Zobacz wątek - Nie wiem jak zabrać się Za tuning ?!
NAS Analytics TAG

Nie wiem jak zabrać się Za tuning ?!

Dla fanów czterokołowców
_________

Nie wiem jak zabrać się Za tuning ?!

Postprzez Maciek R » 13/8/2010, 16:12

Witam !

Mam 15 lat . Mieszkam we Wróblach (powiat Garwoliński) i wokół mojej wsi nie ma żadnego większego miasta . Od 2 lat jestem posiadaczem quada ATV 110 http://otomoto.pl/inny-inny-hb-atv-110-M2119481.html takie samo jak tutaj na ogłoszeniu. Pomimo tego ze quad ma coś około 7-8km, max prędkość to około 70km/h i, odkręceniu blokady w rączce, ma niezłego kopa i praktycznie żaden teren go nie zatrzyma . Ostatnio gdy nim jeździł trafiłem na piach jak każdy inny na 1/4 gazie go przejeżdżam o dziwo stanąłem w miejscu ! Za żadne skarby nie mogłem ruszyć ! A gdy go pchnąłem do przodu i próbowałem jechać do od razu quada wkopywał mi się pod piach . Ale jakoś mój młodszy brat wziął trochę rozpędu i na max gazie go przejechał tyle że on waży 35kg a 60kg. Trochę się wkurzyłem, ale se powiedziałem że nikt na wsi nie ma quada i tego nie przejdzie wiec se dałem spokój ale ostatnio pewien chłopak kupił sobie jakiegoś używanego quada 200 pojemności z bardzo dużymi oponami z tyłu i pomimo że ma tylko na pęd na tył to piach który wcześniej wspominałem przejechał .

A teraz o co chodzi ostatnio zanazłem filmik http://www.youtube.com/watch?v=Cv6PorVL ... llerie.htm i bardzo się nim zainteresowałem bo jego quad jest identyczny jak mój . Wiec sobie pomyślałem że i ja sobie tak zrobie !

I tu pojawia się problem nigdzie w internecie na allegro itp. nie mogę znaleźć kół takich jak ma mój quad . Opony(16X6-7) to i o wszem znalazłem ale po co mi opony skoro nie mam felg(któych nie mogę znaleźć a najbliższe większe miasto jest oddalone o 40km ale nie sądzę że można tam było kupić całe koła(pomimo tego że tam właśnie tego quada kupiłem ale ten gościu już nie sprzedaje).

A i mam jeszcze jeden problem. Nie ma dnia w którym jak zapale quada to mi łańcuch nie spadnie ! Próbowałem naciągani i smarowania ale to nic nie daje !Wiec w czym tkwi problem ?(Na początku gdy go kupiłem to przez rok nigdy mi nie spadł łańcuch)

Samo do czepieni kół nie sprawi mi problemu bo wiem jak . Wiec chciałbym was się spytać:
1. Czy 4 opony z tyłu o wiele zwiększa możliwość quada ? Lepiej będzie szedł po śniegi itp .?
2. Czy jest możliwość że łańcuch będzie częściej spadał ?
3.ObrazekJak już będę miał te 2 nowe koła to będę chciał je doczepić za pomocą przedłużenia 3 śrub w środku felgi które widać na powyższym zdjęciu . I chciałbym wiedzieć czy takie doczepienie kół jest dobre ? Bo innego wyjścia dla siebie nie widzę .
4. Ostatnie i najważniejsze pytanie ! Tak jak mówiłem nigdzie nie mogę znaleźć kół do quad ani nowych a ni używanych! Wiec proszę abyście mi pomogli znaleźć ! Mam na myśli jakieś linki ze stronami albo może wy macie na sprzedaż ?

Wszystkim góry dziękuje za pomoc !
Maciek R
Świeżak
 
Posty: 2
Dołączył(a): 13/8/2010, 15:16
Lokalizacja: Wróble-Warogcin


Postprzez glodzilla » 17/8/2010, 21:04

Zastanów się dobrze co ty chcesz z tym zrobić

Odpowiadam

1
4 opony z tyłu puknij się w głowę nie ma się co oszukiwać te opony co są seryjnie to szrot taczki mają lepsze opony kup opony jakieś firmowe z dobrym protektorem ale czy to się opłaca do czegoś takiego to nie wiem mówisz że słabo idzie po śniegu zrób sobie łańcuchy na koła to wtedy będzie efekt

2

Łańcuch ci spada może być zębatka krzywa albo się rama pokrzywiła i nie ma równego położenia tylna zębatka może być krzywo do wychodzącej ze skrzyni biegów

3

Zastanów się dobrze przecież śruba 8 czy pręt 8 tego nie wytrzyma na oko widzę że tam jest nakrętka 8 i dodawanie kół to nic nie da bo to nie wytrzyma chyba ze zespawasz ze sobą felgi ale to jest bezsens i takie doczepienie kół nie jest dobre


Dobijacie mnie z takimi postami
glodzilla
Świeżak
 
Posty: 25
Dołączył(a): 24/6/2009, 15:08


Postprzez cinekkk2 » 19/8/2010, 23:13

o dziwo stanąłem w miejscu ! - hahaha;d to mnie rozwaliło ;d;d
cinekkk2
Świeżak
 
Posty: 53
Dołączył(a): 21/5/2009, 18:14
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Żółwik » 10/10/2010, 09:52

Moja rada - quada zostaw młodszemu bratu a sam zbieraj na nowego. Nie ma sensu tutaj Tuning ani nic. Założenie dodatkowych opon tylko pogorszy sprawę bo quad nie ma mocy ( on ma z tego co pamiętam 7KM) więc to się mija z celem.

Żeby łańcuch nie spadał trzeba go dobrze naciągnąć i smarować - sprawdź zębatki jak nie możesz ocenić ich stanu daj nam tu na forum zdjęcia.
Żółwik
Świeżak
 
Posty: 50
Dołączył(a): 9/10/2010, 17:09

Postprzez Maciek R » 2/12/2010, 20:00

A czy do tego typu modelu ATV 110 dało by się przeczepić opony 8 calowe ? Bo jeśli tak to może bym zainwestował w tego typu opony np. 22x12-8
Maciek R
Świeżak
 
Posty: 2
Dołączył(a): 13/8/2010, 15:16
Lokalizacja: Wróble-Warogcin

Postprzez henio12323 » 2/12/2010, 22:04

duzo z niego nie wycisniesz podzwon do serwisów z chinami i cos moze znajdziesz ;d co do spadania łancucha albo masz cos krzywego albo masz cos krzywo naciągniete. nie wiem jak wyglada naciag łancucha w quadzie ale moze jakos masz krzywo tył w stosunku z przodem i sie dzieje tak jak sie dzieje ;d
KTM 300 EXC
Yamaha FZ6
GasGas TXT 250

Częsci do motocykli, serwis, tuning.. PW
Avatar użytkownika
henio12323
Moderator
 
Posty: 26032
Dołączył(a): 30/12/2008, 20:49
Lokalizacja: Włodawa / LBN

Postprzez Naszim » 7/1/2011, 22:38

co do tuningu, nie warto.

co do spadania łańcucha to sprawdź czy nie masz luzu na wahaczu tylnym ponieważ może chodzić na boki i dla tego spada. z tego co wiem to napinacz łańcucha to taka rolka i sprężyna która ją naciąga. daj dodatkową sprężynę do naciągnięcia lub drugi taki napinacz od góry. może masz luz na tej rolce? a może po prostu już napęd do wymiany? ile już na nim jeździsz?

co do opon:
http://oponyquad.pl/
ty masz pewnie 8 cali:
http://oponyquad.pl/opony-8-,37.html

takie w miare tanie i do 110 wystarczające.
Avatar użytkownika
Naszim
Świeżak
 
Posty: 409
Dołączył(a): 28/12/2010, 23:13
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez henio12323 » 7/1/2011, 23:20

troche sie z odpowiedzią spóźniłes :d
KTM 300 EXC
Yamaha FZ6
GasGas TXT 250

Częsci do motocykli, serwis, tuning.. PW
Avatar użytkownika
henio12323
Moderator
 
Posty: 26032
Dołączył(a): 30/12/2008, 20:49
Lokalizacja: Włodawa / LBN



Powrót do Quady



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość




na gr