Zobacz wÄ…tek - Brak prawa jazdy przy kontroli
NAS Analytics TAG

Brak prawa jazdy przy kontroli

Przepisy, prawo
_________

Re: Brak prawa jazdy przy kontroli

Postprzez antywiewiorka » 18/2/2007, 08:56

Wiewiór81 napisał(a):Mandat 500 zł i - jeśli nie będziesz w stanie zadzwonić po kogoś, kto przyjedzie po motocykl, to holowanie na parking policyjny ze wszystkimi tego kosztami.


Co nie zmienia faktu, że jeśli nie masz prawka to nie jeździj, bo w przypadku stłuczki (niezależnie czy z Twojej winy, czy nie - Ty jesteś winny, a poza tym nie działa OC, AC itd.)

WR81


Co do holowania to głupotę piszesz, bo mogę go zabezpieczyć we własnym zakresie pozostawiając na poboczu.


Poproszę o podstawę prawną uznania mojej winy w każdym przypadku kierowania bez uprawnień.

OC działa jak najbardziej tylko później ubezpieczyciel może odmagać sie zwrotu kosztów od kierującego bez uprawnień.
antywiewiorka
Świeżak
 
Posty: 7
Dołączył(a): 18/8/2006, 08:52


Postprzez michalmichal » 25/4/2007, 09:04

Witam, chce sie Was zapytac co grozi jezeli prawko zostalo zabrane ale w miedzy czasie zostal wyrobiony nowy dokument. I w zwiazku z tym mam pytanie czy podczas kontroli ten dokument jest jakos sprawdzany czy tylko policjant pyta przez radio czy ktos jest poszukiewany? A drugie pytanie co grozi jezeli wyda sie ze prawo jazdy jest nie wazne?
michalmichal
Świeżak
 
Posty: 1
Dołączył(a): 25/4/2007, 08:50


Postprzez Kaja » 25/4/2007, 09:37

nie rozumiem pytania

jak masz nowe prawo jazdy (rozumiem, że zdawałeś drugi raz)
to wszystko ok

nie ważne w jakim sensie? chodzi Ci o punkty?
nie zawsze sprawdzają, więc czasami się udaje, a jak już sprawdzą
to zabierają prawko, motocykl, samchód holują a Ty masz mandat
Avatar użytkownika
Kaja
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2178
Dołączył(a): 26/8/2005, 14:28
Lokalizacja: Wawa

Postprzez mariusz_v » 26/4/2007, 14:18

z własnego doświadczenia:

miłe słoneczne popołudnie... kontrola drogowa... i upsss... nie mam ze sobą prawa jazdy... Panowie sprawdzają przez radio na podstawie nr PESEL czy posiadam uprawnienia, 50 zł mandatu i... "szerokiej drogi !!!"

Całe szczęście miałem dow.rej. i ubezpieczenie...
SV 650 S, ale polujÄ™ jeszcze na jakieÅ› V8
Avatar użytkownika
mariusz_v
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 72
Dołączył(a): 10/3/2006, 16:53
Lokalizacja: w-wa

Postprzez copkiller777 » 16/5/2007, 15:23

Do Wiewiór 81.
Jak to jest jak nie mam wogóle prawa jazdy (chodzi mi akurat o kat.B) i złapią mnie i jakie są tego konsekwencje. Dodam że mam 18 lat i jestem dobrym driverem i robię prawko ale jak mnie złapią bez niego wogóle bo słyszałem że jest to tylko mandat karny i już nie ma żadnych odroczeń sądowych do powiedzmy 21 lat. Powiedz jak to jest naprawde.
copkiller777
Świeżak
 
Posty: 2
Dołączył(a): 16/5/2007, 15:16

Postprzez copkiller777 » 16/5/2007, 15:27

Do wiewiór81.
Jak to jest jak mnie ząłpią i wogóle nie mam prawa jazdy (chodzi mi akurat o kat.B). Chodzi mi o normalna kontrole nie jakiś wypadek czy coś tylko jak bym sobie jechał powiedzmy po niezabudowanym 90 i mnie łapią a ja nie mam wogóle prawka. Czy jest tylko mandat karny bo słyszałem że już nie ma odroczeń sądowych powiedzmy tam do tych 21 lat. Jak to w końcu jest.
copkiller777
Świeżak
 
Posty: 2
Dołączył(a): 16/5/2007, 15:16

Postprzez sopel » 16/5/2007, 18:44

wiec tak o mam prawko od 21.II.2006 mam 19ptk karnych (miałem kontrole taka nie wiem jak to nazwa rutynowa ? prawko, dowod rej, sprawdanie stnu opon etc0 wszystko git, puscili mnie, na nastepny dzien jechalem z kolgami do bolsawca (myslalem ze all mam, ale nie mialem prawka przy sobie) kolejna kontrola, to zatrzymalem sie (przeciez myslalem ze all mam) a okazalo sie ze nie mam przy sobie prawka, koles (policjant, nie drogók tylko mial na aucie "P" ) wg jego wiadomosci, wg jego sprawdzania wg nie mialem prawa jazdy, zancyh ptk, i nie bylo mnie wich bazie, czyli nie ma takeigo czlowieka jak ja, kolega przyjechal wziol moto 500m dalej zostawial i pojechalem do domkull czyli ich system jest POJABA** !!!
Avatar użytkownika
sopel
Świeżak
 
Posty: 413
Dołączył(a): 15/5/2006, 22:50
Lokalizacja: Legnica / Wrocław

Postprzez bobek358 » 17/5/2007, 08:06

A jaki mandat dostałeś?
Suzuki GSX 550 (600f ;)) mod. to street :D
bobek358
Świeżak
 
Posty: 64
Dołączył(a): 13/12/2006, 09:50
Lokalizacja: Åšmigiel

Postprzez limak14 » 17/5/2007, 08:32

ciekawe co zrobiliby mi jak by mnie zlapali???mam honde nsr 125 wiec chyba mozna by im pogadac ze to nie rzadne monstrum??co wy na to??
a wlasnie SOPEL jaki mandat dostales??
Avatar użytkownika
limak14
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 3798
Dołączył(a): 16/5/2007, 10:30
Lokalizacja: LBN/Puławy

Postprzez lowlo » 17/5/2007, 09:05

www.moto.u2.pl napisał(a):Jestem odpowiedziany i nigdy nie wyjechał bym na ruchliwą droge bez prawa jazdy. Ewentualnie koło bloku.


chlopie rece opadaja, a czy na osiedlowych uliczkach nie obowiazuja przepisy o ruchu drogowym??? potem taki "odpowiedzialny" dzieciak komuys przywali i sa same klopoty. auta rozbite, zmarnowany czas, Ty i Twoi rodzice maja klopoty - moze jestem slepy ale nie widze nigdzie w tym odpowiedzialnosci
Avatar użytkownika
lowlo
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 228
Dołączył(a): 1/8/2006, 14:44
Lokalizacja: Nowy Dwór Mazowiecki

Postprzez limak14 » 17/5/2007, 09:44

sam nie posiadam narazie prawa jazdy ale juz nosze sie z zamiarem jegho zrobienia!mam natomiast kat. B wiec mysle ze to mi juz daje jakies uprawnieniai doswiadczenie w przepisach
totalnie zgadzam sie z wiewiorem ze papier nie czyni kierowcy ale chciaz zaswiadcza u jakims chciaz minimalnym doswiadczeniu wiec ja osobiscie na ta JAWE bym nie siadal
Avatar użytkownika
limak14
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 3798
Dołączył(a): 16/5/2007, 10:30
Lokalizacja: LBN/Puławy

Postprzez limak14 » 30/5/2007, 07:40

mam jeszcze pytanie odnośnie tego holowania(gdy policja zlapie bez prawka)!!!!WIEWIOR81 mowi ze jezeli nie zadzwonie po kogos z uprawnieniami to mi zholuja motocykl zas ANTYWIEWIOR pisze ze to nie prawda i moge zabezpieczyc moto na wlasna odpowiedzialnosc!!!napiszcie jezeli wiecie ktora opcja jest prawdziwa bo mnie to bardzo interesi
pozdro
Ostatnio edytowano 30/5/2007, 19:01 przez limak14, Å‚Ä…cznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
limak14
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 3798
Dołączył(a): 16/5/2007, 10:30
Lokalizacja: LBN/Puławy

Postprzez cezare » 30/5/2007, 16:14

xatt : mam ten sam problem - choć jeszcze nie zdawałem ;) ale zapisałem się do www.ksm.riders.pl mają takie same sprzęty jak w ośrodku - powinno być spox. swoja drogą zastanawiam sie po CH mając 33 lata i udokumentowane ponad 300k km bez wypadku puszkami - po CH ten egzamin ...


echh ...

co do "zatrzymali mnie zdałem prawko - a nie mam jeszcze" : mandat 50 pln max - za jazdę bez wymaganego dokumentu - bo : jak dostaniesz prawko do łapy datą wydania będzie data zdania egzaminu = nabycia uprawnień ...


co do młodych za sterem uważających że - mam 16 lat jeźdżę od 6 i jestem zajebisty - powiem że :

chodzicie po ziemi od pierwszego roku życia i jeszcze sie czasem potykacie i walicie betami o glebę na własnych nogach :) ... - i tak jest ze sprzętami ...... nie znasz dnia i godziny - tylko konsekwencje są inne ...


mój znajomy jak kupiłem bydle ponad 150 konne powiedział :

"cez, jak się zabijesz - to CH..Ci w D...e - ale jak będziesz sparaliżowanym kaleką, przyjdę do Ciebie z Twoją żoną raz ... drugi, trzeci ... ale ILE STARY TAK MOŻNA CHODZIĆ ... przemyśl to"

więc zapytam

jest tu jakiÅ› kozak ?

Cez.
Avatar użytkownika
cezare
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 682
Dołączył(a): 13/5/2007, 09:56
Lokalizacja: Kraków - Wola Justowska RULEZ

Postprzez Alx » 31/5/2007, 15:21

A jak jest taka sytuacja że mam 125 nie mam prawka i mam kontrol drogowy przy czym pojazd zarejestrowany na mnie a ja jestem niepełnoletni. Co zrobi policja i czy może nałożyć na mnie mandat ?
Alx
Świeżak
 
Posty: 10
Dołączył(a): 28/5/2007, 13:48

Postprzez limak14 » 4/6/2007, 21:54

witam
chcialem sie ponownie zapytac co jezeli policja zatrzyma i nie mam prawka(ma tylko kat.B)bo roznie mowia
-jedni ze trzeba zadzwonic po kogos kto ma kat.A
-drudzy zas ze mozna zabezpieczyc moto na wlasna odpowiedzialnosc
jezeli ktos ma wiedze z tej dziedziny to prosze o umieszczenie odpowiedzi
dziekuje
pozdro
Avatar użytkownika
limak14
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 3798
Dołączył(a): 16/5/2007, 10:30
Lokalizacja: LBN/Puławy

Postprzez ziarek » 19/7/2007, 12:41

Z tego co wiem (dzis dzwonilem do wydz ruchu drogowego w Krakowie) moga zabrac Ci uprawnienia na B..
Do dzis myslalem, ze w przypadku kontroli jest tylko mandat i odcholowanie motocykla przez osobe posiadajaca uprawnienia.. Jak sie okazuje rzeczywistosc jest bardziej brutalna..

pozdr.
CBR 600 F4
Avatar użytkownika
ziarek
Świeżak
 
Posty: 37
Dołączył(a): 20/6/2007, 17:56
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Kruk1503 » 19/7/2007, 13:57

To jednak ja mam piłych niebieskich w mieście . Zawsze przy sobie wożę papiery bo mam je w kórtce i nie wyciągam . A to zrobiło się cieplej no i z przyzwyczajenia myślałem że mam :/ ale kutrki nie zabrałem . I peszek chciał stali koło szkoły :/ zaczajeni . Kontrola drogowa komenta i te rzeczy .. Dokumenty do kontroli ... Macam się i kurcze spostrzegam że nie mam . Mówię o kurcze zapomniałem
a koles , to my tu poczekamy a ty przywieź .
Przyjechałem , pouczenie słowne i nic więcej :D
Avatar użytkownika
Kruk1503
Świeżak
 
Posty: 89
Dołączył(a): 3/7/2007, 16:00

Postprzez x_miki_x » 1/8/2007, 16:03

a co gdy bede jechał sobie motocyklem posiadając prawo jazdy kat A1??
"żyj tak, że kiedy umrzesz twoim znajomym zrobi sie przykro" | www.201.photobucket.com/albums/aa296/lu ... sterko.jpg
x_miki_x
Świeżak
 
Posty: 448
Dołączył(a): 29/10/2006, 12:38
Lokalizacja: z nienacka

Postprzez Bil » 29/10/2007, 20:44

Mam pytanie, może zabrzmi to roche głupio mam kategorie A1 i usiadłem za kierownice autka, dziadek (starszy Pan) udeżył mnie wyjeżdzając z ulicy jednokierunkowej jadąc pod prąd, przejechał przez namalowaną wyspe na jezdni ja jechałem drogą główną. Teraz pyatnia npisalismy oświadczenie przyjechał mój tato i na jego dokum napisaliśmy ośw. czy ten Pan może wycofac zeznania i czy jeżeliu wyjdzie coś najaw bende musiał zapłacic za szkody i ubezpieczenie nic nie pokruje (oc)?? prosze o szybką odpowiedz
Bil
Świeżak
 
Posty: 1
Dołączył(a): 29/10/2007, 20:37

Postprzez spoyler92 » 31/10/2007, 15:00

mam 15l i na wosne chce siasc na kawasaki ninja 600cm3.. co bd jak mnie psy zlapia?? jakis mandat czy cos?? tzn ja mam takie zalozenie ze nei dam sie zlapac... bd uciekal jak si etylko bd dalo... wiem ze policja wymieka w miescie bo sie boja i zatrzymuja na swiatlach a ja nie zawsze staje na czerwonym;)
pomoz to nic nie kosztuje a ratuje..! | viewtopic.php?t=12608 | | zbiorka pieniedzy dla Olafa!wejdz,zobacz,przeczytaj,przemysl.. pomoz. | viewtopic.php?t=19003
Avatar użytkownika
spoyler92
Świeżak
 
Posty: 487
Dołączył(a): 23/10/2007, 09:46
Lokalizacja: kielce

Poprzednia stronaNastępna strona


Powrót do Prawo



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości




na górê