Zobacz wątek - CHORWACJA 2010r. - kto chętny
NAS Analytics TAG

CHORWACJA 2010r. - kto chętny

Gdzie warto wybrać się na motocyklu. Którędy? Jakie drogi wybierać, jakie omijać. Co zabrać ze sobą, a co nie przyda się na pewno.
_________

Postprzez sezax » 29/3/2010, 23:02

Chętnie bym się wybrał z wami jeszcze raz do Chorwacji.... bardzo ciekawy plan tylko na zwiedzenie tylu miejsc trzeba na prawdę sporo czasu. Same plitvickie jeziora to trzeba sobie zarezerwować jeden dzień, o Wenecji nie mówię bo nie wiem ale podobno jest to dziura a nie takie piękne miasto jak o nim mówią:) Jedyne co mnie nie pasuje to termin niestety:/ Uczelnia. Jakbyście planowali na sierpień-wrzesień (po sezonie i też tanio) to na bank bym się wybrał tym bardziej że mieszkam 40 km od Karpacza.
sezax
Świeżak
 
Posty: 10
Dołączył(a): 8/5/2008, 13:39
Lokalizacja: Jelenia Góra


Postprzez virago28 » 6/4/2010, 08:50

aktualizacja:

na razie mamy na wyjazd chętnych 4 motocyklistów. Zapraszamy kolejnych zainteresowanych.

powstał już także szczegółowy plan trasy wyjazdu z uwzględnieniem noclegów i licznych atrakcji turystycznych. Trasa przewiduje: 2 dni w Czechach, po 1 dniu Słowacja i Węgry, 9 dni w chorwacji, 1 dzień Wenecja i szybki powrót w 2 dni.

więcej szczegółów na GG.
virago28
Świeżak
 
Posty: 37
Dołączył(a): 11/9/2009, 15:49


Postprzez maciek1985 » 7/4/2010, 23:09

no nie wiem czy w 3 tys zł da radę zrealizować taki wyjazd. Słyszałem żę żeby tam pojechać na 2 tyg i konkretnie pozwiedzać to trzeba 5-6 tys.
maciek1985
Świeżak
 
Posty: 311
Dołączył(a): 6/12/2009, 14:59

Postprzez virago28 » 8/4/2010, 08:26

maciek1985 napisał(a):no nie wiem czy w 3 tys zł da radę zrealizować taki wyjazd. Słyszałem żę żeby tam pojechać na 2 tyg i konkretnie pozwiedzać to trzeba 5-6 tys.


dużo zależy od noclegów i jedzenia, jak się jada w restauracjach i śpi w hotelikach to niestety kosztuje. U nas ma być maksymalnie tanio.
virago28
Świeżak
 
Posty: 37
Dołączył(a): 11/9/2009, 15:49

Postprzez niesiob » 8/4/2010, 20:42

ja w zeszłym roku przejechałem prawie całe wybrzeże chorwacji(samochodem), zwiedziliśmy dubrownik, plitvickie, i jakieś mniejsze ale fajne miasteczka a po drodze w słowenii 3 jaskinie. przez tydzień jeździliśmy a drugi tydzień zostaliśmy na jednym campingu. noclegi w namiotach na polach camp. Żarcie - chyba ze 2 obiady mieliśmy "swoje"(puszki, słoiki...) reszta to knajpy, bary, restauracje. z jedzeniem to sobie nie oszczędzaliśmy :-)
spalanie - ford fiesta 1,6 benzyna więc pewnie spalał koło 6-8litrów. zrobiliśmy koło 4200km. Całkowity koszt to około 3tyś na osobę(byliśmy we dwoje).
może to pomoże w oszacowaniu waszego kosztorysu :-)
niesiob
Świeżak
 
Posty: 135
Dołączył(a): 22/1/2009, 21:36
Lokalizacja: Wawa

Postprzez MaximusPL » 9/4/2010, 14:00

potwierdzam wydatki okolo 3 tys na 2 osoby spanie w pensjonatach ze zwiedzaniem ... troche gotowania swojego ale kupowanie towarow na miejscu wyprawa samochodem ... z biletami ... zwiedzaniem Dubrovnika (3x) i Pletvickich ... bylo naprawde fajnie ...
Suzuki GSR 600 A 2007/2008
Avatar użytkownika
MaximusPL
Świeżak
 
Posty: 328
Dołączył(a): 31/3/2009, 13:37
Lokalizacja: Poznań

Postprzez niesiob » 9/4/2010, 14:56

u mnie wyszło ok 3000 ale na 1 osobę. Trochę zjadły opłaty za autostrady. no i tak jak pisałem jedzenie praktycznie cały wyjazd w barach i restauracjach(czyli każdego popołudnia wyjazd z camp do jakiegoś miasteczka i solidny obiad).
W chorwacji robi się coraz drożej. niestety
niesiob
Świeżak
 
Posty: 135
Dołączył(a): 22/1/2009, 21:36
Lokalizacja: Wawa

Postprzez LucaBrossi » 23/4/2010, 11:40

virago28... wstępnie bym się pisał z tym, że wole zluzować z klamotami, więc namiotu taszczyć nie będę... room gdzieś, motel czy inny wynalazek ;) pracuję sam dla siebie więc urlopy mnie nie męczą - każdy termin mi pasuje. Jedyne question jest odnośnie dokładnej trasy którą jak piszesz opracowałeś... możesz podesłać dokładniejsze plany? :) aaaa... i co ważne - dużo się w moim życiu zmieniło - jak i to, że mam więcej czasu na motorek więc zamieniłem Honde Bross - już rozsypującą się na sprawną Kawke er5.. i dopiero teraz myślę o pierwszych długich wypadach... czy moja kawka zgra się z resztą grupy?

Pozdrawiam
Łukasz
Avatar użytkownika
LucaBrossi
Świeżak
 
Posty: 68
Dołączył(a): 16/4/2010, 13:21
Lokalizacja: Poznań

Postprzez LucaBrossi » 23/4/2010, 12:09

:) nie mówię o wielkich szaleństwach - tylko jakoś tak wygodniej będzie na małej i słabej Kawce bez namiotów czy innych szpargałów... choć tak teraz myślę, że lipa wielka będzie jak grupa będzie pod namiotem a ja jedyny w jakimś przybytku... hmmm... może jakiś mały namiot... no pomyślę... pomyślę... Choć "plecaczka" od jakiegoś czasu nie mam i chce się trochę "cieszyć" z braku owych 55 kg na tyle :) a, że taki wyjazd ma być moim pierwszym tak dalekim na jednośladzie... to kombinuję jak koń pod górkę :)
Z tych samych elementów można zbudować huśtawkę dla dzieci i szubienicę.
Avatar użytkownika
LucaBrossi
Świeżak
 
Posty: 68
Dołączył(a): 16/4/2010, 13:21
Lokalizacja: Poznań

Postprzez niesiob » 23/4/2010, 12:28

Luca, na pocieszenie mogę ci powiedzieć że w tym roku ja swoja kawką planuję zrobić ponad 5tyś km ze sporym bagażem i pasażerką na pokładzie. Póki co jestem dobrej myśli. Mam nadzieję że er5-ka mnie nie zawiedzie :-) (tylko przydało by się trochę schudnąć, żeby zawieszenie sprzęta odciążyć ) :lol:
niesiob
Świeżak
 
Posty: 135
Dołączył(a): 22/1/2009, 21:36
Lokalizacja: Wawa

Postprzez LucaBrossi » 23/4/2010, 12:42

5 tysiaków... sporooo... ja się chyba skuszę na poważna wizytę u mechanika - by solidnie przygotował maszynę do wycieczki - Niesiob - jakieś konkretne elementy jak pewnie wiesz z doświadczenia wymagają szczególnej uwagi przed długą trasą? W sensie co najczęściej może nawalić.
No ale skoro i tak można na kawce to chyba zluzuje trochę swoje stresy ;) Palenie tytoniu rzuciłem więc zamiennie kupię "szturmową jedynkę" i na zdrowie mi to wyjdzie :)
Z tych samych elementów można zbudować huśtawkę dla dzieci i szubienicę.
Avatar użytkownika
LucaBrossi
Świeżak
 
Posty: 68
Dołączył(a): 16/4/2010, 13:21
Lokalizacja: Poznań

Postprzez LucaBrossi » 23/4/2010, 12:55

pan_wiewiorka napisał(a):Polecam namiot Laser Competition (otwórz link) lub nieco cięższy Sparrow (otwórz link). Choc te są dobre do włóczenia się po górach, w trasę zabieram dużą dwójkę, w której zmieszczę wsio razem z sakwami.


Trochę się obawiałem każdego zbędnego kg... no ale skoro kawka daje radę i w 2 osoby plus klamoty na długie trasy to bez palenia styków zaopatrzę się w namiot! Szacunek!
Avatar użytkownika
LucaBrossi
Świeżak
 
Posty: 68
Dołączył(a): 16/4/2010, 13:21
Lokalizacja: Poznań

Postprzez LucaBrossi » 23/4/2010, 13:16

pan_wiewiorka napisał(a):Na motocyklu waga nie ma takiego znaczenia. Czy to będzie 1 kg czy 5 kg, to rybka. Pamiętaj o podciągnięciu tylnego amorka, bo inaczej będziesz miał katorgę a nie jazdę (o ile zabierasz Plecaczka).
Kufer centralny również może sporo zdziałać. Do Twojego modelu chyba są nawet całe komplety z bocznymi. To znacznie lepsze i wygodniejsze rozwiązania a w razie gleby ratuje Plecaczka, siebie i motór.


Jeśli pojadę to sądzę, że bez pasażera - zostaje mi zakupić kuferki czy inne do klamotów transportowania.... czyli najlepiej kuferki boczne? Poszukam... poszukam
Avatar użytkownika
LucaBrossi
Świeżak
 
Posty: 68
Dołączył(a): 16/4/2010, 13:21
Lokalizacja: Poznań

Postprzez LucaBrossi » 23/4/2010, 13:48

Panie Wiewiórka serdeczne dzięki za cenne wskazówki!!!!
Z tych samych elementów można zbudować huśtawkę dla dzieci i szubienicę.
Avatar użytkownika
LucaBrossi
Świeżak
 
Posty: 68
Dołączył(a): 16/4/2010, 13:21
Lokalizacja: Poznań

Postprzez LucaBrossi » 23/4/2010, 14:31

widzę trochę jeździłeś... zanotowałem wszelkie porady i sugestie za które szczerze dzięki :)

A powiedz mi jak wygląda sytuacja z policją za granicą pl - w sensie czepiają się bo "to motocykl na pl blaszce" czy są kraje gdzie szczególnie trzeba uważać na police bo lubią wlepiać mandaty za np kilku km/h przekroczenie prędkości lub zwyczajnie za to, że jestem z pl?
Z tych samych elementów można zbudować huśtawkę dla dzieci i szubienicę.
Avatar użytkownika
LucaBrossi
Świeżak
 
Posty: 68
Dołączył(a): 16/4/2010, 13:21
Lokalizacja: Poznań

Postprzez LucaBrossi » 25/4/2010, 11:51

Jeśli chodzi o wschód to słyszałem już wiele historii od ludzi poruszających się na 4 kółkach - więc szczerze mówiąc nawet autem mnie tam nie ciągnie :) no może to błąd tak się zamykać na emocje za jakimi idzie wyjazd na wschód... ale najpierw zajmę się pozornie spokojniejszymi zakątkami naszej europy :)
Bardzo mnie ciągnie do Francji i Hiszpanii - mam tam rodzinę i trochę znajomych... ale... jakoś nie czuję się pewnie by samemu polecieć taki kawał drogi więc najpierw chciałbym polecieć do np. Chorwacji z grupą kilku motocyklistów nie tylko by poznać ludzi co robią to od lat ale i przy okazji nauczyć się od nich motocyklowego savoir vive'u :)

Deseczka... niech zgadnę... pod nóżkę? W życiu bym o tym nie pomyślał przed wyjazdem :) na miejscu zwyczajnie bym szukał korzenia wystającego z ziemi, dużego kamienia itp... :)


+ deseczka 10x10x1 :)
Avatar użytkownika
LucaBrossi
Świeżak
 
Posty: 68
Dołączył(a): 16/4/2010, 13:21
Lokalizacja: Poznań

Postprzez virago28 » 17/5/2010, 10:06

Uwaga wyjazdowicze

ustalamy już konkretny TERMIN WYJAZDU: 25/25 czerwca - 11 lipca (wyjazd na miejsce zbiórki w PL pod granicę byłby już 25-go w piątek po południu, a więc mamy do swojej dyspozycji łącznie 16 dni, z tym że wystarczy wziąć zaledwie 10 dni roboczych urlopu). Późniejszy termin wyjazdu to większa gwarancja lepszej pogody.

Informuję że zgłosiła się dość duża ilość osób zainteresowanych, proszę sobie rezerwować urlopy i potwierdzać udział w wycieczce.

Plan wyjazdu nie jest sztywny, nie musimy się go trzymać kurczowo, zaplanowałem więcej rzeczy po to żeby było z czego wybierać i wybrzydzać, jak nam się nie spodoba dane miejsce to sobie pojedziemy dalej, do następnego, a jak uznamy że jesteśmy zmęczeni to sobie odpoczniemy, czasu jest aż nadto. Myślę że dziennie nie więcej niż 400km(trasa dojazdowa), a w samej Chorwacji to starczy ze 150-200km dziennie. Co do chętnych to zgłosiło się chyba z 10 osób, więc nawet jak tylko 30% z tego pojedzie to wycieczka będzie obsadzona.
virago28
Świeżak
 
Posty: 37
Dołączył(a): 11/9/2009, 15:49

Postprzez Shogun80 » 2/6/2010, 17:24

w zeszłym roku byłem w Makarska 8dni, niczego sobie nie odmawiałem, jechaliśmy w dwie osoby sportowym BMW, więc paliwka trochę poszło, ale koszt wakacji wyszedł 5tys na osobe!!! Chorwacja nie wszędzie jest tania, im niżej tym drożej! Jedzienie w knajpach dużo droższe niż u nas, noclegi te same ceny jak nad polkim morzem
Shogun80
Świeżak
 
Posty: 222
Dołączył(a): 18/4/2010, 08:42
Lokalizacja: Poznań/Międzyzdroje

Poprzednia strona


Powrót do Turystyka motocyklowa



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości




na gr