Zobacz wÄ…tek - samochody na swiatlach - nasz problem!
NAS Analytics TAG

samochody na swiatlach - nasz problem!

Przepisy, prawo
_________

Postprzez Inku » 1/3/2007, 22:22

Ja też jestem za tym przepisem. Bardzo mi się on podoba. Pojazd z włączonymi światłami dużo łatwiej jest zauważyć. Nawet bez takiego przepisu zawsze jeździłem samochodem na światłach. Myślę, że nie wpłynie to na pogorszenie widoczności motocyklistów. Najbardziej podoba mi się argument, że jak wejdzie taki przepis to jazda będzie droższa do 100zł na rok :D Więc niektórzy są przeciwni bo zbiednieją o pare złotych. Dziś tacy oszczędni mimo deszczowej pogody jeździli już bez świateł :evil:

Za to poucinałbym palce baranom co jeżdzą na przeciwmgielnych w deszczu :evil: :evil: Szczególnie tylnych. Bo bezpieczniej :lol: :lol: Ale to osobny temat
Avatar użytkownika
Inku
Bywalec
 
Posty: 550
Dołączył(a): 27/12/2006, 17:14
Lokalizacja: okolice Poznania


Postprzez AREK_GDYNIA » 1/3/2007, 23:02

Witam! Ja takze uwazam ,ze ten przepis jest ok. Sam od wielu lat jezdze na swiatlach samochodem przez caly rok w dzien i w nocy. W krajach skandynawskich auta sa produkowane bez mozliwosci wylaczenia swiatel. Zdecydowanie lepiej widoczny jest kazdy pojazd z zapalonymi swiatlami .
Avatar użytkownika
AREK_GDYNIA
Świeżak
 
Posty: 24
Dołączył(a): 26/2/2007, 09:18
Lokalizacja: Gdynia


Postprzez spazz » 2/3/2007, 09:50

to zwolennicy niech sobie jezdza i niech nawet naparkingu maja swiata na ON ale niech sie nie wpierdalaja do reszty! ja nie chce jezdzic na swiatlach caly rok bo to abstrakt rodem z bonanzy. zamiast tworzyc bzdurne przepisy niech te patalachy zaczna myslec jak naprawic drogi w polszy. kurwin mitkie na prezeydenta!
Avatar użytkownika
spazz
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2691
Dołączył(a): 30/6/2006, 15:38
Lokalizacja: oberschlesien

Postprzez kanibala » 2/3/2007, 11:32

spazz napisał(a):to zwolennicy niech sobie jezdza i niech nawet naparkingu maja swiata na ON ale niech sie nie wpierdalaja do reszty! ja nie chce jezdzic na swiatlach caly rok bo to abstrakt rodem z bonanzy. zamiast tworzyc bzdurne przepisy niech te patalachy zaczna myslec jak naprawic drogi w polszy. kurwin mitkie na prezeydenta!


to ciekawa wypowiedz....
zalujesz na zarowki czy po prostu masz skleroze i zapominasz wlaczyc bo co Cie tak bardzo denerwuje w tych swiatlach?
nie bo nie?
uraz z dziecinstwa?
o co chodzi?

kurwin mitke... :lol:

...na prezydenta! :shock: :lol: :lol: :lol:
Avatar użytkownika
kanibala
Świeżak
 
Posty: 98
Dołączył(a): 6/1/2007, 13:35
Lokalizacja: Toruń

Postprzez spazz » 2/3/2007, 18:33

po co robic cos co ma watpliwe przelozenie na bezpieczenstwo i jeszcze nakazywac to reszcie spolecznosci zmotoryzowanej? jak cie to bawi to sobie swiec nawet w garazu. ja uwazam ze wprowadzenie kolejnego nakazu smierdzi pałą
Avatar użytkownika
spazz
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2691
Dołączył(a): 30/6/2006, 15:38
Lokalizacja: oberschlesien

Postprzez maciejos » 2/3/2007, 18:42

Dziwią mnie troche wasze wypowiedzi ponieważ większośc z was muwi że jezdzicie na swiatlach cały rok a jak lato przychodzi to jak przez miasto jade to nikt nie ma włączonych nawet ze 3 motocyklistów widziałem kturzy też bez jechali , to było w tamtym roku jeszcze ja osobiscie jestem przeciw ponieważ polska to nie jakieś zagraniczne ścierwo a ci poitycy to nei mają co robić tylko takie durne ustawy wprowadzać zamiast wziąść się za wyżywienie biedoty i za bezrobocie a nie takim czymś se dupe zawracać jak by były drogi w dobrym stanie to i wypadków by mniej było
Avatar użytkownika
maciejos
Świeżak
 
Posty: 203
Dołączył(a): 21/2/2007, 18:44
Lokalizacja: Trzebinia-Chrzanów

Postprzez spazz » 2/3/2007, 18:59

no ale jazda na swiatlach staje sie w europie trendy dżezi czy inny kichuj. pepiki sobie wprowadzily to nasz pasibrzuchy nie moga byc gorsze tez sobie wprowadza.
Avatar użytkownika
spazz
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2691
Dołączył(a): 30/6/2006, 15:38
Lokalizacja: oberschlesien

Postprzez maciejos » 2/3/2007, 19:06

Trendy to jest to ze te skur****syny se zarabiają 10tys na mieśiąc jeszcze drugie tyle z łapówek dostają i zamiast za tą pensje robić coś dobrgo to całe państwo popada w ruinę u nas przykładowo za starego żądu rafineria trzebini kwitła a teraz wszędzie ino plotki krążą o zamknięciu od czasu tego nowego prezydęta

P.S :Przepraszam że nie natemat ale się troszeczkę zdenerwowałem
Avatar użytkownika
maciejos
Świeżak
 
Posty: 203
Dołączył(a): 21/2/2007, 18:44
Lokalizacja: Trzebinia-Chrzanów

Postprzez Kaja » 2/3/2007, 19:09

kurka Spazz ja to CiÄ™ lubiÄ™ :D

wiecie jak to jest, natura buntownika. Tak jak z pasami.
Jak ktoś chce to niech cały rok jeździ i na parkingu zostawia ze światłami, ale jak rozkazują to niech mnie pocałują w d...
zaraz powiecie, że bez świateł jest mniej widoczny dla innych itd.
Ok, ale ja myślę, że powinni zająć się innymi problemami na polskich drogach a nie akurat tym.
W Polsce x razy więcej jest wypadków spowodowanych przez pijaków i zły stan dróg niż z powodu braku świateł.
Avatar użytkownika
Kaja
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2178
Dołączył(a): 26/8/2005, 14:28
Lokalizacja: Wawa

Postprzez spazz » 2/3/2007, 19:19

kaja jestes jak krolowa saba z nad wisly.
kanibala no to moze kurde bysmy wprowadzili te kamizelki dla motorowezystow obowiazkowe? przeciez bedzie czlowiek zajebiscie widoczny? wydaje mi sie ze to dobry pomysl.. rownie dobry jak switala w lipcu w samo poludnie
Avatar użytkownika
spazz
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2691
Dołączył(a): 30/6/2006, 15:38
Lokalizacja: oberschlesien

Postprzez maciejos » 2/3/2007, 19:27

Ja mam taką sugestie że ta ustawa to dla picu jest , dawno żadniej nie wprowadzili i sie bali że społeczenstwo ich zbeszta za to że nic nie robią "co zresztą jest prawdą"
Avatar użytkownika
maciejos
Świeżak
 
Posty: 203
Dołączył(a): 21/2/2007, 18:44
Lokalizacja: Trzebinia-Chrzanów

Postprzez Grubas » 2/3/2007, 20:06

Może ustawa jest dla picu, może kamizelki by pomogÅ‚y rowerzystom, ale… rowerzysta nie zabije nikogo rowerem.

Czy lepiej widać oświetlone autka, jeden ma opinie, że tak inny, że nie. I co z tego. Liczą się fakty. Fakty są takie, że w krajach gdzie wprowadzono obowiązek jazdy na światłach ilość wypadków spadła.

Å»e powinni zaÅ‚atać dziury, ze drogi sÄ… do du…. fakt, ale co z tego? JeÅ›li można gÅ‚upim gÅ‚osowaniem i papierkiem pod nazwÄ… ustawa poprawić bezpieczeÅ„stwo, to dlaczego tego nie zrobić? Nie, bo nie? To z punktu widzenia wiÄ™kszoÅ›ci – puszkowców.
A dla nas. No cóż tez będziemy lepiej widzieli. A czy nas będą widzieć gorzej? Trudno powiedzieć. Na drogach i tak trzeba uważać.
<a href="http://a-glass.pl">BMW F650 ST</a>
Avatar użytkownika
Grubas
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 908
Dołączył(a): 6/10/2006, 14:13
Lokalizacja: Poznań

Postprzez Traperoso » 3/3/2007, 01:59

Nie wiem czy to w temacie ;] ale jak jezdze Rowerem to mam zawsze wlaczone swiatla w dzien, noc bez roznicy i mam mocne swiatla. Wedlug mnie jest duza roznica 8) Mocne swiatlo z przodu chyba zdaje sie byc widoczne dla kierowcow: bez wielu z nich sie wpierd... (w dzien!) itd
Avatar użytkownika
Traperoso
Mieszkaniec forum
 
Posty: 1645
Dołączył(a): 29/7/2006, 19:47
Lokalizacja: Szczecin

Postprzez kanibala » 3/3/2007, 11:13

spazz napisał(a):rownie dobry jak switala w lipcu w samo poludnie


z Twoich postow czuje, ze masz uraz... :lol:

ale nie do swiatel tylko do politykow...

..i tak jak Kaja napisala... jakby kazali zgasic to bys zapalil a jak kaza zapalic to pocalujcie mnie w dupe.... 8)

nawet w lipcu w poludnie jest lepiej widoczny z daleka a zdarzaja sie sytuacje ze stoi sobie i nie ma swiatel i myslisz jedzie czy nie?
moze warto by bylo zastanowic sie teren zabudowany/poza zabudowanym ale wtedy znow by byly tlumaczenia wyjezdzalem/wrocilem a tak dali wszedzie... zbiedniejesz na zarowkach?
nikomu nie zaszkodzi (chyba ze tym ze skleroza)

..ale to chyba nie ma znaczenia bo Ty jestes na NIE a ja jestem na TAK ui chyba tak pozostanie... mzoe mala ankiete by ktos trzasnal? :)

a co do biedy/glodu itp to chyba inni sa od przepisow a inni od gospodarki jako takiej...

pozdrawiam
Avatar użytkownika
kanibala
Świeżak
 
Posty: 98
Dołączył(a): 6/1/2007, 13:35
Lokalizacja: Toruń

Postprzez spazz » 3/3/2007, 11:42

taka roznica jest miedzy nami ze twokje na tak oznacza ze i tak jezdzisz na swiatlach a moje nie oznacza ze jak wprowadza ta glupia ustawe bede musial tez jezdzic na switalch jest to dla mnie bzdurny nic nie dajacy przepis. jak sie nie widzi samochodu w dzien bez swiatel to moze wogole powinno sie nie jezdzic bo cos sie ma nie tak z oczami?
Avatar użytkownika
spazz
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2691
Dołączył(a): 30/6/2006, 15:38
Lokalizacja: oberschlesien

Postprzez kanibala » 3/3/2007, 12:24

wzrok akurat mam bardzo dobry ale dziekuje za troske...

chodzi o sprawe poruszania sie pojazdu a postoju, i przy wiekszych naszych predkosciach i ocenie z daleka....

Maly cytat:
'Podstawowym argumentem za wprowadzeniem całorocznego przymusu jest poprawa bezpieczeństwa. Według badań przeprowadzonych przez Komisję Europejską, jazda na światłach w dzień przez cały rok może zmniejszyć liczbę wypadków nawet o 15 proc., a wtedy liczba zabitych zmaleje o 20 proc. Jeszcze bardziej wymowne są dane dotyczące motocyklistów. Dzięki światłom liczba tragedii z ich udziałem spadłaby nawet o jedną trzecią.

"W Skandynawii, gdzie i tak było zawsze niewiele wypadków, wprowadzenie nakazu jeszcze bardziej je ograniczyło" - mówi Hołowczyc. "Włączone światła po prostu przykuwają uwagę, samochód lepiej widać, i to z daleka".
"

I z ostatnim zdaniem sie zgadzam i glownie to jest na + bo wiadmo, ze w terenie zabudowanym/centrum miasta to i tak ciul da....
Avatar użytkownika
kanibala
Świeżak
 
Posty: 98
Dołączył(a): 6/1/2007, 13:35
Lokalizacja: Toruń

Postprzez mr_neox » 3/3/2007, 15:54

ok, fajnie temat sie rozwija...

ale "autor" musi sie odezwac...

napisalem na samym poczatku o problemie motocyklistow - jasne ze samochody beda lepiej dla wszystkich widoczne - ale co z tymi pierwszymi?

nie uwazacie ze jezeli wszyscy beda smigac na swiatlach to my bedziemy mniej widoczni?

prosty przyklad:
srodek lata, "samochodziarz" patrzy w lusterko i widzie pojedyncze swiatlo- zapala sie kontrolka w jego mozgu(jesli takowy posiada i zna przepisy) i stwierdza ze to motocykl

a teraz tak: patrzy w lusterko, wszyscy mykaja na swiatlach i watpie ze z wiekszej odlegosci zrozumie ze to akurat motocykl


mam nadzieje ze teraz zamysl mojego temau stanie sie troche jasnieszy ;-)
Szczęśliwy posiadacz kat.ABC prawa jazdy. Obecnie w trakcie C+E...
Avatar użytkownika
mr_neox
Świeżak
 
Posty: 280
Dołączył(a): 17/11/2006, 21:58
Lokalizacja: LJA

Postprzez maciejos » 3/3/2007, 16:04

No pewnie że tak bo z dalszej odległosci jak zobaczy przykładowo jedno światło to dotychczas pomysłał by że to motocykl a teraz pomysli to pewnie samochód tylko drugie swiatlo ma spalone lub zakryte przez pojadz jadący przed nim
Avatar użytkownika
maciejos
Świeżak
 
Posty: 203
Dołączył(a): 21/2/2007, 18:44
Lokalizacja: Trzebinia-Chrzanów

Postprzez mr_neox » 3/3/2007, 16:06

maciejos napisał(a):No pewnie że tak bo z dalszej odległosci jak zobaczy przykładowo jedno światło to dotychczas pomysłał by że to motocykl a teraz pomysli to pewnie samochód tylko drugie swiatlo ma spalone lub zakryte przez pojadz jadący przed nim


no i tylko o to sie pytalem... 8)

pozdro
Marcin
Szczęśliwy posiadacz kat.ABC prawa jazdy. Obecnie w trakcie C+E...
Avatar użytkownika
mr_neox
Świeżak
 
Posty: 280
Dołączył(a): 17/11/2006, 21:58
Lokalizacja: LJA

Postprzez wujas22 » 12/3/2007, 11:30

Chcą ulepszyć przepisy,ale tak naprawde pogarszają Sytułącje , wogóle nie będziemy widoczni czako motocykliści.
Moja CBR i słysze muzykę wiatru :)
Avatar użytkownika
wujas22
Świeżak
 
Posty: 61
Dołączył(a): 8/12/2006, 10:11
Lokalizacja: Milicz

Poprzednia stronaNastępna strona


Powrót do Prawo



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości




na górê