc CBR 125 się nada. Wąska, wymiarowo nieco mniejsza, lekka, łatwo się nią manewruje. ;)
Killaz
Świeżak
 
Posty: 206
Dołączył(a): 13/8/2009, 00:23

Postprzez misssuzuki » 20/8/2010, 14:52

właśnie, a jak jest z wagą? To znaczy chodzi o to że do drobinek nie należę ;p i czy nie trzeba brać tego pod uwagę przy wyborze rumaka?? jestem wysoka(170) i ok 80 kg- żeby dobrze się prowadziło 8)
Quod me non necat...
Avatar użytkownika
misssuzuki
Świeżak
 
Posty: 5
Dołączył(a): 20/8/2010, 12:45
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez _teddy_ » 20/8/2010, 15:07

Przy tych modelach na pewno nie będziesz mieć żadnych problemów z wagą motocykla.
_teddy_
Świeżak
 
Posty: 58
Dołączył(a): 17/8/2010, 13:44
Lokalizacja: PÅ‚ock/Warszawa

Postprzez misssuzuki » 20/8/2010, 15:15

a jak jest z pełnym "umundurowaniem"? na początek przy tych motocyklach wystarczy kask pewnie ;) :D
Quod me non necat...
Avatar użytkownika
misssuzuki
Świeżak
 
Posty: 5
Dołączył(a): 20/8/2010, 12:45
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez _teddy_ » 20/8/2010, 15:26

Jak to kask wystarczy? No to wyobraź sobie wywrotkę na asfalcie w kasku, krótkich spodenkach i japonkach przy 100km/h. Im więcej masz odpowiednich części stroju tym mniej się poobijasz przy szlifach, niezależnie czy jeździsz na 50 czy na 1300.
_teddy_
Świeżak
 
Posty: 58
Dołączył(a): 17/8/2010, 13:44
Lokalizacja: PÅ‚ock/Warszawa

Postprzez kokosowymurzyn » 20/8/2010, 15:44

misssuzuki napisał(a):a jak jest z pełnym "umundurowaniem"? na początek przy tych motocyklach wystarczy kask pewnie ;) :D



viewtopic.php?t=39649&start=0 ;)
Avatar użytkownika
kokosowymurzyn
Świeżak
 
Posty: 13
Dołączył(a): 25/7/2010, 14:52
Lokalizacja: Lublin

Postprzez madcap » 20/8/2010, 15:53

po kolei
poczytaj najpierw tutaj
viewtopic.php?t=49590
i udziel wypowiedzi stosownie do pytań

ponadto jesli masz skończone 18 lat, to zrób prawko
co do używane czy nowe
nim nauczysz się właściwych podstawowych odruchów, to zapewne kilka razy moto będzie leżeć na boku (nie mówię o jakichś ślizgach, tylko o zwykłych parkingówkach), więce odpowiedz sobie sama, czy nie żal będzie kupić nowe moto, czy wpierw używane

ponieważ w opisie masz gdańsk, to zajrzyj pod ten adres, do którego OSK się wybrać
http://www.moto3miasto.pl/viewtopic.php?t=29
to link z opisu OSK-ów na terenie 3-miasta z trójmiejskiego forum (jak widać)
(...) Jeżeli w CV napiszesz "2012-2014: sommelier - freelancer" to nikt się nie domyśli, że dwa lata chlałeś z rozpaczy po utracie poprzedniej pracy.
Avatar użytkownika
madcap
Administrator
 
Posty: 5894
Dołączył(a): 26/5/2009, 19:03
Lokalizacja: wieje wiatr?



Powrót do Oceny ofert sprzedaży.



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 25 gości




na górê