Zobacz wÄ…tek - <i>[Romet 249 Division]</i> Romet 249 Division - polski...
NAS Analytics TAG

[Romet 249 Division] Romet 249 Division - polski...

Komentarze użytkowników
_________

Postprzez Komentatorzy » 9/8/2010, 10:30

Jak Wy możecie pisać że to jest polski motocykl. Przecież to obraza, to jest chinczyk. To jest już chinska marka. Aż serce ściska, że sprzedali tą markę chinczykom.<br><hr>Dariusz
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35


Postprzez Komentatorzy » 18/8/2010, 08:02

Najlepszy jest fakt, że jest już prawie koniec sierpnia, a motocykla jak w sprzedaży nie ma tak nie ma. Pisałem 2 razy do rometa w tej sprawie, a oni podali mi najpierw termin iż motocykl będzie dostępny na przełomie lipca i sierpnia, a potem że w połowie sierpnia. Ciekawi mnie fakt co takiego się stało, że odwlekana jest sprzedaż? Może to będzie motocykl zimowy i dołożą do niego gratis opony zimowe. Tak na marginesie myślę że coś w testach poszło nie tak i teraz próbują to za wszelką cenę poprawić.<br><hr>ktoś
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35


Postprzez qbus_b » 23/8/2010, 17:01

Coraz więcej niejasności w sprawie Divisona.
Sprawdźcie sobie specyfikacje na stronie producenta.
Nagle zmniejszył się rozstaw osi z 1420 mm do 1380 mm.
Zmalała moc do 16,3 KM. Co tylko potwierdza problemy z projektem.
Widać duże niekonsekwencje ze strony Rometa.
W tej cenie Zipp niestety (ale tylko na papierze) wygrywa. Podwójne tarcze hamulcowe z przodu, przewody w stalowym oplocie, widelec UPSD.
A tyle było zapowiadanych rewelacji w tej maszynie rok temu :(.
qbus_b
Świeżak
 
Posty: 6
Dołączył(a): 13/6/2010, 15:56

Postprzez Komentatorzy » 27/8/2010, 08:01

Komentatorzy napisał(a):Najlepszy jest fakt, że jest już prawie koniec sierpnia, a motocykla jak w sprzedaży nie ma tak nie ma. Pisałem 2 razy do rometa w tej sprawie, a oni podali mi najpierw termin iż motocykl będzie dostępny na przełomie lipca i sierpnia, a potem że w połowie sierpnia. Ciekawi mnie fakt co takiego się stało, że odwlekana jest sprzedaż? Może to będzie motocykl zimowy i dołożą do niego gratis opony zimowe. Tak na marginesie myślę że coś w testach poszło nie tak i teraz próbują to za wszelką cenę poprawić.<br><hr>ktoś<br>
Ja również pisałem i podali że na koniec sierpnia ma wejść do sprzedaży :(<br><hr>Andre
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 27/8/2010, 21:28

Może sam projekt jest ciekawy wizualnie ale chińskie wykonanie niszczy wszystko, do tego ten słaby silnik w dodatku na gaźniku. Nie wróże mu sukcesu bo Polacy chcą w końcu krajowy motocykl z polskich części a ten to zwyczajny chińczyk. W ogóle wmawianie ludziom że to są polskie produkty jest karygodne. <br><hr>MirO
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 30/8/2010, 08:19

Jest już w sprzedaży tylko żeby ścigacz szybko napisał jego recenzje :)<br><hr>Andre
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 30/8/2010, 10:37

Nie narzekajcie na cenÄ™ tylko na system.
W tych 8000zł ..1500zł haraczu zabiera państwo i kolejne 2000zł bierze do kieszeni diler. Wiec sam motocykl wychodzi 4500zł<br><hr>ProOne.zn
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 30/8/2010, 13:05

Już dostępny!!!

<a href="http://www.motors.romet.pl/pl/news/art59.html" target="blank" class="link" rel="nofollow">http://www.motors.romet.pl/pl/news/art59.html</a><br><hr>Hex
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez LoniczekR » 30/8/2010, 19:11

Śmiech na sali żeby 250'tka jechała maxymalnie 90km/h.
LoniczekR
Świeżak
 
Posty: 16
Dołączył(a): 2/8/2010, 15:26
Lokalizacja: Wola Mała

Postprzez Komentatorzy » 30/8/2010, 22:02

oglądałem go dzisiaj...i powiem tak: rozczarował mnie;/ choć i tak nie spodziewałem się wypasu to jednak kiwająca się dźwigienka biegów, skrzypiące zawieszenie z przodu i pordzewiałe śrubki w nowym motocyklu to porażka. Że nie wspomnę już o odpryskach na ramie i kierownicy, dziwnych, powyginanych metalowych uchwytach plastików i prawie całkowitym brakiem przedniego błotnika...siedząc widzi się oponę i o ile na suchym to pół biedy to w czasie deszczu będzie masakra. Bardzo intrygującym patentem jest wyprowadzenie dwóch rur z jednego cylindra i potem połączenie ich z powrotem pod silnikiem...imitacja dwóch cylków? śmieszne :P niestety nie miałem możliwości sprawdzić jak toto jeździ ani nawet posłuchać bo był ledwie co wyciągnięty z 'tira' i nawet aku nienaładowany. Tyle co sprawdziłem to na sucho...pewnie to wina niedotarcia ale biegi generalnie w ogóle nie chciały wchodzić a sprzęgło masakrycznie ciężko chodziło a jak juz udało mi się wbić jedynkę to mimo sprzęgła trzymał :P Natomiast na duży plus zasługuje dizajn...maszynka bardzo ciekawie się prezentuje tyle, że dizajnem się nie jeździ...to tylko dodatek :P Podsumowując, ja bym się nie skusił choć czekałem z niecierpliwością i nadzieją całe wakacje :P za 8k pln można kupić już wiele dużo ciekawszych sprzętów...używanych ale sprawdzonych...a tutaj kupuje się kota w worku :D powiecie, że na gwarancji...i cóż z tych 6 tysięcy? tyle to na skuterku się robi w wakacje w dwa miechy :P a co dopiero na motocyklu :> To tyle tytułem pierwszej recenzji :]<br><hr>zulek6
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 31/8/2010, 08:20

Komentatorzy napisał(a):oglądałem go dzisiaj...i powiem tak: rozczarował mnie;/ choć i tak nie spodziewałem się wypasu to jednak kiwająca się dźwigienka biegów, skrzypiące zawieszenie z przodu i pordzewiałe śrubki w nowym motocyklu to porażka. Że nie wspomnę już o odpryskach na ramie i kierownicy, dziwnych, powyginanych metalowych uchwytach plastików i prawie całkowitym brakiem przedniego błotnika...siedząc widzi się oponę i o ile na suchym to pół biedy to w czasie deszczu będzie masakra. Bardzo intrygującym patentem jest wyprowadzenie dwóch rur z jednego cylindra i potem połączenie ich z powrotem pod silnikiem...imitacja dwóch cylków? śmieszne :P niestety nie miałem możliwości sprawdzić jak toto jeździ ani nawet posłuchać bo był ledwie co wyciągnięty z 'tira' i nawet aku nienaładowany. Tyle co sprawdziłem to na sucho...pewnie to wina niedotarcia ale biegi generalnie w ogóle nie chciały wchodzić a sprzęgło masakrycznie ciężko chodziło a jak juz udało mi się wbić jedynkę to mimo sprzęgła trzymał :P Natomiast na duży plus zasługuje dizajn...maszynka bardzo ciekawie się prezentuje tyle, że dizajnem się nie jeździ...to tylko dodatek :P Podsumowując, ja bym się nie skusił choć czekałem z niecierpliwością i nadzieją całe wakacje :P za 8k pln można kupić już wiele dużo ciekawszych sprzętów...używanych ale sprawdzonych...a tutaj kupuje się kota w worku :D powiecie, że na gwarancji...i cóż z tych 6 tysięcy? tyle to na skuterku się robi w wakacje w dwa miechy :P a co dopiero na motocyklu :> To tyle tytułem pierwszej recenzji :]<br><hr>zulek6<br>
Ja tam nie wiem a gdzie go niby widziałeś jesteś pracownikiem Rometa czy co ??<br><hr>Andre
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 31/8/2010, 09:41

Komentatorzy napisał(a):oglądałem go dzisiaj...i powiem tak: rozczarował mnie;/ choć i tak nie spodziewałem się wypasu to jednak kiwająca się dźwigienka biegów, skrzypiące zawieszenie z przodu i pordzewiałe śrubki w nowym motocyklu to porażka. Że nie wspomnę już o odpryskach na ramie i kierownicy, dziwnych, powyginanych metalowych uchwytach plastików i prawie całkowitym brakiem przedniego błotnika...siedząc widzi się oponę i o ile na suchym to pół biedy to w czasie deszczu będzie masakra. Bardzo intrygującym patentem jest wyprowadzenie dwóch rur z jednego cylindra i potem połączenie ich z powrotem pod silnikiem...imitacja dwóch cylków? śmieszne :P niestety nie miałem możliwości sprawdzić jak toto jeździ ani nawet posłuchać bo był ledwie co wyciągnięty z 'tira' i nawet aku nienaładowany. Tyle co sprawdziłem to na sucho...pewnie to wina niedotarcia ale biegi generalnie w ogóle nie chciały wchodzić a sprzęgło masakrycznie ciężko chodziło a jak juz udało mi się wbić jedynkę to mimo sprzęgła trzymał :P Natomiast na duży plus zasługuje dizajn...maszynka bardzo ciekawie się prezentuje tyle, że dizajnem się nie jeździ...to tylko dodatek :P Podsumowując, ja bym się nie skusił choć czekałem z niecierpliwością i nadzieją całe wakacje :P za 8k pln można kupić już wiele dużo ciekawszych sprzętów...używanych ale sprawdzonych...a tutaj kupuje się kota w worku :D powiecie, że na gwarancji...i cóż z tych 6 tysięcy? tyle to na skuterku się robi w wakacje w dwa miechy :P a co dopiero na motocyklu :> To tyle tytułem pierwszej recenzji :]<br><hr>zulek6<br>
Komentatorzy napisał(a):Ja tam nie wiem a gdzie go niby widziałeś jesteś pracownikiem Rometa czy co ??<br><hr>Andre<br>
A nie, ale w wieliczce w sklepie rometa już jest, jak napisałem dosłownie wczoraj ok 11 przyjechał ciężarówką.<br><hr>zulek6
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez qbus_b » 3/9/2010, 12:09

http://www.youtube.com/watch?v=gEiz34BGomc

Scigaczu kiedy będzie jakaś recenzja !!! :)
qbus_b
Świeżak
 
Posty: 6
Dołączył(a): 13/6/2010, 15:56

Postprzez Komentatorzy » 5/9/2010, 22:59

Na jednym z kanałów YouTube znalazłem bardzo fajny filmik promujący Rometa Division 249 <a href="http://www.youtube.com/watch?v=gEiz34BGomc" target="blank" class="link" rel="nofollow">http://www.youtube.com/watch?v=gEiz34BGomc</a> <br><hr>Andre
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Legnica » 7/9/2010, 20:23

Cieszę się, że filmik Wam się podoba. W rzeczywistości motorek na prawdę daje radę. Spodziewałem się czegoś zupełnie gorszego a tutaj taki zonk. Prawda, że je sprzedaję ale jako jeden z pierwszych miałem okazję go przetestować i jest nieźle. Nie jest to mistrz prędkości - nie o to chodzi - jest natomiast mistrzem poręczności. Jest mega zwrotny, lekki i łatwy w prowadzeniu.

polecam. Dla niedowiarków : zapraszam do Legnicy na jazdę próbną - sami się przekonacie!
Legnica
Świeżak
 
Posty: 30
Dołączył(a): 27/1/2009, 20:10

Postprzez Komentatorzy » 8/9/2010, 19:02

Komentatorzy napisał(a):Może sam projekt jest ciekawy wizualnie ale chińskie wykonanie niszczy wszystko, do tego ten słaby silnik w dodatku na gaźniku. Nie wróże mu sukcesu bo Polacy chcą w końcu krajowy motocykl z polskich części a ten to zwyczajny chińczyk. W ogóle wmawianie ludziom że to są polskie produkty jest karygodne. <br><hr>MirO<br>
A wziąłeś pod uwagę to, że 3/4 części Yamahy, Beko, Electroluxa czy Samsunga pochodzi z Chin? Nie liczy się miejsce produkcji ale kontrola jakości i użyte materiały. Mylisz się wielce, początku młody chłopak ma do wyboru- rometa division z allegro za 8 tys zł wraz z masą dodatków albo za podobną cenę 12-15 letni motocykl, albo 10 letni sprowadzany. Kupując zdaje sobie sprawę, że na rometa ma 24 miesiące gwarancji a na używkę nie i jeszcze ma tę pewność, że zaraz trzeba będzie władować gotówkę na naprawę. Już nie chcę wspominać o kosztach części i z dostępnością... Japońce 2-3 droższe i nie wszystko można mieć, romet ma swoją fabrykę w PL i bez problemu znajdziesz każdą część. Jeżeli chodzi o jednostkę napędową- taką samą stosuję np. zipp, więc myślę, że tutaj problemów nie ma, tym bardziej, że to gaźnik chłodzony wiatrem...
Najprawdopodobniej sam sobie go kupię, żeby móc przepychać się po mieście między puszkami i łoić bez problemu "o kurczę, jak mi upadnie to będę zadłużony do końca życia" albo "żeby nikt mi go nie ukradł, żeby nikt go nie ukradł"...
Pozdro<br><hr>fantomas
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 9/9/2010, 08:25

Redakcjo,
kiedy bedziemy mogli przeczytac test nowego Rometa?

Bardzo jestem ciekawy, jak sie bedzie sprawował.

Pozdrawiam<br><hr>czytacz scigacz.pl
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 21/9/2010, 23:02

No wlasnie. Kiedy test. prosimy o to co zwykle od was dostajemy. Uczciwa i zetelna recezje. Pozdro<br><hr>Takitam
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 22/9/2010, 09:28

"inspirując się najlepszymi japońskimi street fighterami, Yamahą FZ1, Hondą CB1000R czy Kawasaki Z100"

Proponowal bym zaznajomic sie z zazewnictwem grup motocykli, zaden z podanych nie jest Streetfighterem.

"szpanerski widelec USD"

Chyba autor szpanerskiego widelkca nie widzial, moze troche mniej fantazji a wiecej realnosci

"Producent podaje, że Romet Division to uniwersalny motocykl dla dynamicznych ludzi w każdym okresie swojego życia."

Producent moze sobie podawac, zycie zweryfikuje kto ten motocykl bedzie kupowal.

"UWAGA!
Zapraszamy do zapoznania się z oficjalnym stanowiskiem firmy Romet na temat modelu 249 Division i jego chińskich kopii pod marką Senke Motor."

Czy bedzie ciekawe i co zdecyduje o zakupie - CENA !

Motocykl wyglada interesujaco, linia nie powiem podoba mi sie, pytanie tylko jak jezdzi ?

Minusem moze okazac sie niski montarz tlumika. Pojemnosc moim zdaniem powinna byc nie mniejsza niz 251 ccm ( ale tez nie duzo wieksza )



Ustalmy wiec moze najpierw kto jest producentem. Gdztie jest produkowany a gdzie skladany ? <br><hr>pat123
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 28/9/2010, 19:03

nauczcie sie czytac 90km/h to prędkość z125 też rometa który ma 10KM!!! mam divisiona v max na oryginalnej zębatce przedniej (15) to 120 zmieniłem na 17 ale jeszcze nie sprawdzałem powinien osiągnąć to straszne 140... ogułem szału nie ma ale jest motor do miasta napeno nie w trase ani do świrowania<br><hr>xxxxx
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Poprzednia stronaNastępna strona


Powrót do Komentarze do artykułów na Ścigacz.pl



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 26 gości




na górê