Zobacz wątek - Rsv 1000 czyli prawdy i mity o włoszczyźnie.
NAS Analytics TAG

Rsv 1000 czyli prawdy i mity o włoszczyźnie.

Wszelkie dyskusje o motocyklach onroad.
Milośnikow enduro, crossu, skuterów motorowerów oraz motocykli o pojemności do 125 ccm zapraszamy do działów niżej.
_________

Rsv 1000 czyli prawdy i mity o włoszczyźnie.

Postprzez kÅ‚osiakR6 » 28/4/2009, 15:11

Witam

Jako, że R6 juz przestała mi wystarczac rozgladam sie za czyms nowym i planuje wyzsza pojemnosc niz 600 cm. W sumie rsv 1000 pod wzgledem wygladu podoba mi sie i nawet nie kosztuje masy pieniedzy Mowie o rocznikach 2002-2003. Nigdy nie miałem V a krecenie rzedowej czwórki do 16 000 rpm przestaje mnie juz bawic wiec pomyslałem o rsv. Chciałem sie dowiedziec conieco o tym motocyklu.

Osiagi, prowadzenie, awaryjnosc, ceny serwisu, dostepnosc czesci, wrażenia z jazdy.

Chciałbym cos co daje duzo frajdy z jazdy tak jak r6 tylko nie trzeba go tak krecic. Z tego co czytałem rsv ma 130 KM i jak mysle oddaje ja mocno z dołu wiec cos takiego by mi pasowało. Czy te wszystkie gadki o awaryjnosci włoszczyzny sa przesadzone czy moze jednak cos w tym jest ? Motocykl do latania po miescie, wygłupy itd (na gumie tez lubie polatac wiec fajnie by było jakby rsv dała sie stawiac), trasa rzadko a jakas wycieczka na moto to maxymalnie 1-2 razy w roku jak kasa pozwoli i to tez nieduze dystanse 200-300km. Myslicie ze to dobry sprzet na przesiadke z wysokobrotowej 4-ki ?

pozdrawiam
r6 99r

cmentarze są pełne zajebistych kierowców...
kłosiakR6
Świeżak
 
Posty: 114
Dołączył(a): 16/6/2008, 09:03
Lokalizacja: warszawa


Postprzez wasil1993p » 28/4/2009, 15:49

Cześć
Znam gościa któru ma rsv 1000 z 2001r i nie nażeka. A co do stylistyki to kwestia gustu mi osobiście nie bardzo się ona podoba. A jeżeli chcesz się dowiedzieć czy przesiadka z R6 to dobry pomysł to przez neta niekt ci nie wytłumaczy tego bo to musisz sam sprawdzić. Poprostu umów się na jazde próbną i się dowiesz czy ci się podoba.
SPRZEDAM r1 rn04 8500zł
Avatar użytkownika
wasil1993p
Bywalec
 
Posty: 765
Dołączył(a): 23/3/2009, 21:02
Lokalizacja: Suwałki


Postprzez kosta » 28/4/2009, 15:51

nie do końca jestem pewien latania na gumie vką :? to raczej zły pomysł, jeden z cylidrów będzie miał marne smarowanie, no chyba że jest tam sucha miska o czym nie wiem.....
AGAINST SLOW
ZAPRASZAM PO MOTOCYKLE i AKCESORIA
Avatar użytkownika
kosta
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 1628
Dołączył(a): 18/5/2007, 16:23
Lokalizacja: WWA

Postprzez falconiforme » 28/4/2009, 17:09

Ja mam Aprilię SL 1000 Falco, ten sam silnik co wczesny model RSV tyle że zdławiony do 120KM. Jeżdżę dopiero od tego roku i przejechałem jakieś 1000 km.

Nie wiem jak to jest z częściami zamiennymi bo nie zamawiałem ale podobno nie jest źle o ile nie zamawiasz wtedy gdy oni idą na urlop.
Przeczytaj TEST (otwórz link)

Jeśli chodzi o części serwisowe to nie miałem problemu. Na larsonie lub na www.motoboy.com znajdziesz co chcesz.
Co prawda silnik oryginalny poniżej 3000 obr niechętnie się zbiera, ale po zastosowaniu EPROMU to inna maszyna- z tego co wyczytałem.
Oryginalnie powyżej 4000 obr nie wiesz co się dzieje i ciągnie jak głupi.
Sam przymierzam siÄ™ do zmiany chipa.
Silnik warczy głośno od 3-5k obr/min przy dodaniu gazu. Frajda niesamowita.
I oczywiście jak to litr niekontrolowane gumy masz gwarantowane, a w mieście ze względu na słabą przyczepność asfaltu zerwanie przyczepności.

Zegary nie wyglądają szczęśliwie, ale masz w nich wszystko. Godzina,Temp,V,V-max,Average speed, lap timer, V-BATT.

Co do Aprili < 2004 wielu ludzi je modyfikuje by je ulepszyć, mimo że nie można mu zarzucić braku trwałości. Zasada taka sama jak w Japończykach: Jak ktoś dba tak ma.

U mnie paliwo w okolicach 6l/100km przy jeździe turystycznej(120-140) z pasażerem.

Polecam:
http://www.apriliaforum.com/forums/foru ... 93814&f=12
Ongoing Success
Avatar użytkownika
falconiforme
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2841
Dołączył(a): 4/6/2007, 13:05
Lokalizacja: Morze

Postprzez Pawcio415 » 28/4/2009, 17:26

Co do awaryjności:
Jak dbasz tak masz.Jeśli trafisz zadbany egzemplarz to będziesz zadowolony.
Jeśli poprzedni właściciel nie dbał to nawet Honda Ci długo nie posłuży jeśli była katowana i nieserwisowana.
Co do wyglądu to bardzo podoba mi się włoszczyzna i sam kiedyś kupię RSV ale powyżej 05 :)

Powodzenia!
Avatar użytkownika
Pawcio415
Świeżak
 
Posty: 422
Dołączył(a): 9/3/2007, 21:52
Lokalizacja: ÅšlÄ…sk, Newbridge

Postprzez SQ » 29/4/2009, 18:01

kumpel ma rsv 1000r. mi bardzo się podoba. do tego nawet w obecnych testach jest chwalona za wyważenie konstrukcji, mimo, że mocą nieco odstaje od najnowszej konkurencji. ten kolega będzie ją sprzedawać, więc w razie coś wal na priv.
Avatar użytkownika
SQ
Mieszkaniec forum
 
Posty: 1677
Dołączył(a): 22/11/2007, 23:05
Lokalizacja: Przasnysz/Ostrołęka

Postprzez Raczek_6 » 29/4/2009, 21:05

RSV 1000 Mile ma suchÄ… miskÄ™ (pod lewÄ… owiewkÄ… jest zbiornika na olej).
Na koło sama staje na 1 - 2 - 3 z gazu, z manetką należy się ostrożnie obchodzić (w porównaniu do R6).
Awaryjność - zapytaj w: http://www.apriliawarszawa.pl/index.php
Ostatnio znajomy zakupił do jazdy po torze RSV1000 w torowych owiewkach, przy wyjeździe z zakrętu i odkręceniu manetki wszyscy zostają z tyłu.

http://www.motorakowski.pl/index.php?op ... &Itemid=54

Cena zależy od stanu.
http://motomaniax.pl/ - serwis Ducati | http://www.motorakowski.pl/ - serwis Kawasaki | | Nie pomagam w oględzinach motocykli.
Raczek_6
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 4217
Dołączył(a): 20/9/2008, 23:23
Lokalizacja: W-wa

Postprzez Szopekk » 30/4/2009, 00:09

Powoli tez rozgladam sie za nowym sprzetem i tez kreci mi sie ta laleczka... wg mnie wyglada bardzo fajnie i jak znajde ladny egz. to bede sie intensywnie zastanawial nad zakupem takiej wesolej V'ki
nie polemizuj bo nie jestes predysponowany do emanowania tak apodaktycznych percepcji... | (nie dyskutuj jak nie potrafisz...) :) xD | | http://www.scigacz.pl/rider/16915/foto/album/712/
Avatar użytkownika
Szopekk
Świeżak
 
Posty: 440
Dołączył(a): 28/12/2007, 14:09
Lokalizacja: Węgrów



Powrót do Motocykle



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości




na górê