Zobacz wątek - Nowy motocykl (enduro) na firmę w leasingu - kilka pytań.
NAS Analytics TAG

Nowy motocykl (enduro) na firmę w leasingu - kilka pytań.

O wszystkim
_________

Nowy motocykl (enduro) na firmę w leasingu - kilka pytań.

Postprzez groodeks » 12/2/2010, 18:20

Witam. Chce kupić enduro, nowe i w leasingu. Użyłem szukajki, i choć jest kilka wątków na temat leasingu to jednak nie znalazłem odpowiedzi na moje pytania...

A pytania są następujące:

1. Najważniejsze - Czy kupując motocykl w leasingu mogę odliczyć cały VAT (czyli całe 22%, a nie 60% tego VATu) od rat leasingowych ?

Wiem, że urzędy różnie interpretują przepisy, raz motocykl jest samochodem, raz czymś innym. Nie wiem czy coś się zmieniło, ale tak jeszcze było z rok temu.
Z drugiej strony słyszałem, że niektórzy odliczali cały VAT od motocykla, kasku (a nawet kombinezonów motocyklowych).


2. Jeśli urząd podatkowy podważy zasadność odliczenia całego VAT-u... To jak należy dochodzić swoich praw? Jak przekonać ich że się mylą ? ;)


3. Czy jeśli będzie coś nie tak, to czy sprawę wyjaśnia firma leasingowa, czy księgowy, czy należy walczyć z urzędami osobiście ?


4. Czy można wybrać leasing w jednym banku (bez ubezpieczenia) i ubezpieczenie w innej instytucji (korzystniejsze cenowo) ?? Czy zawsze leasing i ubezpieczenie są ze sobą powiązane...


5. Który bank oferuje teraz najkorzystniejszy leasing na motocykl ? Ktoś pisał w archiwum o BRE Banku (105% - całkowity koszt leasingu). Która z ofert obecnie jest najkorzystniejsza ?


WIELKIE DZIĘKI ZA WSZELKĄ POMOC !


Pozdrowienia,
GRood.
groodeks
Świeżak
 
Posty: 2
Dołączył(a): 12/2/2010, 18:04


Re: Nowy motocykl (enduro) na firmę w leasingu - kilka pytań

Postprzez Michalkolec » 26/1/2022, 10:32

Nie jestem ekspertem ale łatwiej będzie spytać firmę bezpośrednio o szczegóły leasingu, polecam ci goodleasing.pl bo brałem od nich turystyki i jestem zadowolony z transakcji.
Michalkolec
Świeżak
 
Posty: 3
Dołączył(a): 25/1/2022, 13:42




Powrót do Hydepark



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 18 gości




na górê