Zobacz wątek - Moda na Banowanie
NAS Analytics TAG

Moda na Banowanie

O wszystkim
_________

Postprzez melvin » 18/6/2009, 23:17

co za ludzie... niedługo tylko o pogodzie będzie można pogadać...
DUŻO GAZU I SPRZĘGŁO OD RAZU! :twisted:
Avatar użytkownika
melvin
PierwszyOkrutny
 
Posty: 8393
Dołączył(a): 17/9/2007, 21:09
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski


Postprzez SzpiceR » 18/6/2009, 23:21

szymon nie odbiera wiec podejrzewam ze to nie on... terror aniema na gg to tez nie on mar11cina te zniema to tez wykluczam... Icid nie siedzi raczej od dawna... kto ma jeszcze moda w HP?
ten co sobie nie żałuje
Avatar użytkownika
SzpiceR
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 3773
Dołączył(a): 8/8/2006, 18:46
Lokalizacja: Słupsk


Postprzez patryk83 » 19/6/2009, 08:54

Simonw w topiku "Gry komputerowe napisał(a):Herbatkowy, dozywotni ban za naklanianie do popelnienia przestepstwa kradziezy mienia intelektualnego.

W zasadzie to czy on nakłaniał kogoś do złamania prawa?

Tak to by można też połowe forum zbanować, ża pisanie ile to jechali a jak nie daj boże zapytają się czy ktoś z nimi nie polata tyle(to już nakłanianie) i to wiadomo, że po ulicach a w pl najwięcej 130 można na autostradzie...

Taki ten ban dziwny, zwłaszcza, że najpierw dałeś ostrzeżenie a dopiero później zbanowałeś jak już nic nie pisał.
Honda CBR 600 F4i user
Obrazek (otwórz link)
Avatar użytkownika
patryk83
Bywalec
 
Posty: 942
Dołączył(a): 29/8/2008, 08:32
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez simonw » 19/6/2009, 13:09

Ok, powiem tak.
Ostatnio jestem dosc mocno powyjezdzany i nie zawsze mam czas na wszystko, dodatkowo modul banowania dziala strasznie wolno i czasami jak uzywam komorki zeby z terenu sprawdzic liste banow i requestów to po prostu sie nie doczekuje. Pech chcial ze warn poszedl (bo idzie szybciej) i liczylem ze ktos inny da bana, niestety jak wrocilem nadal nie byl zbanowany wiec kliknalem ban i odczekalem 10 minutek zanim sie nie zbanuje :)

Teraz sprawa banów szybkich i stalych - jesli rejestruje sie ktos na forum i w 1-2-3 poscie daje linke do swojej strony/sklepu/itp wiadomo ze musi poleciec, poniewaz jest to spam (a czasami nawet spambot z gotowym tesktem ktory sie wkleja na wiele forów). Dla tego dajemy wtedy permanentnego bana. Zawsze przeciz mozna napisac maila i przeprosic badz dogadac sie, nieprawdaz? Ani moj ani terrora mail nie jest ukryty nigdzie i kazdy moze napisac.

Jesli ktos daje linke do inne strony motocyklowej, sklepu, swojej dzialalnosci ale jest juz uzytkownikiem forum otrzyma jedynie warna (poniewaz nie jest botem) i taki post bedzie usuniety. Jedyne miejsce dla Was na ogloszenia to dzial kupie/sprzedam. Jesli ktokolwiek posiada dowolna firme ktora robi cokolwiek z motocyklami/badz ma strone o tematyce motocyklowej musi wykupic pakiet reklam w dziale marketingu Scigacza badz w firmie AdNET zamowic kampanie reklamowa. Innej mozliwosci nie ma.

Co sie tyczy lamania prawa, to jest pewna roznica miedzy wykroczeniem drogowym - jazda 200 na gumie po miescie a dokonaniem kradziezy. Jedno to nadal wykroczenie, drugie to przestepstwo. Pierwszym zajmuje sie drogówka i sad grodzki a drugim prokuratura rejonowa. Stad gadanie o torentach i namawianie (moze bysmy zagrali przez Hamachi) naklaniajac do okradzenia autora, jest takim samym przestepstwem jak powiedzenie, chodz okradnij bank.

Jednoczesnie obalamy mit ze pobieranie dla siebie jest dozwolone, ze robienie kopii jest dozwolone itp. Nie nie jest! Po prostu pobierajac z www/ftp jestes paserem a pobierajac z torenta jestes zlodziejem, odpowiednio 3 lata pierdla i 5 lat pierdla. Po prostu nie warto zadawac sie ze zlodziejami, przeciez czy ukradnie gre czy motocykl jednemu z nas to nie ma znaczenia, robi dokladnie to samo.
Oprogramowanie dla gastronomii i hotelarstwa (otwórz link)
programy dla gastronomii (otwórz link)
Program do restauracji i hotelu (otwórz link)toshiba g900 (otwórz link)
kasy fiskalne sklep internetowy (otwórz link)
Obrazek (otwórz link)
Avatar użytkownika
simonw
Mieszkaniec forum
 
Posty: 4213
Dołączył(a): 17/5/2007, 00:08
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez malyzck » 19/6/2009, 13:27

Moim zdaniem to ze ktos mowi ze mozna sciagnac z tortenta czy innej stronki to zadne naklanianie bo chyba 99,99% uzytkownikow neta o tym wie, nie sadze zeby sie znalazl choc 1 ktory nie mailby nawet 1 mp3 sciagnietej "nielegalnie"

a gdyby pewne programy mialy adekwatna cene do polskich zarobkow to by nie bylo torentow, wracajac do tematu ban za cos takiego moim zdaniem jest nie na miejscu
malyzck
Bywalec
 
Posty: 512
Dołączył(a): 31/3/2008, 08:52
Lokalizacja: Kielce

Postprzez Bystry » 19/6/2009, 14:08

malyzck napisał(a):Moim zdaniem to ze ktos mowi ze mozna sciagnac z tortenta czy innej stronki to zadne naklanianie bo chyba 99,99% uzytkownikow neta o tym wie, nie sadze zeby sie znalazl choc 1 ktory nie mailby nawet 1 mp3 sciagnietej "nielegalnie"

a gdyby pewne programy mialy adekwatna cene do polskich zarobkow to by nie bylo torentow, wracajac do tematu ban za cos takiego moim zdaniem jest nie na miejscu


i co z tego, że tyle kosztują ? pozbieraj i kupisz, a nie zauważyłeś, że wszystkie firmy gdzie masz torenty działają poza polską granicą ? ...
indor napisał(a):zanim nauczę się szybko jeździć nauczę się szybko hamować
| "Szybciej jeździmy, szybciej pijemy, szybciej żyjemy i niestety często - szybciej umieramy." | Obrazek | Wole odpychać się piętami, niż hamować zębami :D | | www.motoautostrada.pl
Avatar użytkownika
Bystry
Stały bywalec
 
Posty: 1017
Dołączył(a): 2/9/2008, 16:57

Postprzez Invi » 19/6/2009, 14:25

malyzck napisał(a):Moim zdaniem to ze ktos mowi ze mozna sciagnac z tortenta czy innej stronki to zadne naklanianie bo chyba 99,99% uzytkownikow neta o tym wie, nie sadze zeby sie znalazl choc 1 ktory nie mailby nawet 1 mp3 sciagnietej "nielegalnie"


Zwrot "da się ściągnąć z torrenta" nie jest nakłanianiem do niczego, ale "moze bysmy zagrali przez Hamachi" to ewidentne namawianie do kradzieży, coś w stylu "moze bysmy zaje****i te moto"

malyzck napisał(a):a gdyby pewne programy mialy adekwatna cene do polskich zarobkow to by nie bylo torentow, wracajac do tematu ban za cos takiego moim zdaniem jest nie na miejscu


:roll: Nielegalne torrent były by nawet gdyby ceny zeszły do 15zł za egzemplarz gry/programu/systemu operacyjnego (co jest i tak poniżej kosztu tłoczenia płyty + pudełka trochę lepszej jakości niż mają najtańsze gierki dla dzieci). Tak się składa że siedzę w tym i wiem że zyski wcale nie są gigantyczne (są spore, ale chyba po 7 latach nauki programowania zarobki nieco większe niż na budowie, nawet w Polsce nie powinny nikogo razić?), dolicz koszt ok 2lat pracy sztabu ludzi nad programem (i to specjalistów), dodaj cały marketing (oni wcale nie są obibokami zarabiającymi krocie za nic, jeśli uważasz inaczej to zajmij się tym). Dodatkowo ten biznes jest obarczony dużym ryzykiem.
No i mamy - dużą - konkurencje, jak by się dało taniej to by było taniej.

Prawda jest taka że gdyby dało się ściągnąć z torrenta motocykl to zaczął byś mówić: Co mam zapłacić 50 000 tys za kawałek blachy? Przecież to jest warte ułamek tej ceny! Gdyby ceny motocykli były realne to kupował bym oryginały.

Nie jest prawdą że 99,99% użytkowników neta o nich wie, o adblocku też niby wszyscy wiedzą a wciąż ktoś narzeka na reklamy :wink:
Avatar użytkownika
Invi
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 6277
Dołączył(a): 15/7/2008, 14:12

Postprzez gelo007 » 19/6/2009, 14:51

Już jeden taki mądry dawał linki do tego, żeby sobie R1 z internetu ściągnąć!
Avatar użytkownika
gelo007
Administrator
 
Posty: 2731
Dołączył(a): 3/7/2006, 13:28
Lokalizacja: Radom

Postprzez simonw » 19/6/2009, 14:56

Yep, nie sposob lepiej tego przedstawic. Niestety odsetek uzytkownikow Hamachi ktorzy legalnie uzywaja softu jest znikomy, przewaznie chodzi o granie w kradzione gry z ominieciem legalnych serwerow badz przesylanie kradzionych danych mocniej sie zabezpieczajac :)

Co do ludzi ktorzy nie maja nic pobranego nielegalnie, coz - w swoim czasie (okolo 1993-1997) wiadomo iz byl to proceder bezmala tak normalny jak kupowanie cukierów, a dyski 5,25 z fotkami z monitora mozna bylo zbierac na peczki. Wydawcy jakos zapomnieli o Polsce i trudno sie dziwic, ale po tych mrocznych latach jakos niespecjalnie takie wykrety mnie ruszaja. Mp3 jakos nie kolekcjonuje, styka to co leci w radiu ew jak cos mi sie podoba stac mnie na kilka dolarow na itunes zeby kupic utwór i by jego autor otrzymal honorarnium. Z softem powiem iz bardzo sie ciesze ze steama, swietna platforma ehandlu - masz konto, kupujesz co i jak chcesz, dostajesz free triale demka, czego dusza zapragnie. Kupujac w epiku czy saturnie gierke i tak ona podpina sie pod steam, nawet nie uzywam plytki z backupem ktora mozna kupic w sklepie jedynie wprowadzam kod na steam i giera pobiera sie w najnowszej wersji. Mam gwarancje ze nie uciekna mi dane i save itp rzeczy, moge pograc po sieci dostaje free update i mody przy kazdym wlaczeniu steama. Im wiecej firm bedzie na steamie tym mniej softu bedzie mozna odpalac bez zalogowania sie in-steam, a nikt raczej nie kupi steamowej gry w wersji pirackiej i nie bedzie gral na emulatorze bez zywych ludzi :)

Propos, czas na partyjke .. ;D
Oprogramowanie dla gastronomii i hotelarstwa (otwórz link)
programy dla gastronomii (otwórz link)
Program do restauracji i hotelu (otwórz link)toshiba g900 (otwórz link)
kasy fiskalne sklep internetowy (otwórz link)
Obrazek (otwórz link)
Avatar użytkownika
simonw
Mieszkaniec forum
 
Posty: 4213
Dołączył(a): 17/5/2007, 00:08
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Movi » 19/6/2009, 15:08

SzpiceR napisał(a):szymon nie odbiera wiec podejrzewam ze to nie on... terror aniema na gg to tez nie on mar11cina te zniema to tez wykluczam... Icid nie siedzi raczej od dawna... kto ma jeszcze moda w HP?


Ja :(
Avatar użytkownika
Movi
Moderator
 
Posty: 2276
Dołączył(a): 23/2/2008, 00:10
Lokalizacja: Łódź/ 3city

Postprzez malyzck » 19/6/2009, 17:05

Bystry napisał(a):
malyzck napisał(a):Moim zdaniem to ze ktos mowi ze mozna sciagnac z tortenta czy innej stronki to zadne naklanianie bo chyba 99,99% uzytkownikow neta o tym wie, nie sadze zeby sie znalazl choc 1 ktory nie mailby nawet 1 mp3 sciagnietej "nielegalnie"

a gdyby pewne programy mialy adekwatna cene do polskich zarobkow to by nie bylo torentow, wracajac do tematu ban za cos takiego moim zdaniem jest nie na miejscu


i co z tego, że tyle kosztują ? pozbieraj i kupisz, a nie zauważyłeś, że wszystkie firmy gdzie masz torenty działają poza polską granicą ? ...


ja jestem ciekaw ile filmow na dysku masz albo mp3, bo chyba nie powiesz ze masz wszystko orginalne ??? heheh
Ostatnio edytowano 19/6/2009, 17:14 przez malyzck, łącznie edytowano 1 raz
malyzck
Bywalec
 
Posty: 512
Dołączył(a): 31/3/2008, 08:52
Lokalizacja: Kielce

Postprzez patryk83 » 19/6/2009, 17:08

To chyba wszelkie pytania o serwisówki powinny być zakazywane bo to przecież nielegalne kopiowanie no i wielki dział z motocyklista doskonałym do tej pory nie jest zamknięty chyba...
Kto bez grzechu niech pierwszy rzuci kamieniem... bla bla bla ... ;p
No ale temat woda więc chyba lepiej zapomnieć...
Honda CBR 600 F4i user
Obrazek (otwórz link)
Avatar użytkownika
patryk83
Bywalec
 
Posty: 942
Dołączył(a): 29/8/2008, 08:32
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez simonw » 19/6/2009, 17:16

malyzck napisał(a):ja jestem ciekaw ile filmow na dysku masz albo mp3, bo chyba nie powiesz ze masz wszystko orginalne ??? heheh

koncze budownictwo na politechnice i bez autocada zaden student na tym wydziale nic nie zrobi i co myslisz ze setyki studentow bedzie zbierac ok 4 k na oprogramowanie??


Nie hehehe tylko tak i owszem i nie czuje sie tym shanbiony a nawet czuje sie lepiej niz statystyczna wiekszosc polakow.

A co do Acada to widze ze nie zadales sobie tyle trudu by wejsc na strone i zamowic sobie wersje studencka/ewaluacyjna. W biurze projektowym mojego ojca pracuja ludzie takze i swiezo po studiach na aplikacji MicroStation (kosztujacej okolo 30razy tyle co acad) i jakos wszyscy na wydziale mieli wersje ewaluacyjne, ladnie zapakowane z opaslym podrecznikiem liczacym pare tysiecy stron (jest to specjalistyczny soft laczacy GIS i CAD w jednym produkcie - uzywany glownie przez udzedy miasta/gminy). I jakos nikt pirata nie pobieral (zreszta sie nie da xD) tylko wszyscy ladnie grzecznie za 150 dolarow zakupili oprogramowanie potrzebne w ich procesie nauki. Wiec skoncz i zamow sobie studencka wersje acada.
Oprogramowanie dla gastronomii i hotelarstwa (otwórz link)
programy dla gastronomii (otwórz link)
Program do restauracji i hotelu (otwórz link)toshiba g900 (otwórz link)
kasy fiskalne sklep internetowy (otwórz link)
Obrazek (otwórz link)
Avatar użytkownika
simonw
Mieszkaniec forum
 
Posty: 4213
Dołączył(a): 17/5/2007, 00:08
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Terror » 19/6/2009, 19:11

simonw napisał(a):
malyzck napisał(a):ja jestem ciekaw ile filmow na dysku masz albo mp3, bo chyba nie powiesz ze masz wszystko orginalne ??? heheh

koncze budownictwo na politechnice i bez autocada zaden student na tym wydziale nic nie zrobi i co myslisz ze setyki studentow bedzie zbierac ok 4 k na oprogramowanie??


Nie hehehe tylko tak i owszem i nie czuje sie tym shanbiony a nawet czuje sie lepiej niz statystyczna wiekszosc polakow.

A co do Acada to widze ze nie zadales sobie tyle trudu by wejsc na strone i zamowic sobie wersje studencka/ewaluacyjna. W biurze projektowym mojego ojca pracuja ludzie takze i swiezo po studiach na aplikacji MicroStation (kosztujacej okolo 30razy tyle co acad) i jakos wszyscy na wydziale mieli wersje ewaluacyjne, ladnie zapakowane z opaslym podrecznikiem liczacym pare tysiecy stron (jest to specjalistyczny soft laczacy GIS i CAD w jednym produkcie - uzywany glownie przez udzedy miasta/gminy). I jakos nikt pirata nie pobieral (zreszta sie nie da xD) tylko wszyscy ladnie grzecznie za 150 dolarow zakupili oprogramowanie potrzebne w ich procesie nauki. Wiec skoncz i zamow sobie studencka wersje acada.


Do tego producenci często mają specjalne oferty dla studentów. Im też zależy, żeby ludzie znali ten soft.
Rozmawiałem z B. Wituckim, rzecznikiem BSA w PL. Był na konferencji na polibudzie warszawskiej, gdzie producent sprzedawał soft wart 8 tysięcy PLN na rynku za 100 zł. Dobra oferta, nie?
Wiecie ile sprzedał? koło 3, bo wszyscy już to mieli na swoich kompach.
No hope. no cure. No problem.
Avatar użytkownika
Terror
Administrator
 
Posty: 1466
Dołączył(a): 25/8/2005, 11:06
Lokalizacja: WW-WWa

Poprzednia strona


Powrót do Hydepark



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 63 gości




na gr