Zobacz wątek - ZX9R '96 Blokada gaźników
NAS Analytics TAG

ZX9R '96 Blokada gaźników

Mechanika tylko powyżej 125cc.
_________

ZX9R '96 Blokada gaźników

Postprzez peterpl » 19/1/2010, 10:52

Witam!
Aktualnie sprzęt jest w częściach i istnieje duże prawdopodobieństwo, iż jest to wersja zdławiona do 100KM. Podobno blokada jest założona na gaźniki. Czy mógłby ktoś napisać gdzie i jak jest zamontowana ta blokada i ewentualnie co trzeba zrobić żeby ją usunąć?
I jeszcze jedno, czy ten sprzęcik ma miękki zawias, bo na moim siedzi się jak na kanapie?
peterpl
Świeżak
 
Posty: 32
Dołączył(a): 23/6/2009, 21:02
Lokalizacja: Leszno


Postprzez marynarz1 » 19/1/2010, 21:56

Witam. Miałem kiedys Kawasaki gpz 500s i blokada była na przepustnicach w ten sposób ze były tam o ile pamietam dwa otworki przes które uciekało podcisnienie przy dodaniu gazu co skutkowało niepodnoszeniem sie przepustnicy do samej góry. Zaslepiłem te otwory i motorek latał jak mazenie. Niedawno odblokowałem Yamahe Xt 600 mojego brata i blokada była tez na jednej przepustnicy tylko na innej zasadzie. Na dnie przepustnicy jest mały otworek przez który podcisnienie po dodaniu gazu unoci przepustnice do góry. Był on zbyt mały i musiałem go rozwiercic do srednicy 4mm i teraz normalnie chodzi na 2 gardziele. Wydaje mi sie ze musisz miec blokade na którejs z tych zasad. Poprostu musisz dokłądnie sie przyglądnąć przepustnicom i sprawdzic czy cos je blokuje aby sie nie mogłu uniesc do samej góry. Pozdrawiam.
Avatar użytkownika
marynarz1
Świeżak
 
Posty: 420
Dołączył(a): 19/1/2010, 20:55
Lokalizacja: Jelonka


Postprzez macs » 19/1/2010, 23:39

Ja mialem w fzr 600 z 96r, wstawione blaszki z otworem okolo 12mm zamontowane przed kroccami oraz dysze o mniejszej srednicy otworu
Avatar użytkownika
macs
Bywalec
 
Posty: 546
Dołączył(a): 29/3/2009, 17:20
Lokalizacja: Pomorskie

Postprzez Raczek_6 » 20/1/2010, 10:03

Poszukaj manuala i tam znajdziesz odblokowaną wersję - czyli możesz sprawdzić które dysze w gaźnikach i ewentualnie elementy do wymiany.

Zwężka w gumach między gaźnikami a głowicą + czasami gaźniki (zobacz symbole na nich i czy zgadzaję się z wersją odblokowaną)
http://motomaniax.pl/ - serwis Ducati | http://www.motorakowski.pl/ - serwis Kawasaki | | Nie pomagam w oględzinach motocykli.
Raczek_6
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 4217
Dołączył(a): 20/9/2008, 23:23
Lokalizacja: W-wa

Postprzez peterpl » 22/1/2010, 10:54

Rozebrałem gaźniki no i blokada była w postaci dwóch otworków na górze przepustnicy. Jednak ktoś już wcześniej zadbał o odpowiednią ilość koni i umieścił pierścienie które zaślepiają te otworki. Więc jest ok. Dzięki za podpowiedzi.
Pozdro
peterpl
Świeżak
 
Posty: 32
Dołączył(a): 23/6/2009, 21:02
Lokalizacja: Leszno



Powrót do Mechanika motocyklowa



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości




na górê