Zobacz wątek - MINY Z OGŁOSZEŃ!!! Unikajcie tych motocykli!!!
NAS Analytics TAG

MINY Z OGŁOSZEŃ!!! Unikajcie tych motocykli!!!

Tutaj tylko zadajemy pytania o ocenę oferty motocykla, którą sobie upatrzyłeś. Dotyczy motocykli o pojemności większej niż 125 ccm.
_________

Postprzez Seba_ER5 » 3/2/2010, 16:21

Nikt nie wymaga bezwypadkowości ale w ogłoszeniu jak byk napisane bezwypadkowe. Widać, że malowane są boki tych motocykli.


Bo kolizja wypadkiem nie jest. nIe ma ofiar nie ma wypadku jest kolizja ;>.
Avatar użytkownika
Seba_ER5
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 5220
Dołączył(a): 27/8/2007, 19:58


Postprzez schwarz » 3/2/2010, 23:30

Kolejny koleś próbujący oszukać kogoś kto nie za bardzo się zna:
http://moto.allegro.pl/item909117502_kawasaki_er_6n_er6n_er_6n_er6_2008_rok.html (otwórz link)
Motocykl w ogłoszeniu oczywiście bezwypadkowy. Malowane obie osłony chłodnicy lewa i prawa. Naklejki nieoryginalne. Malowany błotnik, naklejka od ABS nieoryginalna. Krzywa klamka hamulca. Lagi wysunięte nad półki co może być próbą zamaskowania prostowania rur. Golenie wydają się być malowane. Oryginały to mat a to się trochę połyskuje chyba, że napsikane to jest ostro czymś. O ile się nie mylę to moto było do sprzedaży w woj. Łódzkim jakieś 3-4 miesiące temu, albo takie samo z takim samym tankpadem itd. Z dużą chęcią bym zobaczył to na żywo i ocenił co naprawdę z tym bezwypadkiem się działo. :twisted:
Na ostatnim zdjęciu na lewej osłonie jest chyba jeszcze oryginalna naklejka. :twisted:
schwarz
Świeżak
 
Posty: 210
Dołączył(a): 21/12/2008, 01:26
Lokalizacja: Kielce


Postprzez Piankowy Marynarzyk » 4/2/2010, 15:47

Z chujowych ogloszen na SP

http://moto.allegro.pl/item905429303_honda_xr_650_r_aukcja_bcm_650r.html (otwórz link)

a tu na forum o tym moto

http://suzukidr.pl/forum/index.php?action=vthread&forum=10&topic=7871&page=0 (otwórz link)

Kurwa takiego ch*** to nic tylko wpierdol mu spuscic :twisted:
Avatar użytkownika
Piankowy Marynarzyk
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 3040
Dołączył(a): 21/2/2007, 20:41
Lokalizacja: Kaliszfornia

Postprzez schwarz » 10/2/2010, 10:06

http://moto.allegro.pl/item918448666_okazja_sliczny_suzuki_gsr_600_2007r_cena_14199.html (otwórz link)
Ten koleszka wygląda na dobrego cwaniaka. Po 1 motocykl sprzedawany nie ma ABS. Po 2 są tam zdjęcia dwóch różnych motocykli. Na początku piękny GSR z ABS, a później GSR na sprzedaż bez ABS, bez błotnika z tyłu, ze srebrną ramą i tłumikami, który wygląda delikatnie mówiąc słabo.
schwarz
Świeżak
 
Posty: 210
Dołączył(a): 21/12/2008, 01:26
Lokalizacja: Kielce

Postprzez schwarz » 15/2/2010, 13:34

Kolejny bezwypadkowy:
http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=M1620329 (otwórz link)
Oczywiście obie osłony chłodnicy malowane, sety nie od tego motocykla, zmieniona kierownica na szeroką oraz lusterka. Cena moim zdaniem głupia, wątpię żeby się znalazł głupek co tyle da za takie moto po przygodach.
Zanim znajde dla siebie moto to pewnie jeszcze z 50 wpisów tu zrobie :twisted:
schwarz
Świeżak
 
Posty: 210
Dołączył(a): 21/12/2008, 01:26
Lokalizacja: Kielce

Postprzez Kamusial » 15/2/2010, 14:36

http://allegro.pl/item908424010_kle_ver ... enowa.html

w sumie na oczy nie widziałem, ze sprzedającym też nie gadałem. Jakkolwiek wgniecenie na kolektorach na 99% pochodzi od przedniego koła... Ale w ogłoszeniu nie jest napisane że bez wypadkowy, tylko "stan techniczny bardzo dobry praktycznie jak nowy"
Yamaha XJ600 -> TDM 900 -> DRZ 400e
Avatar użytkownika
Kamusial
Bywalec
 
Posty: 782
Dołączył(a): 26/4/2009, 01:13
Lokalizacja: Wawa - włochy

Postprzez locdog » 16/2/2010, 09:41

schwarz napisał(a):Kolejny bezwypadkowy:
http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=M1620329 (otwórz link)
Oczywiście obie osłony chłodnicy malowane, sety nie od tego motocykla, zmieniona kierownica na szeroką oraz lusterka. Cena moim zdaniem głupia, wątpię żeby się znalazł głupek co tyle da za takie moto po przygodach.
Zanim znajde dla siebie moto to pewnie jeszcze z 50 wpisów tu zrobie :twisted:


Wpisow bardzo wartosciowych nalezy dodac, nim jeszcze zaladuja sie zdjecia to juz widzisz ze motor jest zlomem bo ma inna kierownice albo lusterka. Po segmencie motocykli, o ktorym sie wypowiadasz domyslam sie ze masz wieloletnie doswiadczenie w tym temacie i juz po samym tytule ogloszenia oceniasz telepatycznie od A do Z stan techniczny motocykla.
Mysle ze spelnisz sie dopiero w salonie kupujac taki swiezo wyjety z pudelka z mądrą ceną skoro te maja glupia cene.
ROTFL

Wydaje mi sie ze dzial pt "tych motocykli UNIKAJCIE!!!" sluzy do tego, zeby umieszczac w nim pulapki, na ktore wpadli ludzie jak umowili sie na ogledziny motocykla, jego stan odbiegal od tego opisanego w ogloszeniu i stanowil zagrozenie dla bezpieczenstwa uzytkownika, a nie do pisania takich farmazonow :O

ps
sorry z OT ale krew mnie zalewa. gdzie jest moderator?
locdog
Świeżak
 
Posty: 7
Dołączył(a): 17/5/2009, 11:24

Postprzez schwarz » 16/2/2010, 10:27

Człowieku czytaj uważnie. Chyba nikomu poza tobą nie przeszkadza, że piszę takie rzeczy. Jakoś mod nic nie mówi. A może to jakiś twój motocykl jest w moich linkach? Wiem, że 99% motocykli leżało i jak się chce bezwypadkowe i idealne to się idzie do salonu. Ale jak jakiś idiota w ogłoszeniu zaznacza a niejednokrotnie podkreśla, że bezwypadkowy a ze zdjęć wyraźnie wynika że malowane to takie ogłoszenia będę tu zamieszczał bo to sprzedaje typowy mój ulubieniec co będzie ściemniał na każdym kroku. Jak nie znajde moto od normalnego człowieka, chociaż już znalazłem ale bez ABS :twisted: to pójdę do salonu a napewno nie kupie malowanego szrota.
schwarz
Świeżak
 
Posty: 210
Dołączył(a): 21/12/2008, 01:26
Lokalizacja: Kielce

Postprzez locdog » 16/2/2010, 11:43

A widziales chociaz ten motocykl na zywo, ze sie na jego temat wypowiadasz? Planujesz wklejac kolejno wszystkie ogloszenia z allegro i ekscytowac sie, ze nalepka ma na zdjeciu inny odcien albo tankpad jest nieoryginalny? Dla zainteresowanego chyba nie jest trudno wpisac sobie nazwe modelu w google i jednym kliknieciem zdobyc foto z katalogu dla porownania? Generujesz po prostu SPAM!!
locdog
Świeżak
 
Posty: 7
Dołączył(a): 17/5/2009, 11:24

Postprzez emwu » 17/2/2010, 09:33

locdog nie masz racji. Akurat nie dalej jak 2 tyg. temu kupiłem moto, jeśli tak bardzo chcesz wiedzieć dlaczego doceniam takie wpisy (oczywiście że nie traktuje ich jako prawdy objawionej) to pozwól że opiszę Ci ostatni moto przed zakupionym.

Na alledrogo opisany:
- limitowana edycja,
- bezwypadek, etc.

Rozmowa tel.
- idealny,
- bezwypadek,

Jako że wiedza moja w tym temacie jest zerowa, zorganizowałem transport, oględziny, poświęciłem czas i paliwo.

Efekt końcowy po 15 minutach od rozpoczęcia oględzin przez mechaników (u nich w warsztacie):
leżał na L i P, nieoryginalne plastiki, kierunki, lampa uszkodzona, naklejki lakierowane etc.

Co w skrócie znaczy że moto nie jest BEZWYPADKOWY. Ja na szczęście w plecy jestem "tylko" 500,00 PLN. Wystarczyło bym pojechał z mechanikiem na wstępne oględziny za 100,00 PLN i też bym nie brał bo:
- cena nie adekwatna do stanu,
- zapewnienie o bezwypadkowości wzięte z kapelusza,
- czuję się zwyczajnie oszukany,

Gdybym miał taki opis jakie daje szwarz, wiedziałbym jak rozmawiać i może bym kupił moto po szlifie za inną cenę, a tak efekt masz opisany powyżej.

Locdog, opis wstępny bazujący na tym czy naklejki są oryginalne etc. pomaga. Nie ma być wyrocznią, ale daje do myślenia. Nieoryginalne lusterka i kierunki - nic nie znaczą, nieoryginalna nalepka lakierowana - tak, był lakierowany.

Dla Twojej wiadomości, w tym samym warsztacie, tydzień po zakupie mojego moto, obejrzałem "lalunie" GSR600, z spawaną ramą. Wyszło przez wstępne oględziny że coś jest nie tak, poszli za ciosem i uratowali komuś życie.

Wiele osób jest takich jak ja, nie znam się na tym i zlecam ekspertyzę, ale każda kosztuje, tutaj mam info czy warto wydać kasę czy dać sobie spokój.
Zatem daj sobie spokój z takimi wywodami, chyba że to Twój moto bezwypadkowy obsmarowali, to wtedy podaj kontrargumenty.

Przepraszam za OT, jednak gdy widzę tylko "jedyną właściwą postawą" to czasem mnie ponosi.

schwarz ja znalazłem bezwypadek, za naprawdę dobrą kasę. Mam tylko nadzieję że uda się Tobie i tez byłem bliski salonowej wersji, z tym że na pierwszy moto, gdy nie wiem czym będę jeździł, szkoda kasy.
Użądlony
emwu
Świeżak
 
Posty: 65
Dołączył(a): 27/12/2009, 23:55
Lokalizacja: Poznań

Postprzez Przemo_rene » 17/2/2010, 10:03

nie motocykl ale uwaga: ktoś sprzedaje opony w cenie prawie jak za nowe z roku 98(!)(!) http://www.allegro.pl/item917787919_120 ... ki_59.html

DOT 3 cyfrowy znaczy tyle co przed 2000 rokiem. To jest już opona do muzeum a nie na sprzedaż. No ale znajdzie sie na pewno ktoś kto kupi bo "ma dużo mięsa no i jest NOWA" ... taaa ...nowa...ale 12 lat temu!!
http://www.tinyurl.pl?PlJBVNPo Przegląd Twojego moto w P-N!
Avatar użytkownika
Przemo_rene
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 2982
Dołączył(a): 11/3/2009, 13:27
Lokalizacja: Poznań / TL1000R

Postprzez dar3k » 20/2/2010, 20:07

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=M1709169

osobiście nie oglądałem ale cytuje chłopaka z innego forum:

"Każdemu kto zastanawiałby się ewentualnie nad tą sztuką z całego serca odradzam. Bardzo ładnie pomalowany bak, żadnej ryski, wszystko lśni jak w żurnalu, ładnie pali ale wystarczyło dokładniej się przyjrzeć żeby stwierdzić że koła nie są w linii prostej. I to zdrowo. Przerysowana obudowa zegarów to nie jedyny problem. Geometria jest zachwiana i z przodu i z tyłu. Mam nadzieję, że nikt go nie kupi i że nikt nie będzie nim jeździł bo na takim czymś można sobie zrobić ogromną krzywdę. Sprzedawcy doradziliśmy żeby lepiej sprzedał go na części a nie fundował nikomu takiego g**** bo na tym można się po prostu zabić. Tyle..."
dar3k
Świeżak
 
Posty: 94
Dołączył(a): 14/2/2010, 18:44
Lokalizacja: krk

Postprzez maciek1985 » 21/2/2010, 15:08

z tym że nie jest sprecyzowane jakich motocykli unikać i tu linki wklejać?

1.Czy takich co opisy w ogłoszeniach nie zgadzają się ze stanem faktycznym?

2. Czy takich co były po dzwonach i jest to zatajone?

3. Czy motocykle co są po szlifach i jest to naprawiane i zatajone przed klientem?

4. Tylko czy motocykl po szlifie zaliczać można do bezwypadkowego?

Bo motocykli których stan nie zgadza się z opisem tzn pisało w ogłoszeniach że bezwypadkowy a były chociażby po szlifach i które ja miałem okazje oglądać to jest tyle że zapchałbym w tym dziale ze 3 strony z linkami.

Wiele sprzedających motocykle mówią "bezwypadkowy tylko miał szlifa" bo może motocykl w Polsce może dostać tytuł powypadkowy jak jest złamany na pół.

Moim zdaniem trzeba rozwiązać tą kwestie.
maciek1985
Świeżak
 
Posty: 311
Dołączył(a): 6/12/2009, 14:59

Postprzez locdog » 22/2/2010, 00:05

jest temat o motocyklach z ogloszen i imho tam mozna sie dzielic spostrzezeniami w stylu nieoryginalne naklejki czy cos, a w tym dziale powinny byc motory, ktore ktos ogladal i widzial na wlasne oczy ze rama spawana itp.
locdog
Świeżak
 
Posty: 7
Dołączył(a): 17/5/2009, 11:24

Postprzez Seba_ER5 » 22/2/2010, 00:22

albo ze zajechany trup :/. i ze nie warto :d bo z biska wyglada :D jak kibel.
Avatar użytkownika
Seba_ER5
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 5220
Dołączył(a): 27/8/2007, 19:58

Postprzez Trimix » 28/2/2010, 18:58

http://moto.allegro.pl/item922608139_ya ... kraju.html

znów jest do sprzedania :shock: , a tu o niej pisałem :

cytat "I szczerze odradzam zakupu tego złoma !!!
Dlaczego ? otóż miała być niby bezwypadkowa i bez przygód zapewnieał jeden z Panów do którego dzwoniłem , aby się zorientować o stanie moto .
Jedyne do czego sie przyznał telefonicznie to wymiana baku , ponieważ tamten był uderzony od góry koło korka wlewu jakiś prawdopodobnie prętem .

Lecz na miejscu okazało sie iż :

- moto nie chetnie odpala nawet na rozgrzanym silniku , nawet jak odpala to gaśnie ( nietrzyma wolnych obrotów )

- do wymiany prawa lampa przód ( przeszlifowana po ślizgu )

- wszystkie plastki i owiewki rozkręcane i na dodatek żle poskręcane ( czego skutkiem nawet po prawidłowym skreceniu bedzie latanie ich na lewo i prawo ) połamane i nadłamane zatrzaski

- przednia szyba po stronie lewej nadłamany uchwyt

- całe moto polerowany lalier i niedoczyszczone z pasty polerskiej

- prawy set nieorginalny ( kupili i załozyli niby jakis tuningowy ) bo zapewne tańszy był od orginału

- crasch pad na tylnym wachaczu wygięty

itd itp OGÓLNIE MASAKRA , lecz pewnie znajdą jakiegos osiołka na te pozostałości po R1
"
<B>Yamaha R ONE 2009 and 2010 by Trimix</B>
Avatar użytkownika
Trimix
Świeżak
 
Posty: 356
Dołączył(a): 6/9/2009, 21:01
Lokalizacja: Wrocek

Postprzez maciek1985 » 1/3/2010, 10:02

Trimix napisał(a):http://moto.allegro.pl/item922608139_yamaha_r1_r_1_2007r_nieuzywana_w_kraju.html

znów jest do sprzedania :shock: , a tu o niej pisałem :

cytat "I szczerze odradzam zakupu tego złoma !!!
Dlaczego ? otóż miała być niby bezwypadkowa i bez przygód zapewnieał jeden z Panów do którego dzwoniłem , aby się zorientować o stanie moto .
Jedyne do czego sie przyznał telefonicznie to wymiana baku , ponieważ tamten był uderzony od góry koło korka wlewu jakiś prawdopodobnie prętem .

Lecz na miejscu okazało sie iż :

- moto nie chetnie odpala nawet na rozgrzanym silniku , nawet jak odpala to gaśnie ( nietrzyma wolnych obrotów )

- do wymiany prawa lampa przód ( przeszlifowana po ślizgu )

- wszystkie plastki i owiewki rozkręcane i na dodatek żle poskręcane ( czego skutkiem nawet po prawidłowym skreceniu bedzie latanie ich na lewo i prawo ) połamane i nadłamane zatrzaski

- przednia szyba po stronie lewej nadłamany uchwyt

- całe moto polerowany lalier i niedoczyszczone z pasty polerskiej

- prawy set nieorginalny ( kupili i załozyli niby jakis tuningowy ) bo zapewne tańszy był od orginału

- crasch pad na tylnym wachaczu wygięty

itd itp OGÓLNIE MASAKRA , lecz pewnie znajdą jakiegos osiołka na te pozostałości po R1
"


może i znajdą jakiegoś osiołka ale nie za tą kasę.
maciek1985
Świeżak
 
Posty: 311
Dołączył(a): 6/12/2009, 14:59

Postprzez nexus2k » 4/3/2010, 17:40

Nikewid napisał(a):Nie kumam tego.
Takie miny ludzie wystawiaja nic nie mowiąc. Przeciez ktoś to kupi i narobi sobie kłopotów.
Czy ludzi są aż tak podli,że zataja informacje , ktore mogą okazac sie przyczyna wypadku?

Ciezko jest cokolwiek znależć jesli sie człowiek nie zna..


przyjaciel pozyczyl mi kiedys autko i nic nie mowil o stanie technicznm,
dachowalem nim na drodze gdzie swoim jezdzilem szybciej,
przeglady za lapowki to polska rzeczywistosc, wiec pomysl co powie obcy czlowiek sprzedawca ktoremu nie zalezy czy bedziesz zyl bo zaklada ze jak on przezyl to ty tez...
Kawasaki ZX10R
Avatar użytkownika
nexus2k
Świeżak
 
Posty: 54
Dołączył(a): 28/11/2009, 00:37
Lokalizacja: Zielona Gora / Londyn

Postprzez schwarz » 5/3/2010, 10:25

Ludzie to kur... nic więcej. W dwa tygodnie wydałem 1000 zł na paliwo bo chciałem kupić samochód. A nie szukałem idealnego. Chciałem tylko sprawny nie po poważnym wyadku. Przez telefon mówie, że się znam o oni wszystko jest ok. Na miejscu porażka. Takim to tylko wpierd...
schwarz
Świeżak
 
Posty: 210
Dołączył(a): 21/12/2008, 01:26
Lokalizacja: Kielce

Postprzez Seba_ER5 » 5/3/2010, 18:28

Lepiej bylo pojechac za granice tam az tak nie kreca. Najlepiej do Belgii.
Avatar użytkownika
Seba_ER5
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 5220
Dołączył(a): 27/8/2007, 19:58

Poprzednia stronaNastępna strona


Powrót do Oceny ofert sprzedaży.



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 73 gości




na gr