Zobacz wątek - Ile na zaczęcie z motocyklowym hobby?
NAS Analytics TAG

Ile na zaczęcie z motocyklowym hobby?

Wszelkie dyskusje o motocyklach onroad.
Milośnikow enduro, crossu, skuterów motorowerów oraz motocykli o pojemności do 125 ccm zapraszamy do działów niżej.
_________

Postprzez Kamusial » 27/10/2009, 16:52

Kolega wyżej dobrze pisze. Nie trzeba kupować od razu tych "porządnych" rzeczy. Możesz zmniejszyć koszta i kupić rzeczy trochę gorsze, ale dające radę.
Z ciuchów myślę, że BF, albo BUSE dałyby radę w niewielkiej cenie. Ewentualnie jest taki Polski producent mTTr- ciekawe spodnie mieli ostatnio na motobazarze i dobrze się z gościem gadało. Sklep firmowy mają w łodzi, więc z uwagi na koniec sezonu może coś ciekawego Ci zaoferują.
Masz wtedy kurtkę i spodnie za ok 1000 zł. Ewentualnie możesz odpuścić spodnie i kupić samą kurtkę, a jak przybędzie kasy to spodnie. Na allegro jest dość dużo używanych kurtek i możesz w dobrej kasie kupić markową.

Buty to inna bajka i na tym bym nie oszczędzał- w wyborze Ci nie pomogę bo kupowałem na szybkości i nie rozgryzłem tematu, jednak 500 zł trzeba liczyć.

Kask- Uvexy są niezłe, Sharka S800 może wyrwiesz w dobrej kasie, HJC też dają radę, może Nolan N62, są jeszcze Cabergi i Airohy. Wtedy zmieścisz się poniżej 600 zł za kask.

Zbroję/żółwia kupiłbym obowiązkowo- markowy zółw forcefield, dainese, lub pełna zbroja, ale tu już nie pomogę- pamiętaj, żeby Ci się zmieściła pod kurtkę... Około 500 zł trzeba liczyć.

Do tego wszystkiego dobrze jest kupić właśnie jakąś bieliznę, kominiarkę z szyją, zatyczki do uszu.
Jakby nie było, nawet po super przecenach, promocjach i okazjach to 2 kafle minimum, bez spodni.
Avatar użytkownika
Kamusial
Bywalec
 
Posty: 782
Dołączył(a): 26/4/2009, 01:13
Lokalizacja: Wawa - włochy


Postprzez lonewolf » 27/10/2009, 17:39

arcadioo997 napisał(a):Żebym wniósł coś do tematu to powiem tak:
Kask okolice 500-600pln (przecież na początek nie musi być SHOEI XR-1100)
Kurtka 500pln
Rękawice 200pln
Buty niestety od 1000pln (chyba że używki to od 300pln)


No to wniosłeś ;] Buty za 1000zł a kurtka za 500zł? Lmao ;] Jak już chcesz komuś zasugerować full wypas to trzymaj się tego do końca, a nie kurtka z dolnej pułki a buty super ;D ehehehe rozśmieszacie mnie normalnie ;D :lol:
Avatar użytkownika
lonewolf
Bywalec
 
Posty: 588
Dołączył(a): 29/5/2008, 19:48


Postprzez interkar » 27/10/2009, 20:39

witam. mam ten sam problem co autor tego wątku, moto za 9 tysi (r1 98) i co dalej? tym gozej dla mnie ze wczesniej smigałem na kawasaki enduro 650, takze anie ubranie ani kask mi juz nie pasuje. postanowiłem ze kupie 2 czesciowy ale uzywany kombinezon, w czaplinku zachodniopomorskie gosciu sprzedaje, sa w dobrym stanie (1000-1500zł) ale mimo wszystko pojade na przymiarke, byty niestety trzeba kupic nowe ale narazie tez szukam, co do kasku to kilka razy przejechałem sie w kasku ze szczeką firmy naxa, w sumie jakosc mizerna ale ta szczeka to zajebista sprawa i wmontowana była druga szybka przyciemniana, 400zł nowy, do 170 jest komfortowo.

To jest nic w porównaniu z tym co mi zrobi żona jak sie dowie ile to wszystko kosztuje, narazie to wie ze zmieniłem moto na jakies inne :))
pozdrawiam
Karol Koszalin
interkar
Świeżak
 
Posty: 6
Dołączył(a): 16/10/2009, 09:28
Lokalizacja: Koszalin

Postprzez Mike » 27/10/2009, 20:45

Do moto dorzuć jeszcze ze 2.000 PLN, nie ma cudów zazwyczaj trzeba dołożyć (oponki, łańcuch, filty, oleje, świece) - nikt Ci nie sprzeda w tych pieniądzach CBry przygotowanej do sezonu (zwłaszcza, że już po sezonie).

Ja ciuchy kupiłem w Łodzi w Retbike'u ...szczerze mówiąc są średnie, ale na moje potrzeby wystarczają. Dałem za komplet 1100 PLN (kurtka,spodnie i rękawice) bez butów (jeżdżę w wojskowych). Kurtka ma odpinaną membranę, spodnie już nie i latem cały pływam we własnym sosie :-)
Garnek znalazłem na allegro, jakiś hiszpański za 400 zeta...ale też przeciętnie :-) - głośno i niezbyt wygodnie.

Ja już wiem, że nie ma co kupować na odległość bo ciuchy motocyklowe to nie T-shirt i zupełnie inaczej się układają, trzeba przymierzyć.

Razem: 2000 eksploatacyjne + 1500 ciuchy (ale takie bidne).

Jak do tej pory moto wychodzi mnie 3 krotnie drożej niż auto klasy średniej :-( Ceny części i ciuchów to kosmos.
Honda VFR 800I
Avatar użytkownika
Mike
Świeżak
 
Posty: 75
Dołączył(a): 25/2/2008, 21:10
Lokalizacja: Łódź

Postprzez gelo007 » 27/10/2009, 23:14

Ja miałem szlifa w retbike'u przy 70 km/h (skóra) i się nawet nie przedarła więc spoko. (Gorzej z wykonaniem tego szitu, puszczają nitki).
Avatar użytkownika
gelo007
Administrator
 
Posty: 2731
Dołączył(a): 3/7/2006, 13:28
Lokalizacja: Radom

Postprzez arcadioo997 » 28/10/2009, 07:28

lonewolf

No to wniosłeś ;] Buty za 1000zł a kurtka za 500zł? Lmao ;] Jak już chcesz komuś zasugerować full wypas to trzymaj się tego do końca, a nie kurtka z dolnej pułki a buty super ;D


A znasz kolego tańsze buty na ściga (no może nie do końca, ubranie na Thundercata)? W tym roku chciałem też kupić buty, to jakiekolwiek (czytaj najtańsze na Motobazarze w Poznaniu) zaczynały się od 900 pln.
Może źle szukałem, ale 1000 na buty poszło jak nic :?
arcadioo997
Świeżak
 
Posty: 178
Dołączył(a): 23/10/2008, 21:43
Lokalizacja: Poznań

Postprzez lonewolf » 28/10/2009, 07:38

Źle szukasz. Przecież ja kupiłem buty nowe za 150 zeta w "Honda Kawaler" w Katowicach. To było jakieś 2 sezony temu. Ale proszę nie mów mi że kupiłem shit itd. Mają protektory, usztywniają kostkę, stopa się nie poci. Podczas szlifu bałbym się raczej o coś innego.
Avatar użytkownika
lonewolf
Bywalec
 
Posty: 588
Dołączył(a): 29/5/2008, 19:48

Postprzez luzaczyna » 28/10/2009, 13:22

Witam.
Znalazłem kilka akcesoriów i chciałbym żebyście je ocenili.


Kask:
http://moto.allegro.pl/item791523277_hit_kask_shark_s500_samurai_r_xl_zobacz_warto.html (otwórz link)
Rękawice:
http://moto.allegro.pl/item796916602_super_moto_rekawice_city_pro_sportowe_carbon_r_l.html (otwórz link)
Kurtka:
http://moto.allegro.pl/item792365052_kurtka_rst_rift_tekstylna_l_od_ss_wyprz.html (otwórz link)
Butki:
http://moto.allegro.pl/item794440382_buty_vanucci_rv1_rozmiar_47_najtaniej_629_zl.html (otwórz link)

Co Wy o tym sądzicie? Całość wyszłaby koło 2000zł bez spodni. Niestety spodni nie znalazłem bo nic ciekawego na allegro nie było.
Avatar użytkownika
luzaczyna
Świeżak
 
Posty: 91
Dołączył(a): 26/10/2009, 08:25

Postprzez hank_m » 28/10/2009, 14:33

Kask niezły (w podobnej cenie jeszcze jest chwalony HJC CS R1, Uvex PS400).
Rękawice - kumpel ma takie i sobie chwali, jak z trwałością tego jeszcze nie wiadomo.
Kurtka - wygląda ciekawie, choć Buse niektóre są nawet tańsze i mnie osobiście się bardziej podobają. Co do jakości rifta trudno mi się wypowiedzieć, bo nie macałem nawet.
Buty - jak to ma być low-end, to nie bardzo jest. Za 150zł więcej masz już alpinestars smx-5 (sam mam takie, są super) albo sidi, gaerne...Już pisałem - z budżetowych są adrenaline crx.

Ale ogólnie - komplet wygląda przyzwoicie. Tylko jedna uwaga - najlepiej przymierz te rzeczy zanim kupisz :) Sam mierzyłem np. z 6 różnych modeli butów i tylko w jednych noga mi nie latała jak w klapkach :)
hank_m
Świeżak
 
Posty: 31
Dołączył(a): 5/3/2009, 14:54

Postprzez iro » 28/10/2009, 16:39

ubranie nie ma być drogie tylko dobre czasem ktoś ma ciuchy za pare tysi które dobrze wyglądają a ktoś ma za mniej i troche gorzej wyglądają ale są lepsze
Otoczeni hipokryzją idziemy swą ścieżką ...
Avatar użytkownika
iro
Bywalec
 
Posty: 810
Dołączył(a): 24/3/2009, 17:26
Lokalizacja: z psychiatryka ;)

Postprzez rafi19 » 28/10/2009, 17:17

tak czytam czytam i sobie mysle o czym tu pier...cie. Najpierw niech chłopak kupi motocykl a potem myśli o ubiorach po kilka tys zł.
Kurtkę, buty, kask, rękawice to kupić nie problem.
Problemem jest kupić dobry i sprawny motocykl. Jak już kolega kupi dobry motocykl to w tedy na ile mu zostanie pieniędzy za tyle sobie kupi kask itd.

Po co chłopakowi kask za 700zł, kurtka za 800,m buty za 1000zł rękawice za 300 jak będzie miał motocykl w stanie który będzie zagrażał jego zyciu.

To tak jakby ktoś chciał kupić samochód a najbardziej by go interesowało w nim radio...
rafi19
Świeżak
 
Posty: 91
Dołączył(a): 22/8/2009, 16:55

Postprzez smietnik » 28/10/2009, 18:52

rafi19 napisał(a):To tak jakby ktoś chciał kupić samochód a najbardziej by go interesowało w nim radio...


no nie wiem, może się nie znam, ale ja raczej bym te rzeczy porównał do poduszki powietrznej, działających pasów i prostych podłużnic.

No i chyba teraz jest lepszy moment na kupno ubrania niż początek sezonu.
smietnik
Świeżak
 
Posty: 5
Dołączył(a): 23/10/2009, 20:28
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez fil17go » 28/10/2009, 19:13

jesli nie chcesz wydac duzo (tzn. tak jak ja) za kurtke i spodnie oczywiscie nie ze skory tylko tworzywa zaplacilem troszke ponad 400zl w kwietniu tego roku na motobazarze w poznaniu na allegro taki strój kosztowa wtedy ponad 500pln kasak kupilem nax-y za 180bo koles mial ostatni i oddal go dlatego za tyle (na allegro chodzily po 300) czyli w sumie 600pln ogolnie jestem zadowolony. chociaz kazdy ma inne oczekiwania . Mysle ze jak kupujesz motocykl gdzies za ok 8-9tys to raczej nie kupisz do niego butów za 1000pln czy kasku Shoei za 2000pln. Pozdrawiam
Aerox'99->GS 500e'94 -> SV650S'06-> R6'00-> GSXR600'03
Avatar użytkownika
fil17go
Świeżak
 
Posty: 117
Dołączył(a): 20/2/2009, 23:09
Lokalizacja: Grodzisk Wlkp. Dyskobolia ;]

Postprzez michas_s » 28/10/2009, 19:37

jak czytam co poniektórych posty to nóż się w kieszeni otwiera ... trzeba sobie zadać pytanie czy jak przywalisz łbem z barana asfalt to chcesz mieć łeb rozłupany jak orzeszka? czy otrzepać się i podnieść poobijanym?

więc żeby mieć moto i nie wyglądać jak kolega z postu kup ciuchy zanim zaczniesz lataćhttp://forum.scigacz.pl/viewtopic.php?t=39649 (otwórz link)
Avatar użytkownika
michas_s
Świeżak
 
Posty: 115
Dołączył(a): 24/5/2009, 15:26
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Mike » 28/10/2009, 19:40

rafi19 napisał(a):tak czytam czytam i sobie mysle o czym tu pier...cie. Najpierw niech chłopak kupi motocykl a potem myśli o ubiorach po kilka tys zł.
Kurtkę, buty, kask, rękawice to kupić nie problem.
Problemem jest kupić dobry i sprawny motocykl. Jak już kolega kupi dobry motocykl to w tedy na ile mu zostanie pieniędzy za tyle sobie kupi kask itd.

Po co chłopakowi kask za 700zł, kurtka za 800,m buty za 1000zł rękawice za 300 jak będzie miał motocykl w stanie który będzie zagrażał jego zyciu.

To tak jakby ktoś chciał kupić samochód a najbardziej by go interesowało w nim radio...


W kontekście Twoich wypowiedzi o zakupie pierwszego moto i pojęcia jakie masz o bezpieczeństwie jazdy na motocyklu to ten "lans" może się źle skończyć...

Powinno być dokładnie odwrotnie niż piszesz! Dobre ciuchy mogą zadecydować o życiu, a już na pewno ich brak może oznaczać miesiące w szpitalu nawet po niegroźnym szlifie!
Poza tym, motocykle się zmienia a ciuchy starczają na dłużej.
Poczytaj relacje z różnych wywrotek i wypadków. Wielu chłopaków błogosławi dzień w którym zakupili dobry kombinezon a przeklina ten kiedy akurat czegoś na siebie nie wrzucili...

Kurtka, rękawice (bardzo ważne, bo jak lecisz to na ogół sie asekurujesz rękoma) i buty ze sztywną kostką to podstawa. O kasku nawet nie wspominam, musi mieć atest i na pewno nie będzie kosztował mało.
Honda VFR 800I
Avatar użytkownika
Mike
Świeżak
 
Posty: 75
Dołączył(a): 25/2/2008, 21:10
Lokalizacja: Łódź

Postprzez rafi19 » 28/10/2009, 19:47

z tego co wiem to kpl ubiór motocyklowy taki co naprawdę może uratować życie to kosztuje tyle co dobry używany ścigacz.
Więc nie każdego na to stać.

Mówię o takim ubiorze jak na tym filmie
http://www.youtube.com/watch?v=QfKsPqvwG-U&NR=1
rafi19
Świeżak
 
Posty: 91
Dołączył(a): 22/8/2009, 16:55

Postprzez zzzubek » 28/10/2009, 21:48

Handlowałem kiedyś odzieżą i kaskami firm takich jak BUSE GAERNE LAZER ROCC SUOMY ACERBIS i sredniej klasy odziez przedstawia sie nastepujaco:
kask lazer to 400zl w miare sensowny rocc nie przypadl mi do gustu
buty gaerne 680zl suomy drogie i nie polecam pomimo dobrej renomy firmy bo sie rozkrecaja kazdy na nie nazekal
rekawice buse 170
co do kombinezonow preferuje skore kombinezon buse skorzany 2 czesciowy 1200zl bez sliderow w zestawie, tekstylny stroj w podobnej cenie bedzie bo spodnie od 500zl w gore kurtki od 600zl w gore lecz ogladalem testy ubran tekstylnych i wole sie spocic w skorze niz przy upadku miec zdarta dupe ale to kwestaja gustu i stylu jazdy
kominiarka z kołnierzem 50
w niczym kobieta nie wygląda tak dobrze, jak w niczym! :twisted:
C Z E S C I (otwórz link) - GSX-R SRAD 6oo 75O «««
Avatar użytkownika
zzzubek
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 579
Dołączył(a): 11/11/2007, 19:12
Lokalizacja: tsk

Postprzez fil17go » 28/10/2009, 22:43

koledzy wiadomo ze kazdy kupuje takie ciuchy na jakie go stac :)
Aerox'99->GS 500e'94 -> SV650S'06-> R6'00-> GSXR600'03
Avatar użytkownika
fil17go
Świeżak
 
Posty: 117
Dołączył(a): 20/2/2009, 23:09
Lokalizacja: Grodzisk Wlkp. Dyskobolia ;]

Postprzez Kamusial » 29/10/2009, 02:50

Tak to niestety jest, że na allegro ciężko jest znaleźć ciucha, czasem się jednak udaje- kwestia cierpliwości.

Kask- polecałbym cośkolwiek więcej niż S500- ma kiepską wyściółkę, brak deflektorów i ogólnie taki ubogi mi się wydawał. S800 za to o wiele bardziej mi podchodził, jeżeli idzie o dopasowanie do czachy- plus to, że ma deflektory. Zrób przejażdżkę po okolicznych sklepach pooglądaj i poprzymierzaj kaski, ewentualnie inne ciuchy- będziesz wiedział co Ci leży i czego szukać, a co odpada.
Kiedyś przymierzałem się do kasków NZI: http://moto.allegro.pl/item758381155_ka ... c_r_m.html
ogólnie sporo oferują, za niewielką cenę.
Rozejrzyj się jeszcze za Uvexem i Nolanem.

Co do kurtki- ja bym szukał używki wysokiego modelu modeki, albo jakiegoś innego producenta- cierpliwości. No i dobrze jeżeli masz wypinaną membranę- przez jakieś 80% czasu jazdy nie będziesz z niej korzystał. Podpinka wg mnie jest nie potrzebna.
Avatar użytkownika
Kamusial
Bywalec
 
Posty: 782
Dołączył(a): 26/4/2009, 01:13
Lokalizacja: Wawa - włochy

Postprzez czeresss » 29/10/2009, 11:34

Ludzie, czy wy musicie zapiep.... po 200/h i wmawiacie sobie, że drogie ubranie ochroni przy kraksie??? Za przeproszeniem g... prawda. Jeśli chce się jeździć "po ludzku" czyli nie przekraczając pewnych prędkości w nedozwolonych miejscach to zachowując zdrowy rozsądek można jeździć w ciut tanszych rzeczach i równie bezpiecznie bez zakładania, że się wywalisz (bo to jest chore). Skoro bierzesz pod uwagę, że się ślizgniesz, to nie wsiadaj na motor, lub wsiądź, ale nie popuszczaj manetki i nie daj się podpuszczać innym pseudo urzytkownikom motocykli, czy samochodów.
Ubranie owszem powinno chronic, ale też powinno ogrzewać, żebyś po 10 latach jazdy na motorze nie spał ze stopami pod tyłkiem, bo przeziębiłes kolana, lub inne stawy.
Oto moje zdanie. Pozdrawiam - szerokości!!!!
czeresss
Świeżak
 
Posty: 10
Dołączył(a): 26/9/2009, 09:04
Lokalizacja: Wiśniowa

Poprzednia stronaNastępna strona


Powrót do Motocykle



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bing [Bot] i 40 gości




na gr
cron