Zobacz wÄ…tek - Wypadek HONDA
NAS Analytics TAG

Wypadek HONDA

Przepisy, prawo
_________

Wypadek HONDA

Postprzez rusi79 » 11/11/2009, 22:40

Witam!
Koledzy i koleżanki potrzebuje pomocy, potrzebuje jakiegoś dobrego prawnika który ma pojęcie o wypadku motocyklowym!
W kwietniu tego roku miałem dość poważny wypadek, jadąc z Krakowa do Zakopanego chłopak wyjechał mi z drogi podporządkowanej, chcąc uniknąć przywalenia w samochód położyłem moją maszynę na boczek :( niestety moje buty motocyklowe nie powstrzymały się przed dźwignią zmiany biegów i położyłem się razem z moją hondą.
Wynikiem tego posunięcia było potłuczenie głowy i miesięczna śpiączka.
W sprawie jest wiele ale, np. to że przy zakorkowanej "zakopiance" biegły wyliczył moją prędkość na 130!
Proszę napiszcie gdzie się można udać, co zrobić, czy należy mi się jakieś odszkodowanie!
z góry dziękuje
rusi79
rusi79
Świeżak
 
Posty: 2
Dołączył(a): 11/11/2009, 22:04
Lokalizacja: Kraków


Postprzez A.GRYCZKA » 12/11/2009, 09:19

Jeśli zostaniesz uznany wyłącznie winnym spowodowania wypadku to o odszkodowaniu / zadośćuczynieniu możesz zapomnieć.

Dlatego warto zapoznać się z aktami sprawy poprzez ustalenie co dokładnie biegły napisał, co zeznali świadkowie wypadku itp. Ustal, czy we wnioskach dowodowych biegły wskazał, że przekroczenie prędkości było wyłączną winą zaistnienia wypadku, czy również kierujący autem przyczynił się do wypadku.
Jeśli opinia jest niekorzystna należy zgłosić wnioski dowodowe w szczególności wywołanie nowej opinii biegłego.
Aksedo Specjaliści od Odszkodowańwww.aksedo.pl
Avatar użytkownika
A.GRYCZKA
Świeżak
 
Posty: 53
Dołączył(a): 19/11/2008, 11:37
Lokalizacja: Warszawa


Postprzez bc. » 12/11/2009, 13:43

Jeżeli koleś wyjechał Ci z drogi podporządkowanej a ty byłeś na drodze głównej to on ponosi całą winę za spowodowanie wypadku drogowego. Jest jeszcze kwestia Twojej prędkości. Policja w takich sprawach ( jeżeli nie było dodatkowych okoliczności - mam tu na myśli, że wyprzedzałeś na skrzyżowaniu i wtedy Ci koleś wyjechał itd..) traktuje to jako 2 osobne sprawy. Ty powinieneś dostać mandat za przekroczenie prędkości a koleś z spowodowanie wypadku drogowego. Są to 100% sprawdzone informacje, gdyż 2 m-ce temu uczestniczyłem w takiej kolizji i mimo odwołań, wszędzie otrzymywałem informację, że winę ponosi ten kto ustępuje pierwszeństwa, byłeś na drodze z pierwszeństwem i to się liczy. Zresztą tak jak w moim wypadku zachęcam do przejścia się/zatelefonowania na Komisariat Policji tam Ci wszystko ładnie i precyzyjnie wyjaśnią.
bc.
Świeżak
 
Posty: 86
Dołączył(a): 30/12/2008, 17:25
Lokalizacja: k-p

Dziękuje

Postprzez rusi79 » 12/11/2009, 16:13

Witam!
Dziękuje za zainteresowanie sprawą i za podpowiedzi :)
pozdrawiam
respect
Michał
rusi79
Świeżak
 
Posty: 2
Dołączył(a): 11/11/2009, 22:04
Lokalizacja: Kraków



Powrót do Prawo



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości




na górê