Zobacz wątek - Kampania "Uzyj wyobrazni"
NAS Analytics TAG

Kampania "Uzyj wyobrazni"

O wszystkim
_________

Postprzez turboponczek » 6/5/2009, 10:25

Wczoraj lece sobie w nocy Niestachowską w Poznaniu ze 130-140.
3 Ładne pasy...i nagle dojeżdżam do typa który jechał na lewym pasie 80 mimo iż miał dwa wolne pasy obok.. mrugam mu światłami i mrugam żeby spie*dalał z pasa który służy do wyprzedania. Oczywiscie typek miał to głęboko w dupie. Więc łyknąłem go prawą stroną.

Potem spotkalismy sie na światłach na rondzie, koleś pokazuje zebym opuscił szybe i zaczyna męczyć :lol: Powiedział że jechał przepisowo i że jest ograniczenie do 80kmh na tym odcinku. I że o co mi w ogóle chodzi.

Uważacie że koleś jechał poprawnie ? Zajmował lewy pas mimo iz 2 z prawej miał puste... Wg mnie nieważne ile jechałem, czy za szybko czy wolno. Ale i tak nie docierało do niego ze mamy ruch prawostronny w PL i powinien spie*dalać na prawy pas jak jest wolny. A to czy jade 130 czy 80 to już moja brocha a nie jego.
Avatar użytkownika
turboponczek
MEGA TROLL
 
Posty: 2010
Dołączył(a): 1/5/2007, 11:44
Lokalizacja: masz taki fajny tornister ?!


Postprzez inzynier » 6/5/2009, 10:37

z tego co pamiętam to jeśli prawy pas jest wolny to TRZEBA nim jechać,
Życie jest po to by śmigać na moto!
Honda CM 400
HONDA VFR 750F (aktualnie)
RC24 & RC36
Avatar użytkownika
inzynier
Świeżak
 
Posty: 385
Dołączył(a): 20/12/2006, 17:15
Lokalizacja: Dębica


Postprzez Kula07 » 6/5/2009, 11:39

dokładnie tak i właśnie jeżeli turboponczek chciał go wyprzedzić, to gość powinien zwijać manatki na prawy pas, a tym bardziej jeżeli jest ograniczenie do 80 i typ ma prawy pas wolny to powinien nim jechać bo w Polsce jak turboponczek napisał jest ruch prawostronny i nie ma ch*ja, że nie
XR 400R | | Kula daje fula :D | | https://www.youtube.com/watch?v=2Cq4e3WiCr0
Avatar użytkownika
Kula07
Stały bywalec
 
Posty: 1006
Dołączył(a): 29/10/2008, 07:43
Lokalizacja: Sadłuki

Postprzez adam_89 » 6/5/2009, 12:09

Zależy czy ta sytuacja miała miejsce w terenie zabudowanym czy poza nim. Poza terenem zabudowanym sytuacja jest taka jak mówicie, a w terenie zabudowanym koleś mógł sobie jechać lewym pasem bo np chciał gdzieś skręcić w lewo.
Avatar użytkownika
adam_89
Stały bywalec
 
Posty: 1413
Dołączył(a): 21/10/2007, 12:01
Lokalizacja: Radomsko

Postprzez turboponczek » 6/5/2009, 12:14

Teren zabudowany. Najbliższy rozjazd był gdzies za 1,5 km.
Okazało się ze i tak jedzie w prawo więc mógł równie dobrze być na pierwszym pasie.No typ w ch*j.

I tak najbardziej mnie śmieszą typki w Bełtach albo babcie w S klasach na autostradzie. Jedzie Ci taka pipa lewym pasem 110km/h... i nie moze sie pogodzić z tym że taki ponczek zapie*dala 160 i chce ją wyprzedzić.

Przed chwilą to samo. Jade na laczku na poczte, śpiesze sie.. a tu babula przede mną 20km/h... na jednokierunkowej z jednym pasem... jak Ci ludzie jeżdzą. Powinno się jezdzić dynamicznie. Przez takich ludzi tworzą się potem gigantyczne korki w mieście.
Avatar użytkownika
turboponczek
MEGA TROLL
 
Posty: 2010
Dołączył(a): 1/5/2007, 11:44
Lokalizacja: masz taki fajny tornister ?!

Postprzez Kula07 » 6/5/2009, 12:54

może jajka wiozła na targ :D
XR 400R | | Kula daje fula :D | | https://www.youtube.com/watch?v=2Cq4e3WiCr0
Avatar użytkownika
Kula07
Stały bywalec
 
Posty: 1006
Dołączył(a): 29/10/2008, 07:43
Lokalizacja: Sadłuki

Postprzez Leitho » 6/5/2009, 14:02

Oj mnie tez to bardzo denerwuje, jedzie gosc 30 i nie cholery wiecej, jak sie ***** boi to niech w domu siedzi, przez takich ludzi korki sa w miastach
Na kolana chamy !
Avatar użytkownika
Leitho
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 1321
Dołączył(a): 31/8/2006, 18:54
Lokalizacja: SKL

Postprzez Seba_ER5 » 6/5/2009, 16:00

Jak jade wolno to mnie wszystcy wyprzedzaja i sprawiaja zagrozenie dla mnie ;/. 50-60km/h albo na dupe najezdzaja ;/.
Avatar użytkownika
Seba_ER5
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 5220
Dołączył(a): 27/8/2007, 19:58

Postprzez adam_89 » 6/5/2009, 22:12

turboponczek napisał(a):I tak najbardziej mnie śmieszą typki w Bełtach albo babcie w S klasach na autostradzie. Jedzie Ci taka pipa lewym pasem 110km/h... i nie moze sie pogodzić z tym że taki ponczek zapie*dala 160 i chce ją wyprzedzić.



Często jeżdze gierkówką i codzienny widok tam to jakiś 'niedzielny' kierowca wyjeżdza swoim lanosem, astrą jedynką, matizem czy innym wynalazkiem - dwa pasy wolne a ten się wlecze 80 i za ch*ja Ci nie zjedzie.
Avatar użytkownika
adam_89
Stały bywalec
 
Posty: 1413
Dołączył(a): 21/10/2007, 12:01
Lokalizacja: Radomsko

Postprzez Cezarjusz » 6/5/2009, 22:22

Jak jade motocyklem to powiem wam ze nawet nie zawracam sobie głowy takimi pałami, raz mi sie zdazyło na e7 jak jechalem lewym pasem a tu mi typ wyskakuje na lewy panda chociaz mial wolny prawy, no to ja mu opor długi itp klakson i nic na swiatłach powiedzialem co o nim myslalem i tyle, a najlepszy byl kolo ktory zajechał mi droge na wysokosci gdanskiej kolo Mcdonalda. Jakos udało mi sie wychamowac ale bylo juz cienko, podjechalem do niego mial uchylone okno i mowie zeby patrzyl w lusterka typ mi mowi zebym ja jezdzil normalnie i cos tam, wiec ja juz wkur... mowie mu "***** patrz w lusterka" a typ: "tylko nie *****" ale powiedzial to takim glosikiem ze myslałem ze spodnie sobie ubrudze ze smiechu :D
<zx12r> / <Suzuki dr 650>

"Moja ulica murem podzielona
Świeci neonami prawa strona
Lewa strona cała wygaszona
Zza zasłony obserwuję obie strony "
Avatar użytkownika
Cezarjusz
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 550
Dołączył(a): 9/6/2007, 20:08
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez t_racer_ » 7/5/2009, 06:51

nagle dojeżdżam do typa który jechał na lewym pasie 80 mimo iż miał dwa wolne pasy obok


Tylko 200m można tak przejechać nie wykonując manewru wyprzedzania, lub omijania. Jednocześnie na takiej drodze można wyprzedzać z prawej strony nie popełniając wykroczenia.

Ostatnio jechałem motocyklem, siódemką do Wawy i dziaduszek cinquecento (chyba tak się to pisze :D ) jechał lewym 90. I tak z kilometr mnie blokował, próbowałem natrąbić... ale sygnał odłączyłem skręcając półki po wymianie oleju w lagach :D:D:D On mnie chyba faktycznie nie widział mimo mrugania długimi. I co miałem go zbluzgać???? Ludzie weźcie pod uwagę, że na drodze są też ludzie o gorszej kondycji niż młodzi na motocyklach. Jak będziemy zakładać, że wszyscy mają takie same poglądy na temat jeżdżenia i te same możliwości to gwarantuje, że to zaboli. Trzeba brać pod uwagę obecność takich słabszych kierowców na drodze, bo za ich błędy płaci motocyklista, i co z tego, że ma rację? Najwyżej będzie trupem z satysfakcją... "miałem pierwszeństwo".
Avatar użytkownika
t_racer_
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 427
Dołączył(a): 9/1/2007, 23:11
Lokalizacja: Warmia

Postprzez Cezarjusz » 7/5/2009, 09:37

Tak dla sprostowania nie pisałem o kierowcach ktorzy byli "dziadkami" raczej o burakach miedzy 25 a 35 rokiem zycia ;)
<zx12r> / <Suzuki dr 650>

"Moja ulica murem podzielona
Świeci neonami prawa strona
Lewa strona cała wygaszona
Zza zasłony obserwuję obie strony "
Avatar użytkownika
Cezarjusz
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 550
Dołączył(a): 9/6/2007, 20:08
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez turboponczek » 7/5/2009, 10:57

W Dojczlandach do takich sytuacji nie dochodzi.

Jak oglądam te wszystkie filmiki na ju tjubie jak ludzie zapie*dalają na autobahnach... widać jak furki zjeżdżają z lewego pasa już km przed... prawdziwy raj dla motocyklistów... Niemcy można zjechać w 2 godziny.

Ziomek jechał do Holandii 9 godzin Fiatem Doblo. Proporcjonalnie najdłuzej jechał przez PL :lol: Niemcy to jest szybka piłeczka.

Ja np robie wszystko żeby pokonać jak najszybciej trase. Nie lubie marnować czasu za kółkiem. Można inaczej go spożytkować.

Jechałem kiedyś z kumplem do Warszawy Focusem czy tam Mondeo... 6 bieg, lewy pas i 170-190 non stop. Ale i tak ku*ywa trzeba było zwalniać co chwile bo tak jak Adam już napisał - wjedzie typ matizem na lewy pas, na prawym tir i wypadasz z gry.
Avatar użytkownika
turboponczek
MEGA TROLL
 
Posty: 2010
Dołączył(a): 1/5/2007, 11:44
Lokalizacja: masz taki fajny tornister ?!

Postprzez Pawcio415 » 7/5/2009, 11:04

Ja nie cierpie niemieckich autoatrad!
Nuda,nuda,nuda...spac sie chce bo tam nie dzieje sie kompletnie nic!
Wole krete Bawarskie szlaki :)
Avatar użytkownika
Pawcio415
Świeżak
 
Posty: 422
Dołączył(a): 9/3/2007, 21:52
Lokalizacja: Śląsk, Newbridge

Postprzez Theo » 7/5/2009, 12:30

Pawcio415 napisał(a):Ja nie cierpie niemieckich autoatrad!
Nuda,nuda,nuda...spac sie chce bo tam nie dzieje sie kompletnie nic!
Wole krete Bawarskie szlaki :)


Tak ponudzisz sie troche a za chwile "o granica" :D
Theo
Świeżak
 
Posty: 39
Dołączył(a): 17/4/2009, 12:27

Postprzez mikun » 7/5/2009, 12:32

Też nie jest tak słodko, bo coraz więcej TIRów ze wschodu ciągnie, a oni nie patrzą ani na nikogo ani na znaki - środek i dzida !
Wyprzedza przez 5km drugiego, bo różnica w prędkościach prawie żadna, ale przez ten czas na lewym pasie ląduje połowa emerytów i koniec jazdy :?
<i>"Get your motor running, head out on the highway,
Looking for adventure in whatever comes our way."</i>
Avatar użytkownika
mikun
Świeżak
 
Posty: 274
Dołączył(a): 4/3/2007, 11:53
Lokalizacja: Świnoujście

Poprzednia strona


Powrót do Hydepark



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 78 gości




na gr