Zobacz wÄ…tek - Gramatyka i ortografia
NAS Analytics TAG

Gramatyka i ortografia

O wszystkim
_________

Postprzez dambandit » 23/3/2009, 23:53

Ludzie przesadzacie , ktoś wam zwróci uwagę o błędach to już jest zły . Sam być może w niedługim czasie będę inżynierem , zawsze miałem problemy z ortografią gdyż polski nigdy mi nie leżał . Staram się jednak po napisaniu posta przeczytać co najmniej raz, by wyeliminować błędy a robię ich sporo .



Być może taka nasza samokontrola poprawi jakość tego forum , a chyba na tym nam wszystkim zależy.
był suzuki bandit 600n będzie ......
Avatar użytkownika
dambandit
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 1704
Dołączył(a): 9/11/2007, 19:45
Lokalizacja: Opole


Postprzez maruder07 » 24/3/2009, 09:18

Ja je¶li chodzi o b³êdy ort. to nigdy nie by³o to moja mocna stron±. Mam dysleksjê jucz od dawna swego czasu próbowa³em siê jako¶ z tego wyleczyæ ale bardzo ciê¿ko mi to sz³o. W koñcu parê lat temu zaakceptowa³em to jaki jestem i uzna³em ze nie ma ludzi bez wad nie ma samych idea³ów i zaprzesta³em walkê z tym. Ju¿ w gimnazjum na wypracowaniach nauczyciele mnie chwalili za dobre sk³adne pisanie wypracowañ, tak samo by³o przed matur± ale b³êdy ortograficzne i interpunkcje moje umiejêtno¶ci obni¿a³y. Do dzi¶ zastanawiam siê jak ja wo gule zdo³a³em zdaæ maturê z jêzyka polskiego na 31procent bo z tym to ciê¿ko by³o. Na forum tez nie zwracam uwagi na pismo staram siê bardziej sk³adnie i poprawnie napisaæ to o czym wiem i chcia³bym powiedzieæ a inteligentna osoba po przeczytaniu nie powinna siê czepiaæ szczegó³ów jak¿e ma³o wa¿nych na tym forum. Kto chce to niech siê ¶mieje ze mnie ja ju¿ nauczy³em siê ¿yæ z t± wad± i jest mi dobrze, tylko trochê przeszkadza mi to w urzêdach jak wype³niam jakie¶ pisma. ale ogólnie da siê to prze¿yæ.
maruder07
Świeżak
 
Posty: 158
Dołączył(a): 18/8/2008, 16:12
Lokalizacja: Michałowo


Postprzez mar111cin » 24/3/2009, 12:26

pamiętam jak w podstawówce kiedy wszyscy pisali dyktando, to jeden z kolegów się z nas śmiał, bo on nie musiał, bo ma dyslekcje. Tym się usprawiedliwiał. Poprostu nic z tym nie robił, tylko się zasłaniał papierkiem. Oczywiście większość trolli sądzi że to jest ok.
<b>Life begins at 200km/h!!!!</b>
było gsx600f, było ZX12R :(, jest V-Strom 650 AK8 :)
Avatar użytkownika
mar111cin
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 6941
Dołączył(a): 29/5/2006, 13:12
Lokalizacja: FSW (lubuskie)

Postprzez bast » 24/3/2009, 12:52

simonw napisał(a):...I na koniec - teraz oni sie smieja, po ich maturach posmiejemy sie my ;] A marzenia o motocyklach prysna jak sen zloty.


Uff uff na szczescie ja juz po maturze i po studiach nawet. Ale mniejsza o to.
Fakt wiekszosc postow zawiera mnostwo bledow, ale internet rzadzi sie swoimi prawami i nic sie na to nie poradzi. Ja np swiadomie nie stosuje w necie polskich znakow, bo wygodniej i szybciej, ale dbam o poprawnosc moich wypowiedzi, bo chce zeby ludzie mnie rozumieli.
Rozmawiac warto o wszystkim, nawet o analfabetyzmie wsrod fanow motocykli (specjalnie nie motocyklistow, bo wieszkosc tych belkoczacych to na razie fani i obserwatorzy) ale wytykanie bledow w specjalnym temacie uzytkownikom z nazwy jest nieladne.
SPIDER DIARIES (otwórz link)

Yamaha YX 600 Radian ---> Suzuki DR-Z 400 SM
Avatar użytkownika
bast
Bywalec
 
Posty: 849
Dołączył(a): 7/7/2008, 11:09
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez simonw » 24/3/2009, 13:09

To ja napisze tak - dysleksja NIE zwalnia z myslenia. Znam wiele przypadkow osob dotknietych ta, badz co badz, choroba. Wiekszosc z nich miala IQ powyzej przecietnej rosliny doniczkowej i doskonale sobie poradzila. Pamietam jak dzisiaj, mimo iz to bylo blisko 10 lat temu, jak kolega nie mial czasu wyjsc do klubu, nie mial czasu skoczyc w weekend na tenisa - bo siedzial na kursie, cwiczyl, spedzil od czorta czasu by walczyc z ta przypadloscia i obecnie jak rozmawiamy czy piszemy, z trudem moge znalezc jakiekolwiek bledy. Mimo iz nad kazdym zdaniem musi pomyslec, zastanowic sie jak to powinno sie napisac - to daje sobie rade.
Kwestia checi, po prostu.
Zreszta my na maturze nie mielismy zadnej taryfy ulgowej, papier czy nie mialo byc napisane dobrze i bylo !

Zaskakujace jest to ze pare lat temu na dysleksje cierpialo ze 2 osoby na 60-70 (srednio 2 osoby na 3 klasy) a obecnie co kogos nie spotkasz to ma dysleksję bądź dysortografie... ciekawe. Chroroba cywylizacyjna czy bezstresowe wychowanie gowniarzy? Moze ten temat doczeka sie mojego felietonu, bo brzmi zachecajaco :)


===

Co do jezyka "internetu" to wiesz, ja moge powiedziec ze powinno sie uzywac jedynie jezyka angielskiego bo to jest jezyk sieci ... ale nie o to biega przeciez. Owszem - polfontów nie uzywam bo nieznoszę, nie wygodnie mi sie wciska alt i zawsze tak było i bedzie, ale mimo wszystko z zachowaniem zasad pisowni jezyka polskiego.
Nie uwazam to za jezyk internetu i sie tym nie wymiguje - po prostu mi sie nie chce - ale jak najbardziej nie uzywanie polfontow wzielo sie z irca i terminali VT100 bez obslugi ISO 8895-2 na duzych uczelnianych unixach, pozniej po irc i ircII, dziwka juz miala unicode i tralslacje i irssi takze wiec unixy mogly mowic po polsku ale i tak i tak kopalo sie polfontowców bo rozwalalo to niektorym terminal sypiac krzakami unicode badz iso. W chwili obecnej jak wiekszosc ludzi uzywa windowsa badz linuxa w polskiej wersji, nie widze przeciwskazan do uzywania polskich znaków diakrytycznych.
Oprogramowanie dla gastronomii i hotelarstwa (otwórz link)
programy dla gastronomii (otwórz link)
Program do restauracji i hotelu (otwórz link)toshiba g900 (otwórz link)
kasy fiskalne sklep internetowy (otwórz link)
Obrazek (otwórz link)
Avatar użytkownika
simonw
Mieszkaniec forum
 
Posty: 4213
Dołączył(a): 17/5/2007, 00:08
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez bast » 24/3/2009, 13:28

ja tez mielem stwierdzona dysleksje i cos tam jeszcze, nawet na egzaminach do LO mi to uwzgledniali ale chyba nie mam bo nie zdarza mi sie napisac "gura" albo "charceż" ;)
fakt w wiekszosci te zaswiadczenia to bzdura, kiedys jak za bledy dostawalo sie lanie to nie bylo dyslektykow
SPIDER DIARIES (otwórz link)

Yamaha YX 600 Radian ---> Suzuki DR-Z 400 SM
Avatar użytkownika
bast
Bywalec
 
Posty: 849
Dołączył(a): 7/7/2008, 11:09
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez maruder07 » 24/3/2009, 13:45

mar111cin napisał(a):pamiêtam jak w podstawówce kiedy wszyscy pisali dyktando, to jeden z kolegów siê z nas ¶mia³, bo on nie musia³, bo ma dyslekcje. Tym siê usprawiedliwia³. Poprostu nic z tym nie robi³, tylko siê zas³ania³ papierkiem. Oczywi¶cie wiêkszo¶æ trolli s±dzi ¿e to jest ok.


Ale to jest g³upie ja zawsze pisa³em wszystkie dyktanda i dobrze mi to wychodzi³o tyle ze wiêcej jak 3+ to nie dostawa³em ale zawsze te 2; 2+ to mia³em (b³êdy ort nie pozwala³y na wiêcej niestety) Papierek wcale nie zwalnia z my¶lenia ja wcale nie jestem gorszy od innych ludzi, a chocia¿by tym ze je¿d¿ê samochodem motorem w miarê bezpiecznie znam przepisy i nikogo nie potr±ci³em bo gdyby by³o inaczej ju¿ dawno uleg³ bym wypadkowi albo kogo¶ potr±ci³. My¶lê wiec jestem tak powiedzia³ znany grecki filozof.

simonw napisał(a): Pamietam jak dzisiaj, mimo iz to bylo blisko 10 lat temu, jak kolega nie mial czasu wyjsc do klubu, nie mial czasu skoczyc w weekend na tenisa - bo siedzial na kursie, cwiczyl, spedzil od czorta czasu by walczyc z ta przypadloscia i obecnie jak rozmawiamy czy piszemy, z trudem moge znalezc jakiekolwiek bledy. Mimo iz nad kazdym zdaniem musi pomyslec, zastanowic sie jak to powinno sie napisac - to daje sobie rade.
Kwestia checi, po prostu.


No i widaæ po tym ze to nie jest chorob± tylko wad± ja na ten temat wiem du¿o i to wcale mi nie przeszkadza, no po za jednym ma³ym ale, kiedy¶ przez to w gimnazjum po 2 tygodniach straci³em dziewczynê (wiecie taka tam gimnazjalna mi³o¶æ) bo my¶la³a ze jestem powa¿nie chory. Dzi¶ juz wiele osób wie i jest ¶wiadome ze ka¿dy kto na to cierpi nie jest wcale gorszy od innych. Przecie¿ tego nie widaæ patrz±c na innych.

bast napisał(a):Rozmawiac warto o wszystkim, nawet o analfabetyzmie wsrod fanow motocykli (specjalnie nie motocyklistow, bo wieszkosc tych belkoczacych to na razie fani i obserwatorzy) ale wytykanie bledow w specjalnym temacie uzytkownikom z nazwy jest nieladne.


¦wiêta prawda kolego zgadzam siê z tob± nawet na forum powinno panowaæ co¶ takiego jak savuor vivre (nie wiem jak to siê pisze) czyli obyczaje i dobre zachowanie w¶ród ludzi. takie jest moje zdanie na ten temat.
maruder07
Świeżak
 
Posty: 158
Dołączył(a): 18/8/2008, 16:12
Lokalizacja: Micha&#322;owo

Postprzez SzpiceR » 24/3/2009, 14:10

Ja niestety posiadam dysortografie i dysgrafie i jakos zabardzo niewidac... mam tylko problem z "nie" znam zasady itd. a zawsze sie pomyle :/


PS. Simon grozisz mi ? :twisted:
ten co sobie nie żałuje
Avatar użytkownika
SzpiceR
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 3773
Dołączył(a): 8/8/2006, 18:46
Lokalizacja: SÅ‚upsk

Postprzez Hamulec » 24/3/2009, 14:15

Temat jak dla mnie zrobił się trochę za cieżki. Mam parę laurek z konkursów językowych i jakieś tam szkoły skończyłem, ale czy to ważne. Zapisałem się na to forum z nadzieją rozmowy z miłośnikami motocykli, motorów, maszyn i jak kto tam chce. Oczywiście dbanie o czystość języka jest bardzo ważna i ułatwia przeczytanie i zrozumienie tekstu. Mowo Ojczysto Ty Nasza za nią mojej babci brat zginął w Powstaniu Wielkopolskim. Ludność ze wsch. regionów Polski za tą mowę wyśedlono na Sybir itd. My to wiemy, ale proszę nie róbmy podziałów na lepszych i gorszych. Dala mnie nie liczy się czy ktoś zrobi kropkę czy nie i w jakich kalesonach kto jeżdzi, czy na R1 czy na Romecie tylko jak mocno kocha motocykle. Lanserzy i dresiarze odpadają. Pozdrawiam prawdziwych Motomaniaków.
Tylko na torze. | Honda CR 125 - Osobniku! Do Ciebie piszę! Narzekasz, że bez przerwy Ci mocy brakuje? Jeśli tak, ta czerwona diablica pokaże Ci , gdzie jest Twoje miejsce! Normalnie Cię sponiewiera! | http://www.youtube.com/watch?v=6FQG7Eqwtow
Avatar użytkownika
Hamulec
Bywalec
 
Posty: 773
Dołączył(a): 4/1/2009, 21:14
Lokalizacja: okolice Leszna

Postprzez Maja.M » 24/3/2009, 14:55

simonw napisał(a):Kwestia checi, po prostu.

Zaskakujace jest to ze pare lat temu na dysleksje cierpialo ze 2 osoby na 60-70 (srednio 2 osoby na 3 klasy) a obecnie co kogos nie spotkasz to ma dysleksję bądź dysortografie... ciekawe. Chroroba cywylizacyjna czy bezstresowe wychowanie gowniarzy?
.



Chyba raczej bezstresowe wychowanie ;)
"Możliwość zahamowania jest twoim prawem do szybkości" | SuZi :] ;** | | http://kraka.wrzuta.pl/audio/Aq5fotFrEq
Avatar użytkownika
Maja.M
Świeżak
 
Posty: 103
Dołączył(a): 1/7/2008, 13:32
Lokalizacja: Dolina - Zielonego PrzylÄ…dka ;)

Postprzez C-bool » 24/3/2009, 16:19

Ja ogólnie zrobię orta raz na ruski rok, ale o dziwo ile razy chcę napisać "Mojżesz", to za każdym razem piszę "Mojrzeż" :lol:

Maja.M napisał(a):Chyba raczej bezstresowe wychowanie ;)

O bezstresowym wychowaniu to znam pewną sytuację w tramwaju, ale już nie będę o niej pisał 8)
GS500F --> SV650S --> Bandit 600N --> XV535 Virago
Avatar użytkownika
C-bool
Mieszkaniec forum
 
Posty: 2915
Dołączył(a): 23/8/2007, 21:26
Lokalizacja: Poznań

Postprzez Leitho » 24/3/2009, 18:57

W liceum mialem kumpla, za cholere nie potrafil pisac poprawnie, chodzi na kursy, sleczal nad ksiazkami, zero efektow, jednak na matematyce najczesciej spal, wyprzedzal nas wiedza i materialem o 5 lat, calka byla dla niego rownie prosta co dodawanie
Na kolana chamy !
Avatar użytkownika
Leitho
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 1321
Dołączył(a): 31/8/2006, 18:54
Lokalizacja: SKL

Poprzednia strona


Powrót do Hydepark



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości




na górê