Zobacz wÄ…tek - silnik rotacyjny
NAS Analytics TAG

silnik rotacyjny

O wszystkim
_________

Postprzez YZF R1 » 5/7/2009, 08:35

Leitho co ty na to ???????????
Avatar użytkownika
YZF R1
Moderator
 
Posty: 2765
Dołączył(a): 14/5/2008, 12:16
Lokalizacja: Warszawa


Postprzez Invi » 5/7/2009, 09:57

Thrillco napisał(a):A wszystko przez to ,że żaden z "mundrych" nie potrafi napisac, ze Wankel to silnik z tłokiem pracującym obrotowo (czyt.rotacyjnie) i stad czesto mylnie utożsamiany z silnikiem gwiazdowym, zwanym często rotacyjnym. Boszzz...tak nisko upadliście?!


Nie silnik gwiazdowy nie jest zwany silnikiem rotacyjny. Tzn zdarza się że ktoś go tak nazwie, ale to tak jak nazwać silnik Wankla - silnikiem rotacyjnym, albo dowolny silnik z 8 cylindrami - V8.


Dobra postaram się wyjaśnić bardziej obrazowo:

Silnik Wankla (myślałem że wszyscy wiedzą, ale):
Obrazek
Spotykany w Mazdach, wiele razy przemielony na forum, duże kłopoty z uszczelnieniem (wypluwa część benzyny, dymi), Dużo mocy z niewielkich pojemności, teoretycznie świetny do moto, Norton produkuje motocykle z nim http://www.youtube.com/watch?v=Ylyz2Mmsuz0

Silnik gwiazdowy:
Obrazek
Właściwie klasyczny silnik w nietypowym układzie cylindrów.
Jak widzicie kręci się wał a cylindry stoją w miejscu. Głównie spotykany w lotnictwie.

Silnik rotacyjny:
Obrazek
A tu jest odwrotnie: wał stoi w miejscu, a w koło kręcą się cylindry. Właściwie nikt tego nie robi, bo i po co? Dużych obrotów z tego się nie wykręci - mało mocy, ale za to pewnie ma mnóstwo momentu, do moto bezużyteczny (efekt żyroskopowy), główną zaletą jest świetne chłodzenie. Kiedyś zamontowano go w kilku modelach samolotów.
Avatar użytkownika
Invi
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 6277
Dołączył(a): 15/7/2008, 14:12


Postprzez mar111cin » 5/7/2009, 10:26

ale dałem ciała jak młody xD jak zaczeliście o silniku rotacyjnym, to nie wiem dlaczego od razu pomyślałem o gwiazdowym xD
<b>Life begins at 200km/h!!!!</b>
było gsx600f, było ZX12R :(, jest V-Strom 650 AK8 :)
Avatar użytkownika
mar111cin
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 6941
Dołączył(a): 29/5/2006, 13:12
Lokalizacja: FSW (lubuskie)

Postprzez iro » 5/7/2009, 17:57

wiem tylko jeszcze że są jakieś rotory i nie ma zaworów
Otoczeni hipokryzją idziemy swą ścieżką ...
Avatar użytkownika
iro
Bywalec
 
Posty: 810
Dołączył(a): 24/3/2009, 17:26
Lokalizacja: z psychiatryka ;)

Poprzednia strona


Powrót do Hydepark



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 25 gości




na górê