Zobacz wątek - Cross a straż leśna
NAS Analytics TAG

Cross a straż leśna

Przepisy, prawo
_________

Cross a straż leśna

Postprzez Kazmir » 19/7/2010, 19:59

Witam.
1. Zastanawiałem się ostatnio co może zrobić motocykliście straż leśna jeśli go złapie. Jakie mogą być tego konsekwencje :lol: Czy straż leśna może zarekwirować motor lub oddać delikwenta w ręce policji?

2. I jeszcze jedno czy leśniczy ma prawo zatrzymania tej osoby do czasu przyjazdu policji??
Kazmir
Świeżak
 
Posty: 63
Dołączył(a): 19/7/2010, 19:45
Lokalizacja: Bolesławiec


Re: Cross a straż leśna

Postprzez madcap » 19/7/2010, 20:05

1. odpowiedź brzmi nie
2. odpowiedź brzmi nie

mogą wlepić mandat
(...) Jeżeli w CV napiszesz "2012-2014: sommelier - freelancer" to nikt się nie domyśli, że dwa lata chlałeś z rozpaczy po utracie poprzedniej pracy.
Avatar użytkownika
madcap
Administrator
 
Posty: 5894
Dołączył(a): 26/5/2009, 19:03
Lokalizacja: wieje wiatr?


Postprzez bastek00 » 19/7/2010, 20:53

1. Tak
2. Tak

SL ma te same uprawnienia do Policja
bastek00
Świeżak
 
Posty: 40
Dołączył(a): 27/6/2009, 15:02
Lokalizacja: Katowice, Mikołów

Postprzez madcap » 19/7/2010, 20:59

bastek00 napisał(a):1. Tak
2. Tak

SL ma te same uprawnienia do Policja


OOOO
a od kiedy policja ma prawo rekwirowania?

od kiedy straż leśna ma prawo zatrzymywania klienta?
(...) Jeżeli w CV napiszesz "2012-2014: sommelier - freelancer" to nikt się nie domyśli, że dwa lata chlałeś z rozpaczy po utracie poprzedniej pracy.
Avatar użytkownika
madcap
Administrator
 
Posty: 5894
Dołączył(a): 26/5/2009, 19:03
Lokalizacja: wieje wiatr?

Postprzez Kazmir » 19/7/2010, 21:05

OMG.Teraz to namieszaliście.

A pytam się dlatego,że dzisiaj mnie goniła leśna terenówką po lesie. Zrobili obławę z leśniczym na 2 auta :/ Kiepska sprawa bo ja lasu nie znam a oni znają go świetnie i ciągle wyjeżdżali zaraz za mną.
Ale mnie nie złapali :D
Kazmir
Świeżak
 
Posty: 63
Dołączył(a): 19/7/2010, 19:45
Lokalizacja: Bolesławiec

Postprzez bastek00 » 19/7/2010, 21:48

http://www.slowoludu.com.pl/gazeta/codz ... II/7/6.pdf

A poza tym wypada wiedzieć, że są służby posiadające te same uprawnienia co Policja - tu chyba jasne.
bastek00
Świeżak
 
Posty: 40
Dołączył(a): 27/6/2009, 15:02
Lokalizacja: Katowice, Mikołów

Postprzez madcap » 19/7/2010, 22:12

bastek00 napisał(a):http://www.slowoludu.com.pl/gazeta/codzienna/2004/VII/7/6.pdf

A poza tym wypada wiedzieć, że są służby posiadające te same uprawnienia co Policja - tu chyba jasne.


@bastek
proponuję poczytać do końca
w szczególności poczytać uprawnienienia dla poszczególnych służb określone w ustawie prawo o ruchu drogowym a okaże się, że nie mają tych samych praw
oraz ustawę o lasach regulującą uprawnienienia straży leśnej w zakresie interwencji
(...) Jeżeli w CV napiszesz "2012-2014: sommelier - freelancer" to nikt się nie domyśli, że dwa lata chlałeś z rozpaczy po utracie poprzedniej pracy.
Avatar użytkownika
madcap
Administrator
 
Posty: 5894
Dołączył(a): 26/5/2009, 19:03
Lokalizacja: wieje wiatr?

Postprzez Raczek_6 » 19/7/2010, 22:31

Ad. 1. Nie mogą zarekwirować motocykla. Mogą wezwać policję.

Ad. 2. MogÄ….

Po za tym możesz dostać od nich mandat za nie przestrzeganie przepisów porządkowych zakazu poruszania się w lesie pojazdu silnikowego (jeśli taki obowiązuje).

Oraz mandat za niszczenie zieleni , ewentualnie skierowanie sprawy do sÄ…du.

Mam znajomego w straży leśnej.

Chyba że jakaś część tego lasu jest twoją własnością i masz na to odpowiedni dokument w czasie kontroli.

Najlepiej poszukaj toru Crossowego i tam śmigaj do woli.

Słyszałem o przypadkach gdzie odpowiednie służby strzelały do uciekającego delikwenta - ich uprawnienia na to pozwalały. Zagrożenie życia innych lub uzasadnione podejrzenie popełnienia przestępstwa - wystarczy że gdzieś w nie dalekiej okolicy był napad ...

A teraz odpowiedz SOBIE czy warto aż tak ryzykować ...
http://motomaniax.pl/ - serwis Ducati | http://www.motorakowski.pl/ - serwis Kawasaki | | Nie pomagam w oględzinach motocykli.
Raczek_6
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 4217
Dołączył(a): 20/9/2008, 23:23
Lokalizacja: W-wa

Postprzez bastek00 » 19/7/2010, 23:08

Madcap kolego - idź pojeździj to się przekonasz... a nie wprowadzaj innych w błąd - odpowiesz potem za Kazmira przed sądem?
bastek00
Świeżak
 
Posty: 40
Dołączył(a): 27/6/2009, 15:02
Lokalizacja: Katowice, Mikołów

Postprzez Czester » 19/7/2010, 23:58

Ad. 1. Rekwirować nie mogą ale przekazać delikwenta Policji jak najbardziej. Mowa tu o przypadku, w którym dopuściłeś się popełnienia wykroczenia lub przestępstwa i utrudniasz funkcjonariuszom wykonywanie czynności służbowych związanych z powyższym (np uciekasz, bądź odmawiasz okazania dokumentów).

Ad. 2. Zatrzymać nie mogą ale ująć w celu niezwłocznego przekazania Policji owszem. Teoretycznie różnica jest ale praktycznie niewielka. W przypadku ucieczki mają prawo Cię ująć używając przy tym prawnie dozwolonych środków a następnie zaopiekować się Tobą do momentu przyjazdu Policji.
Wypadki chodzÄ… po ludziach, ludzie po wypadkach nie zawsze.
Avatar użytkownika
Czester
Administrator
 
Posty: 4656
Dołączył(a): 23/5/2009, 05:14
Lokalizacja: Suwałki

Postprzez madcap » 20/7/2010, 10:18

bastek trzeba czytać ze zrozumieniem

1. czym innym jest przestępstwo, czym innym wykroczenie, więc nie p*** głupot.

2. jeśli chodzi o zatrzymanie celem przekazania policji, to mozliwe jest to tylko, jeżeli sprawca wykroczenia/przestępstwa próbuje uciec z miejsca jego popełnienia.

3. skierowanie sprawy do sądu grodzkiego właściwemu miejscu zdarzenia następuje w przypadku odmowy przyjęcia mandatu o czym sprawca musi zostać pouczony, ale to nie jest tożsame z wezwaniem policji na miejsce zdarzenia

w razie wątpliwości odsyłam do 2 wzmiankowanych pozycji oraz kodeksu wykroczeń

4. zabezpieczenie dowodu w postaci jak autor topica określił zarekwirowania może wystąpić tylko w przypadku popełnienia przestępstwa.

@bastek
nie raz zdarzyło mi się jeździć cr-ką po lesie i co najwyżej kończyło się na pouczeniu
z tym, że jak próbował mnie zatrzymać, to nie próbowałem uciekać - trzeba mieć trochę odwagi by przyjąc coś na klatę, a nie tylko cwaniaczyć
(...) Jeżeli w CV napiszesz "2012-2014: sommelier - freelancer" to nikt się nie domyśli, że dwa lata chlałeś z rozpaczy po utracie poprzedniej pracy.
Avatar użytkownika
madcap
Administrator
 
Posty: 5894
Dołączył(a): 26/5/2009, 19:03
Lokalizacja: wieje wiatr?

Postprzez bastek00 » 20/7/2010, 11:16

madcap - właśnie przeczytaj jeszcze raz wszystko ze zrozumieniem, zmieniasz zdanie jak chorągiewka w ciągu kilku postów (własnych).

A tak poza tym, to zatrzymać sprawcę wykroczenia czy też przestępstwa do czasu przyjazdu właściwych służb ma prawo każdy obywatel tego kraju - nie tylko leśniczy.

Dalsze dyskusje z Tobą Kolego uważam za bezcelowe.
bastek00
Świeżak
 
Posty: 40
Dołączył(a): 27/6/2009, 15:02
Lokalizacja: Katowice, Mikołów

Postprzez madcap » 20/7/2010, 11:29

1. nie zmieniłem zdania
2. zwróciłem uwagę na wariant w postaci ucieczki
3. sprawdź i przemyśl, czy jazda po lesie to przestępstwo czy wykroczenie
4. również nie mam ochoty na dalszą polemikę
(...) Jeżeli w CV napiszesz "2012-2014: sommelier - freelancer" to nikt się nie domyśli, że dwa lata chlałeś z rozpaczy po utracie poprzedniej pracy.
Avatar użytkownika
madcap
Administrator
 
Posty: 5894
Dołączył(a): 26/5/2009, 19:03
Lokalizacja: wieje wiatr?

Postprzez Hussar » 20/7/2010, 22:20

Gdy mnie zatrzymała SL, mówił że teraz ma obowiązek wezwać policje, ale że jechał sam i zna moiego ojca to powiedział że tym razem nic nie zrobi..
Wychodzi na to ze jak sam mi powiedział Straż Leśna ma obowiązek wezwać policje jeżeli kogoś zatrzyma np. bez dokumentow, tablic, kasku itp..
Hussar
Świeżak
 
Posty: 3
Dołączył(a): 27/6/2010, 17:01

Postprzez Czester » 22/7/2010, 00:05

bastek00 napisał(a):A tak poza tym, to zatrzymać sprawcę wykroczenia czy też przestępstwa do czasu przyjazdu właściwych służb ma prawo każdy obywatel tego kraju - nie tylko leśniczy.

Mylisz pojęcia i nie przeczytałeś uważnie mojego poprzedniego posta. Zatrzymać nie ma prawa ale ma prawo ująć. Powtórzę się jeszcze raz: praktycznie różnica jest niewielka lecz teoretycznie znaczna. Mówię to również do tych, którzy opacznie używają terminu "zatrzymać".

P.S. Nie fikaj za mocno do ludzi mających pojęcie na temat prawa bardziej niż Ci się wydaje.


Hussar napisał(a):Gdy mnie zatrzymała SL, mówił że teraz ma obowiązek wezwać policje

Bzdura. Niby na jakiej podstawie ma taki obowiÄ…zek? Po co mu bloczek z mandatami?

Hussar napisał(a):ale że jechał sam i zna moiego ojca to powiedział że tym razem nic nie zrobi..

Widac chciał Cię tylko postraszyć.

Hussar napisał(a):Wychodzi na to ze jak sam mi powiedział Straż Leśna ma obowiązek wezwać policje jeżeli kogoś zatrzyma np. bez dokumentow, tablic, kasku itp..

W przypadku braku dokumentów może wezwać Policję w celu ustalenia bądź potwierdzenia tożsamości osoby. Do spraw typu kask czy pasy nie ma nic lecz może wezwać Policje do ukarania sprawcy wykroczenia.
Wypadki chodzÄ… po ludziach, ludzie po wypadkach nie zawsze.
Avatar użytkownika
Czester
Administrator
 
Posty: 4656
Dołączył(a): 23/5/2009, 05:14
Lokalizacja: Suwałki

Postprzez bastek00 » 22/7/2010, 08:18

CzesterTX napisał(a):
bastek00 napisał(a):A tak poza tym, to zatrzymać sprawcę wykroczenia czy też przestępstwa do czasu przyjazdu właściwych służb ma prawo każdy obywatel tego kraju - nie tylko leśniczy.

Mylisz pojęcia i nie przeczytałeś uważnie mojego poprzedniego posta. Zatrzymać nie ma prawa ale ma prawo ująć. Powtórzę się jeszcze raz: praktycznie różnica jest niewielka lecz teoretycznie znaczna. Mówię to również do tych, którzy opacznie używają terminu "zatrzymać".

P.S. Nie fikaj za mocno do ludzi mających pojęcie na temat prawa bardziej niż Ci się wydaje.


Zatrzymać lub ująć - używane zamiennie tutaj widzę ma znaczenie dla Ciebie. W sytuacji o której pisze osoba zakładająca post jeśli by ją złapali nie miało by to dla niej żadnego znaczenia i co do tego nie ma wątpliwości.

A co ma oznaczać to "nie fikaj..."? Czy już mam się bać? :) Tak przypadkiem mam również większe pojęcie na temat przywołanego prawa z własnego doświadczenia. Może w innej dziedzinie (kk i rodzinny ostatnio) ale doświadczenie jest.
Pozdrawiam
bastek00
Świeżak
 
Posty: 40
Dołączył(a): 27/6/2009, 15:02
Lokalizacja: Katowice, Mikołów



Powrót do Prawo



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości




na górê