Zobacz wątek - 'Martin-Motocykle' allegro.pl, Nie polecam tej Firmy!!

'Martin-Motocykle' allegro.pl, Nie polecam tej Firmy!!

Katalog motocyklowy firm i serwisów
_________

Moderatorzy: Walenty, adam_tomasz, Czester, madcap, Leg1oN, Lovtza, melvin, kravec, gelo007, Bostorn, Miczab, leff, PiotrJ

'Martin-Motocykle' allegro.pl, Nie polecam tej Firmy!!

Postprzez Suzuki RM 250 2001 » 28/5/2010, 12:43

Witam. Ponad miesiąc temu wysłałem do Firmy "martinmotocykle" stary tłok do wglądu i cylinder ze starą tuleją która powinna zostać wymieniona na nową w tej firmie, koszt usługi miał kosztować 428zł i do tego cylindra zamówiłem nowy tłok Wossnera kuty. Po upływie miesiąca czasu otrzymałem paczkę w której znajdował się cylinder oraz tłok odlewany Vertex <nie kuty>450 zł. Cylinder został doszczętnie uszkodzony, nie posiadał nowej tulei, tylko została przeszlifowana stara na wymiar nie zgodny z tolerancją wymiarową. Ogólnie cylinder został uszkodzony prawdopodobnie szlifierką kątową i góra cylindra została zaciśnięta szczękami, więc nie nadaję się do użytku gdyż powstała fałda <nierówność> która nie umożliwia założenia oringu który uszczelnia głowicę, i to powoduję że cylinder nie nadaje się do użytku, ponieważ miejsce styku pomiędzy głowicą a górą cylindra w miejscu przejścia płaszcza wodnego jest zniekształcone doszczętnie. Po wsadzeniu tłoka z do tuleji nie powinno być luzu wiekszego niż 0,06 milimetra. Po dokonaniu dokładnego pomiaru wymiaru, specjalistycznym narzędziem typu "średnicówka", zmierzony wymiar wynosi 66,55 czyli o 0,2 milimetra luzu pomiędzy tłokiem, w takim przypadku jest to nie możliwe gdyż kompresja jest przedmuchiwana między ściankami tłoka a cylindra. Tłok w takim przypadku może zatrzymać się w kanale i spowodować zatrzymanie się silnika co może doprowadzić do śmiertelnego wypadku!!!!.

Dlatego jeżeli chcesz aby Twój Crossik jeszcze trochę pochodził, to nie wysyłaj Cylindra do Tej firmy do Tulejowania....Poniżej przesyłam fotki zniszczonego Cylindra,Jak widać cylinder nawet nie wyczyszczony z resztek metali...CO to za Firma!! sami oceńcie. POZDRO

Obrazek (otwórz link)

Obrazek (otwórz link)

Obrazek (otwórz link)

Obrazek (otwórz link)

Obrazek (otwórz link)

Obrazek (otwórz link)

Obrazek (otwórz link)

Obrazek (otwórz link)

Obrazek (otwórz link)

Obrazek (otwórz link)
Suzuki RM 250 2001
Świeżak