Zobacz wątek - Czy mam szanse na to żeby zostać motocyklistką?
NAS Analytics TAG

Czy mam szanse na to żeby zostać motocyklistką?

O wszystkim
_________

Czy mam szanse na to żeby zostać motocyklistką?

Postprzez Amelka123 » 15/6/2009, 15:33

Witam, to moj pierwszy post na tym forum, wiec prosze o wybaczenie zalozenie tego tematu w hyde ale stwierdzilam ze on bardziej tutaj pasuje.

Mam 22 lata i jestem kobieta, nie mam jeszcze prawa jazdy ani na motocykl ani tez na auto

umiem tylko na rowerze jezdzic :D

moj chlopak jedzi juz od kilku sezonow na moto, ma yamahe xjr o ile pamietam, taki z dwoma rurami z tyłu :P



kiedys chlopak probowal mnie nauczyc jezdzic samochodem wiec pojechalismy na pusty parking przy supermarkecie i probowalismy "nauke" jazdy samochodem :P


spedzilismy na tym kilka godzin, i powtarzalismy te "lekcje" co weekend chyba ze trzy razy.

dodam ze moj chlopak ma duza cierpliwosc :D

poniewaz tak kiepsko mi poszla ta nauka jazdy samochodem ze potrafie tylko kierować ale nie umiem ruszyć płynnie a dodam ze spedzilam na tej nauce ruszania koło 8 godzin bo probowałam to robic tez przed domem


na tyle to potrafie ze rusze z piskiem opon albo zgasnie silnik, niewiem po prostu nie jestem do tego stworzona i tyle wiec na kurs prawa jazdy nie ide
wogole nie pojmuje zasady tego sprzegła, wiem ze trzeba stopniowo popuszczac ale nigdy mi to nie wychodzi tak jak powinno, nie potrafie zsynchronizowac ruchow pedału sprzegla i gazu


więc autem kompletnie nie potrafie samodzielnie jezdzic




ale wracajac do tematu to chcialabym sie nauczyc jazdy na motocyklu

pytalam sie chlopaka czy moglabym sie nauczyc na jego motocyklu ale on powiedzial ze to jest wyzsza szkola jazdy i mowil jeszcze ze motocyklem trudniej sie nauczyc jezdzic niz autem. Prawda to???? :lol:


no to mowie sobie spoko, jak mam mu zniszczyc moto wywracajac sie to odpuszcze


ale ostatnio zaczełam sie interesowac motocyklami i chcialabym sie nauczyc jezdzic, i na poczatek mysle ze kupie sobie yamahe wirago250, sam chlopak mi powedzial ze to jest typowy motocykl dla baby :wink:

tez tak mysle poniewaz jest z niskim siodełkiem 8)



ale watpie zebym sie nauczyla jezdzic na motocyklu skoro kompletnie mi nie idzie jazda samochodem :? :cry:


czy jednak sa jakies szanse? a moze odpuscic sobie tÄ… nauke jazdy na motocyklu i zostac plecaczkiem jak do tej pory?


prosze o powazne potraktowanie tematu8)

pozdrawiam
Amelka123
Świeżak
 
Posty: 5
Dołączył(a): 15/6/2009, 15:17


Postprzez talta » 15/6/2009, 15:44

moze zacznij od skutera, zeby obyc sie z droga albo jakiejs biegowy 50ccm zeby jeszcze opanowac sprzeglo, potem po sezonie zrobic prawko i kupic, np. virago 250 ;d
co do auta to moja siora tez nie umiala ruszyc ani dobrze jezdzic tj. ty ale poszla na kurs i sie nauczyla i zdala, co prawda praktyke za 2 razem ale zawsze i teraz juz umie jezdzic i ruszac wiec moze warto sprobowac ;)
talta
Mieszkaniec forum
 
Posty: 2439
Dołączył(a): 26/1/2009, 21:14


Postprzez devxx » 15/6/2009, 15:49

Po to są kursy, aby nauczyć tak podstawowych rzeczy jak zmiana biegów i ruszanie, no i jak jechać, aby zdać, więc nie marudź tylko zapisuj się na kurs i niech się instruktor wtedy głowi ;)
devxx
Świeżak
 
Posty: 294
Dołączył(a): 11/6/2008, 15:28
Lokalizacja: siÄ™ biorÄ… tacy debile...?

Postprzez s87 » 15/6/2009, 15:52

Trening i jeszcze raz trening. Idz na prawko na kat B. i A i tam cie powinni nauczyc. Bo to tez inaczej.

Niewiadomo czy chlopak Ci dobrze tlumaczy tak ,zebys zrozumiala i wyczula to ;)
Avatar użytkownika
s87
Świeżak
 
Posty: 84
Dołączył(a): 27/5/2009, 20:59

Re: Czy mam szanse na to żeby zostać motocyklistką?

Postprzez duddits » 15/6/2009, 15:54

Amelka123 napisał(a):pytalam sie chlopaka czy moglabym sie nauczyc na jego motocyklu ale on powiedzial ze to jest wyzsza szkola jazdy i mowil jeszcze ze motocyklem trudniej sie nauczyc jezdzic niz autem. Prawda to???? :lol:

No własnemu chłopakowi nie wierzysz? Coś mi tu nie pasuje ... :)
Panować nad motocyklem w stopniu podstawowym - to raczej nie jest trudne. Nauczyć się dobrze jeździć - to zdecydowanie wyższa szkoła jazdy.
Podobnie zresztÄ… jak i samochodem, samolotem i ... rowerem 8)

Zapisz się na kurs do dobrej szkoły (adresy są tu na forum) i jazda.
Nauka domowym sposobem zwykle nie przynosi dobrych rezultatów (nie ujmując nic Twojemu chłopakowi oczywiście).
http://gomoto.tv/ | naszym motorem jest pasja
Avatar użytkownika
duddits
Świeżak
 
Posty: 167
Dołączył(a): 10/4/2009, 20:10
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Amelka123 » 15/6/2009, 15:54

ale skoro jazda motocyklem jest trudniejsza niz autem to ja sie wcale nie naucze jak z nauka jazdy autem mam taki wielki problem


po za tym nie dala bym rady skupiac sie na rownowadze i na puszczaniu sprzegla i tu jeszcze trzeba gazu dodac :D


chyba ze sa takie motocykle z czterema kołkami jak rowery dla malych dzieci 8)
Amelka123
Świeżak
 
Posty: 5
Dołączył(a): 15/6/2009, 15:17

Postprzez iro » 15/6/2009, 15:56

quada kup :D
Avatar użytkownika
iro
Bywalec
 
Posty: 810
Dołączył(a): 24/3/2009, 17:26
Lokalizacja: z psychiatryka ;)

Postprzez talta » 15/6/2009, 15:57

mi moj pare razy zgasl ale potem nauczylem sie ruszac i teraz robie to juz automatycznie
quada moze i tak ale szczerze to na quadzie jak sie nie umie skrecac mozna sie latwiej wywalic niz na moto
zejde troche z tematu, czy wszystkie quady sa takie, ze trzeba naciskac kciukiem zeby jechac czy sa jakies z roll gazem ?
Ostatnio edytowano 15/6/2009, 15:59 przez talta, Å‚Ä…cznie edytowano 1 raz
talta
Mieszkaniec forum
 
Posty: 2439
Dołączył(a): 26/1/2009, 21:14

Postprzez duddits » 15/6/2009, 15:57

Amelka123 napisał(a):ale skoro jazda motocyklem jest trudniejsza niz autem to ja sie wcale nie naucze jak z nauka jazdy autem mam taki wielki problem


po za tym nie dala bym rady skupiac sie na rownowadze i na puszczaniu sprzegla i tu jeszcze trzeba gazu dodac :D


Tym się nie sugeruj ja też tak na początku myślałem.
Jak się zaczyna to wszystko wydaje się trudne, grunt to się nie zrażać :)
Potem się będziesz z tego śmiać, zobaczysz.

Amelka123 napisał(a):chyba ze sa takie motocykle z czterema kołkami jak rowery dla malych dzieci 8)

Widziałem gdzieś w TV pokazywali :wink:
http://gomoto.tv/ | naszym motorem jest pasja
Avatar użytkownika
duddits
Świeżak
 
Posty: 167
Dołączył(a): 10/4/2009, 20:10
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez s87 » 15/6/2009, 16:05

Amelka123 napisał(a):ale skoro jazda motocyklem jest trudniejsza niz autem to ja sie wcale nie naucze jak z nauka jazdy autem mam taki wielki problem


po za tym nie dala bym rady skupiac sie na rownowadze i na puszczaniu sprzegla i tu jeszcze trzeba gazu dodac :D


chyba ze sa takie motocykle z czterema kołkami jak rowery dla malych dzieci 8)



No tak ,ale myslisz ze Ci nie idzie bo co? Bo probowalas tak domowym sposobem. Chcesz? To idz na kurs i juz. Jak nie zdasz prawa jazdy za ktoryms tam razem to moze sobie odpuscisz. Tak jak kiedys. Stalem w kolejce do zapisania sie na prawko(egzamin) i za mna stal koles ktory szedl 13 raz na egzamin. To juz chyba nie wrozy dobrego kierowcy na drogach ?
Avatar użytkownika
s87
Świeżak
 
Posty: 84
Dołączył(a): 27/5/2009, 20:59

Postprzez Amelka123 » 15/6/2009, 16:07

sama nawet probowalam sie uporac z tym autem ale to naprawde dla mnie wielki problem jest i calkowicie mi nie idzie to
Amelka123
Świeżak
 
Posty: 5
Dołączył(a): 15/6/2009, 15:17

Postprzez iro » 15/6/2009, 16:08

talta napisał(a):zejde troche z tematu, czy wszystkie quady sa takie, ze trzeba naciskac kciukiem zeby jechac czy sa jakies z roll gazem ?

wydaje mi sie że tak bo widziałem dużo qadów i we wszystkich tak bylo
Avatar użytkownika
iro
Bywalec
 
Posty: 810
Dołączył(a): 24/3/2009, 17:26
Lokalizacja: z psychiatryka ;)

Postprzez talta » 15/6/2009, 16:17

amelka opisz co po kolei robisz, bo moze cos zle i ci doradzimy jak to zrobic
wolno puszczaj sprzeglo i w tym samym momencie dodawaj gaz
ja wlasnie tez widzialem same quady z tym przyciskiem i na wszystkich na, ktorych jezdzilem to bylo nie wygodne bo potem kciuk bolal :/
talta
Mieszkaniec forum
 
Posty: 2439
Dołączył(a): 26/1/2009, 21:14

Postprzez s87 » 15/6/2009, 16:22

talta napisał(a):amelka opisz co po kolei robisz, bo moze cos zle i ci doradzimy jak to zrobic
wolno puszczaj sprzeglo i w tym samym momencie dodawaj gaz
ja wlasnie tez widzialem same quady z tym przyciskiem i na wszystkich na, ktorych jezdzilem to bylo nie wygodne bo potem kciuk bolal :/


Wcale nie jest tak ,ze w tym samym momencie. Musisz powoli puszczac sprzeglo i jesli poczujesz ,ze samochod chce ruszyc. Tak leciutko bedzie ciagnal do przodu to wtedy dajesz gazu.

Zebys potem nie ruszala jak wiekszosc kobiet. Daja od cholery gazu i puszczaja powoli sprzeglo.
Avatar użytkownika
s87
Świeżak
 
Posty: 84
Dołączył(a): 27/5/2009, 20:59

Postprzez Bystry » 15/6/2009, 17:17

indor napisał(a):zanim nauczę się szybko jeździć nauczę się szybko hamować
| "Szybciej jeździmy, szybciej pijemy, szybciej żyjemy i niestety często - szybciej umieramy." | Obrazek | Wole odpychać się piętami, niż hamować zębami :D | | www.motoautostrada.pl
Avatar użytkownika
Bystry
Stały bywalec
 
Posty: 1017
Dołączył(a): 2/9/2008, 16:57

Postprzez lothar » 15/6/2009, 17:19

może na coś liczą? :P :P
lothar
Świeżak
 
Posty: 37
Dołączył(a): 19/5/2009, 21:02

Postprzez C-bool » 15/6/2009, 17:38

Koleżanko odpuść sobie motocykl, jak się boisz nawet wsiąść i spróbować jechać... Piszesz tylko, że to trudniejsze niż jazda samochodem, że nie dasz rady... To takie użalanie się nad sobą, wsiadaj i jedź! Nie wyjdzie raz, to próbuj drugi... Ale nic na siłę, jazdę na motocyklu musisz czuć i nie bać się przed każdą jazdą.
GS500F --> SV650S --> Bandit 600N --> XV535 Virago
Avatar użytkownika
C-bool
Mieszkaniec forum
 
Posty: 2915
Dołączył(a): 23/8/2007, 21:26
Lokalizacja: Poznań

Postprzez falconiforme » 15/6/2009, 17:50

Amelka123, nie poddawaj się. "Trening czyni mistrza" to nie tylko puste słowa.

Będąc plecaczkiem na motocyklu też musisz być aktywna na motocyklu, nie tylko kierowca ma wpływ na to co się dzieje.

Niczym się nie martw, wszystko przychodzi powoli. Zanim naprawdę nauczysz się jeździć samochodem minie kilka lat, i jeszcze kilka zanim będziesz ekspertem od asfaltu na dwóch kołach.

Nie ważne jak idzie komuś na początku, ważne jest to byś jak najwięcej jeździła. Zapisz się na kursy i do roboty.
Ongoing Success
Avatar użytkownika
falconiforme
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2841
Dołączył(a): 4/6/2007, 13:05
Lokalizacja: Morze

Postprzez laser » 15/6/2009, 18:39

Każdy ma szanse!!! ... jazda na moto nie jest wcale trudna pośmigasz sezon, dwa :) i nabierzesz wprawy :)
Avatar użytkownika
laser
Bywalec
 
Posty: 859
Dołączył(a): 8/5/2009, 19:12
Lokalizacja: KaliszCity

Postprzez duddits » 15/6/2009, 19:43

Właśnie, ludzie w kosmos latają a Ty się o motocykl martwisz? :lol:
Dasz radÄ™! :)
http://gomoto.tv/ | naszym motorem jest pasja
Avatar użytkownika
duddits
Świeżak
 
Posty: 167
Dołączył(a): 10/4/2009, 20:10
Lokalizacja: Warszawa

Następna strona


Powrót do Hydepark



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 34 gości




na górê