Zobacz wątek - Nie zatrzymanie się do kontroli, to kulka w plecy ?
NAS Analytics TAG

Nie zatrzymanie się do kontroli, to kulka w plecy ?

O wszystkim
_________

Postprzez Czester » 13/3/2010, 19:22

Ja już nie mam siły i chęci alby dalej tłumaczyć. Niektórym ludziom gadaj czy sraj to i tak nie zrozumieją i będą dalej szli w zaparte. Jak zapierdalasz przez miasto na swojej falco i robisz "niechciane gumy" spod świateł to ile procent pewności masz, ze nie wyskoczy Ci spod dvpy i nie zrobisz komuś krzywdy?


mianps - świetny przykład.
Wypadki chodzą po ludziach, ludzie po wypadkach nie zawsze.
Avatar użytkownika
Czester
Administrator
 
Posty: 4656
Dołączył(a): 23/5/2009, 05:14
Lokalizacja: Suwałki


Postprzez falconiforme » 14/3/2010, 08:15

Drifte chyba nie wszyscy zrozumieli "żarcik."
Drifte napisał(a): 5 NIEWINNYCH osób podczas pościgu i łapiąc delikwenta, zapobiegamy, żeby delikwent ZABIŁ 10 osób, 10 kilometrów dalej.
Mają strzelać tyle razy aż go trafią. Jak się wybije każdego uciekającego i kilku pieszych to będzie porządek. Jak w banku jest 5 rabusiów i 10 zakładników trzeba zabić wszystkich. Wtedy będą szanować policję.

Niewątpliwie rzadko mamy do czynienia z seryjnym mordercą.
A wy dalej nie potraficie spojrzeć na statystykę użycia broni.
Bo na razie postrzeliliśmy 1 przestępcę a kilka osób jest zabitych lub kalekami. Rewelacja prawda? Kto tu jest bandytą?

Wasze podejście jest takie, że policjant ma prawo z was użyć jako tarczy gdy zaczyna się strzelanina.
I dla was ma sens, że w przypadku niebezpiecznego zajścia zabije mnie zarówno bandyta jak i policjant.

Kieruje wami żądza krwi i nie jesteście w stanie pojąć tego, że może to być wasza krew.
Dlatego nie chcecie policji, której pierwszym założeniem była by ochrona życia.

Temat nie ma sensu kontynuacji. Proszę o zamknięcie.
Ongoing Success
Avatar użytkownika
falconiforme
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 2841
Dołączył(a): 4/6/2007, 13:05
Lokalizacja: Morze


Postprzez mianps » 14/3/2010, 12:38

falconiforme napisał(a):A wy dalej nie potraficie spojrzeć na statystykę użycia broni.
Bo na razie postrzeliliśmy 1 przestępcę a kilka osób jest zabitych lub kalekami. Rewelacja prawda? Kto tu jest bandytą?

Nie wiem co Ty chcesz uświadomić i na czym opierasz takie fakty, że tylko niewinni ludzie zostają postrzeleni przez policje.
Wpisz w google: "policja postrzeliła"
Mi takie coś wyskoczyło:
http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/ ... nczym.html
http://www.rp.pl/artykul/102681,365584_ ... odow_.html
http://www.money.pl/archiwum/wiadomosci ... 35448.html
http://www.dziennikwschodni.pl/apps/pbc ... /925752261
http://www.gazetaprawna.pl/wiadomosci/a ... lotem.html
http://www.zw.com.pl/artykul/344844,395150.html
Mi się wyświetla 10 tematów w google, 2 tematy nie dotyczyły postrzelenia przestępcy przez policje w naszym kraju.

I teraz co powiesz?
Honda cb 450s -> FZS600
mianps
Świeżak
 
Posty: 490
Dołączył(a): 20/5/2009, 19:49
Lokalizacja: Radom/Opole/Tomaszów Maz.

Postprzez falconiforme » 14/3/2010, 13:05

mianps, napisałem, że jestem za tym by strzelać do rozpoznanych przestępców? Napisałem. Wszystkie linki jakie podałeś tego dotyczą.

Walczę tylko z przekonaniem, że cel uświęca środki.
Wy jesteście za tym by strzelać nawet w przypadku braku pewności.
Ongoing Success
Avatar użytkownika
falconiforme
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 2841
Dołączył(a): 4/6/2007, 13:05
Lokalizacja: Morze

Postprzez mianps » 14/3/2010, 13:25

Także przytaczałeś "statystykę" postrzelonych przestępców i niewinnych osób.
To Ci podałem, że policja strzela więcej do przestępców niż do osób niewinnych.
Więc nie rozumiem o co Ci chodzi. Najpierw boisz się, że jak się nie zatrzymasz do kontroli dostaniesz kulkę w plecy, później piszesz, że policja częściej strzela do niewinnych osób niż do przestępców a fakty są inne.
Częściej używa broni do przestępców niż do niewinnych, przypadkowych ludzi.
falconiforme napisał(a):Wy jesteście za tym by strzelać nawet w przypadku braku pewności.

Mylisz się, nikt tu nie jest za takim postępowaniem.

Policjant chciał zatrzymać pojazd do kontroli, ten go potrącił, to wyjął spluwę i strzelił do niego.
Policja chciała zatrzymać młodego motocyklistę bo podejrzewała, że jest tam jakimś przestępcą a ten zaczął zwiewać - no to strzelili
Wpakowali się do mieszkania, które mieli podane w bazie zapewne i nie mieli żadnej niepewności, że to będzie nie te mieszkanie.
O jakim Ty braku pewności piszesz???
To przytocz mi proszę sytuację, kiedy to policja ma pewność?
Honda cb 450s -> FZS600
mianps
Świeżak
 
Posty: 490
Dołączył(a): 20/5/2009, 19:49
Lokalizacja: Radom/Opole/Tomaszów Maz.

Postprzez falconiforme » 14/3/2010, 13:42

Cała statystyka do użycia broni, a statystyka użycia broni w przypadku niepewności to dwie różne sprawy.

mianps napisał(a):Mylisz się, nikt tu nie jest za takim postępowaniem.

Nie?
Drifte napisał(a):OSOBIŚCIE NATOMIAST, jestem zdania, że powinno sie strzelać do każdego, który się nie zatrzymał do kontroli.



"Złodziej ucieka w czarnym audi" to jest brak pewności.
"Złodziej wsiadł do samochodu i ucieka w czarnym audi o numerach ZZZXXX. Potrąca policjanta."
to jest pewność.
Ongoing Success
Avatar użytkownika
falconiforme
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 2841
Dołączył(a): 4/6/2007, 13:05
Lokalizacja: Morze

Postprzez mianps » 14/3/2010, 15:25

Ty naprawdę nie widzisz nic złego w tym, że ktoś się nie zatrzymuje do kontroli policyjnej na drodze?

Dla Ciebie jak widać nie ma być żadnych pomyłek, wypadków. 100% pewności, idealny świat bez przestępców i w ogóle wszystko cacy tak jakby patrzeć oczami niewinnego 5 letniego dziecka, który żyje sobie spokojnie w kochającym domu ze swoimi rodzicami...

pobudka....
witaj w prawdziwym życiu gdzie nie zawsze podejmuje się słuszne decyzje, gdzie jest miejsce na błąd, zdarzają się pomyłki, błędy...
i Ty chcesz czy nie chcesz jesteś częścią tego świata
Honda cb 450s -> FZS600
mianps
Świeżak
 
Posty: 490
Dołączył(a): 20/5/2009, 19:49
Lokalizacja: Radom/Opole/Tomaszów Maz.

Postprzez zadzior » 14/3/2010, 15:52

mianps na kardynała !
Avatar użytkownika
zadzior
Stały bywalec
 
Posty: 1327
Dołączył(a): 14/10/2008, 14:32
Lokalizacja: Koszalin

Postprzez falconiforme » 14/3/2010, 16:51

Nie zatrzymanie się do kontroli jest wykroczeniem i za to jest wysoka kara. I słusznie. Ale za wykroczenie nikt nie zasługuje na kulkę.

Między pomyłką a niewłaściwą decyzją jest sporo różnicy. Policjant przed strzałem nie rozwiązuje równania tysiąca zmiennych, tylko ma jedno pytanie - czy warto strzelać?

Przjeb**ie komuś z kolby w plecy nie jest pomyłką.
Zagazownie niemca nie jest pomyłką, tylko niewłaściwym działaniem.

Takie działania powstają w skutek nie liczenia się z jakichś powodów z ludzkim życiem - byle dorwać drania.
Sami jesteście przykładem mylenia kolejności celów do jakich został stworzony aparat policji.
Machanie ręką i tłumaczenie sobie że tak musi być, jest nieszanowaniem swojego życia i innych.
Tak jak rząd macha ręką na to, że w Polsce jest 4 razy więcej wypadków niż w Niemczech na przejechany kilometr. Tak już musi być.
Ongoing Success
Avatar użytkownika
falconiforme
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 2841
Dołączył(a): 4/6/2007, 13:05
Lokalizacja: Morze

Postprzez mianps » 14/3/2010, 18:31

Piszesz o szanowaniu swojego życia, o liczeniu się z ludzkim życiem...o rozwiązywaniu równań tysiąca zmiennych...
Za każdym razem wsiadając na motocykl ryzykuje własne zdrowie a nawet i życie. Boję się czasami cholernie jak niektórzy jeżdżą jak idioci nie respektując większości przepisów i zasad. Zdaję sobie sprawę, że nawet głupia dziura w drodze może się skończyć dla mnie glebą. I naprawdę OSTATNIĄ rzeczą, którą się obawiam (wtedy kiedy jadę przepisowo) jest policja.
A co do rozwiązywania równania z tysiącem zmiennych to za każdym razem jak wjeżdżam na skrzyżowanie właśnie takie równania rozwiązuje analizując sytuację.
Masz naprawdę jakieś niemiłe doświadczenia z policją, nie wiem, może masz kogoś w rodzinie, że dostał kulkę od policji jak się nie zatrzymał do kontroli, może Ty zostałeś zatrzymany niesłusznie kiedyś.
W każdym razie współczuję takiego podejścia do tematu i obawiania się działań policji
Honda cb 450s -> FZS600
mianps
Świeżak
 
Posty: 490
Dołączył(a): 20/5/2009, 19:49
Lokalizacja: Radom/Opole/Tomaszów Maz.

Postprzez falconiforme » 14/3/2010, 19:01

Jeżdżę motocyklem, bo motocyklem mam jakieś pięć razy większy komfort jazdy. Brak korków, dużo bezpieczniejsze wyprzedzanie, większa kontrola nad tym co się dzieje itp... bezpieczeństwo czynne. Idioci nie przyprawiają mi takich palpitacji serca jak jadąc samochodem.

Czy skaczę ze spadochronu, czy wypływam na środek jeziora ryzykuję własne życie dla siebie. Każdy ma do tego prawo.

Przemilczę już, działania i niektóre chore podejścia policji w moim "życiowym sąsiedztwie".

Pozdro.
Ongoing Success
Avatar użytkownika
falconiforme
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 2841
Dołączył(a): 4/6/2007, 13:05
Lokalizacja: Morze

Poprzednia strona


Powrót do Hydepark



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 20 gości




na gr