Zobacz wątek - Savoir Vivre na Ścigacz.pl

Savoir Vivre na Ścigacz.pl

O wszystkim
_________

Moderatorzy: Walenty, Movi, adam_tomasz, Czester, madcap, Leg1oN, Lovtza, Terror, lagiboy, melvin, Landryss25, kravec, gelo007, suhy-19, Bostorn, Miczab, leff

Savoir Vivre na Ścigacz.pl

Postprzez Lovtza » 24/2/2007, 18:47

Witam,

Do napisania tego postu skłoniły mnie ostatnie wydarzenia na forum Ścigacz.pl. W związku z notorycznie powtarzającymi się przypadkami braku szacunku dla innych użytkowników chciałem podnieść kilka spraw. Może ujmuję sprawy zbyt dobitnie, ale tych, którzy wiedzą jak się zachować rzecz jasna to nie dotyczy. A zatem:

1. Umiesz czytać - przeczytaj najpierw regulamin forum

Bezsensowne tematy, zakładanie tematów w nieodpowiednich dzialach tematycznych, spamowanie na maksa - to dziś sprawa powszechna. Prosze o zaglądanie do regulaminu od czasu do czasu.

2. Umiesz pisać - to pisz z sensem

Jeśli chcesz cokolwiek przekazać innym, to przyłoż się do tego aby miało to formę wypowiedzi, a nie bezładnego bełkotu złożonego z równoważników zdań. Sposób wypowiadania się świadczy o Twoim szacunku wobec innych użytkowników forum.

3. Nie wiesz, albo nie masz nic do powiedzenia - nie pisz nic

To zdumiewające ile odpowiedzi nie na temat jest w postach na tym forum. W dziale mechanika najczeście wypowiadaja sie osoby ktore chyba nigdy z bliska nie widzialy motocykla. Jesli nie masz nic konstruktywnego do napisania - nie pisz nic. To jest katastrofa, ze w większości tematów 90% odpowiedzi nie ma zadnego zwiazku z pytaniem :/

4. Masz kompleksy - lecz je gdzie indziej

Jeśli ktoś pyta o radę, a tak się składa ze ma lepszy od Ciebie motocykl - to nei od razu powód aby go gnębić, gnoić, szydzić. Nawet jeśli kupił R1 na pierwsze moto.

Jestem zszokowany brakiem kultury osobistej co poniektórych!! Wiem, ze Internet niesie ze soba anominowość, ale każdy kto pisze na tym formu jest do zidentyfikowania w czasie kilku minut. Zastanow sie zanim kogoś zbluzgasz, bo może mieć to swoje konsekwencje w rzeczywistym świecie.

5. Zero tolerancji dla prostactwa

Juz pisaliśmy o tym. Zamiast wdawać się w głupie dyskusje z prostekiem - po prostu zgłoście fakt do Moda. Tylko tyle. Zobaczcie takie instytucje jak pl.rec.motocykle. Na tej grupie dyskusyjnej żaden krety nawet nie zaistnieje, bo po pierwszym kretynskim poście jest już olewany przez wszystkich i zabawa sie kończy. Ciekaw jestem kiedy tutaj się doczekamy takiego poziomu...

Ostatnio sporo osób pożegnało się z tym forum. Wiele z nich całkiem znanych. To świadczy o tym, ze nie ma tutaj miejsca dla "świetych krów" i staramy się, aby wszyscy byli traktowani jednakowo. Wielu może stwierdzić ze jak tak dalej pojdzie, to ubędzie tutaj polowa użytkowników. Może i tak, ale wolę aby było to mniejsze grono wartościowych ludzi, życzliwych sobie, a nie największe w Polsce forum zakompleksionych skretyniałych dzieci neostrady.
Lovtza

Powrót do Hydepark