Zobacz wÄ…tek - Prawko na 50 ccm
NAS Analytics TAG

Prawko na 50 ccm

Przepisy, prawo
_________

Prawko na 50 ccm

Postprzez .::NightMare::. » 10/4/2009, 21:56

Moim zdaniem powinni zabronić jazdy motorowerem na dowód osobisty a dlaczego? Ja musiałem uczyć się znaków, zasad i wszystkiego żeby zdać na karte motorowerową a taki stary dziadek nie znający żadnego znaku wsiądzie na motocykl do 50ccm i sieje zagrożenie. 45km\h to nie to samo co 20km\h na rowerze, a i tak większąćś "50" wyciąga nawet do 80km\h. Nie raz widziałem jak tacy jeżdżą. Tragedia!!! :evil: Co wy o tym sądzicie?
Sprzedam!!! Pilne!! Kontakt przez e-mail lub tel. !! | http://www.allegro.pl/item607949741_gil ... r_nsr.html
Avatar użytkownika
.::NightMare::.
Świeżak
 
Posty: 10
Dołączył(a): 19/12/2008, 13:28
Lokalizacja: Lidzbark


Postprzez CeBeRek » 10/4/2009, 22:51

Urzekła mnie Twoja historia.
f4 | | Przeczytaj !! | | viewtopic.php?p=209115#209115
Avatar użytkownika
CeBeRek
Stały bywalec
 
Posty: 1265
Dołączył(a): 27/8/2007, 23:04
Lokalizacja: trolownia


Postprzez C-bool » 11/4/2009, 10:37

No racje masz, ale jakbyś to napisał kilka lat temu to może by i wzbudziło większe zainteresowanie ;)
GS500F --> SV650S --> Bandit 600N --> XV535 Virago
Avatar użytkownika
C-bool
Mieszkaniec forum
 
Posty: 2915
Dołączył(a): 23/8/2007, 21:26
Lokalizacja: Poznań

Postprzez rambo wwa » 11/4/2009, 13:38

Lepper na prezydenta!!!
Avatar użytkownika
rambo wwa
Świeżak
 
Posty: 209
Dołączył(a): 9/9/2006, 16:12
Lokalizacja: 0-22

Re: Prawko na 50 ccm

Postprzez Raczek_6 » 11/4/2009, 14:20

.::NightMare::. napisał(a):Moim zdaniem powinni zabronić jazdy motorowerem na dowód osobisty a dlaczego? Ja musiałem uczyć się znaków, zasad i wszystkiego żeby zdać na karte motorowerową a taki stary dziadek nie znający żadnego znaku wsiądzie na motocykl do 50ccm i sieje zagrożenie. 45km\h to nie to samo co 20km\h na rowerze, a i tak większąćś "50" wyciąga nawet do 80km\h. Nie raz widziałem jak tacy jeżdżą. Tragedia!!! :evil: Co wy o tym sądzicie?


Piszesz głupoty, motocykl to co innego niż motorower - poczytaj.
W zaznaczonym prze ze mnie miejscu powinieneś wpisać motorower.
Na motocykl trzeba mieć prawo jazdy.

Jak motorower ma pojemność większą niż 49cm lub osiąga prędkość większą niż 45km/h jest to motocykl.
http://motomaniax.pl/ - serwis Ducati | http://www.motorakowski.pl/ - serwis Kawasaki | | Nie pomagam w oględzinach motocykli.
Raczek_6
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 4217
Dołączył(a): 20/9/2008, 23:23
Lokalizacja: W-wa

Postprzez wiklad » 11/4/2009, 14:58

Dla mnie taki dziadek jeżdżący na dowód niczym nie różni się od dzieciaka z kartą motorowerową. Nawet powiedziałbym że dziadki jeżdżą bezpieczniej bo MAJĄ WYOBRAŹNIĘ :D

Zresztą zdanie karty motorowerowej w większości szkół jest kwestią znajomości 5 znaków i tyle, czyli g**wno można wiedzieć by posiadać taki dokument. Jestem za wprowadzeniem obowiązkowych egzaminów w WORD'ach na kartę motorowerową.


PS. Nie wiem jak wy, ale ja jeszcze nie spotkałem dziadka na skuterze powodującego zagrożenie, pyrkają sobie 50-60 km/h z wędką na pace i jest dobrze. Co innego szczyle na sedesach wyprzedzające ostatkiem sił z prawej strony, bo takich jest pełno.
Yamaha TeTetka Szyćsetka -> to już przeszłość......w oczekiwaniu na kolejne moto :D

Obrazek
Avatar użytkownika
wiklad
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 1090
Dołączył(a): 19/6/2007, 21:52
Lokalizacja: Trzebiatów /Szczecin

Postprzez rambo wwa » 11/4/2009, 15:39

wiklad napisał(a):Dla mnie taki dziadek jeżdżący na dowód niczym nie różni się od dzieciaka z kartą motorowerową. Nawet powiedziałbym że dziadki jeżdżą bezpieczniej bo MAJĄ WYOBRAŹNIĘ :D

PS. Nie wiem jak wy, ale ja jeszcze nie spotkałem dziadka na skuterze powodującego zagrożenie, pyrkają sobie 50-60 km/h z wędką na pace i jest dobrze. Co innego szczyle na sedesach wyprzedzające ostatkiem sił z prawej strony, bo takich jest pełno.


Najpierw piszesz, ze dziadki niczym nie roznia sie od malolatow. Potem, ze sie roznia bo nie powoduja zagrozenia. :?:

W takim razie gdyby zostalo wprowadzone prawo jazdy na 50cc, to takie dziadki by juz se nie prykaly nad jeziorko na skuterku bo by nie mogly, a jak najbardziej sie z toba zgodze, ze jak se jada nawet te 50-60km\h to nie stwarzaja zagrozenia.
Jestem takiego samego zdania, ze malolaty nie powinny jezdzic na skuterkach, ale nie popieram wprowadzenia prawa jazdy na 50cc. Mogliby np. wprowadzic zapis prawny, ze pojazd do 50cc, nie przekraczajacy predk....itd, itp, moga prowadzic osoby, ktore ukonczyly np. 24 lata na podst dowodu osobistego.
Avatar użytkownika
rambo wwa
Świeżak
 
Posty: 209
Dołączył(a): 9/9/2006, 16:12
Lokalizacja: 0-22

Postprzez Raczek_6 » 11/4/2009, 16:17

A co z osobami którymi zabrali prawo jazdy za jazdę po alkoholu ?
Obecnie niektórzy poruszają się motorowerami.
http://motomaniax.pl/ - serwis Ducati | http://www.motorakowski.pl/ - serwis Kawasaki | | Nie pomagam w oględzinach motocykli.
Raczek_6
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 4217
Dołączył(a): 20/9/2008, 23:23
Lokalizacja: W-wa

Postprzez rambo wwa » 11/4/2009, 16:57

Raczek_6 napisał(a):A co z osobami którymi zabrali prawo jazdy za jazdę po alkoholu ?
Obecnie niektórzy poruszają się motorowerami.


Z tego co wiem w przypadku, gdy kierujący prowadził pojazd pod wpływem alkoholu lub innych środków odurzających, sąd może orzec zakaz kierowania wszelkich pojazdów posiadających silnik. (wtedy zostaje tylko rower). Sąd może też wydać wyrok zakazujący prowadzenia np. tylko pojazdów samochodowych. Różnie to bywa, zależy od sądu.
Avatar użytkownika
rambo wwa
Świeżak
 
Posty: 209
Dołączył(a): 9/9/2006, 16:12
Lokalizacja: 0-22

Postprzez masel » 11/4/2009, 18:53

Osobiście mam 15 lat, poruszam się skuterem na karcie motorowerowej i uważam że każdy ma swój rozum ;-) Jeśli uważacie że nie posiadam wyobraźni to mogę tylko powiedzieć iż się mylicie. A osoby jeżdżące po polskich drogach na karcie motorowerowej odblokowanym skuterem z prędkością 80km / h to czysta głupota. Osobiście mam skuter ZABLOKOWANY i jak narazie nie zamierzam go oblokowywać. Myślę że tu chodzi raczej o rozum danej osoby a nie o jej wiek! (a faktem jest że większość 13-18 lat chce jeździć jak najszybciej...ale nie wszyscy i proszę o tym POMYŚLEĆ!)
masel
Świeżak
 
Posty: 56
Dołączył(a): 19/2/2009, 16:37

Postprzez CeBeRek » 11/4/2009, 19:28

masel napisał(a):Osobiście mam 15 lat, poruszam się skuterem na karcie motorowerowej i uważam że każdy ma swój rozum ;-) Jeśli uważacie że nie posiadam wyobraźni to mogę tylko powiedzieć iż się mylicie. A osoby jeżdżące po polskich drogach na karcie motorowerowej odblokowanym skuterem z prędkością 80km / h to czysta głupota. Osobiście mam skuter ZABLOKOWANY i jak narazie nie zamierzam go oblokowywać. Myślę że tu chodzi raczej o rozum danej osoby a nie o jej wiek! (a faktem jest że większość 13-18 lat chce jeździć jak najszybciej...ale nie wszyscy i proszę o tym POMYŚLEĆ!)


Jeżeli napisałeś prawdę, to podoba mi się Twoje podejście do życia i przepisów. I fajnie spotykać młodych ludzi, którzy na pierwsze pytanie nie walą ,, ile idzie ".
f4 | | Przeczytaj !! | | viewtopic.php?p=209115#209115
Avatar użytkownika
CeBeRek
Stały bywalec
 
Posty: 1265
Dołączył(a): 27/8/2007, 23:04
Lokalizacja: trolownia

Postprzez bombel1333 » 12/4/2009, 09:47

Zgadzam się z maselem, tez mam karte motorowerową i również mam 15 lat, przyznam ze mam odblokowany skuter, ale nigdy nie jeżdże jak najszybciej, tylko staram się cieszyć z jazdy, a nie szpanowac przed kumplami jakiego to ja mam szybkiego skutera.
"Wszystko w swoim czasie..." | "Każdy ma prawo do szczęścia..." | http://s5.metaldamage.onet.pl/c.php?uid=221467
bombel1333
Świeżak
 
Posty: 50
Dołączył(a): 1/3/2009, 21:17
Lokalizacja: Kraków

Postprzez C-bool » 12/4/2009, 10:29

No bo jak najszybciej się przecież nie jeździ :P Ja w mieście 50-60 km/h, jakbym jechał mniej to puchy by mnie co chwilę wyprzedzały, a to nie jest fajne uczucie ;)
Raz z kumplami zrobiliśmy coś takiego, że zajęliśmy cały pas i przez całe miasto 35 km/h.. a że mieścina beż żadnych dwupasmówek to się puszkarze trochę denerwowali ;)
Avatar użytkownika
C-bool
Mieszkaniec forum
 
Posty: 2915
Dołączył(a): 23/8/2007, 21:26
Lokalizacja: Poznań

Postprzez masel » 12/4/2009, 19:17

Ale głębiej myśląc, odblokowany skuter to nie jest problem jeśli ktoś jeździ z głową... Czy odblokowanie skutera daje tylko większa prędkość czy zwiększa tez siłę skutera? Nie zależy mi bardzo na v-maxie ale jako że mam trochę kilogramów a dodając do tego pasażera i jazdę pod górkę to słabiutko mi ten skuter idzie...da się np jakos legalnie zwiększyć jego moc nie łamiąc prawa? Chyba nie...a blokad nie chciałbym ściągać...no ale jeśli nie będzie innego wyjścia to chyba za jakiś czas będę musiał to zrobić :(

bombel1333 -- a jak by co to zgadzam się z masłem :D

Pozdrawiam i mam nadzieję że da się wymyslić cos legalnego na zwiększenie tej mocy...
masel
Świeżak
 
Posty: 56
Dołączył(a): 19/2/2009, 16:37

Postprzez Raczek_6 » 13/4/2009, 18:54

Możesz odblokować skuter, ale poprzez wariator ustawić V-max na 50km/h, za to przyspieszenie znacznie powinno się poprawić.

Jeździłem różnymi skuterami 50ccm, po odblokowaniu znacznie lepiej się zbierają, a po zmianie wariatora i rolek na odpowiednie przyspieszają jeszcze lepiej.
Ciężarem rolek można regulować przyspieszenie i V-max.
http://motomaniax.pl/ - serwis Ducati | http://www.motorakowski.pl/ - serwis Kawasaki | | Nie pomagam w oględzinach motocykli.
Raczek_6
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 4217
Dołączył(a): 20/9/2008, 23:23
Lokalizacja: W-wa

Postprzez szybkikoks » 24/6/2009, 09:00

Do masel :
haha dobre ;p ...
Albo masz taki cienki skuter , lub takie dziurawe drogi ,że szybciej nie pojedziesz ;]
A co do prawka kategorii AM to jest nie potrzebne ;/
Bd tylko poto aby własciciele ośrodków szkoleniowych mogli zarobic $$ ....
Wystarczł by egzamin w szkole pod okiem policjanta ;D
www.downloadsite.feen.pl <---ZAPRASZAM DO PISANIA I SCIAGANIA NA FORUM ...
Avatar użytkownika
szybkikoks
Świeżak
 
Posty: 49
Dołączył(a): 20/6/2009, 11:11
Lokalizacja: Jasło



Powrót do Prawo



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości




na górê