Zobacz wątek - Pytanie ETZ 125/150
NAS Analytics TAG

Pytanie ETZ 125/150

Przepisy, prawo
_________

Pytanie ETZ 125/150

Postprzez MjrYoda » 18/4/2009, 11:57

Jest to mój pierwszy post a więc WITAM wszystkich motormaniaków

Mam taki jeden problem i nie bardzo wiem jak sobie z nim poradzić. Mam zamiar kupić ETZ 125 (nie tylko dlatego że jest tania), jest ich jednak bardzo mało na allegro. Prawdą jest, że ETZ 125 różni się od ETZ 150 tylko i wyłącznie pojemnością cylindra (przeczytałem to nawet tutaj:P) i ETZ'tek 150 jest dużo więcej. Czyda się zrobić tak, że kupię ETZ 150, wymienię jej cylinder na pojemność 125, pojadę na stację kontroli pojazdów, dostanę jakiś papierek (coś a'la "zmiana silnika") i po prostu przerejestruję na 125? I czy jest to zgodne z prawem? Nie mam zamiaru później dawać z powrotem cylindra 150 bo policja chyba gdy ma jakieś wątpliwości może skonfiskować motor i dać do sprawdzenia na stację kontroli pojazdów, a nie chcę mieć problemów. Chodzi o to aby jeździć przede wszystkim legalnie.

Nie interesują mnie odpowiedzi typu kup sobie skuter (nie nawidzę skuterów i uważam że tylko psują renomę motoryzacji :evil: ) chciałbym aby wypowiedział się ktoś kto się na tym zna i ewentualnie zrobił coś takiego.

Z góry dziękuję za odpowiedź
MjrYoda
Świeżak

Powrót do Prawo