Zobacz wątek - wypadek pod wpływem!
NAS Analytics TAG

wypadek pod wpływem!

Przepisy, prawo
_________

wypadek pod wpływem!

Postprzez marcin336 » 30/8/2009, 23:26

witam. mam pytanie czy jeśli miałem wypadek kierując motorowerem pod wpływem alkoholu, to mogę ubiegać się o jakieś odszkodowanie?? miałem OC i NW. tylko ja odniosłem obrażenia. proszę o odp.
marcin336
Świeżak
 
Posty: 1
Dołączył(a): 1/3/2008, 00:52
Lokalizacja: włocławek


Re: wypadek pod wpływem!

Postprzez A.GRYCZKA » 31/8/2009, 06:56

marcin336 napisał(a):witam. mam pytanie czy jeśli miałem wypadek kierując motorowerem pod wpływem alkoholu, to mogę ubiegać się o jakieś odszkodowanie?? miałem OC i NW. tylko ja odniosłem obrażenia. proszę o odp.


Zależy kto był uznany winnym spowodowania wypadku. Jeśli policja uznała Ciebie winnym nie ma szans na odszkodowanie z OC i NNW. Gdyby okazało się, że ktoś inny jest sprawcą wypadku to wtedy możesz wystąpić o wypłate odszkodowania i zadośćuczynienia.

Pamiętaj, że gdyby okazało się że wina spada na Ciebie, to ubezpieczyciel w zakresie OC po wypłaceniu odszkodowania / zadośćuczynienia Poszkodowanym może zwrócić się do Ciebie o zwrot wypłaconych kwot.
Aksedo Specjaliści od Odszkodowańwww.aksedo.pl
Avatar użytkownika
A.GRYCZKA
Świeżak
 
Posty: 53
Dołączył(a): 19/11/2008, 11:37
Lokalizacja: Warszawa


Postprzez Trener » 31/8/2009, 17:51

stonetown napisał(a):Pytanie nie trzyma poziomu.


jak to nie trzyma poziomu ? Ma problem i sie pyta . Dostał odpowiedz .
YZF R6 2007
Avatar użytkownika
Trener
Stały bywalec
 
Posty: 1198
Dołączył(a): 11/5/2009, 14:14
Lokalizacja: Z pod Kalisza jestem

Postprzez Vaxon » 31/8/2009, 18:32

Większość firm ubezpieczeniowych nie wypłaci Ci odszkodowania jeśli byłeś pod wpływem. Jest na to specjalny punkt w regulaminie.
Vaxon
Świeżak
 
Posty: 36
Dołączył(a): 10/1/2009, 13:12
Lokalizacja: Kraków

Postprzez wojtasmazi1 » 31/8/2009, 22:13

pytnie podstawowe czy policja sprawdzala Cie alkomatem....
Suzuki Gs 500 1998r -> oczko w głowie
Avatar użytkownika
wojtasmazi1
Stały bywalec
 
Posty: 1455
Dołączył(a): 24/5/2009, 15:03
Lokalizacja: Poznań - Rataje

Postprzez A.GRYCZKA » 1/9/2009, 06:53

Vaxon napisał(a):Większość firm ubezpieczeniowych nie wypłaci Ci odszkodowania jeśli byłeś pod wpływem. Jest na to specjalny punkt w regulaminie.


Wszystko zależy od rodzaju ubezpieczenia, w większości ubezpieczeń NNW jest wyłączenie odpowiedzialności z uwagi na alkohol. Jeśli roszczenie będzie z ubezpieczenia OC to alkohol nie powinien mieć wpływu na odpowiedzialność.
Aksedo Specjaliści od Odszkodowańwww.aksedo.pl
Avatar użytkownika
A.GRYCZKA
Świeżak
 
Posty: 53
Dołączył(a): 19/11/2008, 11:37
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez malyzck » 1/9/2009, 09:31

jak jestes pod wplywem uznana w 99.99% jest Twoja wina, nie dostajesz złamanego grosza a do tego po wyplaceniu odszkodowania przez firme ubezpieczeniowa poszkodowanym, firma ta bedzie egzekwowac wszystkie poniesione koszty od Ciebie.

piles nie jedz zwlaszcza na moto
malyzck
Bywalec
 
Posty: 512
Dołączył(a): 31/3/2008, 08:52
Lokalizacja: Kielce

Postprzez A.GRYCZKA » 1/9/2009, 10:00

malyzck napisał(a):jak jestes pod wplywem uznana w 99.99% jest Twoja wina, nie dostajesz złamanego grosza a do tego po wyplaceniu odszkodowania przez firme ubezpieczeniowa poszkodowanym, firma ta bedzie egzekwowac wszystkie poniesione koszty od Ciebie.

piles nie jedz zwlaszcza na moto


Zgodzę się że jeśli piłeś to nie powinieneś jechać, ale jeśli chodzi o przypisywanie winy pijanemu / pod wpływem niejako z urzędu to mam trochę inne zdanie.

Należy badać okoliczności sprawy i wpływ alkoholu na powstanie wypadku np. pod wpływem jadę przez skrzyżowanie i wali we mnie trzeźwy gościu przejeżdżający na czerwonym. Jaka jest moja wina za zdarzenie, oczywiście żadna i dostanę odszkodowanie + karę za jazdę pod wpływem.
Aksedo Specjaliści od Odszkodowańwww.aksedo.pl
Avatar użytkownika
A.GRYCZKA
Świeżak
 
Posty: 53
Dołączył(a): 19/11/2008, 11:37
Lokalizacja: Warszawa



Powrót do Prawo



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości




na górê