Zobacz wątek - Było BUM - Suzuki GS sprzedany - co teraz?
Advertisement
NAS Analytics TAG

Było BUM - Suzuki GS sprzedany - co teraz?

Wszelkie dyskusje o motocyklach onroad.
Milośnikow enduro, crossu, skuterów motorowerów oraz motocykli o pojemności do 125 ccm zapraszamy do działów niżej.
_________

Postprzez Kamusial » 1/12/2009, 15:52

od siebie podkreślę raz jeszcze: jeżeli masz czas i możliwość (z tym trochę gorzej zaraz będzie), to zrób sobie jazdy próbne tymi motocyklami. Dostrzeżesz wtedy ich wady i zalety, dzięki czemu będziesz w stanie świadomie wybrać odpowiedni motocykl. Masz całą zimę na poszukiwania, także nie napalaj się na okazje, czy konkretne egzemplarze, tylko obadaj dokładnie rynek i wtedy się decyduj.

Dla mnie wybór drugiego motocykla nie był prosty i spędziłem niemal 2 miesiące na czytaniu artykułów, gadaniu ze znajomymi, właścicielami motocykli, męczeniu forumowiczów i kilku jazdach próbnych. Dzięki temu mogę powiedzieć, że świadomie wybrałem kolejny motocykl.

Mi fazer nie podszedł z uwagi na sposób oddawania mocy, gdzie przynajmniej ten sprzed 2004 miał mniej dołu niż xj600, a żeby było weselej przy 7000 obr dostawał kopniaka, że mnie w żołądku skręcało... na cele miejskie tak średnio mi to odpowiadało. No i ilość mocy jak dla mnie była za duża, choć z czasem idzie się przyzwyczaić.
Bardzo mi zależało na regulowanym zawieszeniu i tego fazer też nie ma.

Versys wygląda jak down, ale jak już pisałem, pojedź do salonu i go sobie obadaj- żeby mieć spokojne sumienie- myślę, że będzie dla Ciebie za wysoki, jednak do miasta był dla mnie idealnym moto.

A co złego jest w CBFie?
Myślę, że z uwagi na wzrost podeszłaby Ci również SVka- N lub S.
Podjedź gdzieś i przymierz się do CBRki.
Czemu nie genialnie wyważony hornet- jeżeli nie planujesz turystyki, to myślę, że na miasto jest fajniejszy od fazera- ma nieco większy fun factor oraz wygląd.
Poczytaj sobie jeszcze o ER6, Z750 i innych o których wspominałem i nie wspominałem.
A może supermoto? Zrobiłabyś furorę, jak nie karierę :D
Ostatnio edytowano 1/12/2009, 19:47 przez Kamusial, łącznie edytowano 2 razy
Avatar użytkownika
Kamusial
Bywalec
 
Posty: 782
Dołączył(a): 26/4/2009, 01:13
Lokalizacja: Wawa - włochy


Postprzez Krystian78 » 1/12/2009, 19:41

Jeśli można to ja mimo wszystko poczekam na info o cyckach. :twisted:
Krystian78
Świeżak
 
Posty: 28
Dołączył(a): 30/8/2008, 11:43
Lokalizacja: Kraków


Postprzez Krystian78 » 1/12/2009, 19:47

A na poważnie to bierz fazera, w szczególności chodzi mi o to że jest od znajomego. To jest moim zdanie bardzo duża zaleta na szym rynku pełnym "gratów i ulepów" jak ktoś już pisał na forum. Mimo że sam motocykl nie przekonuje mnie niczym oprócz wyglądem.
Krystian78
Świeżak
 
Posty: 28
Dołączył(a): 30/8/2008, 11:43
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Robson1903 » 1/12/2009, 19:57

3/4 użytkowników forum by chciało Hajabuze po takim "maratonie" z motocyklami :D
Kup Fazera :)
CBR - CustomBikeRobson
* CBR1200RR * Raptor+ R1 ENGINE(WIP)
Avatar użytkownika
Robson1903
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 700
Dołączył(a): 15/5/2009, 11:02
Lokalizacja: Łódź

Postprzez t_racer_ » 1/12/2009, 20:10

Nurekwmg napisał(a):skorupa wytraca energie pekajac wiec skoro poprzednia nie byla na tyle silna aby zniszczys strukture wlokien i wywolac pekniecie kasku to na nastepna tez jest przygotowany, inaczej to sie ma np z karabinkami z duraluminium oraz metalami na ktore dzialaja duze obciazenia statyczne jak i dynamiczne , powstale nawet po upuszczeniu na ziemie z wysokosci pasa, mikropekniecia moga doprowadzic do przelamania elementu. w tworzywach sztucznych nie jest to problem i po prostu sadze iz kupno nowego kasku to wyrzucenie pieniedzy w bloto (chyba ze zmieniamy na lepszy model) :D:D


Kolego kask nie składa się tylko ze skorupy. Wypełnienie wewnątrz kasku pochłania energię przez trwałe odkształcenie się. Jeśli kask został poddany uderzeniu, to nawet jeśli skorupa nie pękła, to mogła ulec odkształceniu warstwa amortyzująca i następnym razem już nie pochłonie energii uderzenia, ale przeniesie ją na czaszkę powodując uraz, obrzęk, lub wstrząśnienie mózgu. Gdyby kask miał chronić tylko przez sztywność i twardość powłoki zewnętrznej to byśmy jeździli w tytanowych garnkach :D

Ircia jeśli kask uderzył mocno w twardą przeszkodę to nawet jeśli ma tylko rysy, radzę kup nowy.

Co do różnic pomiędzy XJ600, a FZ6, masa jest praktycznie taka sama, natomiast XJ600 ma niżej siedzenie i jest bardziej komfortowa niż FZ6. Znam te motocykle bo miałem XJ600N, a teraz mam FZ6S. Jeśli nie zależy Ci na mocy i nieprzesadnie dbasz o design, to XJ będzie dawała Ci mnóstwo radości. Link do danych technicznych XJ600N (otwórz link), link do danych technicznych FZ6, (otwórz link)porównaj parametry.

O opinie zapytaj koleżanki z Forum użytkowników Yamaha XJ (otwórz link) ,lub Forum Fazera i Thundercata (otwórz link).
Avatar użytkownika
t_racer_
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 427
Dołączył(a): 9/1/2007, 23:11
Lokalizacja: Warmia

Postprzez Kris2k » 1/12/2009, 21:39

Kask kup nowy :!:
(Nolan N62 bardzo fajny imho)

A jaki mialas kask do tej pory?
GS 500E '93 --> VFR 800 '00
Avatar użytkownika
Kris2k
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 1617
Dołączył(a): 22/6/2006, 12:06
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Postprzez Ircia » 2/12/2009, 08:34

Witam z rana.
Dziękuję za odpowiedzi i podpowiedzi :D
Ktoś pytał o kask - miałam też Nolana.Mimo wszystko kupuję nowy, bezpieczeństwo przede wszystkim 8)

Miłego dnia!
Four wheels move your body, two wheels move your soul.
Avatar użytkownika
Ircia
Świeżak
 
Posty: 120
Dołączył(a): 12/8/2009, 10:57
Lokalizacja: Okolice Wawy

Postprzez Berbim » 2/12/2009, 19:02

Fazer dobry będzie ,aż nadto. XJ-a też by dała radę,jeśli nie do szaleństw. Wychodzi na to,że co kupisz,dobrze będzie. Tylko uważaj na siebie bo teraz wszystko szybciej się będzie działo. Ale to już z pewnością wiesz.
Ircia C75 to tak jakoś brzmi, jak nazwa traktora.
Weno wklej jaką fotkę ;)
--------------------------------
Junak M10 i SV ten wiekszy ;)
Avatar użytkownika
Berbim
Świeżak
 
Posty: 36
Dołączył(a): 8/11/2009, 10:44
Lokalizacja: pków tryb

Postprzez falconiforme » 2/12/2009, 21:13

http://moto.allegro.pl/item834268801_er ... 2007r.html

Ja bym polecił kawę er 6f. Testy porównawcze wygrywała.
Ongoing Success
Avatar użytkownika
falconiforme
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 2841
Dołączył(a): 4/6/2007, 13:05
Lokalizacja: Morze

Postprzez valhalla » 2/12/2009, 21:38

Kask mozna kupic nowy, nowej glowy nie kupisz.

Taki fazer fajna sprawa, ogarniesz spoko, chyba ze fantazja poniesie, ale do opanowania.

W sumie fajna sprawa, 12 tys i fazer z 2006. Z reguly oferty sa wyzsze. Ale jezeli taka cena, moto nie szlifowane w dobrym stanie od kolegi. Bralbym !

Chociaz nie jestem obiektywny bo sam latam 3ci sezon fazerem...
Innocence proves nothing...
valhalla
Świeżak
 
Posty: 88
Dołączył(a): 4/9/2008, 10:33
Lokalizacja: Łódź

Postprzez kastor » 4/12/2009, 00:14

Jeśli zdecydujesz się na kupno nowej skorupy to polecam Ci odwiedziny w InterMotors. Parę dni temu z kumplem odwiedziłem ich na Łopuszańskiej i stwierdzam, że mają zajefajne przeceny na kaski AGV, o ile takie Cię interesują.
ER-5, FZS 600, ZX6R,
kastor
Świeżak
 
Posty: 45
Dołączył(a): 1/6/2008, 16:30
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez rosa » 4/12/2009, 08:58

prosze trzymac sie tematu, na rozmowy o kasku zapraszam do dzialu akcesora motocyklowye
www.rosamotorcycle.pl | | FZ600/XRV650/WR450
Avatar użytkownika
rosa
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 1190
Dołączył(a): 7/2/2007, 10:59
Lokalizacja: Sopot

Poprzednia strona


Powrót do Motocykle



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości




na gr