Zobacz wątek - Egzamin na moto- ÓSEMKA I SLALOM
NAS Analytics TAG

Egzamin na moto- ÓSEMKA I SLALOM

Jak nauczyć się wheelie? stoppie?
Czy zmieniać biegi ze sprzęgłem czy bez?
_________

Postprzez kanibala » 27/3/2007, 12:43

mozesz uzywac sprzegla, hamulca co Ci potrzebne po prostu aby sie zmiescic miedzy liniami byle bez postoju i podparcia... :)

jak Ci na 1 szarpie okropnie to wrzuc dwojke i jak obroty beda ok to bez gazu pojedziesz bez problemu i gladziutko a jak cos to manetka poregulujesz i hamulcem noznym i bedzie oka... poprobuj sobie na placu po prostu... wejdzie w krew bo przeciez wiekszosc jazd jest na placu i tych osemek to tyle jest, ze #^&%^ moze strzelic
Avatar użytkownika
kanibala
Świeżak
 
Posty: 98
Dołączył(a): 6/1/2007, 13:35
Lokalizacja: Toruń


Postprzez SuzukiRG80 » 27/3/2007, 23:54

Ja tez mam egzamin niedlugo i z osemka tez mam problem!! gosc mi przestawia obroty na 1,5 k a przy tym mi rwie strasznie i trzeba gazu troche ale wtedy sie nie wyrabiam w lini. jak przestawiam na obroty 2-2,5 k to jest git elegancko mi wychodzi. Czy na egzaminie bede mogl sobie przestawic obroty? bo na dwojce troche za szybko jedzie trzeba troche hamowac... a jak przychamujesz to pozniej musisz gazu dac i tak jedziesz jak po pijaku, a do osemki trzeba plynnie jechac :? juz sam sie motem z tym qwa :/
aa i czy na egzaminie jak nastawie te obroty 2k to moge bez gazu jechac na jedynce? bo w takim wypadku mi wychodzi bardzo dobrze (czasem nawet gazu daje) PROSZE O ODP
SuzukiRG80
Świeżak
 
Posty: 39
Dołączył(a): 13/12/2006, 17:02


Postprzez MurekHH » 28/3/2007, 11:17

Czesc wszystkim.Mam pytanie odnosnie prawka na kategorie A.Powiedzcie Ci ile trzeba czekac na egzamin jesli teraz chcialbym go zaplanowac.Jestem w tym momencie za granica i jak wroce to zamierzam robic odrazu prawo jazdy na A.Mam juz co prawda B od 1,5 roku ale mysle ze nie bedzie to latwe.Jakie manewry bede musial wykonywac na egzaminie i jak on wyglada i czy jazda po miescie rowniez jest wliczona do egzaminu czy tylko plac.Pomozcie...jestem w trakcie zastanawiania sie a nie wiem dokladnie jak to wszystko teraz w Polsce wyglada.Do Polski przyjezdzam w polowie lipca i bede mial tylko jakies 1,5 miesiaca na zrobienie prawka.Myslicie ze mi sie uda ? Moze ktos sie zna na motorach i powie mi czy za jakies 5-6 tys mozna kupic jakis spoko sportowy motor.Pozdrawiam z Hamburga :)
MurekHH
Świeżak
 
Posty: 22
Dołączył(a): 28/3/2007, 06:35
Lokalizacja: Łuków

Postprzez SuzukiRG80 » 28/3/2007, 13:32

na egzamin bedziesz czekal jakis miech.. cos kolo tego ja niedlugo mam a zaczalem robic pod koniec lutego. No i nie jest to tak naprawde latwe jak sie wydaje :] musisz przejezdzic 20 godzin (wliczone w kurs) zaliczyc teorke i na egzamin czekac. Egzamin zaczyna sie na placu a potem jazda po miescie.. na placu musisz sprawzic stan techniczny pojazdu, przejsc z nim 5 metrow, pozniej wykonujesz slalom, osemke, start pod gorke itp.. i na placu jest o wiele trudniej niz w miescie..

no i za 5-6 tys spokojnie kupisz idealny uzywany motor naprawde.. ja przeznaczam na to jakies 4k i tez mysle ze kupie niezle cacko (125jakoms) :P no i niedlugo mam egzamin zobaczymy jak to bezie..
SuzukiRG80
Świeżak
 
Posty: 39
Dołączył(a): 13/12/2006, 17:02

Postprzez Saimek » 28/3/2007, 14:26

hej Suzuki co masz na mysli mowiac "ustawic obroty" ? ssanie wlaczasz czy co?! jedz na dwójce trzymaj troche gazu albo dodawaj w razie potrzebny ale nie jedz na calkiem wrzuconym biegu... ciagle sprzeglo.. wiecej wcisniete niz pusczone raczej przynajmniej ja tak jezdze :) niektorzy maja system ze dodawac gazu tylko na prostych... ja tam wole przy wychodzeniu z ósemki bo mi moto prostuje :) to taka moja rada.... egzam mam 12.04 czekalem od 02.03 :////
Avatar użytkownika
Saimek
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 623
Dołączył(a): 17/10/2006, 22:27
Lokalizacja: Poznań

Postprzez analogs188 » 28/3/2007, 16:48

dzisiaj 28.03.2007 zdałem egzamin na motor kat. A za pierwszym razem!!!!!!!!!!nic prostszego nerwy oczywiście przed zdawaniem były ale po dosiadnięciu mtoru wszystko minęłoi:)
analogs188
Świeżak
 
Posty: 1
Dołączył(a): 28/3/2007, 16:43

Postprzez MurekHH » 29/3/2007, 08:34

Mam do was pytanko moze ktos wie jak to wszystko funkcjonuje.Posiadajac juz prawko kategorii B i zdajac egzamin na A,kiedy go np zdam bede musial czekac na wydanie nowego prawka czy poprostu wbija mi nowy kategorie do mojego obecnego.Ile sie na to czeka....pomozcie !!! :)
MurekHH
Świeżak
 
Posty: 22
Dołączył(a): 28/3/2007, 06:35
Lokalizacja: Łuków

Postprzez cman » 29/3/2007, 08:57

Trzeba czekać na wydanie nowego prawka (ponad 70 zł w plecy) i czeka się ok. 2 tygodni od zdania egzaminu.
cman
Świeżak
 
Posty: 215
Dołączył(a): 4/10/2006, 13:14

Postprzez Grubas » 29/3/2007, 10:31

Ale stare ma się w kieszeni.
<a href="http://a-glass.pl">BMW F650 ST</a>
Avatar użytkownika
Grubas
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 908
Dołączył(a): 6/10/2006, 14:13
Lokalizacja: Poznań

Postprzez dolo » 4/4/2007, 08:05

Mnie też się poszczęściło i zdałem moto "gienek" stan super zdawałem ósemkę na jedynce i super szło bez szarpnięć egzaminator oblewał na pytaniach z obsługi motocykla ,a konkretnie z naZwy świaeł.Czekam teraz na nowe prawko ciekawe co mi grożi jak mnie złapią pały ,mogę się jakoś tłumaczyć przez te dwa tygodnie ,spotkała kogoś taka sytuacja?
Pozdro
dolo
Świeżak
 
Posty: 18
Dołączył(a): 30/3/2007, 15:10
Lokalizacja: Bolesławiec ŚL

Postprzez Arek18 » 4/4/2007, 12:39

Ja wczoraj zdałem kat.A a dzisiaj kat.B
Avatar użytkownika
Arek18
Świeżak
 
Posty: 18
Dołączył(a): 18/11/2006, 12:44

Postprzez kanibala » 4/4/2007, 13:08

Oblewal za nazwe swiatel? Szok...

Yyyyy... Postojowe, mijania, drogowe? Czy zonk?
Avatar użytkownika
kanibala
Świeżak
 
Posty: 98
Dołączył(a): 6/1/2007, 13:35
Lokalizacja: Toruń

Postprzez dolo » 5/4/2007, 13:52

kanibala napisał(a):Oblewal za nazwe swiatel? Szok...

Yyyyy... Postojowe, mijania, drogowe? Czy zonk?


A konkretnie chodziło o rodzaje świateł z tyłu pozycyjne, postojowe ,swiatło stop ,oswietlenie tablicy

ale fakt nie wsiadł koleś nawet na motocykl
dolo
Świeżak
 
Posty: 18
Dołączył(a): 30/3/2007, 15:10
Lokalizacja: Bolesławiec ŚL

Postprzez Saimek » 7/4/2007, 11:59

hehe czym sie rozni pozycyjne od postojowego?! :> bo mam w czwartek egzam i wolalbym zdac :D

juz a googlach wyszukalem wywodow... :P
Avatar użytkownika
Saimek
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 623
Dołączył(a): 17/10/2006, 22:27
Lokalizacja: Poznań

Postprzez Grubas » 7/4/2007, 14:31

długie = drogowe
krótkie = mijania
postojowe = pozycyjne
<a href="http://a-glass.pl">BMW F650 ST</a>
Avatar użytkownika
Grubas
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 908
Dołączył(a): 6/10/2006, 14:13
Lokalizacja: Poznań

Postprzez cman » 7/4/2007, 16:16

Światła pozycyjne stanowią obowiązkowe wyposażenie pojazdu, świecą z przodu i z tyłu po obu stronach pojazdu.
Światła postojowe nie stanowią obowiązkowego wyposażenia, włącza się je tylko po lewej lub po prawej stronie pojazdu przy wyłączonym zapłonie - w motocyklach raczej nie występują.
cman
Świeżak
 
Posty: 215
Dołączył(a): 4/10/2006, 13:14

Postprzez Grubas » 8/4/2007, 19:38

A jeśli tak to przepraszam.
<a href="http://a-glass.pl">BMW F650 ST</a>
Avatar użytkownika
Grubas
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 908
Dołączył(a): 6/10/2006, 14:13
Lokalizacja: Poznań

Postprzez Folo » 11/4/2007, 22:57

ja wlasnie zapisalem sie , nie mam duzo czasu na nauke , niecaly miesiac, a moj instruktor nic mi nie powiedział co jest w motorze ani jak jezdzic, na czym polega egzamin.. nic, dal kluczyki i kazal pojezdzic w kolko, a nigdy wczesniej nie jezdziłem..

bede zdawal na motocyklu: TAJFUN ZS150-23 ,

z tego co wiem to na 2 lepiej szly te 8 , nic nie mowil o jakims obracaniu sie czy kierunkowskazach.. ani nie mowil ile tych 8 trzeba zrobic... sobie poszedł;D

troche mam problemy z hamowaniem bo caly czas za przedni lapie i piiiszczy strasznie ;) przyzwyczajenia z roweru...

jakbyscie mieli jakies rady jak to sie podszkolic, czy mozna sie podeprzecz na egzamie czy nie , co pokazac itp. to bardzo bylbym wdzieczny bo moj instruktor nie bardzo zorientowany...

pozdrawiam;)
Folo
Świeżak
 
Posty: 5
Dołączył(a): 11/4/2007, 22:39

Postprzez Saimek » 12/4/2007, 10:24

wspolczuje trafiles na jakiegos pedala :/

ja zdalem dzisiaj przed 2 godzinami skonczylem :P

byl luz testy 1 blad gdzies tam... na placu marudzil troche zeby pokazywac jakies punkty bezpieczenstwa :D na poczatku nie skumalem pozniej mu wszystko wyspiewalem o naciagu, kierownicy, zbiornikach z plynem itp... skomentowal "Pan wszystko wie tylko nie chce sie panu mowic".. ale nie wazne. :>

miasto bylo proste nie pojechalem nawet calej trasy kazal jechac z powrotem do osrodka.

Osrodek w Koninie egzaminujacy Jozef Drop ;) wporzo koles z dobrym humorem.


co do rady... naucz sie gdzie sa zbiorniki z plynem jak sie sprawdza luz na lancuchu itp.

osemki pokrec bo to jedyna trudna rzecz.(ale tylko na poczatku pozniej luz) co do tego tajfuna to opony ma do dupy stad piszczenie itp... tajfun--> tajwan :D ahah...

rob osemki do bolu i trase na miescie.. slalom smiesznie prosty z reszta osemka tez.

wczesniej byl przedemna koles to mu marudzil ze jak mogl jechac 50 to jechal 40.. i ze to malo dynamiczne i bla bla.. takze nie boj sie odkrecic troche jak jestes na miescie bo za usypianie Cie obleja :P
Avatar użytkownika
Saimek
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 623
Dołączył(a): 17/10/2006, 22:27
Lokalizacja: Poznań

Postprzez DANIEL » 15/4/2007, 18:23

I jak na egzaminie będziesz miał komendę wyprzedzenia a egzaminator będzie jechał 45 km/h to nie bój sie przekroczyć prędkości tylko przyciśnij ile fabryka dała i zaraz po wyprzedzeniu i zjechaniu na prawy pas swobodnie popuść gaz zwalniając do 50km/h.
Kawasaki ER5
Avatar użytkownika
DANIEL
Świeżak
 
Posty: 33
Dołączył(a): 7/12/2006, 17:00
Lokalizacja: Wrocław

Poprzednia stronaNastępna strona


Powrót do Technika jazdy



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 29 gości




na gr