Zobacz wątek - Rejestracja motoru WSKi. Właściciel zmarł papiery zagubione.
NAS Analytics TAG

Rejestracja motoru WSKi. Właściciel zmarł papiery zagubione.

Przepisy, prawo
_________

Rejestracja motoru WSKi. Właściciel zmarł papiery zagubione.

Postprzez Kaczy91 » 20/10/2009, 20:40

Emanko ;) Od 7 lat jestem w 'posiadaniu' WSKi Kos '80, a dlatego 'posiadaniu', że jedyne dokumenty jakie do niej posiadam nie wystarczają do jej zarejestrowania. Na moto-bazarze wychaczyłem od typka ramę z papierami, tyle ze nie miał umowy z właścicielem na dowodzie, mowił żebym napisał sobie z nim umowę i podrobił podpis. Kupiłem, rama pasowała, to było dla mnie światełkiem w tunelu. W domu zorientowałem się, że potrzeba jeszcze nr dowodu osobistego właściciela, zadzwoniłem do typka od tej ramy i powiedział, żebym wpisał obojętnie co i tak zamierzałem, ale też martwiło mnie, że na peselu tego gościa w dowodzie jest rok '12, czyli gościu trochę latek ma, i możliwe że już zmarł, więc postanowiłem sprawdzić i jak coś to już z nim spisać umowę i mieć wszystko legalnie. Pod adresem, starsza pani oznajmiła mi że ten pan to jej mąż i nie żyje dwa lata, a oni z córkami i synami mają unieregulowaną sprawę spadkową, bo pan zmarł nagle i nie było testamentu. No i teraz pytania :D Co mam zrobić? Czy spisać umowę, ze wszystkimi spadkobiercami tego pana? czy czekać, aż uregulują sprawę spadkową? ;/
Nie męczyłbym się tak, ale od 7 lat każde kieszonkowe wkładałem w moją drugą dziewczynę, i kiedyś chciałem legalnie wyjechać moim złotkiem xD
Kaczy91
Świeżak

Powrót do Prawo