Zobacz wątek - Okolice Poznania - gdzie sie wybrać?
NAS Analytics TAG

Okolice Poznania - gdzie sie wybrać?

Gdzie warto wybrać się na motocyklu. Którędy? Jakie drogi wybierać, jakie omijać. Co zabrać ze sobą, a co nie przyda się na pewno.
_________

Postprzez Przemo_rene » 23/4/2009, 13:58

Ja polecam trase - Poznań - Sopot - Poznań - do obrócenia w jeden dzień :) Sprawdzone w ten weekend co był. Pozdro!! A jak gdzieś bliżej to w stronę biedruska za Radojewem - kombinacja paru fajnych zakrętów i super asfat. (można się uzależnić, a poza tym trasa w drugą stronę przebiega inaczej bo tam są jednokierunkowe ;) )
http://www.tinyurl.pl?PlJBVNPo PrzeglÄ…d Twojego moto w P-N!
Avatar użytkownika
Przemo_rene
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2982
Dołączył(a): 11/3/2009, 13:27
Lokalizacja: Poznań / TL1000R


Postprzez MaximusPL » 23/4/2009, 21:51

gdzie jest Radojewo ? To jakoś na Murowaną jedziesz ? A Puszcza Zielonka ciekawa ? Byłeś ?
Suzuki GSR 600 A 2007/2008
Avatar użytkownika
MaximusPL
Świeżak
 
Posty: 328
Dołączył(a): 31/3/2009, 13:37
Lokalizacja: Poznań


Postprzez Krzychu1323 » 24/4/2009, 06:17

puszczykowo - mosina - szreniawa

fajna trasa, zwłaszcza przez lasy ;)
hrhr %-)

Obrazek
Avatar użytkownika
Krzychu1323
Świeżak
 
Posty: 175
Dołączył(a): 7/1/2009, 07:16
Lokalizacja: Poznań

Postprzez staqqq » 24/4/2009, 07:37

hehe

Z tym Radojewem to też w tym roku 'odkryłem'. Kumpel z pracy powiedział mi, że jest dobra trasa na rower bo jest nowy asfalt... Tylko spytałem gdzie i wieczorem już tam śmigałem motorkiem;)

Z Poznania trzeba wyjechać Naramowicką, potem jeszcze przejechać przez jakiś mały terenik zabudowany (już za torami) i zaczyna się jazda;). Jeśli pojedziemy dalej - za Radojewo tj. do Biedruska, to stamtąd można wbić na 196tke i przez Czerwonak wrócić do Poznania. No ale faktycznie dobrze jest też wrócić tą samą trasą bo w momencie gdy droga się zmienia na dwie jednokierunkowe trasa w każdą stronę jest inna;) Dobra traska jak masz mało czasu a chcesz się przejechać. Krótka ale treściwa;)


ps. Krzychu, ta trasa Puszczykowo-Mosina-Szreniawa to tak?

http://maps.google.com/maps?f=d&source= ... 17981&z=11

Czy jakoś bardziej 2rzędnymi drogami?


pozdrawiam
staqqq
Świeżak
 
Posty: 17
Dołączył(a): 15/9/2008, 08:25
Lokalizacja: Poznań

Postprzez Przemo_rene » 24/4/2009, 09:03

Co do radojewa to polecam godziny typu 7-8 rano niedziela. Nie ma ruchu aut wogóle i można dawać w palnik. Jedno mnie w tej trasie smuci bo zakręty super ale zaszerokie trochę ...mogliby ciaśniejsze to by niezły OES był ;D ps. STAQQQ ---> przyzanasz, że po paru próbach to bez zamykania manety można tamtędy polecieć...robi się później nudnawo.
http://www.tinyurl.pl?PlJBVNPo PrzeglÄ…d Twojego moto w P-N!
Avatar użytkownika
Przemo_rene
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2982
Dołączył(a): 11/3/2009, 13:27
Lokalizacja: Poznań / TL1000R

Postprzez MaximusPL » 24/4/2009, 10:24

staqqq fajny pomysl z tą mapką ... :) może komus sie bedzie chciało zapodać tą przez Biedrusko ?
Suzuki GSR 600 A 2007/2008
Avatar użytkownika
MaximusPL
Świeżak
 
Posty: 328
Dołączył(a): 31/3/2009, 13:37
Lokalizacja: Poznań

Postprzez Krzychu1323 » 24/4/2009, 12:54

staq to sÄ… boczne drogi przez lasy w okolicach puszczykowa, droga moze nie jest swietnej jakosci ale daje rade ;)

nie jest taka jak dokladnie podajesz bo w komornikach trzeba skrecić na Wiry i od tego miejsca zaczyna sie wszystko, pozniej przez puszczykowo mosine i szreniawe i z powrotem wyjezdzasz na Głogowską i jesteś przed komornikami

tam nawet niema namalowanych pasów a droga jest tak wąska ze ciezko wyprzedzić autem inne auto ale warto :D
hrhr %-)

Obrazek
Avatar użytkownika
Krzychu1323
Świeżak
 
Posty: 175
Dołączył(a): 7/1/2009, 07:16
Lokalizacja: Poznań

Postprzez staqqq » 24/4/2009, 13:38

do Krzychu: chyba jechałem raz przez te Wiry. Droga to typowa jednopasmówka dwukierunkowa;) i w półmroku strach, że zaraz z naprzeciwka wyskoczy ci samochód;) ale zajebisty zapach lasu i coś w tym jest;)

No domyślam się, że to nie dokładnie taka trasa jaką nakreśliłem. Tylko powiedz czy z Mosiny do Szreniawy jedziesz tymi głównymi czy też jest jakiś skrót?

Co do mapki przez Biedrusko to na google maps nie da rady, bo nie widzi kilku drugorzędnych dróg i przez to nie da się narysować tej trasy. Ale jest banalna - cały czas głównymi już w Biedrusku a potem już na Poznań;) Chyba, że będziesz chciał zawrócić i przejechać się tą traską po lesie w drugą stronę;)

do Przemo: no jechałem tamtędy parę razy, faktycznie już teraz na większym bezczelu zrobię te łuczki... trasa jest szeroka fakt, nawet osobówkę da się wyprzedzić jak Ci pozwoli (bez chamówy) I fakt, że jak przed Tobą właduje się tam jakiś samochód to po ptokach... A zaraz za tą jednokierunkową na trasie też jest parę ładnych łuków.
staqqq
Świeżak
 
Posty: 17
Dołączył(a): 15/9/2008, 08:25
Lokalizacja: Poznań

Postprzez Krzychu1323 » 24/4/2009, 17:48

z mosiny do szreniawy masz fajna trase przez las, ruchu tam niema duzego poniewaz to dosyc waska droga

nie pamietam dokladnie jaka to droga ale o ile sobie przypominam to przebiega przez jeziory i jaroslawiec. a przed szreniawÄ… jest wÄ…ski tunel


a jazda głównymi drogami do najprzyjemniejszych nie należy bo co to za przyjemnosc jak ktoś ci siedzi autem na zadupku a za toba ciagnie sie sznur samochodow, no chyba ze niema ruchu ;)

na foto masz zanaczone dwie fajne trasy w tej okolicy
Załączniki
trasy.JPG
trasy.JPG (70.61 KiB) PrzeglÄ…dane 2376 razy
hrhr %-)

Obrazek
Avatar użytkownika
Krzychu1323
Świeżak
 
Posty: 175
Dołączył(a): 7/1/2009, 07:16
Lokalizacja: Poznań

Postprzez staqqq » 6/5/2009, 12:37

Hej.

Jakiś czas temu jechałem tymi traskami w okolicach Wirów i Jezioraka i są przednie;)

Za pierwszym razem nie mogłem znaleźć tego zjazdu za Puszczykowem i z rozpędu dojechałem do Śremu przez Mosinę;) a potem do Pozn przez Kórnik - też fajnie, zwłaszcza, że niedziela wczesna i samochodów mało. Zresztą to chyba dosyć popularna traska.

Ostatnio zrobiłem spoko trasę Zakopane-Poznań;) Bardzo zgrabnie udało mi się ominąć śląskie zagłębie jakby ktoś był zainteresowany;)

pozdrawiam
staqqq
Świeżak
 
Posty: 17
Dołączył(a): 15/9/2008, 08:25
Lokalizacja: Poznań

Postprzez grzybol » 7/9/2009, 07:57

pozwolę sobie odświeżyć temat, odkryłem niedawno świetną traskę. Jedziemy do Mosiny, w Mosinie odbijamy na Kórnik (droga nr 431). Za Rogalinem, w miejscowości Świątniki odbijamy w prawo na Śrem i jazda :) 15 km zajebistych zakrętów.
781228 <3
grzybol
Świeżak
 
Posty: 172
Dołączył(a): 4/6/2008, 13:59
Lokalizacja: Poznań

Poprzednia strona


Powrót do Turystyka motocyklowa



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości




na górê