Zobacz wątek - Kawasaki ZX-6R SERWISOWANIE

Kawasaki ZX-6R SERWISOWANIE

Wszelkie dyskusje o motocyklach onroad.
Milośnikow enduro, crossu, skuterów motorowerów oraz motocykli o pojemności do 125 ccm zapraszamy do działów niżej.
_________

Moderatorzy: Walenty, Movi, adam_tomasz, Czester, madcap, Leg1oN, rosiboj, Lovtza, Terror, lagiboy, melvin, Landryss25, kravec, gelo007, andy7, suhy-19, Bostorn, Miczab, Boshi

Kawasaki ZX-6R SERWISOWANIE

Postprzez NIMAGO » 25/7/2009, 11:34

Witam ;)
Od tygodnia jestem w posiadaniu kawy: ZX-6R z 2001r przebieg : 40tyś km.

Teraz chciałbym was zapytać jakie rzeczy trzeba robić i co ile km?
Na początek kupiłem juz olej (motul 5100) filtr olejum filtr powietrza i świece.

Mam troche pytań, ponieważ w kwesti motocyklów sportowych jestem jeszcze laikiem ;):

- co ile trzeba wymieniać olej i filtr oleju?
- co ile wymieniać filtr powietrza?
- co ile wymieniać świece? (i jakie najlepiej)
- jakie mają być luzy zaworowe? i co ile km powinno sie je regulować?
- co ile km regulować gaźniki?
- jakie ma być ciśnienie w oponach? przy obciązeniu i bez?
- jakie polecacie klocki hamulcowe?
- jaie polecacie opony?
- jakiej firmy polecacie napęd (zębatki, łańcuch) ?

Troche tych pytań jest, ale jakby wam sie jeszcze coś przypomniało, a nie zapytałem o to, to prosze również napisać ;)

pozdrawiam ;)

-------------- EDIT---------------------

Bardzo bym prosił o ile posiadacie zdjęcia ZXów przygotowanych do podrózy (z kuframi, torbami) Ponieważ w wolnym czasie chciałbym samemuzrobić sobie jakieś stelaże zeby można było zabrać wiekszą ilość bagażu ze sobą ;)
NIMAGO
Świeżak

Postprzez eneasz » 25/7/2009, 12:15

Nie dostales instrukcji obslugi do motocykla? Tam jest odpowiedz na wiekszosc twoich pytan, co do luzu na zaworach to trzeba sie juz na tym znac zeby sie za to brac wiec troszke zaskakuje twoje pytanie o to, odpowiedz to juz w ksiazce servisowej ktora jesli chcesz grzebac w moto wypadalo by kupic. Manuala mam w pdf-ie gdzies wiec jesli nie znajdziesz w sieci to daj cynk na priv to podesle
eneasz

Postprzez NIMAGO » 25/7/2009, 12:45

Na mechanice znam sie troche ;)

Niestety nie dostałem żadnej instrukcji do moto :(

Jeśli możesz to prześlij na: nimagos@gmail.com
NIMAGO
Świeżak

Postprzez eneasz » 25/7/2009, 18:34

troszke to za duze na maila ale mozesz sciagnac z tej strony.

[url]
http://www.carlsalter.com/aaman/Kawasaki_ZX6R(00-02).pdf[/url]
Musisz skopiowac caly link razem z .pdf :)
eneasz

Postprzez palgumeniedusze » 26/7/2009, 11:17

ja do mojej kawy leje motula polsyntetyk wymieniam co 5 tys zalecane jest co 6 opony jakie mialem to dunlopy sportmaxy i micheliny pilot power sport ogolnie wielkiej roznicy nie ma sa to miekkie opony sportowe wiec takie bym ci polecil jezeli chodzi o lancuch to musi byc wzmacniany ja zalozonego mam DID-a swiece i filtry mniej wiecej co 12 tys gazniki mozna machnac przy wymianie oleju a zaworki co 12 tys robie! przy przebiegu 40 tys sprawdz rozrzad...ja nie wymienilem i przeskoczyl mi napinacz....:(
habba babba!
palgumeniedusze
Stały bywalec

Postprzez NIMAGO » 27/7/2009, 08:37

Niby narazie nie słychać łańcuszka rozrządu ;) A czy duzo jest rozbierania zeby dostać sie do tego łańcuszka?

Napisałeś że filtry co 12 tys, czyli filtr oleju nie zmieniać razem z olejem? co 5 tys?
NIMAGO
Świeżak

Postprzez limak14 » 27/7/2009, 09:07

NIMAGO napisał(a):Napisałeś że filtry co 12 tys, czyli filtr oleju nie zmieniać razem z olejem? co 5 tys?

Filtr oleju kosztuje 20-30zł więc chyba nie ma sensu zalewać nowy olej pod stary filtr.
Czasem w servisówkach pisze, żeby wymieniać filtr co druga wymiana oleju, ale przy tej cenie filtra to nawet sie nie zastanawiam i zmieniam komplet.
limak14
VIP Ścigacz.pl

Powrót do Motocykle