Zobacz wątek - silniki KTM - Lc4 vs. Xc4

silniki KTM - Lc4 vs. Xc4

Wszelkie dyskusje o motocyklach onroad.
Milośnikow enduro, crossu, skuterów motorowerów oraz motocykli o pojemności do 125 ccm zapraszamy do działów niżej.
_________

Moderatorzy: Walenty, Movi, adam_tomasz, Czester, madcap, Leg1oN, rosiboj, Lovtza, Terror, lagiboy, melvin, Landryss25, kravec, gelo007, andy7, suhy-19, Bostorn, Miczab, Boshi

silniki KTM - Lc4 vs. Xc4

Postprzez dekanian » 5/8/2009, 12:09

Witam !!

Chcę zmienić motocykl na supermotot firmy KTM. Więc jestem przed wyborem 2 maszym:

- KTM 690 SMC z silnikiem Lc4 (takim samym został obdarowany DUKE)
- Ktm EXC 530 z nowym silnikiem Xc4 (oczywiście zmiana kół na supermoto)

Osobiście jestem za kupnem SMC bo to fabrycznie motocykl stworzony do supermoto ale patrząc na wagę EXC (jest on o wiele lżejszy od 690) to pozostaje mi tylko porównanie silników. Czytając artykuły na scigacz.pl to dla mnie oby dwa są fantastyczne.

Moje pytania są następujące:

- czy silnik Lc4 będzie mniej odwiedzał serwis (na forach wyczytałem że silniki z exc kochają serwis)

- co wymienia się po skończonym sezonie w takich silnikach (nie chodzi mi o olej)

- prawdopodobnie motocykl kupie w łodzi lub w poznaniu u dilera tych maszyn. Pochodzę ze śląska czy szpila rybniku albo miastowy mechanik opanuje takie wymiany jak: wymiana tłoka, uszczelniaczy, regulacja zaworów czy raczej wskazane jest jechanie do Bielska (diler KTM) na przeglądy i naprawy.

Jeśli chodzi o styl jazdy to po mojej fazerce stwierdzam że jest spokojny od czasu do czasu wiadomo przepał . . . dodam że 2 razy w miesiący jade do kobiety 120Kilometrów - nie wiem czy exc przeżyje 3 000 tyś kilometrów na sezon on raczej 300km i to ostro w lesie :/

Bardzo proszę o opinie tych silników ponieważ ceny tych maszyn są porównywalne i prawdopodobnie konkurs miedzy nimi rostrzygnie się tutaj.
Jak ktoś posiada takie maszyny to niech podzieli się informacjami co i jak :) i niech wkońcu ktoś mi napisze ile te pomarańczki piją benzynki.

Z góry dziękuje za odpowiedzi !

POZDRAWIAM Bartek !!
dekanian
Świeżak

Powrót do Motocykle