Zobacz wątek - Ku pamięci nie żyjącym motocyklistom
NAS Analytics TAG

Ku pamięci nie żyjącym motocyklistom

O wszystkim
_________

Postprzez lonewolf » 14/12/2009, 21:34

kur*a ale macie problemy...
Avatar użytkownika
lonewolf
Bywalec
 
Posty: 588
Dołączył(a): 29/5/2008, 19:48


Postprzez Traperoso » 14/12/2009, 21:43

Szymon czasem mam wrażenie, że napisałeś scenariusz do "Dzień Świra", masakra.

Nie będę kwestionował tego co napisałeś to Twoja opinia, poza jednym.
homosexualizm nie jest normalny i jest chorobÄ… na podÅ‚ożu psychicznym, albo jakimÅ› innym - nie znam siÄ™. Jednak nie trzeba siÄ™ znać na jednym najprostszym fakcie. Otóż, co stanie mówiÄ…c spekulacyjnie gdy: zamkniemy wszystkich pedałów na jednej wsypie na 200 lat? Wszyscy pomrÄ…!!! O tak, ciekawe dlaczego. Dlatego, że geje nie sÄ… "zjawiskiem" naturalnym, naturalny zwiÄ…zek to kobieta i mężczyzna, jeÅ›li chcesz siÄ™ porównywać do zwierzÄ…t, które kierujÄ… siÄ™ tylko instynktem to daleko nie zajedziesz. Tak wiÄ™c kobieta i mężczyzna - tylko takie poÅ‚Ä…czenie może owocować potomstwem, wiÄ™c skÄ…d biorÄ… siÄ™ geje? Każdy zna odpowiedź na to pytanie, nowo narodzone dziecko jest czyste: "tabula rasa", jak ma dwóch tatusiów to już jego psychika jest spaczona. WolÄ™ cierpieć caÅ‚e życie w sierociÅ„cu niż mieć dwóch bogatych starych. Jak dziecko ma normalnych rodziców to spoÅ‚eczeÅ„stwo wypacza jego psychikÄ™, niestety – to jest choroba. KtoÅ› kto twierdzi, że jest inaczej jest po prostu popierdony, jeÅ›li kogoÅ› tu obraziÅ‚em – to nic mnie to nie obchodzi. Prawda jest niezmienna – czyli nie da siÄ™ jej zmienić, a prawdÄ… jest to, że homosexualizm nie jest normalny i jest chorobÄ…, ale w ogóle ten temat nie byÅ‚ o tym… k** teraz ja offtopujÄ™.

Daj ludziom dłoń, a wezmą wszystko. Zalegalizuj pedałów to za 100 lat będą pukać dzieci.
Teraz zabiorą krzyże, za 200 lat będą burzyć kościoły.

Wyłączam się z rozmowy, przepraszam jeśli kogos uraziła tematyka. Pzdr
Kawasaki ER5 2005
Avatar użytkownika
Traperoso
Mieszkaniec forum
 
Posty: 1645
Dołączył(a): 29/7/2006, 19:47
Lokalizacja: Szczecin


Postprzez zdzichu123 » 14/12/2009, 22:27

Historia z Tym ze zabrali kask i krzyż ze zdjęciem mnie zabiła... To chyba nie ludzie to robili :( Szkoda słów
Yamaha DT 125R [SPRZEDANA] >> Aprilia RS 125 [SPRZEDANA] >> Yamaha YZF 250

22.10.08 ====> Zdałem Prawko :)
Avatar użytkownika
zdzichu123
Bywalec
 
Posty: 869
Dołączył(a): 11/7/2007, 21:37
Lokalizacja: Chodzież

Postprzez Invi » 14/12/2009, 22:35

Nie zaczynajcie znowu z tymi gejami, bo już jedna ścigaczowa wojna została o to stoczona ;)






PS: Geje mogą sobie żyć, byle się zbytnio nie rzucali mi w oczy :P








Coś mi się zdaje że Simon walnie zaraz wykład o tolerancji :P
Avatar użytkownika
Invi
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 6277
Dołączył(a): 15/7/2008, 14:12

Postprzez Juno » 14/12/2009, 22:37

Ze mną dyskusję już na ten temat na gg przeprowadził. :P
Juno
Świeżak
 
Posty: 86
Dołączył(a): 22/4/2009, 21:59
Lokalizacja: Koło

Postprzez simonw » 14/12/2009, 22:39

Ludzie jak wszyscy inni. Tabula rasa - bzdura wierutna. Homoseksualizm choroba - kazdy psycholog Ci powie ze nie, trzeba wiedziec cokolwiek na temat o ktorym mowimy. Zwierzeta - owszem, ludzie, owszem. Zjawisko jest normalne policzalne i wystepuje od poczatku swiata jak chciala Natura.
Pingwiny wychowuja mlode w parach homoseksualnych, po wykluciu samica nie zajmuje sie mlodymi ale tatus i tatus. Ale to tak na marginesie.

Nie bede sie powtarzal ani polemizowal argumentami natury medycznej z ludzmi ktorzy nie maja o temacie zielonego pojecia.

Inviciblee - a tutaj psikus i peszek, nie bede tematu poruszal.
Oprogramowanie dla gastronomii i hotelarstwa (otwórz link)
programy dla gastronomii (otwórz link)
Program do restauracji i hotelu (otwórz link)toshiba g900 (otwórz link)
kasy fiskalne sklep internetowy (otwórz link)
Obrazek (otwórz link)
Avatar użytkownika
simonw
Mieszkaniec forum
 
Posty: 4213
Dołączył(a): 17/5/2007, 00:08
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Bostorn » 14/12/2009, 22:39

czytając tak częśc waszych komentarzy widze tylko jedną wielką kłutnię... ;/

Kiedyś już ktoś ścigał Polaków za religie, gnębił i wywoził do obozów.

Czy i w dzisiejszych czasach nie można miec własnego wyboru?

Nie jestem ani super mocno wierzÄ…cym ani natchnionym.
Powiedzcie mi jedno, czy nie macie już naprawdę większych problemów w życiu i czy nic więcej wam w nim nie przeszkadza, jak kilka zasranych świeczek i Krzyży z patyczków, rureczek metalowych??

Co dziennie x razy ktoś wam zajedzie drogę, ktoś wymusi pierwszeństwo, ktoś bd spychał na bok lub przez własną głupotę i nadmiar mocy pod łapą stwarzacie sobie niebezpieczeństwo.

czy jadąc te 60-80-100-300 jesteście w stanie zauważyć w ciągu dnia palące się świeczki?
Czy blask palącego się knota przy tych 120km/h czy jest on tak jasny że świeci sie niczym xenon wycelowany w wasze oczy??

Większosc tych zniczy, krzyzy jest w takich miejscach, że często bez oglądania się na boki nie jesteście w stanie ich zauważyć. Gdyby nie rozglądanie się czasami po okolicy nawet byście nie wiedzieli co gdzie stoi.


Dla tych ludzi miejsca te są, można tak powiedzieć "świętymi",miejscami szczególnej pamięci w której zdarzyło się nieszczęście .
To punkt w ich szarym życiu, w którym się zatrzymują aby westchnąć, oddać cześć komuś kogo szanowali, kochali.

Dla tego uważam że nie powinno się takim ludziom odbierac czegoś o co dbają, pielęgnują aby to wyglądało, przypominało o śmierci kogoś bliskiego. Jak widzieliście w tym filmie krzyże są ładnie zrobione, schludne ogrodzenie, kilka kwiatków.

To nie są jakieś pomniki które ktoś kiedyś zrobił i tak zostawił. Do tych miejsc wracają ludzie którzy w pewnym stopniu jednoczą się z rodzinami w bólu,jest to dla nich pewien zapis w ich dłuuugim życiu który bd trwał przez xx lat.

Nie odbierajmy im czegos co jest dla nich czymś bardzo ważnym.

to tak jak z naszym prawem....

za kradzież batonika skarzą bezdomnego, głodnego na grzywny, więzienie

za zrabowane miliony dostajÄ… albo zawiasy, albo lekka grzywna

tu zabierają krzyże, miejsca szczególne dla pewnych ludzi, chociaż mało komu one przeszkadzają w sposób fizyczny oraz wzrokowy

zamiast łatac dróg, sprzątac je, bo często gęsto są tak zasyfione że aż strach.. walające się liście i inne barachła...

w lesie ile śmieci sie wala.. nikt sie tym nie zainteresuje,a tutaj o zakichane kilka krzyżyków i zniczy wielkie halo robią i porządków im się zachciało....

tyle na ten temat
Oleje motocyklowe,samochodowe,smary,chemia, części,naprawy
Avatar użytkownika
Bostorn
Moderator
 
Posty: 5511
Dołączył(a): 12/4/2007, 17:45
Lokalizacja: Henrykowo/Białystok/Lublin

Postprzez turboponczek » 14/12/2009, 22:58

lonewolf HAHAAHAH :twisted:
Avatar użytkownika
turboponczek
MEGA TROLL
 
Posty: 2010
Dołączył(a): 1/5/2007, 11:44
Lokalizacja: masz taki fajny tornister ?!

Postprzez fajerstarter » 15/12/2009, 07:35

simonw napisał(a):fajer, mam takie pytanie z innej beczki - ty cos masz wspolnego z tv trwam?

a nie widziałeś mnie?pewnie ze mam,to my powiadomiliśmy TRWAM z kilkoma chłopakami z wawy,to oni zaczeli kręcic te reportaże pierwsi bo TVN i inne przekaziory nie raczyły zając się tym problemem pomimo naszych powiadomień,olali nas,dopiero jak TRWAM nakręciło materiał raczyli ruszyc dupy i coś tam brzdąknęli ale tak żeby nie narażac na szwank opini pani bufetowej vel HGW,tylko TRWAM zajęło się kręceniem rajdu katyńskiego bo ten temat chyba wydaje mi się że nawet w prasie motocyklowej jest zakazany bo jest niepoprawny politycznie
http://www.tv-trwam.pl/index.php?section=katyn1
http://www.tv-trwam.pl/index.php?section=katyn2
http://www.tv-trwam.pl/index.php?section=katyn3
http://www.tv-trwam.pl/index.php?section=katyn4
http://www.tv-trwam.pl/index.php?section=katyn5
http://www.tv-trwam.pl/index.php?section=katyn6
http://www.tv-trwam.pl/index.php?section=katyn7
http://www.tv-trwam.pl/index.php?section=katyn8
a ty mi pokaż w innej TV choc kawałek materiału na temat tego rajdu,przynajmniej jakaś stacja pokazała że motocykliści potrafią robic też piękne rzeczy,ale wiem to tandetny materiał i TV to nie interesuje...
i motocykliści w TRWAM
http://www.tv-trwam.pl/index.php?section=motocykl
a teraz mam ci pokazac materiały gdzie w innych mediach motocykliści zostali opluwani?oj musisz się jeszcze wiele nauczyc i dowiedziec,ile ty masz lat?
xxxx
Avatar użytkownika
fajerstarter
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 358
Dołączył(a): 19/6/2006, 18:43
Lokalizacja: warszawa

Postprzez miki1406 » 15/12/2009, 09:01

Szok z tymi krzyżami...
Imbrola faza - "Detailing" ;)
Avatar użytkownika
miki1406
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2846
Dołączył(a): 16/8/2009, 22:37
Lokalizacja: Skierniewice

Postprzez Traperoso » 15/12/2009, 17:12

łahahahaha każdy psycholog łahahaha, tacy oni są mądrzy jak Ty. Gdyby wiedzieli chociaż dziesięć procent i byliby tego pewni - na temat psychiki człowieka to zakłady psychiatryczne byłyby puste, a metody leczenia odmienne od tych stosowanych innymi słowy ogłupiających. Porażka, jesteś jak polityk, mówisz dużo, wydaje się, że dobrze, ale jak ktoś dłużej pomyśli to totalny bełkot.
Kawasaki ER5 2005
Avatar użytkownika
Traperoso
Mieszkaniec forum
 
Posty: 1645
Dołączył(a): 29/7/2006, 19:47
Lokalizacja: Szczecin

Postprzez simonw » 15/12/2009, 20:33

Fajer - odpisze Ci na prv, chyba tak bedzie najlepiej.

Traperoso - pozostawie bez komentarza.
Oprogramowanie dla gastronomii i hotelarstwa (otwórz link)
programy dla gastronomii (otwórz link)
Program do restauracji i hotelu (otwórz link)toshiba g900 (otwórz link)
kasy fiskalne sklep internetowy (otwórz link)
Obrazek (otwórz link)
Avatar użytkownika
simonw
Mieszkaniec forum
 
Posty: 4213
Dołączył(a): 17/5/2007, 00:08
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Piankowy Marynarzyk » 15/12/2009, 20:57

Mi tam krzyze nie przeszkadzaja. Nie slyszalem nigdy, zeby ktos zginal od krzyza na drodze. Nie oslepia mnie blask xenonow jakie znicz wypuszcza. Jak ktos chce uczcic pamiec swoich bliskich to niech to zrobi no ja pier***.

Niech cos zrobia z drogami, niech ludzie ogarnia sie na drodze, to nikt nie bedzie musial stawiac krzyzy przy drodze.
Avatar użytkownika
Piankowy Marynarzyk
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 3040
Dołączył(a): 21/2/2007, 20:41
Lokalizacja: Kaliszfornia

Postprzez Piankowy Marynarzyk » 15/12/2009, 21:51

Zapisze sobie to w zlotych myslach ^ ^
Avatar użytkownika
Piankowy Marynarzyk
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 3040
Dołączył(a): 21/2/2007, 20:41
Lokalizacja: Kaliszfornia

Postprzez Grubas » 18/12/2009, 18:00

Krzyże na cmentarze gdzie ich miejsce.

Ciekawe co mówi krzyż przy przejściu dla pieszych. Niedaleko mnie że pijak potrącił dziecko. Ile to Tobie pomoże? Mam dość wszechobecnych reklam również tych kościoła w postaci krzyży.

Prosta droga i krzyż - najczęściej zaśnięcia za kółkiem. Więc co - zwolnij - jak zaśniesz uderzysz z mniejszą siłą.

Czy każdy musi się ze swoim nieszczęściem obnosić? Jeszcze może karetkę która przyjechała na miejsce obkleić krzyżykiem. No i oczywiście do fabryki feralnego samochodu i dealera który go sprzedał.
Proponuję mały nadajnik FM obok krzyża i znicza z informacjami jaki to wspaniały sk..wiel zginął w tym miejscu.
A że usunięcia krzyża jest niemiłe dla rodziny zmarłego - trudno. Czarny humor wypowiadany w obecności tych ludzi też nie będzie miły, ale czy to znaczy że należy zakazać czarnego humoru?

Chcę żyć w normalnym kraju w którym drogi służą do jazdy a nie rozpamiętywania osobistych tragedii.


Taser napisał(a):Nie wiem stary skad Ty jestes ale chyba z marsa.....zyjemy w panstwie swieckim, gdzie wiekszosc osob jest wyznania katolickiego, co nie oznacza ze jestesmy panstwem katolickim, bo takim jest watykan. Wiec nie pier** bzdur.


Taa.. tylko religia w państwowej szkole, a w każdym programie telewizyjnym xiądz jako drogowskaz moralny, qpa religijnych programów......


PS
aaa.. Simon co do pedałów. To że lekarze z powodu poprawności politycznej nie nazwą tego chorobą, to nie znaczy że tak nie jest. Pedalstwo wyklucza rozmnażanie się, więc z punktu biologicznego jest upośledzeniem uniemożliwiającym przetrwanie gatunku/genów. Zatem jest ono chorobą i to bardzo mocną.
<a href="http://a-glass.pl">BMW F650 ST</a>
Avatar użytkownika
Grubas
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 908
Dołączył(a): 6/10/2006, 14:13
Lokalizacja: Poznań

Postprzez SzpiceR » 18/12/2009, 18:15

nie zmarl ci nikt na drodze to masz w dvpie bo przeciez to ciemnogord zeby jakies swieczki stawiac bo na niemieckkich autobahnach niema swieczek i krzyzy... gowno! punkt widzenia i tyle dla mnie krzyzyk za jakism zakretem lepiej dziala niz zesrane ograniczenia w wieksozsci wyssane z palca... w niemcowni niema ogrnaiczen wyssanych z palca to i krzyze niepotrzebne a mentalnosc polakow co do jazdy jese jaka jest i nietrzeba o tym mowic !

PS. a pedlastwo to choroba tak jak murzyn to murzyn a nie afro amerykanin
ten co sobie nie żałuje
Avatar użytkownika
SzpiceR
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 3773
Dołączył(a): 8/8/2006, 18:46
Lokalizacja: SÅ‚upsk

Postprzez Trener » 18/12/2009, 18:30

SzpiceR napisał(a):PS. a pedlastwo to choroba tak jak murzyn to murzyn a nie afro amerykanin


Dokładnie . Dlatego ja nigdy nie byłem i nie zamierzam być tolerancyjny . Pedałów się powinno kastrować i wystrzeliwać w kosmos . A murzyn ostatni do roboty a pierwszy żeby coś zajebać tak samo jak cygan . A o żydach to już nawet nie chce mi się rozpisywać . [/b]
YZF R6 2007
Avatar użytkownika
Trener
Stały bywalec
 
Posty: 1198
Dołączył(a): 11/5/2009, 14:14
Lokalizacja: Z pod Kalisza jestem

Postprzez zadzior » 18/12/2009, 18:31

Sam po sobie wiem co oznacza taki krzyz dla czlowieka, ktory stracil kogos w wypadku... Zawsze przejezdzajac obok tego miejsca wspomne jÄ… :? Jest to kwestia dyskusyjna, jednak argumenty "przeciw" sa tak naprawde zadnymi argumentami.Simonw, sory ze tak powiem, ale uwazasz sie za jakiegos forumowego mentora :? ? Masz swoje zdanie, dobrze, przeciez kazdy ma do tego prawo.Jednak mysle, ze uwazanie swoich racji zawsze za te "najlepsze" mija sie z celem.Zawsze mozesz sprobowac sil w polityce.
Avatar użytkownika
zadzior
Stały bywalec
 
Posty: 1327
Dołączył(a): 14/10/2008, 14:32
Lokalizacja: Koszalin

Postprzez Cezarjusz » 18/12/2009, 18:32

Mnie osobiscie te krzyze w niczym nie przeszkadzaja, a zawsze gdy widze takie miejsce na drodze oznaczone takim krzyzem lub zniczem czy tabliczkÄ… to daje mi to do myslenia i wydaje mi sie, ze takie symbole na drogach wplywaja pozytywnie na zachowania kierowcow a nie na odwrot.
<zx12r> / <Suzuki dr 650>

"Moja ulica murem podzielona
Åšwieci neonami prawa strona
Lewa strona cała wygaszona
Zza zasłony obserwuję obie strony "
Avatar użytkownika
Cezarjusz
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 550
Dołączył(a): 9/6/2007, 20:08
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez simonw » 18/12/2009, 18:59

Deadmau5 napisał(a): (...) Simonw, sory ze tak powiem, ale uwazasz sie za jakiegos forumowego mentora :? ? Masz swoje zdanie, dobrze, przeciez kazdy ma do tego prawo.Jednak mysle, ze uwazanie swoich racji zawsze za te "najlepsze" mija sie z celem.Zawsze mozesz sprobowac sil w polityce.


1) uzywanie poprawnie jezyka polskiego, Simon-W badz simonw badz Szymon. Forma (nawet na forum internetowym) pisania skladaka pol-nicka z duzej mija sie z zasadami pisowni.

2) Nie, nie uwazam sie za mentora i nigdy nie uwazalem. Po prostu patrze bardziej krytycznie na ludzi niz inni. Pomijajac juz fakt ze _NIE_ wyrazilem nigdy publicznie swojego pogladu ani tez ze posty osoby o nicku Simon-W nijak sie maja do moich przekonan (czasami trafiaja a czasami sie z nimi mijaja pod katem 180 stopni).

3) Natomiast kraj krajem katolickim nie jest i nie mozna dac sobie wejsc na glowy przez indoktynacje katolikow. Krzyz zadnym znakiem nie jest nie byl i nie bedzie, zwykle narzedzie do zadawania smierci takie samo jak krzeslo elektryczne, pal i szubienica. Dokladnie w kolejnosci:

Pal, Krzyz, Pal, Gilotyna, Szubienica, Krzeslo elektryczne.

Po prostu rzymianie wymyslil sobie ze fajniej by bylo i rozrywkowo zabijac ludzi na krzyzu zamiast ich palowac. Co prawda fajnie jodlowali jak ich nabijali ale medialnie gorzej to wygladalo. Ale to akurat sprawa rzymian, bo mongolowie w tym samym okresie bardziej woleli jednak palowanie, byla to dla nich wieksza rozrywka a i dla samego mordercy takze bo ladnie spiewal byl.

Popraw mnie jesli sie myle , hehe - przeciez nie mam racji i fakty historyczne wysysam z palca nie ?

Pomijajac juz fakcik ze wiara opiera sie na totalnie glupich dogmatach ktorych nie mozna potwierdzic w zaden sposob. Ot chociazby Jezus ktory niby byl przybity a doskonale wiemy ze delikwentow sie przywiazywalo do krzyza by sie udusili pod wlasnym ciezarem. Nie ma fizycznej opcji przybicia kogos za rece tak zeby nie spadl, biorac pod uwage srednia wage 60kilo czlowieka. No ale fizyka, prawo ciazenia, wektory itp nijak sie ma. Ksiadz wie lepiej i mowi ze tak bylo - koniec i bomba.

Do tego fanatycy kosciola zwani potocznie wiernymi nie maja takze pojecia iz to wlasnie ich wiara i kosciol zakladaja przeciez ustawianie krzyza przydroznego jedynie mordercom ktorych w swietej ziemi sie nie chowa. Oczywiscie to takze pewnie wyssalem sobie z palca i zadnym faktem dla Ciebie to nie jest - ale niestety dla wiekszosci ludzi myslacych wlasna glowka (a nie ojca prowadzacego) jest to akurat fakt historyczny majacy odbicie w prawie kanonicznym.

Ostatnia sprawa jest po prostu lamanie prawa polskiego. Prosze bardzo albo zmienmy prawo albo WON do watkanu sobie krzyze na PANSTWOWEJ ziemi bez zezwolenia wbijac.

Na prawde polacy to taki dziwny narod, niby niezalezni ale slepo wpatrzeni w kogos, niby rozsadni a w masie bezdennie glupi, niby cierpiacy a wymordowali pol europy... po prostu kraj i ludzie paradoksów. Trzeba czasem popatrzyc szerzej na swiat, cos poczytac, dowiedziec sie ze przez ilestamnascie lat zylo sie w zaklamaniu bo tak ktos nam mowil a informacje te sa wierutna bzdura. Biblioteka to dobra sprawa bo wysylaja e-maila jak sie ksiazka zwroci i mozna przez net zalozyc rezerwacje :)


Tak czy inaczej - sprawe krzyzy powinien rozstrzygnac sad, bo do tego zostal powolany by sadzic i opiniowac. Ani ja ani nikt z piszacych nie wgryzl sie we wszystkie zmiany i nowelizacje ustaw oraz rozporzadzenia by z czystym sumieniem powiedziec "Jest tak a tak". Sad jest organem zajmujacym sie takimi sprawami i powinno sie uzyskac opinie w tej sprawie od grupy prawnikow i wtenczas albo karac pania Hanie Waltz albo wszystkich ktorzy nielegalnie postawili krzyz - kosztami sadowymi (postepowania) adwokackimi oraz rekompensata za poniesiona prace.
Wtedy bylo by na prawde uczciwie.



Aaaa zapomnialem,w polityce mowisz? Hmmmm, tya rada ministrow mi pasuje, pogadam jutro z tatusiem co moze mi tam zalatwic :))) Twoja prosba jest dla mnie rozkazem
Oprogramowanie dla gastronomii i hotelarstwa (otwórz link)
programy dla gastronomii (otwórz link)
Program do restauracji i hotelu (otwórz link)toshiba g900 (otwórz link)
kasy fiskalne sklep internetowy (otwórz link)
Obrazek (otwórz link)
Avatar użytkownika
simonw
Mieszkaniec forum
 
Posty: 4213
Dołączył(a): 17/5/2007, 00:08
Lokalizacja: Wrocław

Poprzednia stronaNastępna strona


Powrót do Hydepark



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 54 gości




na górê
cron