Zobacz wątek - <i>[Porady dla motocyklistów]</i> Mechanika motocyklowa
NAS Analytics TAG

[Porady dla motocyklistów] Mechanika motocyklowa

Komentarze użytkowników
_________

Postprzez Komentatorzy » 25/5/2010, 00:33

Witam mam pytanie czy zegary(szybkościomierz i obrotomierz) w GSX-R 600 Srad 99r są takie same jak GSX-R 750 96-00r.Dzięki<br><hr>Arkadiusz
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35


Postprzez Komentatorzy » 26/5/2010, 15:17

Komentatorzy napisał(a):Witam Panów, mam następujący problem. Moja Suzi :) GSX 600F '94 sprawiła mi już ten sam problem 4x tj przy prędkości około (zawsze podobnie) 160km/h spadają obroty do zera ale odruchowo wciskam sprzęgło co by nie hamować skrzynią i wtedy następuje najmniej przyjemny moment tzn strzał z tłumików i obroty rosna do tej wartosci jakie były wcześniej. Muszę tu zaznaczyć, że nie wynika to z tego iz np przeciągam moto na np 4 biegu zawsze dzieje się to na 6-ce. Znajomy stwierdził, że najwyraźniej jest to jakaś blokada. CO jednak jest niemożliwe bo jechałem w zeszłym sezonie co prawda ale 200km/h (nie kocham się w wielkich prędkościach i rzadko gdzieś dalej na ładną trase wypadam). Dziś jednak Suzi przeszła samą siebie gdyż zrobiła to samo na ładnym odcinku drogi i zdenerwowany postanowiłem jeszcze raz przejechać obwodnice jak najszybciej i co? znów około 160km/h obroty spadły i zaświeciła się kontrolka oleju (WTF?) a ze moto chodzi pięknie to przy tym szumie w kasku nie zauważyłem ze moto zgaslo!! (wcześniej obroty po chwili wracały) i tak sie doturlalem na sprzegle (bo nie moglem znaleźć luzu) to zjazdu na pobocze i próbuję odpalić. A moto nic! ja na starter a on milczy - motocykl troche sie juz zagrzał ale bez przesady luzu tez za ch** pana nie idzie znaleźć wiec telefon do ojca ze musi transporterem przyjechac bo bez luzu nawet holowanie nie wyjdzie (chyba ze na sprzegle) Ale mowie ze oddzwonie za moment i czekam 5 min emocje opadly i Suzi strzał i wszystko gitara :D tyle ze gdyby nie zgasła nadal bym ignorowal te strzały w tłumikach i spadki obrotow i dopisywal kolejne teorie typu stare paliwo po zimie itd wiec jak juz zgasla to myśle zapytam a nóż jakiś Mistrz mi pomoże - może :D to blachostka. P.S dodam, że rzadko jeżdzę te 160km/h ale sama mysl ze nie mogl bym jezdzic szybciej nawet gdy tego nie robie jest denerwująca . Choć to nie jest tak ze coś wysiadko i juz 4x pod rząd sie to stało bo jak mówiłem zdarzało się jeździć raz czy dawa ale jednak szybciej. A i stan moto ogólnie nie jest jakiś niepwny bo (choc ja sie nie znam) to więksi znawcy z długim starzem motocyklistow mówią mi że wychaczyłem igiełkę jak na ten rok - zreszta jeden taki ZNAWCA ją ze mna wybierał więc nie mogło być inaczej : ) a teraz nikt ze starszych znajomych nie wie gdyz to dziwna sprawa . Sory za długośc posta ale myślę, że im więcej informacji tym łatwiej o diagnozę i z góry dzięki za każdą opinię na ten temat...<br><hr>Dawid11_4<br>
JO man sprawdz zaplon moze sruba ci sie odkrecila i masz luz na plytce. Pozdro a jak nie to obczaj czy nie masz zwarcia na przewodach np. przy stopce.<br><hr>Kuba zx9
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35


Postprzez Komentatorzy » 29/5/2010, 06:16

siemka. mam bandita 600 z 97r. musiałem wymienić w nim silnik bo stukała panewka. po wyjęciu silnika dostrzegłem na nim takie oznaczenie B A A A B B litery były wygrawerowane z tyłu silnika. na nowym silniku litery były takie A A A A A A proszę o pomoc co oznaczają te litery???? <br><hr>kamil005392
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 1/6/2010, 15:34

wie ktos moze jak wymienic lozysko na wale w chinskim skuterze?
<br><hr>tomaxx777
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 3/6/2010, 10:54

witam, mam yamahe yz 80, z tyłu amortyzator gazowy i jestam buteleczka z gazem, czy wie ktoś jak czesto wymienia sie gaz albo tom buteleczke i czy wogule sie wymienia??? Z góry dziekuje!!!;))<br><hr>crosso
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 4/6/2010, 14:39

siemacie. od jakiegos czasu smigam na mojej suzi600, ale ostatnio zaczela sie dziwnie zachowywac. odpala bez problemow, i dopuki silnik jest zimny to wszystki jest ok. ale kiedy silnik nabierze temperatury to zaczyna przerywac, obroty spadaja, tak jakby nie palil na wszystkie gary. czy ktos spotkal sie z czyms takim?<br><hr>adam
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 5/6/2010, 12:33

Komentatorzy napisał(a):siemacie. od jakiegos czasu smigam na mojej suzi600, ale ostatnio zaczela sie dziwnie zachowywac. odpala bez problemow, i dopuki silnik jest zimny to wszystki jest ok. ale kiedy silnik nabierze temperatury to zaczyna przerywac, obroty spadaja, tak jakby nie palil na wszystkie gary. czy ktos spotkal sie z czyms takim?<br><hr>adam<br>
kolego wszystko wskazuje na to że musisz wyregulować luzy zaworowe, gdy silnik się nagrzewa zawór jest podparty i dzieją sie takie cyrki
oczywiście w twoim przypadku wcale być tak nie musi, zakładam że świece masz o właściwej wartosci cieplnej, przyczyn moze być wiele z elektroniką włącznie, ale ta usterka jest spotykana najczęściej<br><hr>Gronholm
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 6/6/2010, 22:26

Komentatorzy napisał(a):siemacie. od jakiegos czasu smigam na mojej suzi600, ale ostatnio zaczela sie dziwnie zachowywac. odpala bez problemow, i dopuki silnik jest zimny to wszystki jest ok. ale kiedy silnik nabierze temperatury to zaczyna przerywac, obroty spadaja, tak jakby nie palil na wszystkie gary. czy ktos spotkal sie z czyms takim?<br><hr>adam<br>
to moze byc spowodowane malą iloscią plynu w chłodnicy.pozdrawiam;)<br><hr>crosso
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 7/6/2010, 21:07

mam honde nx 125 i coś mi stuka w silniku byłem u mechanika i powiedział mi ze to łańcuszek rozżądu , możliwe ,że w ty motorze jest łańcuszek ? czy to mogą byc zawory?<br><hr>nx125
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 9/6/2010, 12:59

Witam mam yamahe yz 80, ostatnio koło mojego domu po mojej jezdzie przejezdzała policja i sie rozglądała, dość często przejeżdzam poboczem drogi, co mogą mi zrobić i jaki mandat mogę dostac gdy mnie złapią.mam 15 lat niemam papierów ani prawa jazdy i czy oplaca sie uciekać skoro prawdopodobnie wiedzą gdzie mieszkam???z góry dzięki;)<br><hr>crosso
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 9/6/2010, 19:50

Komentatorzy napisał(a):mam honde nx 125 i coś mi stuka w silniku byłem u mechanika i powiedział mi ze to łańcuszek rozżądu , możliwe ,że w ty motorze jest łańcuszek ? czy to mogą byc zawory?<br><hr>nx125<br>
od powie ktoÅ› <br><hr>nx 125
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 11/6/2010, 20:47

mam piagio pythona pj.50 jest po szlifie zrobiłem nim 700km pierścienie pękły założyłem nowe i nic nie działa iskra jest gażnik czysciłem wlewałem paliwo do cylin dra ale ani mrumru niewiem co jest grane czy to może być wina zapłonu<br><hr>tomcu@interia.eu
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez DerbiBi3 » 14/6/2010, 16:11

Witam!
Chciałbym się dowiedzieć jakie części pasują NAPEWNO do silnika Derbi Bi3 80. Podobno silnik na podzespołach aprilii. Chodzi mi mianowicie o cylinder i tłok. W razie jakichkolwiek wiadomości od czego może pasować prosze pisać na gg; 4051188. Z góry dziekuję za pomoc :)
Pozdrawiam
DerbiBi3
Świeżak
 
Posty: 1
Dołączył(a): 14/6/2010, 16:01
Lokalizacja: Gniezno

Postprzez Komentatorzy » 16/6/2010, 17:33

witam mam pytanie po odebraniu od brata motocykla czyli suzuki gsxr 600 z 03r po jakim czasie tzn wczoraj jak wracalem do domu slyszalem jakies tyrkotanie w silniku przy wyzszych obrotach a normanie na mniejszych bylo normalnie a na jalowym wszystko ok. Tylko na wysokich obrotach cos pukalo. na dodatek byl niski poziom oleju. co to moze byc za stukanie pomocy <br><hr>maniek gsxr 600
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 18/6/2010, 10:43

Komentatorzy napisał(a):witam mam pytanie po odebraniu od brata motocykla czyli suzuki gsxr 600 z 03r po jakim czasie tzn wczoraj jak wracalem do domu slyszalem jakies tyrkotanie w silniku przy wyzszych obrotach a normanie na mniejszych bylo normalnie a na jalowym wszystko ok. Tylko na wysokich obrotach cos pukalo. na dodatek byl niski poziom oleju. co to moze byc za stukanie pomocy <br><hr>maniek gsxr 600<br>
niski poziom oleju....
ojj chłopie czym prędzej uzupełnij olej i sprawdź czy dalej "tyrpie"
jeśli tak, to mogła ucierpieć panewka.
Postaraj się zlokalizować niepożądany odgłos - dół silnika=panewka, góra - łańcuszek rozrządu? Naciągacz?
Ale po niskim stanie oleju niestety mogła się przytrzeć panewka, szczególnie jeśli sobie dałeś po garach..<br><hr>ChaoticBiker
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 18/6/2010, 10:47

Komentatorzy napisał(a):wie ktos moze jak wymienic lozysko na wale w chinskim skuterze?
<br><hr>tomaxx777<br>
absolutnie piszę to nie złośliwie, nie żartobliwie tylko całkiem serio:

poszukaj całego silnika na wymianę.

A jeśli chcesz w przyszłości zaoszczędzić, to pozbądź się chińszczyzny, i kup skuter np. japoński może być nawet 10cio letnia używka, będzie pod każdym względem lepsza i zdecydowanie bardziej trwała od jakiejkolweik nówki "salonowej z tesco" made in china.

Ogólnie silniki te są nierozbieralne. Jak rozbierzesz, łożysko tam prawdopodobnie będzie miało niestandardowy wymiar i nie dostaniesz zamiennika, a pozatym prawdopodobnie skoro poszło łożysko to zaraz posypie się jeszcze parę innych rzeczy.
I piszÄ™ to z DOÅšWIADCZENIA!<br><hr>ChaoticBiker
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 19/6/2010, 10:41

Komentatorzy napisał(a):siemacie. od jakiegos czasu smigam na mojej suzi600, ale ostatnio zaczela sie dziwnie zachowywac. odpala bez problemow, i dopuki silnik jest zimny to wszystki jest ok. ale kiedy silnik nabierze temperatury to zaczyna przerywac, obroty spadaja, tak jakby nie palil na wszystkie gary. czy ktos spotkal sie z czyms takim?<br><hr>adam<br>
Komentatorzy napisał(a):kolego wszystko wskazuje na to że musisz wyregulować luzy zaworowe, gdy silnik się nagrzewa zawór jest podparty i dzieją sie takie cyrki
oczywiście w twoim przypadku wcale być tak nie musi, zakładam że świece masz o właściwej wartosci cieplnej, przyczyn moze być wiele z elektroniką włącznie, ale ta usterka jest spotykana najczęściej<br><hr>Gronholm<br>
dzieki za zainteresowanie. zawory wyregulowane, cewki wymienione, swiece rowniez ale moje suzi wciaz swiruje. jakies pomysly?<br><hr>adamdrozd1
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 19/6/2010, 10:46

mam pewien problem ostatnio w crossie gdy jezdzilem w pewnym momencie zaczeło mi przerywac i szczelac gdzies z okolic gaznika lub wydechu powietrzem. co moze byc przyczyna pierscionek(tlok jednopierscionkowy yamaha yz 80) sprawdziłem i jest dobry.z gory dzieki:)<br><hr>gux
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 19/6/2010, 11:44

mam problem podczas ostatniej jazdy crossem nagle zaczelo coś przerywać i szczelac z okolic gaznika lub wydechu, na połaczeniu cylindra z dyfuzorem jest spora ilość bęzyny lub jakiejś cieczy sprawdzilem pierscionek i jest dobry, czy ktos wie jaka jest tego przyczyna???<br><hr>gux
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 19/6/2010, 18:15

siemka właśnie się przymierzam do kupna motoru 125 ccm . I mam takie pytania czy warto kupic Cagive Raptor czy jednak Planet na moje oko niczym się nie różnią ale jeżeli się myle proszę o odpowiedź. Po drugie to sprawa z częsciami do raptora : Czy częsci od cagivy mito podejdą do cagivy raptor i czy są dostępne w Polsce czy trzeba będzie je sprowadzac . No i oczywiscie co najczęsciej się psuje w Raptorze .<br><hr>Pomocy co wybrać
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Poprzednia stronaNastępna strona


Powrót do Komentarze do artykułów na Ścigacz.pl



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości




na górê
cron