Zobacz wątek - Z Indii do Polski na Royal Enfieldzie.
NAS Analytics TAG

Z Indii do Polski na Royal Enfieldzie.

Gdzie warto wybrać się na motocyklu. Którędy? Jakie drogi wybierać, jakie omijać. Co zabrać ze sobą, a co nie przyda się na pewno.
_________

Z Indii do Polski na Royal Enfieldzie.

Postprzez royalista » 16/2/2010, 17:27

ROYALISCI.PL
W połowie marca 2010 grupa motocyklistów wyrusza, by na kultowych motocyklach Royal Enfield objechać Indie, a następnie przez 7 krajów wrócić do Polski.

Ekspedycja została podzielona na dwa wielkie etapy. Pierwszy to trzymiesięczne zwiedzanie Indii z 2-tygodniowym epizodem w Nepalu, gdzie największym wyzwaniem będą kręte drogi na dużych wysokościach.

Jak wiadomo Indie są olbrzymim krajem, a my z ograniczonym czasem wyprawy, musimy skupić się na jego części, dlatego objedziemy północną części Indii – Ladakh. Uprzednio jednak w New Delhi w stolicy Indii, kupimy i przygotujemy, do tej ekstremalnej wyprawy, motory legendarnej, brytyjskiej firmy Royal Enfield.

Kolejnym etapem będzie 2-3 tygodniowy rajd dookoła Nepalu. Będzie to pierwszy test naszych motocykli, jak również oczekiwanie na najlepszy czas podjęcia wyzwania przejechania drugiej najwyżej położonej przełęczy świata Khardung La (przełom kwietnia/maja).

Po przebyciu drogi przez Himalaje, której wysokość sięga miejscami 5000 m. n.p.m., przejedziemy przez środkową cześć kraju, do Mumbaju, jednego z największych miast Indii. Skąd skierujemy swoje jednoślady na północny zachód do Pakistanu.

Druga część to przeprawa przez 9 krajów z Indii do Polski, którą zaczniemy od wcześniej wspomnianego Pakistanu. Planowany czas powrotu to około 2-3 miesięcy. Będzie to czas bardzo intensywnych przygód podczas których nie będziemy tylko jechać przed siebie ale również eksplorować kraje na naszej drodze, a są to:

* Pakistan
* Iran
* Armenia
* Gruzja
* Turcja
* Bułgaria
* Rumunia
* Węgry
* Słowacja

Powrót do Polski powinien nastąpić w połowie sierpnia. Po pokonaniu 14 tysięcy km, różnego rodzaju dróg, dróżek, poznaniu setek osób.
Więcej Informacji oraz relacji znajdziecie na Oficjalnej stronie http://royalisci.pl (otwórz link)
royalista
Świeżak
 
Posty: 1
Dołączył(a): 16/2/2010, 17:14Powrót do Turystyka motocyklowaKto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości
na gr