Zobacz wÄ…tek - <i>[Skutery Zipp]</i> Zipp Manic
Advertisement
NAS Analytics TAG

[Skutery Zipp] Zipp Manic

Komentarze użytkowników
_________

[Skutery Zipp] Zipp Manic

Postprzez Åšcigacz » 17/6/2009, 14:14

Dyskusja na temat: Zipp Manic
Przeczytaj więcej na ten temat na stronie:
Zipp Manic
Åšcigacz
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16777167
Dołączył(a): 3/5/2006, 19:00


Postprzez Komentatorzy » 17/6/2009, 14:14

Witam!
Jestem posiadaczem owego Manic'a.
Jeśli chodzi o wygląd to większość osób jak zostawi się motor w tłocznym miejscu to spojrzy na niego. Co do ekonomi to stoi ona na wysokim poziomie pali około 3 l/100km, jak się przyciśnie to 3,5l. Osiągi są już tylko przyzwoite, do 80km/h większość aut zostawia w tyle a po magicznej barierze 80 km/h zaczynają się trudności. Prędkość maksymalna w moim egzemplarzu to około 100 km/h przy 9000 obr/m. Awaryjność, a raczej jej brak to dobry atut tego motoru (przynajmniej nic się nie zepsuło po 1300km). Serwisowanie może naruszyć kieszeń użytkownika bo 200zł jak za przegląd to trochę dużo.
Ocena końcowa według mnie:
WyglÄ…d: 6
Ekonomiczność: 6
OsiÄ…gi: 4
Przyjemność z jazdy: 5
Jak dla mnie za 4500zł bardzo dobry produkt. Polecam!<br><hr>Mbnw
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35


Postprzez Komentatorzy » 21/8/2009, 15:38

Komentatorzy napisał(a):Witam!
Jestem posiadaczem owego Manic'a.
Jeśli chodzi o wygląd to większość osób jak zostawi się motor w tłocznym miejscu to spojrzy na niego. Co do ekonomi to stoi ona na wysokim poziomie pali około 3 l/100km, jak się przyciśnie to 3,5l. Osiągi są już tylko przyzwoite, do 80km/h większość aut zostawia w tyle a po magicznej barierze 80 km/h zaczynają się trudności. Prędkość maksymalna w moim egzemplarzu to około 100 km/h przy 9000 obr/m. Awaryjność, a raczej jej brak to dobry atut tego motoru (przynajmniej nic się nie zepsuło po 1300km). Serwisowanie może naruszyć kieszeń użytkownika bo 200zł jak za przegląd to trochę dużo.
Ocena końcowa według mnie:
WyglÄ…d: 6
Ekonomiczność: 6
OsiÄ…gi: 4
Przyjemność z jazdy: 5
Jak dla mnie za 4500zł bardzo dobry produkt. Polecam!<br><hr>Mbnw<br>
Witam! Jestem posiadaczem Manic'a proszÄ™
o odpowiedż czy nie zauwazyłes ze motor
po jezdzie w dluz kolein dziwnie sie prowadzi to znaczy ze masz wrazenie ze rama motora gnie sie mam przejechane dopiero 2.5tys. km
Pozdrawiam Piotr<br><hr>piotr
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez pinokio21 » 13/9/2009, 08:44

qas :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops:
Ostatnio edytowano 23/8/2010, 11:04 przez pinokio21, Å‚Ä…cznie edytowano 1 raz
pinokio21
Świeżak
 
Posty: 1
Dołączył(a): 13/9/2009, 08:40
Lokalizacja: lebork

Postprzez Komentatorzy » 24/1/2010, 14:48

Też jestem posiadaczem tego motocykla. Jak narazie jestem z niego zadowolony, okaże się wszystko jak na dobre zacznę na nim jeździć, bo w tej chwili zimuje w garażu. Czy może ktoś wie, gdzie znajdują się w nim blokady?<br><hr>PaweL
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 30/1/2010, 20:26

Komentatorzy napisał(a):Witam!
Jestem posiadaczem owego Manic'a.
Jeśli chodzi o wygląd to większość osób jak zostawi się motor w tłocznym miejscu to spojrzy na niego. Co do ekonomi to stoi ona na wysokim poziomie pali około 3 l/100km, jak się przyciśnie to 3,5l. Osiągi są już tylko przyzwoite, do 80km/h większość aut zostawia w tyle a po magicznej barierze 80 km/h zaczynają się trudności. Prędkość maksymalna w moim egzemplarzu to około 100 km/h przy 9000 obr/m. Awaryjność, a raczej jej brak to dobry atut tego motoru (przynajmniej nic się nie zepsuło po 1300km). Serwisowanie może naruszyć kieszeń użytkownika bo 200zł jak za przegląd to trochę dużo.
Ocena końcowa według mnie:
WyglÄ…d: 6
Ekonomiczność: 6
OsiÄ…gi: 4
Przyjemność z jazdy: 5
Jak dla mnie za 4500zł bardzo dobry produkt. Polecam!<br><hr>Mbnw<br>
Komentatorzy napisał(a):Witam! Jestem posiadaczem Manic'a proszę
o odpowiedż czy nie zauwazyłes ze motor
po jezdzie w dluz kolein dziwnie sie prowadzi to znaczy ze masz wrazenie ze rama motora gnie sie mam przejechane dopiero 2.5tys. km
Pozdrawiam Piotr<br><hr>piotr<br>
Mam podobny problem, z czego inaczej się objawia. Po dłuższej jeździe z prędkościa 100km/h i zwolnieniu motor "pływa" strasznie trudno go wtedy wyczuć, może to wina chińskich opon??<br><hr>mbnw
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 30/1/2010, 20:30

Komentatorzy napisał(a):Też jestem posiadaczem tego motocykla. Jak narazie jestem z niego zadowolony, okaże się wszystko jak na dobre zacznę na nim jeździć, bo w tej chwili zimuje w garażu. Czy może ktoś wie, gdzie znajdują się w nim blokady?<br><hr>PaweL<br>
Jest jedna blokada w module, pojedziesz do serwisu, zedrą z Ciebie 200zł i motor kręci się do 11tys. obrotów :), z własnego doświadczenia wiem że po zdjęciu blokad motor lepiej przyśpiesza i v-max wzrasta (mi udało się jechać 125km/h), w kwietniu gwarancja mija i zastanawiam się nad wybebeszeniem tłumika, może ktoś coś poradzić na ten temat??<br><hr>mbnw
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 30/1/2010, 20:43

Komentatorzy napisał(a):Witam!
Jestem posiadaczem owego Manic'a.
Jeśli chodzi o wygląd to większość osób jak zostawi się motor w tłocznym miejscu to spojrzy na niego. Co do ekonomi to stoi ona na wysokim poziomie pali około 3 l/100km, jak się przyciśnie to 3,5l. Osiągi są już tylko przyzwoite, do 80km/h większość aut zostawia w tyle a po magicznej barierze 80 km/h zaczynają się trudności. Prędkość maksymalna w moim egzemplarzu to około 100 km/h przy 9000 obr/m. Awaryjność, a raczej jej brak to dobry atut tego motoru (przynajmniej nic się nie zepsuło po 1300km). Serwisowanie może naruszyć kieszeń użytkownika bo 200zł jak za przegląd to trochę dużo.
Ocena końcowa według mnie:
WyglÄ…d: 6
Ekonomiczność: 6
OsiÄ…gi: 4
Przyjemność z jazdy: 5
Jak dla mnie za 4500zł bardzo dobry produkt. Polecam!<br><hr>Mbnw<br>
Teraz mam już przejechane 3500km, więc mogę powiedzieć coś więcej na jego temat.
Ekonomiczność bez zarzutu.
Awaryjność, nic poza kochaną przednią lampą (żarówka) się nie psuje.
V-max 125km/h
Oponki to strach w oczach chińska firma której nazwy nie pamiętam.
Amortyzator z tyłu jest słaby strasznie podskakuje na wybojach, lecz ten problem znika jak siądzie druga osoba.
Można spokojnie myć na myjką (tylko omijaj filtr powietrza i nie nalać do tłumika).
Komfort jazdy do 90km/h jest ok, ale później strasznie trzęsie.
Śmieszna kontrolka paliwa (lejesz do pełna to wskazówka zatrzymuję się na obudowie licznika xD)
Cichy motor, wszędzie się wjedzie.
Chińskie patenty, założenie przedniej żarówki to katorga, jak nie zobaczysz jak było to zrobione na początku to miłej zabawy. <br><hr>mbnw
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 31/1/2010, 13:19

Komentatorzy napisał(a):Też jestem posiadaczem tego motocykla. Jak narazie jestem z niego zadowolony, okaże się wszystko jak na dobre zacznę na nim jeździć, bo w tej chwili zimuje w garażu. Czy może ktoś wie, gdzie znajdują się w nim blokady?<br><hr>PaweL<br>
Komentatorzy napisał(a):Jest jedna blokada w module, pojedziesz do serwisu, zedrą z Ciebie 200zł i motor kręci się do 11tys. obrotów :), z własnego doświadczenia wiem że po zdjęciu blokad motor lepiej przyśpiesza i v-max wzrasta (mi udało się jechać 125km/h), w kwietniu gwarancja mija i zastanawiam się nad wybebeszeniem tłumika, może ktoś coś poradzić na ten temat??<br><hr>mbnw<br>
Aha, a ten moduł gdzie się znajduje? Czy moduły odblokowane są ogólnodostępny? Chciałbym samodzielnie wymienić, nie płacąc w serwisie.
Powiedz mi jak Ci się on ogólnie sprawuje? Miałeś z nim "niemiłe" przygody? Pozdrawiam<br><hr>PaweL
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 14/3/2010, 15:02

Komentatorzy napisał(a):Witam!
Jestem posiadaczem owego Manic'a.
Jeśli chodzi o wygląd to większość osób jak zostawi się motor w tłocznym miejscu to spojrzy na niego. Co do ekonomi to stoi ona na wysokim poziomie pali około 3 l/100km, jak się przyciśnie to 3,5l. Osiągi są już tylko przyzwoite, do 80km/h większość aut zostawia w tyle a po magicznej barierze 80 km/h zaczynają się trudności. Prędkość maksymalna w moim egzemplarzu to około 100 km/h przy 9000 obr/m. Awaryjność, a raczej jej brak to dobry atut tego motoru (przynajmniej nic się nie zepsuło po 1300km). Serwisowanie może naruszyć kieszeń użytkownika bo 200zł jak za przegląd to trochę dużo.
Ocena końcowa według mnie:
WyglÄ…d: 6
Ekonomiczność: 6
OsiÄ…gi: 4
Przyjemność z jazdy: 5
Jak dla mnie za 4500zł bardzo dobry produkt. Polecam!<br><hr>Mbnw<br>
Komentatorzy napisał(a):Witam! Jestem posiadaczem Manic'a proszę
o odpowiedż czy nie zauwazyłes ze motor
po jezdzie w dluz kolein dziwnie sie prowadzi to znaczy ze masz wrazenie ze rama motora gnie sie mam przejechane dopiero 2.5tys. km
Pozdrawiam Piotr<br><hr>piotr<br>
Komentatorzy napisał(a):Mam podobny problem, z czego inaczej się objawia. Po dłuższej jeździe z prędkościa 100km/h i zwolnieniu motor "pływa" strasznie trudno go wtedy wyczuć, może to wina chińskich opon??<br><hr>mbnw<br>
jest to wina zawieszenia. źle ustawione lub cos w te manke<br><hr>baa
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez tigerman » 9/6/2010, 19:00

A co myślnicie o awaryjności Manica RS 125???
Nowy model 2010, proszÄ™ o opinie ...
tigerman
Świeżak
 
Posty: 29
Dołączył(a): 6/6/2010, 19:51
Lokalizacja: Slaskie

Postprzez Komentatorzy » 26/7/2010, 22:57

Jak się dobrać do akumulatora?<br><hr>Piotrek
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 16/4/2011, 12:13

Może nie jest tak wszechstroinny i ekonomiczny jak YAMAHA YBR 125 czy honda cbf 125 ,ale jest czy razy tańszy , uważam ,że od japończyków ma gorsze hamulce i czsami nie chce zapalić ,a po za tym ok<br><hr>Po 10 000
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 26/7/2011, 22:01

kupilem nowke od dealera, rocznik 2008 za 3k. To moje pierwsze moto. Powiem tyle, ze nie jest zly, wielkoscia i waga przypomina egzaminacyjna yamahe ybr 250, poza osiagami i dynamika silnika.

Zarowkaprzednia odmowila posluszenstwa jeszcze chyba u dealera, musze kupic i wymienic, narazie latam na drogowych. Dynamika taka srednia, nie jest to demon, ale powolniak tez nie. Do miasta starcza.

Dla mnie najwazniejsze, ze nie mialemm obawy wsiasc na niego i smigac.
Nie balem sie, mimo, ze mialem spore problemy na kursie. moc taka, ze nie boje sie zapiac czworki na osiedlowej drozce i odkrecic rollgaz z obawa ze nie wyhamuje.

Tylni hamulec beznadziejny, na szcescie przedni daje rade.,
Wielkoscia jest w sam raz, waga tez.
Dzwiek dobiegajacy z tlumika jest w sam raz, ani za glosny ani za cichy i nie brzmi jak kosiarka, dosyc rasowo.

Powiem tyle, ze jak ktos lata codziennie tylko po miescie to takie moto jest najlepsze. Nie ukradna, a jak zniszcza to latwo i tanio naprawic. Nowka sztuka z roczna gwarancja w dobrej cenie. To lepsza opcja niz jakas uzywka za podobna kase.


kto wie jak wymienic przednia zarowke?<br><hr>menta
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 8/8/2011, 18:42

Czy dla osoby o wzroscie 180 on nie będzie za mały ? Jak to się ma w waszych przypadkach ile macie wzrostu ?<br><hr>Ramirez
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 22/8/2011, 23:13

Komentatorzy napisał(a):Też jestem posiadaczem tego motocykla. Jak narazie jestem z niego zadowolony, okaże się wszystko jak na dobre zacznę na nim jeździć, bo w tej chwili zimuje w garażu. Czy może ktoś wie, gdzie znajdują się w nim blokady?<br><hr>PaweL<br>
Komentatorzy napisał(a):Jest jedna blokada w module, pojedziesz do serwisu, zedrą z Ciebie 200zł i motor kręci się do 11tys. obrotów :), z własnego doświadczenia wiem że po zdjęciu blokad motor lepiej przyśpiesza i v-max wzrasta (mi udało się jechać 125km/h), w kwietniu gwarancja mija i zastanawiam się nad wybebeszeniem tłumika, może ktoś coś poradzić na ten temat??<br><hr>mbnw<br>
już dawno wyciełem ten śmieszny katalizator. a o module nic nie słyszałem!? Jeśli wiesz coś więcej to napisz bo chętnie bym się i tym zajął. Max momoent obrotowy to 9000, więcej to szkoda silnika i tak już więce3j śrubek i nakrEek musiałem zmienić.<br><hr>Kawa
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 23/8/2011, 11:57

Komentatorzy napisał(a):Też jestem posiadaczem tego motocykla. Jak narazie jestem z niego zadowolony, okaże się wszystko jak na dobre zacznę na nim jeździć, bo w tej chwili zimuje w garażu. Czy może ktoś wie, gdzie znajdują się w nim blokady?<br><hr>PaweL<br>
Nie szukaj blokad, ten Chiński motocykl ich niema.
Dawałem do mechanika na gruntowny przegląd i przy okazji się okazało że nie posiada blokad. Tyle ile z niego wydusisz, tyle twoje ;).<br><hr>Domin
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 23/8/2011, 12:04

Komentatorzy napisał(a):Jak się dobrać do akumulatora?<br><hr>Piotrek<br>
Patrząc z tyłu po prawej stronie pod plastikiem pod siedzeniem jest aku. Plastik zamocowany na dwóch grzybkach i zaparty o jedną blaszkę. Ściągaj sposobem, nie siłą. Pozdrawiam<br><hr>Domin
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 14/12/2011, 21:28

Witam.mam Manica od kilku miesięcy. Powiem tyle,że ma lipne lusterka(plastik bardzo kruszący) i trzeba
uważać podczas regulacji aby nie pękł plastik! Przednia żarówka zrobiła się przyciemniała .Chyba padnie zbyt szybko!
poza tym ma lipne kierunki. Wystarczy się lekko o niego otrzeć i obłamany.Po prostu lipnie przytwierdzona śruba od
kierunkowskazu(wtopiona w kierunkowskaz),a składająca się z trzech osobnych elementów nawet nie skręconych ze sobą.
Poza tym przyśpieszenie i spalanie okej.Ma super wygląd. Cena sama za siebie mówi.Na razie może być.Co będzie dalej zobaczymy.<br><hr>jasiek
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 19/5/2012, 22:00

mam 185 cm wzrostu,ważę 67 kg. z jeździ mi sie bd. wygodnie :) 110km/h spokojnie lece..
trasy ponad 100 km. dziennie można spokojnie latać :)
Pozdrawiam :P<br><hr>Kornel
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Następna strona


Powrót do Komentarze do artykułów na Ścigacz.pl



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości




na górê