Zobacz wÄ…tek - diody / neony co na to policja?
NAS Analytics TAG

diody / neony co na to policja?

Przepisy, prawo
_________

Postprzez madcap » 20/5/2010, 16:16

p_w odsyłam do swego pierwszego postu w tym temacie, przeczytaj go raz jeszcze uważnie, gdyż przytoczyłem też po częsci atr 66 pord a w podsumowaniu zaznaczyłem, że będą one dozwolone o ile zostaną spełnione warunki, które umieściłem przed podsumowaniem

rozumiem, że po prostu były one zbyt intensywne
(...) Jeżeli w CV napiszesz "2012-2014: sommelier - freelancer" to nikt się nie domyśli, że dwa lata chlałeś z rozpaczy po utracie poprzedniej pracy.
Avatar użytkownika
madcap
Administrator
 
Posty: 5894
Dołączył(a): 26/5/2009, 19:03
Lokalizacja: wieje wiatr?


Postprzez madcap » 20/5/2010, 17:04

jeżeli chodzi o następstwa prawne, traktujące te światełka jako wykroczenie, to wcale nie jest takie proste do udowodnienia
a na zasadzie domniemania zaden policjant nie wystawi mandatu, ponieważ zgodnie ze stanem prawnym mandat nałożony przez policję może anulować tylko sąd,
jeśli właściciel zamontowanej choinki wykaże na dodatek w sądzie, że w żaden sposób nie stworzył zagrożenia, to wówczas policmajster ma zdziebełko przechlapane
podobnie jest ze skierowaniem na wnioskowe badanie techniczne, gdyż wali to w nadużycie władzy
(...) Jeżeli w CV napiszesz "2012-2014: sommelier - freelancer" to nikt się nie domyśli, że dwa lata chlałeś z rozpaczy po utracie poprzedniej pracy.
Avatar użytkownika
madcap
Administrator
 
Posty: 5894
Dołączył(a): 26/5/2009, 19:03
Lokalizacja: wieje wiatr?


Postprzez Raczek_6 » 20/5/2010, 22:34

madcap_72 napisał(a): zaden policjant nie wystawi mandatu, ponieważ zgodnie ze stanem prawnym mandat nałożony przez policję może anulować tylko sąd


Sąd lub marszałek danego województwa, można pisać do właściwego komendanta o anulowanie mandatu lub do właściwego sądu - przerabiałem temat kilkakrotnie.

Sędzia może uznać że Policjant miał rację, jak to mówią słowo Policjanta jest warte dla Sędziego tyle co słowa 10 osób.

Policjanci mówią że to oni stanowią Prawo i niestety ale przeważnie Prawo jest po ich stronie.
http://motomaniax.pl/ - serwis Ducati | http://www.motorakowski.pl/ - serwis Kawasaki | | Nie pomagam w oględzinach motocykli.
Raczek_6
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 4217
Dołączył(a): 20/9/2008, 23:23
Lokalizacja: W-wa

Postprzez rossavu » 25/5/2010, 14:20

Nie dawno byl wypadek gdzie motocyklista podczas nocy latal na gumie - wiadomo, ze byl niewidoczny (swiatla skierowane do gory) - uderzyl w radiowoz... 2 osoby zginely. Gdyby taka osoba miala neon to na pewno policjant zauwazylby pojazd.
Avatar użytkownika
rossavu
Stały bywalec
 
Posty: 1347
Dołączył(a): 4/4/2010, 10:51

Postprzez Materialmord » 25/5/2010, 16:51

rossavu napisał(a):Nie dawno byl wypadek gdzie motocyklista podczas nocy latal na gumie - wiadomo, ze byl niewidoczny (swiatla skierowane do gory) - uderzyl w radiowoz... 2 osoby zginely. Gdyby taka osoba miala neon to na pewno policjant zauwazylby pojazd.


Obrazek
Materialmord
Świeżak
 
Posty: 159
Dołączył(a): 21/4/2010, 15:56

Postprzez lutecki » 25/5/2010, 19:46

rossavu napisał(a):Nie dawno byl wypadek gdzie motocyklista podczas nocy latal na gumie - wiadomo, ze byl niewidoczny (swiatla skierowane do gory) - uderzyl w radiowoz... 2 osoby zginely. Gdyby taka osoba miala neon to na pewno policjant zauwazylby pojazd.

Gdyby taka osoba nie frunęła wieczorem na drodze na jednym kole to obie by pewnie żyły.
Avatar użytkownika
lutecki
Świeżak
 
Posty: 285
Dołączył(a): 15/4/2010, 21:21
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez simonw » 29/5/2010, 12:46

Gdyby babcia miala wasy ...
Sprawa jest prosta i jasna - kazde zrodlo swiatla widoczne czy nie , pod kolami pod podwoziem w chlodnicy - nie wazne. Kazde dodatkowe zrodlo swiatla jest zabronione - lacznie z dorabianiem obrysówek.

Pojazd otrzymuje homologacje i w jej procesie , podobnie jak w procesie homologacji lamp, sprawdzane sa warunki techniczne uzytkowania i spelniania wymogow prawnych. Po prostu wszystko co dodamy nie bedzie legalne, podobnie jak wszystkie ingerencje w oryginalne i homologowane elementy (jak lampy). Koniec i bomba.

A jesli ktos ma chec, moze owszem pojechac i homologowac sobie pojazd czy lampy wlasnego projektu - jest to droga zabawa - ale pojazdy SAM sa rejestrowane i homologowane po przejsciu badan. Jesli zostanie stwierdzone pisemnie ze mozesz miec ufo pod kolami - mozesz je miec i musisz wozic papier z homologacji.

I nie ma tutaj miejca na bicie piany i chrzanienie co komu sie wydaje, sprawa jest zaje* prosta.
Oprogramowanie dla gastronomii i hotelarstwa (otwórz link)
programy dla gastronomii (otwórz link)
Program do restauracji i hotelu (otwórz link)toshiba g900 (otwórz link)
kasy fiskalne sklep internetowy (otwórz link)
Obrazek (otwórz link)
Avatar użytkownika
simonw
Mieszkaniec forum
 
Posty: 4213
Dołączył(a): 17/5/2007, 00:08
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez madcap » 29/5/2010, 14:36

nie masz racji simon
wybacz, ale nie chce mi się ponownie przytaczać wywodu, przypominam tylko o warunkach, które muszą być zachowane
inaczej, żaden zestaw ciągnik + naczepa nie jeździłby z dodatkowym oświetleniem.... (piszę o tych akurat, bo te najczęściej widać)
(...) Jeżeli w CV napiszesz "2012-2014: sommelier - freelancer" to nikt się nie domyśli, że dwa lata chlałeś z rozpaczy po utracie poprzedniej pracy.
Avatar użytkownika
madcap
Administrator
 
Posty: 5894
Dołączył(a): 26/5/2009, 19:03
Lokalizacja: wieje wiatr?

Postprzez simonw » 30/5/2010, 13:14

tak owszem nie mam racji jesli to Cie ucieszy to moge sie przyznac. Jednakze ta informacje mam od st.aspiranta Pawla Petrykowskiego, rzecznika dolnoslaskiej policji - z ktorym takie sprawy zawsze przegaduje i ktory dostarczal informacji do wywiadów.

Jesli chodzi o _moje_ zdanie to uwazam ze sie nie powinno nie wglebiajac sie w kodeks - aczkolwiek przed jednym z wywiadow dokladnie sprawdzilem informacje z kodeksu posilkujac sie podobnym mateiralem drukowanym w Maxi Tuning`u. Redakcja MT uwaza podobnie jak ja i jak rzecznik policji.
Oprogramowanie dla gastronomii i hotelarstwa (otwórz link)
programy dla gastronomii (otwórz link)
Program do restauracji i hotelu (otwórz link)toshiba g900 (otwórz link)
kasy fiskalne sklep internetowy (otwórz link)
Obrazek (otwórz link)
Avatar użytkownika
simonw
Mieszkaniec forum
 
Posty: 4213
Dołączył(a): 17/5/2007, 00:08
Lokalizacja: Wrocław

Poprzednia strona


Powrót do Prawo



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości




na górê