Zobacz wątek - Motocykl dla dziewczyny

Motocykl dla dziewczyny

Tutaj tylko zadajemy pytania o ocenę oferty motocykla, którą sobie upatrzyłeś. Dotyczy motocykli o pojemności większej niż 125 ccm.
_________

Moderatorzy: Walenty, Movi, adam_tomasz, Czester, madcap, Leg1oN, rosiboj, lagiboy, melvin, Landryss25, kravec, gelo007, suhy-19, Bostorn, Boshi, Black-Ghost, leff

Motocykl dla dziewczyny

Postprzez kamila03 » 1/6/2010, 12:10

Mam do was pytanko...Chcę sobie kupić pierwszy motocykl, dodam że jestem drobną kobietką 165cm, 49kg ale silną i zawziętą. Po głowie mi chodzą następujące modele: Honda CBR 600, Yamaha R6 i Suzuki GSX.
Już wiem że pewnie zostanę zjechana że nie jest to sprzęt dla nowicjuszy, że nie dam sobie rady itd ale strasznie się zakochałam w tych modele i raczej nie dam się przekonać do niczego innego.... więc może ktoś by napisał który z nich to najmniejsze zło :)
A i dodam że nie mam większych ograniczeń kasowych
Z góry dziękuję :)
kamila03
Świeżak

Postprzez leff » 1/6/2010, 12:15

kup sobie rower albo .... R1 zamiast R6. Skoro wiesz co chcesz kupic to po co pytasz?
Twoj podpis jest za dlugi
leff
ZlyCzlowiek

Postprzez kamila03 » 1/6/2010, 12:17

Pytam bo na forum są bardziej doświadczeni ode mnie i liczyłam na jakieś sensowne rady
kamila03
Świeżak

Postprzez enek » 1/6/2010, 12:19

Witaj fajnie że jesteś silną i zawziętą kobietką , ale to nie zastąpi umiejętności pomyśl moze o czymś słabszym na mocniejsze i szybsze moto przyjdzie jeszcze czas :) Jeśli jestes zdecydowana na jakies moto z wymienionych przez Ciebie i nic Ci tego nie przetlumaczy to napewno nie bierz "erszóstki" :D bo tym motorem przy Twoich umiejętnościach dojedziesz do pierwszego zakrętu :)
enek
Świeżak

Postprzez rossavu » 1/6/2010, 12:19

r6
http://www.youtube.com/watch?v=dGuiavDn_8M

acha.

Poczytaj inne tematy o pierwszym moto. Tak w ogole prawo jazdy posiadasz? Doswiadczenie jakies? Najmniejsze zlo to cbr, ale pierwsze sprawdz w jakims salonie/komisie czy dosiegasz calymi stopami do ziemi, czy dasz rade przeprowadzic motocykl i oczywiscie czy pozycja Ci odpowiada.

btw masz na mysli gsxR czy gsxf?
rossavu
Stały bywalec

Postprzez kamila03 » 1/6/2010, 12:23

Dzięki eden....masz rację z tymi umiejętnościami tylko po prostu strasznie mnie kuszą te model i na prawdę mam dylemat czy posłuchać głosu serca czy rozsądku
Ale powiedzcie mi czy na prawdę będzie mi tak ciężko np. na CBR skoro motocykl jest stosunkowo lekki i ma w miarę nisko siedzenie ( co w moim przypadku jest b. istotne ) a ja nie będę przeginać bo zdaję sobie sprawę z niebezpieczeństwa
kamila03
Świeżak

Postprzez C-bool » 1/6/2010, 12:24

Jeszcze pytanie, czy chodzi o CBR 600 F4i czy RR, chociaż zapewne o tą drugą...
Piszesz, że nie masz ograniczeń cenowych, więc nic nie stracisz na tym, że kupisz sobie np. Suzuki GS 500 F (który to w opinii niektórych wygląda jak sportowy), a po jakimś roku sprzedaż i wtedy ze spokojem kupisz co chcesz.
Na dzień dzisiejszy nie masz nawet umiejętności, żeby dobrze opanować 48 KM, co dopiero ok 130 KM.
Jeśli motocykl jest lekki i mocny, to tym bardziej trudniejszy do opanowania, gdyż przy mocnym ruchu manetką spogląda w niebo :twisted:
Ja na początek nawet nie myślałem o czymś ponad 100 KM, nikt mi nie musiał wybijać myśli o mocnym motocyklu z głowy, gdyż sam przeglądając rady i opinie na necie, zdecydowałem, że to będzie 500cc.
Ostatnio edytowano 1/6/2010, 12:27 przez C-bool, łącznie edytowano 1 raz
GS500F --> SV650S --> Bandit 600N --> XV535 Virago
C-bool
Mieszkaniec forum

Postprzez rossavu » 1/6/2010, 12:26

kamila03 napisał(a):Dzięki eden....masz rację z tymi umiejętnościami tylko po prostu strasznie mnie kuszą te model i na prawdę mam dylemat czy posłuchać głosu serca czy rozsądku
Ale powiedzcie mi czy na prawdę będzie mi tak ciężko np. na CBR skoro motocykl jest stosunkowo lekki i ma w miarę nisko siedzenie ( co w moim przypadku jest b. istotne ) a ja nie będę przeginać bo zdaję sobie sprawę z niebezpieczeństwa

Tu Cie rozczaruje. Mozesz miec ten "olej w glowie" ale tylko w swojej wyobrazni. Zakladasz kask, odpalasz silnik i jestes innym czlowiekiem. Czasami wlacza sie niesmiertelnosc :twisted:
Motocyklach sportowych nie chodzi o super wyglad lecz o atomowe przyspieszenia i predkosci. Raz przekrecisz manetke, poczujesz co to znaczy 3 sekundy do setki i tak bedziesz sobie krecic... Zludzenie, ze ma sie umiejetnosci po tygodniu :D
Mozesz sobie tlumaczyc, ze bedziesz jezdzic powoli... Wystarczy, ze bedziesz zla (kobiety co miesiac sa zle) i wskoczysz na moto... :cry:
rossavu
Stały bywalec

Postprzez kamila03 » 1/6/2010, 12:27

Prawko posiadam, z doświadczeniem gorzej... Siedziałam na każdym z nich no ale przy moim wzroście to mam 3/4 stop na ziemi....niestety...Przeprowadzę je, z wysiłkiem sporym ale przeprowadzę :)
kamila03
Świeżak

Postprzez rossavu » 1/6/2010, 12:35

A zdajesz sobie sprawe ile to jest 130KM w motocyklu? :D
Powiedz skad jestes - moze ktos z forum mieszka nie daleko i Cie przewiezie. Uswadomisz sobie "co i jak"
rossavu
Stały bywalec

Postprzez kamila03 » 1/6/2010, 12:40

No przyznam się szczerze że nie zdaję...ale to ja chyba decyduję jak szybko chcę jeździć....
Jeździłam jako pasażer BMW K1200r sport i K1300r i trochę mnie przerażają te motory
BTW jestem z łodzi
kamila03
Świeżak

Postprzez enek » 1/6/2010, 12:47

Tobie się tylko wydaje że decydujesz ile chcesz jechać :) przy tylu kucykach miedzy nogami wyłącza Ci sie myślenie :) A przy braku doświadczenia to motor kieruje Tobą a nie Ty nim co oznacza szybkie zapoznanie sie z asfaltem... Zastanów sie czy napewno jesteś zdecydowana na motor który ma ponad 100 KM
enek
Świeżak

Postprzez rossavu » 1/6/2010, 12:50

kamila03 napisał(a):No przyznam się szczerze że nie zdaję...ale to ja chyba decyduję jak szybko chcę jeździć....
Jeździłam jako pasażer BMW K1200r sport i K1300r i trochę mnie przerażają te motory
BTW jestem z łodzi

Dodge Viper z silnikiem 8,5 litra i prawie 500KM zbiera sie podobnie do Hondy CBR z 97 roku :!:
rossavu
Stały bywalec

Postprzez Patrykhonda » 1/6/2010, 12:53

No tak, bo porównaj sobie stosunek mocy do masy :)
Nie wiem ile ta CBR ma KM albo zakładając że 0,5 KM na 1kg

A autko waży 1200 i ma 500 km to wychodzi dosyc podobnie ;P
Patrykhonda
Świeżak

Postprzez pan_wiewiorka » 1/6/2010, 13:38

kamila03 napisał(a):No przyznam się szczerze że nie zdaję...ale to ja chyba decyduję jak szybko chcę jeździć....
BTW jestem z łodzi

Te sporty przy tych beemkach, to jak wyścigowy ogier przy pony *myślę, ze porównanie jest dość adekwatne). Swoją drogą zapytaj kierującego tymi Beemkami czy pozwoli Ci usiąść na R6 lub czymś podobnym (o prowadzeniu nie wspomnę).

Na R6 przyjdzie czas, najpierw się objeździj czymś mniejszym. Jak nie miałaś wcześniej okazji prowadzić, to na pewno 50 KM wystarczy i nie potrzebujesz na dzień dobry 130 KM.

Dwa dni temu zginęła młoda dziewczyna (swoją drogą, miałem okazję ją poznać). Jeździła spokojnie, była ułożona, nie szalała. Opanowanie motocykla podobno było u Niej ok. choć bez rewelacji (tak mówię Jej koledzy, niestety mnie ciężko powiedzieć cokolwiek o Jej umiejętnościach, można doczytać na forum poznańskich motórzystów). W każdym razie nie śmigała od dziś. Najprawdopodobniej straciła panowanie nad maszyną (Mały Nindża) przy niewielkiej prędkości. Efekt - dzieciak, który miał całe życie przed sobą idzie do ziemi. Na pewno nie głupota, na pewno nie brawura. Z dużym prawdopodobieństwem brak umiejętności przeważył (ciężko gdybać do momentu ustalenia) + nieszczęśliwy zbieg okoliczności.

Za stanów się czy Ty, nie śmigając do tej pory w ogóle, dasz sobie radę z motocyklem, który zabił już znacznie bardziej objeżdżonych.
pan_wiewiorka

Postprzez Nal » 1/6/2010, 14:09

zlituj się kobieto wygląd to nie wszystko
w moim założeniu nie ważne czym jedziesz, jeżeli sprawia Ci to przyjemność i kochasz to bez znaczenia na czym jedziesz, grunt że robisz to co lubisz
100 koni to nie samochód, który przy tej mocy wybaczy Ci o wiele więcej, a pokus do odkręcenia jest dużo i już nie jeden niedoświadczony odczuł to na własnej skórze
posłuchaj C-boola GS to dobry sprzęt na początek, pojeździsz rok i śmiało sprzedasz za te same pieniądze a jestem pewien, że po roku czasu nie opanujesz go w bardzo dobrym stopniu. Przytoczę Ci historię, którą niedawno słyszałem od znajomego, opowiadał o kolesiu który kupił nową R6, gość z wieloletnim doświadczeniem, długo nową maszyną się nie nacieszył (ok 300km przebiegu), uderzył w tył auta, jak do tego doszło nie potrafił wytłumaczyć, pewnie wyłączył się na chwilę a ten motocykl łatwo nie wybacza. Kup coś co polecają starzy wyjadacze na dobry początek, ucz się i czerp przyjemność z jazdy, duży zapas mocy pod tyłkiem i cięższa maszyna niepotrzebnie będzie Cię stresował a to chyba nie o to chodzi.
<a href="http://szkolnis.pl">szkolnis.pl</a>
Nal
Świeżak

Postprzez madcap » 1/6/2010, 14:34

kamila03 napisał(a):... na prawdę mam dylemat czy posłuchać głosu serca czy rozsądku...

kamila serce przeszczepiają, ale jeszcze nie słyszałem o przeszczepach głowy......
(...) Jeżeli w CV napiszesz "2012-2014: sommelier - freelancer" to nikt się nie domyśli, że dwa lata chlałeś z rozpaczy po utracie poprzedniej pracy.
madcap
Administrator

Postprzez pan_wiewiorka » 1/6/2010, 14:37

Patrykhonda napisał(a):A autko waży 1200 i ma 500 km to wychodzi dosyc podobnie ;P

A czy z racji swojej konstrukcji autko nie ma 4oo?
pan_wiewiorka

Postprzez Kula07 » 1/6/2010, 14:44

XR 400R | | Kula daje fula :D | | https://www.youtube.com/watch?v=2Cq4e3WiCr0
Kula07
Stały bywalec

Postprzez gr300 » 1/6/2010, 14:59

kup sobie Suzuki GS 500e lub GS 500f, wybieraj który ładniejszy. Moim zdaniem 500cc wystarczy na początek w zupełności a i na prostej jak 1 raz odkręcisz to zobaczysz o czym mówię ; ))

GS500e
http://www.totalmotorcycle.com/photos/2 ... GS500E.htm

GS500f
http://z.about.com/d/motorcycles/1/0/z/ ... GS500F.jpg
gr300
Świeżak

Następna strona

Powrót do Oceny ofert sprzedaży.