Zobacz wątek - Wyrejestrowanie we Włoszech
Advertisement
NAS Analytics TAG

Wyrejestrowanie we Włoszech

Przepisy, prawo
_________

Wyrejestrowanie we Włoszech

Postprzez lu73k » 9/2/2010, 20:18

Witam. Chciałbym Was spytać, być może ktoś miał podobny problem:

Kupiłem moto z Włoch u handlarza (przez Allegro). Dostałem włoski dowód rejestracyjny, i wyrejestrowanie (na kwicie eksportowym jest wyrejestrowanie z datą grudniową z powodu eksportu do kraju UE). Umowe mam spisaną na włocha, czyli właściciela z dowodu, ALE: umowa jest z datą styczniową (ok miesiąc po dacie z kwitu eksportowego).

W Wydziale Komunikacji kierownik postawił mnie w niezbyt fajnej sytuacji, mianowicie spytał, czemu mam umowę ze stycznia, skoro moto było wyrejestrowane w grudniu, a żeby wyrejestrować PODOBNO włoch MUSIAŁ OKAZAĆ jakąś umowę sprzedaży. Jak to się stało? Sprzedał moto 2 razy? Raz w grudniu, a raz w styczniu?

Musiałem spisać oświadczenie, że umowa jest oryginał, że moto przywiozłem na lawecie bez tablicy, że wszystko jest autentyk i teraz WK ma wysłać moją oryginalną umowę, KTÓRĄ mi ZATRZYMALI i dali tylko ksero do Włoch w celu potwierdzenia mojej wersji.

Dostałem miękki dowód i polskie tablice i teraz mam 2 tygodnie DUŻEGO STRESU.

Może ktoś miał podobne jazdy i np. chciałby mnie pocieszyć...?

:(
Suzuki GSR 600 K6 | | www.qualitypc.pl - Komputery Łódź | | www.luteklan.pl - Internet Lutomiersk
Avatar użytkownika
lu73k
Świeżak
 
Posty: 50
Dołączył(a): 28/1/2010, 13:37
Lokalizacja: Łódź


Postprzez Raczek_6 » 10/2/2010, 14:17

Nigdy nie miałem problemu, powinieneś żądać od sprzedającego Faktury VAT marża (skoro jest handlarzem powinien prowadzić działalność gospodarczą)...
Po za tym Włoch mógł wcześniej wyrejestrować pojazd niż sprzedał (tam są inne przepisy niż u nas - podobnie w innych cywilizowanych państwach UE).
http://motomaniax.pl/ - serwis Ducati | http://www.motorakowski.pl/ - serwis Kawasaki | | Nie pomagam w oględzinach motocykli.
Raczek_6
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 4217
Dołączył(a): 20/9/2008, 23:23
Lokalizacja: W-wa


Postprzez mianps » 10/2/2010, 15:24

Dokładnie tak jest: w Italii można wyrejestrować pojazd z przeznaczeniem na eksport i nie trzeba mieć do tego umowy sprzedaży tego pojazdu.

Nie masz się o co martwić.
W wydziale komunikacji jak to często bywa w urzędach nie znają się na tym czym się zajmują
Honda cb 450s -> FZS600
mianps
Świeżak
 
Posty: 490
Dołączył(a): 20/5/2009, 19:49
Lokalizacja: Radom/Opole/Tomaszów Maz.

Postprzez lu73k » 10/2/2010, 15:33

no... uspokoiliście mnie Panowie. byłem przekonany, że pod to wyrejestrowanie była podłożona jakaś umowa kupna-sprzedaży. wtedy byłbym ugotowany.

pozdrawiam!
Suzuki GSR 600 K6 | | www.qualitypc.pl - Komputery Łódź | | www.luteklan.pl - Internet Lutomiersk
Avatar użytkownika
lu73k
Świeżak
 
Posty: 50
Dołączył(a): 28/1/2010, 13:37
Lokalizacja: Łódź

Postprzez GrandoR6 » 10/2/2010, 15:36

Ze względy na to że rejestrowałeś moto w dniu swoich urodzin wszystko będzie dobrze :P Pozdro
GrandoR6
Świeżak
 
Posty: 2
Dołączył(a): 11/1/2008, 16:19

Postprzez lu73k » 10/2/2010, 15:48

GrandoR6 napisał(a):Ze względy na to że rejestrowałeś moto w dniu swoich urodzin wszystko będzie dobrze :P Pozdro


o nie! rozkminiłeś mnie ;p
Suzuki GSR 600 K6 | | www.qualitypc.pl - Komputery Łódź | | www.luteklan.pl - Internet Lutomiersk
Avatar użytkownika
lu73k
Świeżak
 
Posty: 50
Dołączył(a): 28/1/2010, 13:37
Lokalizacja: Łódź



Powrót do Prawo



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości




na gr