Zobacz wÄ…tek - kupno motocykla z Francji
NAS Analytics TAG

kupno motocykla z Francji

Przepisy, prawo
_________

kupno motocykla z Francji

Postprzez welmar » 5/3/2009, 12:25

Witam,

Mam pytanie związane z zakupem motocykla od Handlarza który sprowadził motocykl z Francji.

Jedna sprawa nie daje mi spokoju.

Co prawda twierdzi że komplet dokumentów jest wraz z tłumaczeniami oprócz oryginalnego dodowu rejestracyjnego który ma zostać dosłany z Francji.
Jako zabezpieczenie, mówi że wystawi mi fakturę Vat na motocykl, a dowód mi wyśle zaraz po tym jak go dostanie.

Proszę o radę jak postąpić w takiej sytuacji.
Nie chciałbym zostać bez pieniędzy z motocyklem którego mogę nie zarejestrować.

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Marcin
Avatar użytkownika
welmar
Świeżak
 
Posty: 5
Dołączył(a): 2/3/2009, 18:43
Lokalizacja: Kraków


Postprzez Miczab » 5/3/2009, 12:42

Cześć,

możesz się umówić z nim np., że płacisz połowę pieniędzy za moto przy jego odbiorze, drugą połowę przy odbiorze wszystkich papierów. Ew. możesz zadatkować motocykl, żeby nie sprzedał nikomu innemu i poczekać z zakupem aż dojdą wszystkie dokumenty. Skoro to jest handlarz, to zorientuj się wśród ludzi, którzy mieli z nim do czynienia czy jest uczciwy. No i dowiedz się czy nie będziesz musiał sobie za ten dowód dopłacić, bo np. we Francji wystawienie takiego "dowodu wyjazdowego" [jeśli o niego chodzi] kosztuje 85E.
Miczab - Twój partner w motozakupach ;)
Avatar użytkownika
Miczab
Administrator
 
Posty: 1099
Dołączył(a): 25/2/2009, 11:15
Lokalizacja: Warszawa / Stalowa Wola


Postprzez welmar » 5/3/2009, 12:48

Czy na ewentualny zadatek/zaliczkę powinienem brać jakieś potwierdzenie?

Handlarz twierdzi że da mi wyciąg z KRS-a gdzie będzie potwierdzenie iż jego działalnością jest prowadzenie działalności związanej z importem pojazdów zza granicy, do tego dołączy fakture VAT wraz z innymi dokumentami które dotyczą motocykla.

Wywiadu na temat osoby sprzedającej nie zrobię, gdyż mieszka jakieś 300 km ode mnie.

Dzięki,

Marcin
Avatar użytkownika
welmar
Świeżak
 
Posty: 5
Dołączył(a): 2/3/2009, 18:43
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Miczab » 5/3/2009, 13:02

Jeśli chcesz być zabezpieczony w 100%, to weź i potwierdzenie. W razie wtopy będziesz miał jakąś podstawę do domagania się zwrotu.
Miczab - Twój partner w motozakupach ;)
Avatar użytkownika
Miczab
Administrator
 
Posty: 1099
Dołączył(a): 25/2/2009, 11:15
Lokalizacja: Warszawa / Stalowa Wola

Postprzez Nigga » 5/3/2009, 16:42

Spisz z nim jakąś umowę że zobowiązuje się do dostarczenia w/w dokumentu i wtedy zapłacisz resztą w innym przypadku zwrot pieniędzy. Dane z dowodu osobistego albo z dwóch dowodów tożsamości tak żeby później nie mógł się czegoś ciepnąć. Jak nie ma nic do ukrycia powinien się zgodzić. Albo poczekaj aż dostarczy dowód.
Avatar użytkownika
Nigga
Świeżak
 
Posty: 64
Dołączył(a): 3/10/2007, 09:30

Postprzez palma-r1 » 9/3/2009, 10:23

Dokładnie jak wyzej umowa na dostarczenie dokumentu , na FA mozna dopisac ze sprzedajacy dostarczy dowod rejestracyjny , najlepiej jakbys wpłacil jakas minimalna zaliczke 500zł i poczekal na papier zawsze to pewniak , niektorzy potrafia nasciemniac pozniej dac dupy i w koncu kasa przepada , a po sądach chyba nie chcesz sie wluczyc miesiacami ?
Nie daj się zabić !
Avatar użytkownika
palma-r1
Świeżak
 
Posty: 30
Dołączył(a): 7/3/2009, 18:24
Lokalizacja: Wrocław



Powrót do Prawo



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości




na górê