Zobacz wątek - Suzuki Gsx-r 650 , Bandit czy może Yamaha FZ6 ?
NAS Analytics TAG

Suzuki Gsx-r 650 , Bandit czy może Yamaha FZ6 ?

Wszelkie dyskusje o motocyklach onroad.
Milośnikow enduro, crossu, skuterów motorowerów oraz motocykli o pojemności do 125 ccm zapraszamy do działów niżej.
_________

Suzuki Gsx-r 650 , Bandit czy może Yamaha FZ6 ?

Postprzez FuryS » 11/9/2009, 20:59

Witam ,
To mój pierwszy post więc wypadało by coś o sobie napisać.
A właściwie o swojej historii z motocyklami.
Jak każdy zaczynałem og ogara , komara i tp.
później:
Aprillia rs 50ccm 93r. -> Honda Varadero 125ccm 01r -> Honda CBR 1000F 91r.

I mimo, iż posiadam nadal Ceb-rę to zapatruje się od przyszłego sezonu na coś łagodniejszego tak 100/80KM .
I wpadły mi w oko te trzy motocykle, a szukam czegoś dobrego zarówno na trasy jak i na miasto często z pasażerem .
Jestem dużym chłopcem bo 195cm i 80Kg i to powinna być też wygodna maszynka .

Chciał bym kupić taniej używaną albo nową na raty.

Bardzo mnie zachęciła suzuki Gsx-r 650F, bo ma miłe udogodnienia wliczając hydrauliczne sprzęgło i przyjemny wizualny wygląd, ale martwi mnie jej masa "Masa suchego pojazdu 216 kg" a jak wiadomo to nie mało jak na 600.
Czy tak duża masa jej nie przeszkadza?
Co możecie mi o niej powiedzieć?
czy może wybrać bandytę, który jest dużo lżejszy i na identycznych podzespołach?
Lub Yamahę, która pisząc szczerzę nie wzrusza mnie swoim wyglądem.

Czekam na wasze opinie i pozdrawiam.
FuryS
Świeżak
 
Posty: 26
Dołączył(a): 11/9/2009, 20:25


Postprzez Invi » 11/9/2009, 21:55

Gsx-r 650F? A co to jest?
Avatar użytkownika
Invi
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 6277
Dołączył(a): 15/7/2008, 14:12


Postprzez skazi » 11/9/2009, 22:06

Invinciblee napisał(a):Gsx-r 650F? A co to jest?

Nowy model jakiÅ› :lol:
skazi
Świeżak
 
Posty: 171
Dołączył(a): 10/11/2008, 20:07

Postprzez Leg1oN » 12/9/2009, 02:41

skazi napisał(a):
Invinciblee napisał(a):Gsx-r 650F? A co to jest?

Nowy model jakiÅ› :lol:

ojj.. nie czepiajcie sie szczegolow... heh

skoro to twoj pierwszy post to najpierw wypadalo sie by zapoznac z regulaminem.. nastepnie prywitac sie w odpowiednim do tego miejscu a potem poszukac info na wlasna reke.. czego sie mozesz dowiedziec z wyzej wspomnianego regulaminu..
Avatar użytkownika
Leg1oN
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2533
Dołączył(a): 16/6/2006, 14:02
Lokalizacja: Kłodawa/Poznań

Postprzez FuryS » 12/9/2009, 07:25

Suzuki Gsx-r 6500F nie jest nowym modelem ... jest dokładnie opisany w najnowszym numerze "świata motocykli" występuje też w wersji z ABS w tedy jest oznaczony skrótem "650FA" jak wiadomo litera "A" oznacza ABS .

Informacje mam już wyszukane i wszystkie parametry motocykli też, ale chciałem dostać poradę od kolegów motocyklistów co mieli styczność z tym sprzętem i podałem swoje wymagania/parametry z zapytaniem, który z tych 3 motocykli najbardziej dla mnie odpowiada, biorąc pod uwagę mój styl jazdy rzecz jasna .

Więc prosił bym o jasne odp.
A nie spekulacje czy zna ktoÅ› dany model czy nie.

Pozdrawiam
FuryS
Świeżak
 
Posty: 26
Dołączył(a): 11/9/2009, 20:25

Postprzez FuryS » 12/9/2009, 08:42

Ok mój błąd nazwa jest bez "r" w domyśle czyli GSX 650F
Przyznaje się do błędu .
FuryS
Świeżak
 
Posty: 26
Dołączył(a): 11/9/2009, 20:25

Postprzez t_racer_ » 12/9/2009, 08:51

Jak to pliszki mają w zwyczaju będę swój ogonek chwalił ;) FZ6 jest wygodniejszy od Bandyty, który wymusza pozycję bardziej pochyloną i ma wyżej usytuowane podnóżki Przy Twoim wzroście to będzie miało znaczenie. W GSX 650F poprostu dołożono do Bandita 650 owiewki i zegary. W sumie jak wolisz moto w pełnej obudowie to GSX 650F będzie akurat, choć można dokupić owiewki do FZ6S, np w PLASTBIKE. Osobiście zmieniłem niedawno moto z FZ6S na... FZ6S, poprostu odmłodziłem sobie model ;) Poprostu dla mnie ważne by motocykl był uniwersalny wygodny i nie rujnował mnie kosztami eksploatacji. Fazer od 2007 roku ma bardzo wygodną kanapę, w poprzednim z 2004 wymieniłem standardową na Bagstera, ale sprzedałem go razem z nią bo nowa moim zdaniem Bagsterowskiej nie ustępuje :) Jeśli będziesz latł z plecaczkiem, to FZ6 ma dobre uchwyty dla pasażerki(a), a od 2007 przedłużone mocowania podnóżków. Stylistyka to kwestia gustu, lub poprostu opatrzenia się. Na początku chciałem kupić Fazera sprzed 2004 roku, bo nowy wydawał mi się zbyt nowoczesny ( wcześniej jeździłem klasycznym nakedem xj600 ), teraz wiem, że nie popełniłem błędu ten jest ładniejszy. Co ważne FZ6S sprawdza się i w mieście i w trasie, w sierpniu zrobiłem nim 2000 km, wyprawa z mazur na bieszczadzkie serpentyny. Do FZ6 znajdziesz dużo akcesoriów takich jak stelaże i kufry, a w razie W części na alledrogo.pl duży wybór.
Avatar użytkownika
t_racer_
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 427
Dołączył(a): 9/1/2007, 23:11
Lokalizacja: Warmia

Postprzez FuryS » 12/9/2009, 09:14

hmmm ... ok może i jest funkcjonalny ... ale czy będzie dopasowany do mojego wzrostu i będzie możliwość siedzenia w dobrej pozycji .

a propos gsx 650f to też właśnie wyczytałem, że jest to bandtya tylko obudowany i z bajerami takimi jak wcześniej wymieniane hydrauliczne sprzęgło czy też wyświetlacz biegów, ale wiadomo te bajery są doliczone w cenę .

Najbardziej boje się o dopasowanie motocykla pod swój wzrost .
Ale jak będę miał wolną chwilę podjadę do salonu suzuki i yamaha i zasiądę na nich i w tedy się okaże czy kolana mi nie blokują kierownicy ;p

Ale nadal proszę o dalsze rady odnośnie tych 3sprzętów.

Pozdrawiam.
FuryS
Świeżak
 
Posty: 26
Dołączył(a): 11/9/2009, 20:25

Postprzez t_racer_ » 12/9/2009, 11:17

FuryS napisał(a):
Najbardziej boje się o dopasowanie motocykla pod swój wzrost .
Ale jak będę miał wolną chwilę podjadę do salonu suzuki i yamaha i zasiądę na nich i w tedy się okaże czy kolana mi nie blokują kierownicy ;p


I to będzie najlepszy test. Przymiarka wiele Ci rozjaśni, a przy okazji zobaczysz czy ogólny feeling motocykla Ci odpowiada. Rozejrzyj się w okolicy, może ktoś ze znajomych ma FZ6, lub GSX 650F i namówisz go na krótką przejażdżkę? W końcu nie jesteś świeżakiem i można by bez większych obaw powierzyć Ci moto;)

Podobno Yamaha wycofuje się z imprez wystawienniczych na rzecz innych form promocji wśród motocyklistów, może łatwiej będzie u nich o jazdę testową?
Avatar użytkownika
t_racer_
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 427
Dołączył(a): 9/1/2007, 23:11
Lokalizacja: Warmia

Postprzez FuryS » 12/9/2009, 12:18

Co racja to racja .
Ale mam następne pytanie nurtując treści internetu z subiektywnymi opiniami na temat FZ6 .
Otóż zastanawia mnie czy tylna rura umieszczona pod siedzeniem pasażera nie ogranicza możliwości przelotowych/Km poprzez nagrzewanie siedzenia?

Bo chcąc jeździć w tym wypadku z pasażerką chciał bym też zadbać o jej wygodę i nie chciał bym żeby się upiekła jak kurczak z rożna .

Następne co mnie martwi to brak szkiełka z poziomem oleju, trochę przytłaczająca sprawa.
FuryS
Świeżak
 
Posty: 26
Dołączył(a): 11/9/2009, 20:25

Postprzez t_racer_ » 12/9/2009, 14:13

FuryS napisał(a):Otóż zastanawia mnie czy tylna rura umieszczona pod siedzeniem pasażera nie ogranicza możliwości przelotowych/Km poprzez nagrzewanie siedzenia?
[...]
Następne co mnie martwi to brak szkiełka z poziomem oleju, trochę przytłaczająca sprawa.


Ani pasażerce, ani Tobie nic się nie przypiecze, nawet nie poczujecie, że wydech tam jest ;)
Poziom oleju bada się krótkim bagnetem, podobnie jak w samochodzie. U mnie bez dolewek pomiędzy przeglądami, a mój pierwszy FZ6 ma już 51 tyś km :)
Avatar użytkownika
t_racer_
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 427
Dołączył(a): 9/1/2007, 23:11
Lokalizacja: Warmia

Postprzez 4est » 13/9/2009, 21:16

W 100% zgadzam sie ze slowami t_racer_'a ;-) Co prawda latam golasem, ale tak jak juz wiele razy pisalem wybor nie byl przypadkowy. Nie kupowalem motocykla "oczami" i wiem jedno, ze tego segmentu chyba lepiej wybrac nie moglem - pewnie zaraz dostanie mi sie od wlascicieli Hornetow :P

IMHO jedyne czego brakuje w FZ6, a maja np szerszenie to regulacja zawieszenia, tyl cos mozna pokrecic ale przod to tylko fabryka :(

PS: golasa wybralem tylko dlatego, ze czesto ped powietrza studzi moje zapaly - mam cos w sobie ze swira, wiec FZ6S zostawiam dla bardziej zrownowazonych motocyklistow :twisted:
Pozdrawiam,
4est
Avatar użytkownika
4est
Świeżak
 
Posty: 317
Dołączył(a): 1/5/2007, 19:56
Lokalizacja: Wawa

Postprzez leff » 13/9/2009, 21:23

szerszen ma regulacje przodu dopiero od tego roku
Twoj podpis jest za dlugi
Avatar użytkownika
leff
ZlyCzlowiek
 
Posty: 4443
Dołączył(a): 30/9/2008, 09:22
Lokalizacja: sercem WX

Postprzez FuryS » 14/9/2009, 10:50

aha no spoko to moje wątpliwości powoli są rozwiewane i teraz bede musiał tylko wybrać między suzuki a yamahą , a tak z innej beczki ... drogo są owiewki boczne do szerszenia i pług oryginalne?
FuryS
Świeżak
 
Posty: 26
Dołączył(a): 11/9/2009, 20:25

Postprzez t_racer_ » 14/9/2009, 10:51

Kolega ma Horneta S, jakiś taki mały i tandetny w porównaniu z Fazerem. Za to lepszy do wygłupów w mieście, a w trasę to lepiej FZ6. Z drugiej strony w mieście nic Fazerkowi nie przeszkadza ;), a ogólnie jest wygodniejszy i ma lepszą owiewkę.
Avatar użytkownika
t_racer_
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 427
Dołączył(a): 9/1/2007, 23:11
Lokalizacja: Warmia

Postprzez leff » 14/9/2009, 11:00

do horneta od 2007 nie ma zadnych plastikow bocznych, jedyne co mozna dokupic to szybka


i hornet i fazer to dobre sprzety, co kto lubi i co sie komu podoba, ja mam horneta bo fazer mi sie zwyczajnie nie za bardzo podoba natomiast faktem jest, ze w przypadku yamahy masz wybor albo golas albo wersja z owiewka, w przypadku nowego horneta wyboru nie ma, tylko golas.
Twoj podpis jest za dlugi
Avatar użytkownika
leff
ZlyCzlowiek
 
Posty: 4443
Dołączył(a): 30/9/2008, 09:22
Lokalizacja: sercem WX

Postprzez FuryS » 14/9/2009, 13:11

na stronie yamahy widziałem boczki do frezera i pług tylko cen nie było ...

a na co radzicie zwracać szczególną uwagę kupując frezera?

Bo widzę, że używanego 07r. można już za 15tyś kupić .
W sumie w takich samych cenach kształtuje się suzuki .
FuryS
Świeżak
 
Posty: 26
Dołączył(a): 11/9/2009, 20:25

Postprzez FuryS » 14/9/2009, 13:24

Ja zrobię tak, że pojadę sobie do suzuki i yamahy i sobie usiądę i zobaczę co i jak, ale wiadomo każdy chwali swoje .

Więc dlatego też proszę teraz o wypowiedz tych co mieli styczność z GSX 650F.

Bo o frezerku już dostałem informacje co rozwiały moje wątpliwości .

W GSX 650F najbardziej martwi mnie jej waga , bo moja CBR waży 240 ale to jest litr , czy GSX z podobną wagą też sobie dobrze radzi? Czy może jest mozolny i mułowaty ?

Dzięki za odpowiedzi.

Pozdrawiam
FuryS
Świeżak
 
Posty: 26
Dołączył(a): 11/9/2009, 20:25

Postprzez FuryS » 14/9/2009, 16:48

A czym się różni od FZ6 Fazer od FZ6 Fazer S2 ?
FuryS
Świeżak
 
Posty: 26
Dołączył(a): 11/9/2009, 20:25

Postprzez 4est » 14/9/2009, 22:03

ZTCP FZ6 to poprzedni model, a FZ6 S2 to FZ6 po liftingu - kosmetyczne zmiany (inne malowanie, inne zegary). Ktos cos jeszcze kiedys wspominal, ze nowe Fazery maja aluminiowy wahacz ;-)
Pozdrawiam,
4est
Avatar użytkownika
4est
Świeżak
 
Posty: 317
Dołączył(a): 1/5/2007, 19:56
Lokalizacja: Wawa



Powrót do Motocykle



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 28 gości




na górê