Zobacz wątek - bizness na motocyklach
NAS Analytics TAG

bizness na motocyklach

Wszelkie dyskusje o motocyklach onroad.
Milośnikow enduro, crossu, skuterów motorowerów oraz motocykli o pojemności do 125 ccm zapraszamy do działów niżej.
_________

bizness na motocyklach

Postprzez karolmoto87 » 11/12/2006, 17:52

WITAM Serdecznie wszystkich napaleńców :P
mam takie nietypowe pytanie
chce otworzyc swój pierwszy biznes typu drobne remonty motocykli itp... sprowadzaniem uszkodzonych i remontowanie ich w polsce i sprzedawanie
czy może mi ktoś powiedzieć czy idzie na takim czymś zarobić? i sie dorobić?

miałem 3 motocykle i gdzy cos sie popsuło to nie miałem zadnego problemu aby to naprawic nawet jak kupiłem kiedys motocykl po wypadku to zrobiłem go super i sprzedałem
czy może mi ktoś dać jakiekolwiek wskazówki czy dobre rady itp ?? bo nie wiem czy sie porywać??
pozdrawiam serdecznie każdego kto przeczyta mój temat
Dzięki i czekam paa
Ostatnio edytowano 11/1/2007, 18:25 przez karolmoto87, łącznie edytowano 1 raz
karolmoto87
Świeżak
 
Posty: 1
Dołączył(a): 11/12/2006, 17:44
Lokalizacja: Zd-Wola


Postprzez sopel » 11/12/2006, 18:18

wszytko fajnie a w później dojdziesz do wniosku ze w Pl nic sie nie oplaca;p
Avatar użytkownika
sopel
Świeżak
 
Posty: 413
Dołączył(a): 15/5/2006, 22:50
Lokalizacja: Legnica / Wrocław


Postprzez Kraker » 11/12/2006, 19:39

same moto sa nieoplacalne ;] tymbardziej jak mieszkasz gdzies w jakiejs pipidówce.
i zeby naprawiac sprzety nie wystarczy zrobic 2-3...

Nie sadze zebys sie znal na kazdym rodzaju moto przynajmniej jesli chodzi o silnik , uklad zaplonowy wtrysk etc. A moto po szlifie chyba kazdy zrobi...

a i czy te motocykle to byly mztki wski itd? bo na tym nawet na papier toaletowy nie da sie zarobic...
Ducati forza.
Kraker
Świeżak
 
Posty: 49
Dołączył(a): 9/12/2006, 14:51
Lokalizacja: Warszawa.

Postprzez cinnek4fun » 11/12/2006, 21:00

W Polsce mozna zrobić biznes na wielu rzeczach ale zawsze jest to związanie w tym że trzeba w niego włożyć wiele pracy siły i serca, no i co najważniejsze , jeśli marzą Ci się zaraz na początku mercedesy to daj sobie od razu spokój.

Jeśli bedziesz wykonywał swoją prace naprawdę rzetelnie i za rozsądną cenę to i klientów bedzie full, ty bedziesz zarabiał więcej ale i pracował jeszcze więcej.

Pozdrawiam
zx6r 2004
cinnek4fun
Świeżak
 
Posty: 16
Dołączył(a): 8/6/2006, 19:48

Postprzez gixxer » 12/12/2006, 02:33

ciekawe chlopie jak by ci ktos przyjechal 2 letnia r1 , zx10 albo cos tego typu czy bys wiedzial od czego sie zabrac.
gixxer
Świeżak
 
Posty: 234
Dołączył(a): 19/3/2006, 08:30
Lokalizacja: chicago

Re: bizness na motocyklach

Postprzez Thrillco » 12/12/2006, 08:58

karolmoto87 napisał(a):... sprowadzaniem uszkodzonych i remontowanie ich w polsce i sprzedawanie


Świetna idea...masz jeszcze jakieś orginalne. Mam radę...najtaniej kupisz te po dzwonach z TIRem, fakt, trochę trzeba przy nich posiedzieć dłużej ale potem nówka sztuka niesmigana. Kocham ludzi, którzy jako pomysł na życie realizują lub chcą realizowac takie pomysły...połącz to z zakładem pogrzebowym i masz biznes jak talala...może jeszcze produkcja trumien...mógłbyś robić promocje-GSXR 1000 po lekkim szlifie-trumna dąb gratis.
brak opisu...
Avatar użytkownika
Thrillco
Mieszkaniec forum
 
Posty: 2598
Dołączył(a): 22/2/2006, 20:57
Lokalizacja: Białystok

Postprzez Bartman » 12/12/2006, 20:56

Popieram Thrillco........ "promocje-GSXR 1000 po lekkim szlifie-trumna dąb gratis" - idealne podsumowanie
Bartman
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 228
Dołączył(a): 30/8/2006, 21:48
Lokalizacja: Krosno

Postprzez Kraker » 12/12/2006, 23:38

ogloszenie jak z serwisu 'karolamoto87'
http://moto.allegro.pl/item148922660_su ... 998r_.html
ciekawe przy ilu mph telepie :lol: :lol: po tym lekkim szlifie ;]
Ducati forza.
Kraker
Świeżak
 
Posty: 49
Dołączył(a): 9/12/2006, 14:51
Lokalizacja: Warszawa.

Postprzez mar111cin » 13/12/2006, 10:26

wiadro nervosolu i można łyknąć suzuki ;)
<b>Life begins at 200km/h!!!!</b>
było gsx600f, było ZX12R :(, jest V-Strom 650 AK8 :)
Avatar użytkownika
mar111cin
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 6941
Dołączył(a): 29/5/2006, 13:12
Lokalizacja: FSW (lubuskie)

Postprzez MIK » 14/12/2006, 12:17

troche wiary.... wiele ludzi tak zaczyna... nie kumam czemu tak pojechaliście po karolmoto87... przecież nie powiedział ze bedzie od razu reperował najnowsze R1 czy GSXy.... jest masa starszych maszyn ...

karolmoto87: Nie wiem jaki bedzie zarobek na tym w Zduńskiej ale przynajmniej bedziesz robił to co lubisz... Częsci wyciągniesz z katalogów, silnik jesli bedzie potrzeba oddasz do innego serwisu i potem to poskładasz do kupy ...

ważna uwaga: NIE RÓB KLIENTÓW W CHU..A A BEDZIE DOBRZE!

pozdr
Avatar użytkownika
MIK
Świeżak
 
Posty: 143
Dołączył(a): 19/6/2006, 14:21
Lokalizacja: Gdynia

Postprzez łysy_głupek » 14/12/2006, 14:30

Mik, sądzę, że główny atak był skierowany we fragment wypowiedzi mówiący o reperowaniu maszyn sprowadzanych z zagranicy i sprzedawaniu. I w sumie trudno się dziwić, że ten tekst włącza lampkę alarmową :-) Właśnie kupuję moto i przyglądam się różnym maszynom... jak na razie 99% "bezwypadkowych" sprowadzonych z zagranicy przy pierwszych oględzinach okazuje się być "po małym szlifie" a po próbnej jeździe wychodzi, że jakoś dziwnym trafem mają trudności z utrzymaniem prostego toru jazdy :-) ...cóż, to jest właśnie typowe polskie podejście do "biznesu"...

Faktycznie, jeżeli chłopak chce się dłubać w motorkach i naprawiać to co umie, to szacunek i powodzenia... nie wiem czy znajdzie się wielu wyspecjalizowanych mechaników, którzy zaczynali od razu z superwypasionym nowoczesnym warsztatem ;-)

Karol, dawaj rade i nie pękaj... i, jak słusznie mik zauważył, nie rób ludzi w konia... a jeśli wystarczy Ci wytrwałości i będziesz miał trochę szczęścia, będzie git :-)
będzie co ma być... nie ma się co spinać...
łysy_głupek
Świeżak
 
Posty: 97
Dołączył(a): 28/9/2006, 15:45
Lokalizacja: Zielona Góra

Postprzez MIK » 14/12/2006, 15:39

łysy_głupek: no ok... kupujesz moto uzywane wiec sprawdzasz w nim wszystko co jest potencjalnie niebezpieczne dla Twojego życia... tu raczej nie ma dyskusji...

łysy_głupek: Czy jakby to moto trzymało jazdę na wporst po puszczeniu kiery to byś kupił??

Kraker: a moze poprostu felga jest krzywa i telepie motungiem podczas jazdy? ... i być moze rama jest w dobrym stanie .... Czy widziałes to moto? jeżdziłeś nim?

każdy przypadek szlifu jest inny.. czasem moto podczas szlifu uderzy w krawężnik i tu moze być lipa...

i tu rodzi sie wątpliwość: Czy karolmoto87 bedzie robił ludzi w chu..a i czy bedzie sprzedawał maszyny które nie powinny jeździć?

łatwo przekonać napaleńców którzy chcą za wszelką cene gnać 200 km/h...
Avatar użytkownika
MIK
Świeżak
 
Posty: 143
Dołączył(a): 19/6/2006, 14:21
Lokalizacja: Gdynia

Postprzez kamil kawasakiAE » 14/12/2006, 16:46

oczym wy rozmawiacie.... ;]. Ja miałem kilka moto kturymi zachandlowałem. NIC w nich nie robiłem czasami tylko przez kilka dni stały w garażu i raz miałem 100% przebitki :)). Tylko trzeba znaleść dobrego jelenia ktury za wszelką cene chce go mieć :)). Ale wcześniej gadałem z kolesiam co chcą i to dlanich załatwiałem... tak najlepiej się zarabia:))
Avatar użytkownika
kamil kawasakiAE
Świeżak
 
Posty: 59
Dołączył(a): 3/12/2006, 15:56
Lokalizacja: SUWAŁKI

Postprzez kamil kawasakiAE » 14/12/2006, 16:59

jego problem, że przepłacił....;]. Mógł się zorientowac w cenach:)
Avatar użytkownika
kamil kawasakiAE
Świeżak
 
Posty: 59
Dołączył(a): 3/12/2006, 15:56
Lokalizacja: SUWAŁKI

Postprzez Hube » 14/12/2006, 17:54

kamil kawasakiAE

Kolego, ja też miałem problem bo przepłaciłem za auto, które zaszwankowało po jakimś czasie. Za 200 zł "wykupiłem ubezpieczenie" u kolesia, który mi najpierw auto sprawdził i powiedział sprzedawcy jakimi kartami gra... Dostałem odszkodowanie i gówno mnie obchodzi, ze sprzedający stracił. Nie oszukuj... kolego
DL1000 -> Yamaha MT01 -> Hayabusa
Avatar użytkownika
Hube
Świeżak
 
Posty: 100
Dołączył(a): 14/11/2006, 13:43
Lokalizacja: Poznań

Postprzez kamil kawasakiAE » 14/12/2006, 18:13

koleś, ja moto kupowałem w kraju po okazyjnej cenie, a koleś chciał za cene jaką proponowałem, to mu sprzedałem. Proste....
Avatar użytkownika
kamil kawasakiAE
Świeżak
 
Posty: 59
Dołączył(a): 3/12/2006, 15:56
Lokalizacja: SUWAŁKI

Postprzez łysy_głupek » 14/12/2006, 19:52

mik napisał(a):łysy_głupek: Czy jakby to moto trzymało jazdę na wporst po puszczeniu kiery to byś kupił??


no aż taki głupek nie jestem :-) ale jesli już wyjedzie na drogę i mi hula po prostej drodze jak żyd po pustym sklepie to dalej nawet nie zamierzam mu się przyglądać :-)

...a zresztą co ja się będę wymądrzał... ja tu jestem totalny laik ;-) i w związku z tym nie rzucam się na zakup moto samemu. są mądrzejsi i bardziej doświadczeni ode mnie a chętni do pomocy więc grzech nie skorzystać... tym bardziej, że zamierzam względnie dużo $ wpompować w moto.
będzie co ma być... nie ma się co spinać...
łysy_głupek
Świeżak
 
Posty: 97
Dołączył(a): 28/9/2006, 15:45
Lokalizacja: Zielona Góra

Postprzez Thrillco » 14/12/2006, 20:18

prawda taka, ze sprowadzany motocykl z zagranicy może być jak najbardziej ok ale...jeśli wchodzi temat NAPRAWY czy REMONTU to z góry mozna ząłożyć ze kolega bedzie szukał tanich sztuk a te najcześciej sa kupą złomu, które nie przejdą żadnego zachodniego przeglądu dopuszczającego do ruchu a ich naprawa jest nieopłacalna...to automatycznie dyskwalifikuje dobre intencje. A trzeba przyznać mamy w polsce fachowców....nawet rame z nowej R6 potrafią poskładac z 2 całą jedną i to prostą:)
brak opisu...
Avatar użytkownika
Thrillco
Mieszkaniec forum
 
Posty: 2598
Dołączył(a): 22/2/2006, 20:57
Lokalizacja: Białystok

Następna strona


Powrót do Motocykle



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 32 gości




na gr