Zobacz wątek - Wyprzedzanie puszek z prawej strony
NAS Analytics TAG

Wyprzedzanie puszek z prawej strony

Jak nauczyć się wheelie? stoppie?
Czy zmieniać biegi ze sprzęgłem czy bez?
_________

Postprzez karolr » 7/8/2009, 16:25

a jak zachce Ci się tą drugą rzecz tzw "dwójkę" to też przez okno walisz? :D
Honda to Honda..
Avatar użytkownika
karolr
Bywalec
 
Posty: 514
Dołączył(a): 17/3/2009, 09:25
Lokalizacja: LU


Postprzez Qbiak » 7/8/2009, 18:49

pare dni temu kilkaset metrow ode mnie koles na 1000 wyprzedzal babe w samochodzie z prawej strony. efekt taki ze gdy zaczal wyprzedzac baba widocznie go uslyszala i zjechala mu na prawa strone chcac go przepuscic. przeskoczyl row, omijajac dwa dzewa i zatrzymal sie na plocie. puszka tez troche poobijana. takze nie warto sie spieszyc i walic prawa strona
Avatar użytkownika
Qbiak
Świeżak
 
Posty: 80
Dołączył(a): 28/3/2009, 17:54
Lokalizacja: Konin


Postprzez Łobuz » 7/8/2009, 19:19

karolr napisał(a):Łobuz wyskakujesz czasem w krzaczki za potrzebą w środku miasta? :roll:


Zależy, jakie mam potrzeby i z kim jadę... ;)
KOCHAM ŻELUSIA :*
Avatar użytkownika
Łobuz
Świeżak
 
Posty: 219
Dołączył(a): 13/7/2009, 17:54
Lokalizacja: Zielona Góra/Poznań/Bayern

Postprzez pawulon03 » 7/8/2009, 19:26

Łobuz napisał(a):
karolr napisał(a):Łobuz wyskakujesz czasem w krzaczki za potrzebą w środku miasta? :roll:


Zależy, jakie mam potrzeby i z kim jadę... ;)



śmiało opowiadaj tu masz grono bardzo uważnych słuchaczy :D :D :D
Avatar użytkownika
pawulon03
Świeżak
 
Posty: 344
Dołączył(a): 22/11/2008, 20:53
Lokalizacja: Kielce

Postprzez C-bool » 7/8/2009, 19:37

Lepiej nie, bo zepsuje dzieciństwo dzieciom przeglądającym to forum.
GS500F --> SV650S --> Bandit 600N --> XV535 Virago
Avatar użytkownika
C-bool
Mieszkaniec forum
 
Posty: 2915
Dołączył(a): 23/8/2007, 21:26
Lokalizacja: Poznań

Postprzez karolr » 7/8/2009, 22:11

Łobuz napisał(a):
karolr napisał(a):Łobuz wyskakujesz czasem w krzaczki za potrzebą w środku miasta? :roll:


Zależy, jakie mam potrzeby i z kim jadę... ;)

no to wtedy zjeżdża się do lasku, a nie naraża biednego motocyklistę wyprzedzajacego z prawej strony otwierając mu drzwi przed nosem :P
Honda to Honda..
Avatar użytkownika
karolr
Bywalec
 
Posty: 514
Dołączył(a): 17/3/2009, 09:25
Lokalizacja: LU

Postprzez Łobuz » 7/8/2009, 23:18

karolr napisał(a):
Łobuz napisał(a):
karolr napisał(a):Łobuz wyskakujesz czasem w krzaczki za potrzebą w środku miasta? :roll:


Zależy, jakie mam potrzeby i z kim jadę... ;)

no to wtedy zjeżdża się do lasku, a nie naraża biednego motocyklistę wyprzedzajacego z prawej strony otwierając mu drzwi przed nosem :P


Bo ja liczę, że motocyklista też się przyłączy :P
KOCHAM ŻELUSIA :*
Avatar użytkownika
Łobuz
Świeżak
 
Posty: 219
Dołączył(a): 13/7/2009, 17:54
Lokalizacja: Zielona Góra/Poznań/Bayern

Postprzez 13b » 8/8/2009, 06:44

Łobuz napisał(a):Bo ja liczę, że motocyklista też się przyłączy :P


Jakimi trasami zwykle jeździsz?
Bo teraz w lusterku będziesz zawsze widziała motocyklistów :P
Kawasaki Z750
Avatar użytkownika
13b
Świeżak
 
Posty: 115
Dołączył(a): 30/1/2009, 21:20
Lokalizacja: wolin

Postprzez Łobuz » 8/8/2009, 09:19

13b napisał(a):
Łobuz napisał(a):Bo ja liczę, że motocyklista też się przyłączy :P


Jakimi trasami zwykle jeździsz?
Bo teraz w lusterku będziesz zawsze widziała motocyklistów :P


Z Zielonej Góry na Wrocław 8)
KOCHAM ŻELUSIA :*
Avatar użytkownika
Łobuz
Świeżak
 
Posty: 219
Dołączył(a): 13/7/2009, 17:54
Lokalizacja: Zielona Góra/Poznań/Bayern

Postprzez Michal_burnout » 8/8/2009, 21:42

Nie mając jeszcze moto i jadąc puszką w korku myślałem, ze z prawej będę czasem wymijał, od tak bo zmieszczę sie to mi wolno, ale jadać na moto patrzę na tą wolna przestrzeń po prawej i... boję sie bo nikt mnie wtedy nie zauważy, zbyt to ryzykowne, z lewej potrafią cuda wyczyniać- podjeżdżać taranować a z prawej nikt nie patrzy, no może czasem. Myślę, że stojąc w korku można ale chamstwo puszkowe czasem też robi na złość :?
Avatar użytkownika
Michal_burnout
Świeżak
 
Posty: 101
Dołączył(a): 4/5/2009, 21:04
Lokalizacja: Mława

Postprzez Dylu » 19/8/2009, 08:42

Kilka lat temu jechaliśmy z kumplami na rowerach. Przeciskając się przez wolno jadące samochody z prawej strony. W pewnym momencie pewna kobieta bez sygnalizacji skreciła w malutką boczną pisaakową uliczkę bięgnąca w jakieś podwórko. Jeden z moich kolegów został dosłownie ztaranowany.
Dylu
Świeżak
 
Posty: 4
Dołączył(a): 9/6/2009, 13:39

Postprzez adam_tomasz » 20/8/2009, 21:23

dzisiaj kilku kolegow z poznania troche przegielo moim zdaniem... wyprzedzali smochody z prawej strony po przystanku autobusowym... :/ i sie wcinali pomiedzy... zal :/, oraz inny stoje samochodem na swiatlach i slysze moto.. patrze w lusterka jedzie pasem do skretu w prawo (ja jade prosto), dostaje zielone ruszam, tak jak wszystkie samochody, on przyspiesza na pasie do skretu i bez kierunkowskazy (normalka) wcina sie z prawej strony na srodku skrzyzowania pomiedzy samochody, a duzo miejsca nie bylo na taki manewr nie mowiac o tym ze zaloze sie ze nie widzial go tamten kierowca
dodam ze to bylo wieczorem po godzinie 20, wiec ruch juz nie jest tak duzy zeby trzeba bylo sie tak przeciskac
Instruktor nauki jazdy A,B - Poznańhttp://szkola-motocyklowa.blogspot.com/ - Twoje kompendium wiedzy
adam_tomasz
Moderator
 
Posty: 414
Dołączył(a): 15/4/2007, 14:20
Lokalizacja: Poznań

Postprzez Konio » 20/8/2009, 21:39

Ja mialem raz krzywa akcje :/ Jechalem z ziomkiem nawet spacerowym tepem dojechalismy do krzyzowki i widzialem ze dalej prosto jedzie matiz. Przejechalem skrzyzowanie i sie doslownie zawiesilem... Jechalem przy prawej krawedzi i ocknalem sie przy samym matizie i minalem go na centymetry a dalej bylo piaszczyste, gorkowate pobocze, a dalej row i las...ufff bylo bardzo ciezko ale nie wiem do tej pory jak ja to zrobilem :(
Produkcja, dystrybucja, masturbacja
Blady 900 puk puk puk
Avatar użytkownika
Konio
Mieszkaniec forum
 
Posty: 2925
Dołączył(a): 6/11/2008, 21:47
Lokalizacja: Nadejdzie Chuck? Tego nikt nie wie;/ Kielce/Krk

Postprzez Traperoso » 21/8/2009, 10:47

Mi się też czasem zdarza, jak ktoś przymula. Generalnie staram się tego unikać. Zależy od sytuacji :twisted:

Ostatnio np jeb** frajer wrzucił kierunek w lewo to ja zapodaje z jego prawej strony, nagle szerokim łukiem wraca... totalny kretyn, jechałem tuż jego prawych drzwi modląc się by nie skręcił w prawo - co prawda było pole i nie było gdzie skręcać, ale taki kretyn jedynie z pola może pochodzić. Tak więc zmieściłem się ledwo co. Uff
Kawasaki ER5 2005
Avatar użytkownika
Traperoso
Mieszkaniec forum
 
Posty: 1645
Dołączył(a): 29/7/2006, 19:47
Lokalizacja: Szczecin

Postprzez ZenonBoski » 5/10/2009, 02:34

Jak się wszyscy chwalą to i ja :-)
W korku mijam środkiem - duże miasto = dużo dwupasmówek. Jak nie ma miejsca po środku to staram się tak wcisnąć żeby się odsunęli :-]
Co do wyprzedzania pasem do skrętu w prawo... no cóż - zdarza mi się, ale jak wracam na ten na wprost to staram się pamiętać o kierunku i wtedy znajduje się miły ktoś kto mnie wpuszcza :D Dużo częściej wyprzedzam pasem do skrętu w lewo - bo takich więcej (skręt w prawo jest często z prawym pasem na wprost), ale wtedy nawet nie liczę że mnie zobaczą, tylko mieszczę się z zapasem, tak żeby wjechać przed jeszcze stojącą puszkę.
Co do wyprzedzania po przystankach to takich długich przystanków nie widziałem, ale po pasie rozpędowym przy wyjeździe ze stacji benzynowej zdarzyło się

jedną z ważniejszych umiejętności IMO na moto jest licznie prędkości pojazdów - przewidywanie pozycji innych pojazdów, gdy my będziemy tam gdzie chcemy
Kochanka: GPX 750R
Jak się nie przewrócisz to się nie nauczysz :P
Avatar użytkownika
ZenonBoski
Świeżak
 
Posty: 21
Dołączył(a): 30/11/2008, 06:39
Lokalizacja: W-w

Postprzez OPI » 12/10/2009, 17:08

Ja tam tez raczej nie polecam, chyba ze puszka skreca w lewo i sie zatrzymala badz zwalnia i jest miejsce to jasne ze nie bede czekal :)
OPI
Świeżak
 
Posty: 21
Dołączył(a): 6/10/2009, 15:17

Postprzez Piechot » 18/10/2009, 09:41

Miałem już niemiłą sytuację. Jadąc z Lublina w stronę Warszawy (lubelską) wyprzedzałem TIRa z prawej strony, a mój kumpel z lewej. Ziomek cisnął środkiem, zaś ja poboczem. Uprzejmy kierowca ciężarówki chciał zrobić trochę miejsca mojemu kumplowi i zaczął zjeżdżać w stronę pobocza.
Udało mi się wyprzedzić Tira, ale były to naprawdę milimetry. Nie użyłem wyobraźni, ale na motocyklu tak czasem bywa.
Trzeba się pilnować i nie można się przestraszyć. Wyprzedzanie motongiem trwa chwilę, więc jeśli się ogarniemy to nic się nie powinno stać.

Jeśli chodzi o wyprzedzanie prawą stroną jestem oczywiście na nie, ale sami wiecie jak jest...
Fighting solves everything.
Avatar użytkownika
Piechot
Świeżak
 
Posty: 142
Dołączył(a): 5/9/2009, 15:30
Lokalizacja: LRY

Postprzez zephyr47 » 19/11/2009, 09:53

ja uważam że lepiej od razu schodzić tam gdzie jest miejsce. Jak masz wyhamowywać kurna do prędkości puszki jadącej sobie lewym pasem na te 2 sek aż on łaskawie ci zjedzie i tak z 10 razy na odcinku 30 km to ja dziękuje.. :roll: a gdy sie zdarzy wyhamować za nim to czasem rozbrajająca jest ich panika gdy cie już zauważą w lusterku. prawo-lewo od linii do linii xD :lol:
Lewy pas, gaz na koło -Wtedy czuje się wesoło ;]
Avatar użytkownika
zephyr47
Bywalec
 
Posty: 801
Dołączył(a): 30/12/2007, 16:59
Lokalizacja: Pszczyna

Postprzez gelo007 » 23/11/2009, 21:45

Wyprzedzanie z prawej strony? Debilizm :lol:. Najbardziej wk....ają mnie skuterzyści, którzy wyprzedzają z prawej strony na prawoskręcie tylko po to, aby pojechać prosto :roll:.
Avatar użytkownika
gelo007
Administrator
 
Posty: 2731
Dołączył(a): 3/7/2006, 13:28
Lokalizacja: Radom

Postprzez Invi » 23/11/2009, 22:12

Ja dziś zaliczyłem dwa wyprzedzania z prawej :P

Raz koleś nagle zapragną skręcić w lewo i dał po heblach ustawiając się przy osi jezdni (to właściwie było omijanie). A drugi raz był bardzo głupi więc się nie pochwalę :twisted:
Avatar użytkownika
Invi
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 6277
Dołączył(a): 15/7/2008, 14:12

Poprzednia stronaNastępna strona


Powrót do Technika jazdy



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości




na gr