Zobacz wÄ…tek - Enduro do 3 tyÅ›
NAS Analytics TAG

Enduro do 3 tyÅ›

Enduro, Cross
_________

Enduro do 3 tyÅ›

Postprzez krzychu12 » 26/7/2010, 21:30

Witam jestem nowy prosił bym o pomoc.
Jak w temacie chcę zakupić enduro do 3 tyś wiem że to mało ale tyle uzbierałem sam. Mam 16 lat, 175 cm wzrostu, i 70kg .
Moje doświadczenie jest praktycznie zerowe, jeździłem tylko simkiem przez rok. Przeglądałem allegro w poszukiwaniu ów wybrańca i znalazłem kilka:
-Kawasaki KMX 125 - rok produkcji 2001, przebieg 18 tyÅ› km
-Aprilia ETX 125 - rok produkcji 2000, przebieg 28 tyÅ› km
-Gilera RC 125 - rok produkcji 1994,
-Honda CRM 125 - rok produkcji 1990,
1) Jakie spalanie majÄ… podane prze zemnie motorki,
2) Jak z dostępem do części,
3) Czy nadają się na leśne trasy i krótkie wypady do miasta,
4) Jakie mają zawieszenie (chciałbym trochę poskakać i nie wymieniać przy tym zawieszenia co sezon)
5) Który będzie najlepszy dla mnie,
Za wszystkie odpowiedzi bardzo dziękuje a może macie jeszcze jakieś enduro nadające się do lasu i do miasta, którego nie wymieniłem.
krzychu12
Świeżak
 
Posty: 60
Dołączył(a): 26/7/2010, 21:13


Postprzez henio12323 » 26/7/2010, 22:16

1) 4-7 litra
2) zaden z wymienionych moto nie jest liderem w częsciach zamiennych. do kmx ciezko z czesciami do ramy. do apki chyba ciezko ze wszystkim. gilera to nietypowy motor wiec nawet nie wiem co to za silnik tam siedzi. crm juz lepiej podobnie jak w kmx z przewagą crm bo pasują czesci od 250 z tego co pamietam.
3) nadajÄ… sie
4) nie da sie nimi poskakac najlepsze zawieszenie ma CRMa. nie jest to super sportowe zawieszenie ale chyba najlepsze jest. zresztą sam musisz zobaczyc i ocenic bo powiem ci że jak zaczynałem zabawe w off road to takie zawieszenie było na poczatek dobre. teraz na starym sprzęcie czuje sie jak na rowerze - 0 amortyzacji tylko jakies spręzynki :P wiec sam musisz sobie odpowiedziec czy dla ciebie to wystarczy czy nie. bo jedni takie zawieszenie szybko dobija a inni polatają kilka lat ze swoimi skokami
5) sam sobie wybierz skąd mamy wiedziec które jest specjalnie dla ciebie ? kazdy wymaga czegos innego. a wszystkie wymienione moto są z tej samej klasy i za takąsamą kase wiec są bardzo podobne do siebie

6) ja tam bym wybrał yamahe DT - najłatwiej o częsci i moc podobna :)
KTM 300 EXC
Yamaha FZ6
GasGas TXT 250

Częsci do motocykli, serwis, tuning.. PW
Avatar użytkownika
henio12323
Moderator
 
Posty: 26032
Dołączył(a): 30/12/2008, 20:49
Lokalizacja: WÅ‚odawa / LBN


Postprzez Landryss25 » 26/7/2010, 23:34

Przyklejone tematy.
,,De gustibus non est disputandum"(Å‚ac.)-O gustach siÄ™ nie dyskutuje.
Avatar użytkownika
Landryss25
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 6269
Dołączył(a): 2/10/2007, 17:28
Lokalizacja: Liw



Powrót do Offroad



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości




na górê