Zobacz wÄ…tek - Odpowiednie ubranko na moto
NAS Analytics TAG

Odpowiednie ubranko na moto

O wszystkim
_________

Postprzez Czupryna » 5/2/2007, 15:08

t_racer napisał(a):Spodnie nie są szerokie, ale to Streetfighter


No właśnie nie podobają mi się takie gatki ;) Widziałem gości na ścigaczach, jeździli w spodniach podobnych do tych przeznaczonych na crossa. Niektóre były skórzane, inne textyle, ale ogolnie wzor mialy praltycznie identyczny (chyba, że to były faktycznie spodnie na crossa...). Wiecie gdzie coś takiego można dostac?

Swoja drogą- o co warto pytać podczas kupowania kurtki? Jakie powinna mieć cechy i wyekwipowanie?
Avatar użytkownika
Czupryna
Świeżak
 
Posty: 113
Dołączył(a): 14/9/2006, 10:14
Lokalizacja: Gród Wandy i Kraka


Postprzez Kris2k » 5/2/2007, 16:10

-wyjmowalne ochraniacze
-drozsze modele maja nawet mozliwosc ustawiania pozycji takich ochranaczy
-z jakiego materialu, jakiej firmy jest membrana (Gore-Tex czy cos tanszego np. Sympa-Tex, Plus-Tex)
-z jakiego materialu jest ocieplana podpinka (DuPont najlepjej)
-czy podpinka jest wyciagana w calosci i ma dlugie rekawy
-paski regulujace szerokosc rekawow, ile ich jest i w jak duzym stopniu mozliwa jest rekulacja (dwustopniowa, trzystopniowa?)
-pasek regulujacy szerokosc w bidrach i zakres jego regulacji
-ilosc kieszeni wewnetrznych, zewnetrznych, ktore sa nieprzemakalne i czy jest mala kieszonka na telefon komorkowy
-system wentylacji, ile ma otoworow i w jakich miejscach (rekawy, klatka piersiowa, plecy)
-system paskow odblaskowych, ile ich jest lub czy wogole sa
-material kurtki, skora bydleca/kozleca albo Cordura czy jakas taniocha pokryta nylonem
-zakonczenie rekawu, zamkiem blyskawicznym, rzepem albo oba na raz
-warianty kolorystyczne co akurat dla mnie jest bardzo istotne

tyle mi sie przypomnialo... chyba wszystko ;)
czesc oczywiscie tyczy sie kurtek tekstylnych ale wypisalem wszystko co mi wpadlo do glowy i z czym sie zetknolem w poszukiwaniu kurtki dla siebie
GS 500E '93 --> VFR 800 '00
Avatar użytkownika
Kris2k
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 1617
Dołączył(a): 22/6/2006, 12:06
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Postprzez wojciek » 6/2/2007, 16:02

Witam!

Mam pytanie w temacie, aczkolwiek nietypowe;)
Mam 195cm wzrostu i ważę 80kg, co powoduje spory problem. Mierzenie ciuchów motocyklowych bardziej przypomina komedię niż zakupy, i chyba nie pozostaje nic innego niż szycie na miarę. Potrzebuje skórzanego kombinezonu dwuczęściowego, motocykl to VTR. Jeśli ktoś przechodził podobny problem, to proszę o podzielenie się doświadczeniem. Póki co w Ratce proponują mi szyty na miarę kombinezon oscylujący w granicy 3500zł. Może wiecie, gdzie można taniej, a porządnie? Bo tak naprawdę nie mam rozeznania, ile się płaci za kombinezony szyte na miarę, ani nawet nie wiem gdzie pytać. Coś tam w necie znalazłem, ale to raczej na chopperowaty styl i mało profesjonalnie wyglądajace produkty, a ja chcę czuć się bezpiecznie. Z góry dziękuję

pozdrawiam, Wojtek
wojciek
Świeżak
 
Posty: 17
Dołączył(a): 23/12/2006, 18:51
Lokalizacja: Gliwice

Postprzez spazz » 6/2/2007, 18:34

a w salonie skor w chełmku probowales? to jest na granicy woj slaskiego i malopolskiego
Avatar użytkownika
spazz
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2691
Dołączył(a): 30/6/2006, 15:38
Lokalizacja: oberschlesien

Postprzez Czupryna » 6/2/2007, 19:59

Hmmm... 195 cm wzrostu? 80kg? A "zwykla" 60 nie wystarczy? Sprawdz rozmiarowke w sklepie ścigacz.pl, zmierz sie (o ile tego nie robiles) i ciesz się bądź szukaj dalej ;)
Avatar użytkownika
Czupryna
Świeżak
 
Posty: 113
Dołączył(a): 14/9/2006, 10:14
Lokalizacja: Gród Wandy i Kraka

Postprzez Kris2k » 6/2/2007, 23:38

Polska firma ADAMOTO:
Tutaj link do aukcji z ich ciuchami, moze oni tez szyja na wymiar, a spodziewam sie cena nie bylaby tak kosmiczna jak 3500pln, zapytac nie zaszkodzi.
http://moto.allegro.pl/item162279026_ko ... amoto.html
Pare firm szyje ciuchy tekstylne na wymiar ale sadze ze to Cie nie interesuje.
GS 500E '93 --> VFR 800 '00
Avatar użytkownika
Kris2k
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 1617
Dołączył(a): 22/6/2006, 12:06
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Postprzez wojciek » 7/2/2007, 07:47

Czupryna napisał(a):Hmmm... 195 cm wzrostu? 80kg? A "zwykla" 60 nie wystarczy?

niestety nie wystarczy, kończy się w połowie łydek, a z tyłka spada (spodnie). Kurtka: rękawy krótkie, a brzuchol jak dla Kalisza;). Producenci wychodzą z założenia, że im wyższy, tym grubszy, niestety...
a w salonie skor w chełmku probowales?

Oglądałem ich stronę internetową i ofertę tam zawartą, strichte sportowego stroju, do tego fajnie wyglądającego się nie dopatrzyłem.
Pare firm szyje ciuchy tekstylne na wymiar ale sadze ze to Cie nie interesuje.

Chcę skórę, rozważając za i przeciw, myślę, że skóra jest lepszym rozwiązaniem. Co do ADAMOTO, to zadzwonie tam dzisiaj. Cena 3500 to sporo kasy, lepiej kupić coś tańszego, a za to wykupić dobrą polisę na życie :lol: to oczywiście żart, strój musi moim zdaniem dobrze dolegać do ciała, mieć ochraniacze i odpowiednio grubą skórę. Mam jeszcze takie pytanie: czy pod taki kombinezon wkłada się dodatkowe ochraniacze typu żółw/zbroja? Czy sama skóra posiadająca swoje wzmocnienia wystarczy?
wojciek
Świeżak
 
Posty: 17
Dołączył(a): 23/12/2006, 18:51
Lokalizacja: Gliwice

Postprzez Kris2k » 7/2/2007, 09:51

Moze lepjej zeby panowie jezdzacy w skorach sie wypowiedzieli.
...o ile mi wiadomo to skoro kombi ma przylegac do ciala to z definicji nie da sie pod nie nic wiecej zalozyc.
Sadze ze nie, nawet napewno nie zaklada sie buzera pod skorzany kombinezon, sama skora i wbudowane ochranaicze na lokcie, barki i garb sa wystarczajacym zabezpieczeniem.
GS 500E '93 --> VFR 800 '00
Avatar użytkownika
Kris2k
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 1617
Dołączył(a): 22/6/2006, 12:06
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Postprzez wojciek » 8/2/2007, 15:17

niestety, ADAMOTO nie szyje, oni sprowadzajÄ…, przynajmniej ludzie z tej aukcji
wojciek
Świeżak
 
Posty: 17
Dołączył(a): 23/12/2006, 18:51
Lokalizacja: Gliwice

Postprzez Kris2k » 8/2/2007, 18:08

heh... no to ja niestety innych pomyslow nie mam :/
GS 500E '93 --> VFR 800 '00
Avatar użytkownika
Kris2k
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 1617
Dołączył(a): 22/6/2006, 12:06
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Postprzez BarthezzR6 » 10/2/2007, 00:28

Koleżka miał podobny problem ze względu na swoją długość i w końcu kupił kombiaka Vanucci w Berlinie, bo tylko to na niego pasowało. Niedługo BMT, więc może akurat?
Więcej gazu!!!
Avatar użytkownika
BarthezzR6
Świeżak
 
Posty: 32
Dołączył(a): 19/12/2006, 00:16

Postprzez kamus » 19/2/2007, 21:12

ja mam problem z butami :( rozmiar 38 praktycznie nieistnieje na rynku :( wrrr...
Przed pijanymi katamaraniarzami chroń nas Boże,

i przed tymi w mundurach o niebieskim kolorze :!:
Avatar użytkownika
kamus
Świeżak
 
Posty: 193
Dołączył(a): 12/6/2006, 11:16
Lokalizacja: SÅ‚upsk

Postprzez lukas00 » 19/2/2007, 21:44

wojciek napisał(a):Witam!

Mam pytanie w temacie, aczkolwiek nietypowe;)
Mam 195cm wzrostu i ważę 80kg, co powoduje spory problem. Mierzenie ciuchów motocyklowych bardziej przypomina komedię niż zakupy, i chyba nie pozostaje nic innego niż szycie na miarę. Potrzebuje skórzanego kombinezonu dwuczęściowego, motocykl to VTR. Jeśli ktoś przechodził podobny problem, to proszę o podzielenie się doświadczeniem. Póki co w Ratce proponują mi szyty na miarę kombinezon oscylujący w granicy 3500zł. Może wiecie, gdzie można taniej, a porządnie? Bo tak naprawdę nie mam rozeznania, ile się płaci za kombinezony szyte na miarę, ani nawet nie wiem gdzie pytać. Coś tam w necie znalazłem, ale to raczej na chopperowaty styl i mało profesjonalnie wyglądajace produkty, a ja chcę czuć się bezpiecznie. Z góry dziękuję

pozdrawiam, Wojtek


czesc
sluchaj ja mam ten sam problem ale w druga strone :) bo materialowe kurtki to jeszcze robia tak duze jak na mnie ale o skorze moge tylko pomarzyc i dlatego dos intensywnie interesowalem sie tematem szycia na miare wiec jak narazie znalazlem tylko cos takiego :
psi czeska firma www.psihubik.cz szyje na miare kombinezon cos kolo 3500 zl na pewno
oraz dainese tez szyje na miare ale ale do ceny zwyklych ciuszkow musisz doliczyc 30% i jeszcze szyja oni nie wszystkie modele na ich stronie masz zaznaczona opcje ze ten wlasnie model moze byc na wymiar uszyty
jeszcze jak w sklepie louis bylem to tam tez mialbys szanse gdyz vanucci robi niektore modele specjalnie dla osob wysokich i chudych wtedy numeracja zaczyna sie od 96 do 106 chyba i specjalnie dla grubaskow jak ja i wtedy numeracja jest od 30 do 34 czy jakos tak:)
pozdrawiam i zycze powodzenia :)
Proces ewolucji by lukas... najpierw rowerek z kolkami bocznymi pozniej normalny rowerek a dalej fz6 fazerek
Avatar użytkownika
lukas00
Świeżak
 
Posty: 156
Dołączył(a): 23/5/2006, 00:32
Lokalizacja: Gdynia

Poprzednia strona


Powrót do Hydepark



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 20 gości




na górê