Zobacz wątek - NAJLEPSZY SPORTOWY TURYSTA
NAS Analytics TAG

NAJLEPSZY SPORTOWY TURYSTA

Wszelkie dyskusje o motocyklach onroad.
Milośnikow enduro, crossu, skuterów motorowerów oraz motocykli o pojemności do 125 ccm zapraszamy do działów niżej.
_________

Postprzez SQ » 3/2/2009, 09:02

sv to dobry i ładny motocykl. a skoro jest też ładny i dobry to nie ma sensu go zmieniać
Avatar użytkownika
SQ
Mieszkaniec forum
 
Posty: 1677
Dołączył(a): 22/11/2007, 23:05
Lokalizacja: Przasnysz/Ostrołęka


Postprzez silenecegold » 3/2/2009, 12:08

FAZER
stanowczo z turystyków

Choc nie ukrywam ze jestem zwolenniczka Hondy (bardziej sportowe modele)
siegając po niebezpieczeństwo, sprawdzamy granice swoich możliwości
silenecegold
Świeżak
 
Posty: 13
Dołączył(a): 7/3/2008, 11:33
Lokalizacja: Łódz


Postprzez SQ » 3/2/2009, 12:14

silenecegold napisał(a):FAZER
stanowczo z turystyków

Choc nie ukrywam ze jestem zwolenniczka Hondy (bardziej sportowe modele)


fazer nie jest typowym turystykiem. wskazuje na to ładnowność, napęd łańcuchem i pozycja załogi.

a co do bradziej sportowych modeli hondy to po prostu leżę i zrywam boki ze śmiechu.

w podanej klasie konkurentem fazera ze stajni hondy jest cbf. najmniej sportowy przedstawiciel gatunku.

tak samo ma się paneuropan do fjr!

nawet porównanie rr do r6/1 pod kątem sportu wypada niekorzystnie dla hondy
Avatar użytkownika
SQ
Mieszkaniec forum
 
Posty: 1677
Dołączył(a): 22/11/2007, 23:05
Lokalizacja: Przasnysz/Ostrołęka

Postprzez silenecegold » 3/2/2009, 12:23

kazdy ma swoje zdanie pozycja na Fazerku jest wygodniejsza niz w sportach. Dlatego ją wybrałam
a Honda od zawsze zajmowała pierwsze miejsce w rankingach..
jest moja faworytka i tak zostanie ;)
pozdro
siegając po niebezpieczeństwo, sprawdzamy granice swoich możliwości
silenecegold
Świeżak
 
Posty: 13
Dołączył(a): 7/3/2008, 11:33
Lokalizacja: Łódz

Postprzez dambandit » 3/2/2009, 12:57

silenecegold napisał(a):kazdy ma swoje zdanie pozycja na Fazerku jest wygodniejsza niz w sportach. Dlatego ją wybrałam
a Honda od zawsze zajmowała pierwsze miejsce w rankingach..
jest moja faworytka i tak zostanie ;)
pozdro


Ciekawe w jakich rankingach , na najmniej sportowe motocykle . To czemu kupiłaś fazera jak HONDA TO NUMER JEDEN .

SQ ma tutaj całkowitą racje fazer z daleką turystyka raczej nie ma nic wspólnego .
Avatar użytkownika
dambandit
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 1704
Dołączył(a): 9/11/2007, 19:45
Lokalizacja: Opole

Postprzez Pawcio415 » 3/2/2009, 13:04

Ja tez nie jestem za Fazerem...Nie daje takiej ochrony przed czynnikami atmosferycznymi jak FJR,nie jest tak wygodny ani tak pakowny a poza tym ma duza moc,ktorej nie wykorzystasz w turystyce jesli jestes zaladowana na maksa.
Tu przydaje sie wlasnie potezny moment FJR.
Fazer jest ok jesli krecisz sie kolo komina ale na moja wycieczke go raczej nie zabiore :)
Avatar użytkownika
Pawcio415
Świeżak
 
Posty: 422
Dołączył(a): 9/3/2007, 21:52
Lokalizacja: Śląsk, Newbridge

Postprzez desperski » 3/2/2009, 13:08

kup sobie Africe twin w dobrym stanie i w trase.
Jesli jest za duża to pomyśl nad jakimś transalpem
13.000 kilometrów to kurde kawał drogi jest naprawdę
simply the best
Avatar użytkownika
desperski
Świeżak
 
Posty: 20
Dołączył(a): 16/10/2008, 20:54
Lokalizacja: Irlandia ,Cork,Blarney

Postprzez Pawcio415 » 3/2/2009, 13:13

Transalp to dla mnie porazka a Africa o duzo za duza i za slaba i za stara :)
Mysle,ze pozostane przy FJR
Nie mniej jednak mam jeszcze rok na podjecie najlepszej decyzji.
Avatar użytkownika
Pawcio415
Świeżak
 
Posty: 422
Dołączył(a): 9/3/2007, 21:52
Lokalizacja: Śląsk, Newbridge

Postprzez silenecegold » 3/2/2009, 14:42

Od tego trza zaczac ze jezdze Diversionem jest to pierwsze własne moto
Na Fazerku stawialam pierwsze kroki, i mam pozytywne wrazenia (poki co finanse nie pozwolily na wlasnego) Xj jest znacznie tansza.
kazdemu odpowiada cos innego i kazdy ma inne oczeiwania co do swojego sprzetu.
A pytanie brzmiało: SPORTOWY TURYSTA, nie typowy turystyk.
Jak dla mnie jest to dobry przykład jednoslada ktory sprawdza sie w dluzszej wycieczce jak i w zwykłym szalenstwie

Czemu nie Honda? bo nie interesuje mnie np CB 500 tylko CBR 600 f3 f4 badz fireblade

a sa to troszke za mocne sprzety do opanowania dla osoby ktora wazy 50 kg ;P i ma niewielkie umiejetnosci nie wybaczaja niesety błedów

CBR 600, 900 RR sa niestety zbyt wysokie( a ciezko jezdzic czyms, na czym nie dosiega sie nogami do ziemi)
siegając po niebezpieczeństwo, sprawdzamy granice swoich możliwości
silenecegold
Świeżak
 
Posty: 13
Dołączył(a): 7/3/2008, 11:33
Lokalizacja: Łódz

Postprzez <borut> » 3/2/2009, 19:18

Kawasaki Z750 (wersja z owiewką)
<borut>
Bywalec
 
Posty: 619
Dołączył(a): 29/12/2007, 11:51

Postprzez dambandit » 3/2/2009, 19:26

Ludzie pawcio planuje kupno wielkiego turystyka typu FJR czy BMW jak sam napisał nowego lub prawie nowego czyli koszt w granicach 40-45 tyś zł lub więcej . Jak można mu polecić kawasaki z750 z owiewką , no już bez przesady .
był suzuki bandit 600n będzie ......
Avatar użytkownika
dambandit
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 1704
Dołączył(a): 9/11/2007, 19:45
Lokalizacja: Opole

Postprzez Pawcio415 » 3/2/2009, 19:59

Dzieki Dambandit :)
Nie doczytali wszystkiego widac,heh...
Avatar użytkownika
Pawcio415
Świeżak
 
Posty: 422
Dołączył(a): 9/3/2007, 21:52
Lokalizacja: Śląsk, Newbridge

Postprzez rider1000 » 3/2/2009, 21:22

A może Triumph Tiger 1050, można dostać niższe siodło przy kupnie, a silnik ma niezły. Myślałeś o tym?

Wiem, że zaraz wielu odradzi ze względu na małą popularność marki, ale jako turystyk (nawet sportowy) jest OK. Czytałem wiele testów i mnie się bardzo podoba, pozycja wygodna.

Pozdr. Krzysiek
rider1000
Świeżak
 
Posty: 54
Dołączył(a): 28/6/2007, 21:18
Lokalizacja: Gostynin

Postprzez dambandit » 3/2/2009, 21:37

rider1000 napisał(a):A może Triumph Tiger 1050, można dostać niższe siodło przy kupnie, a silnik ma niezły. Myślałeś o tym?

Wiem, że zaraz wielu odradzi ze względu na małą popularność marki, ale jako turystyk (nawet sportowy) jest OK. Czytałem wiele testów i mnie się bardzo podoba, pozycja wygodna.

Pozdr. Krzysiek


A ja właśnie uważam że warto . A to że mało popularna dla mnie tylko plus . Dlatego polecałem bmw bo tez ich mało na polskich drogach . zresztą FJR też jeszcze w polsce nie widziałem tylko w niemczech .
Avatar użytkownika
dambandit
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 1704
Dołączył(a): 9/11/2007, 19:45
Lokalizacja: Opole

Postprzez OvertakeR » 4/2/2009, 08:27

Temat jest cholernie mylacy. Myslac sportowy turysta mysli sie VFR, CBR 1100XX tego typu sprzety, a nie Triumph Tiger, czy nie daj Boze Africa Twin! Modzie, zmien nazwe tematu.
Energie ist nichts ohne Steuerung.


Nie jest dla mnie ważna Twoja ranga na forum, staż, ilość wypisanych postów, dla mnie jesteś człowiekiem i tylko w takich kategoriach Cię postrzegam.
Avatar użytkownika
OvertakeR
Świeżak
 
Posty: 170
Dołączył(a): 21/12/2008, 13:53

Postprzez Pawcio415 » 4/2/2009, 08:56

Przymierzalem sie do Tigera ale jest chyba najwyzszy z tych enduro,na ktorych siedzialem a do tego jest jakis taki jajkowaty z przodu...nie podoba mi sie za bardzo.
Dalej zostaje przy FJR...

EDIT: Dlaczego temat jest mylacy??
Chce sportowego turystyka typu,FVR,FJR,SPRINT ST,XX,moze Busa a o turystykach typu enduro nawet nie wspomnialem...
Avatar użytkownika
Pawcio415
Świeżak
 
Posty: 422
Dołączył(a): 9/3/2007, 21:52
Lokalizacja: Śląsk, Newbridge

Postprzez OvertakeR » 4/2/2009, 13:40

Dlaczego temat jest mylacy??

Bo o tego typu motocyklach sie tu bardzo duzo wspomina.
Energie ist nichts ohne Steuerung.


Nie jest dla mnie ważna Twoja ranga na forum, staż, ilość wypisanych postów, dla mnie jesteś człowiekiem i tylko w takich kategoriach Cię postrzegam.
Avatar użytkownika
OvertakeR
Świeżak
 
Posty: 170
Dołączył(a): 21/12/2008, 13:53

Postprzez Darek G » 4/2/2009, 16:31

Dla mnie określenie 'sportowo turystyczny' motocykl to nieporozumienie i porównać to mogę do opony uniwersalnej.Oczywiście da się jeżdżić na takiej oponie latem ale zimą to granat bez zawleczki.Albo mam ochotę przygarbiony z podkurczonymi rękami i nogami cisnąć i widzę to co jest tuż przede mną, albo jadę wyprostowany i czuje się wygodnie bez narwistego rumaka pod siodłem i łapię to co daje przyroda.Więc albo jestem turystą albo gniotę wykorzystując moc moto,która została mu dana.Jeżeli twoim celem jest wybrać się w daleką podróż,to nie rozumiem,co chcesz poprzez nią uzyskać.Czy chcesz zwiedzać i robić fotki,łapiąc przy tym to co jest wokół ciebie czy tak jak w Dakar liczy się czas a widoki masz gdzieś.A jeżeli chcesz to i to,to wracam do opony uniwersalnej.Najlepiej poczekaj wskocz na Fazera,Cbfa ,czy Tryumfa i sam się przekonaj na czym czujesz się najlepiej.Bo szkoda się męczyć jadąc przez kilkaset km.,bez postoju,sport nie lubi na długą metę wolnych obrotów i nie lubi korków.A w turystyce to standard.Ja brałbym stłumiony mocny moto z wysokim momentem obrotowym,typowego turystę.A do sporta wróciłbym po podróży
Darek G
Świeżak
 
Posty: 22
Dołączył(a): 30/8/2008, 12:14
Lokalizacja: laski * małopolska

Postprzez Pawcio415 » 4/2/2009, 16:53

Nie bardzo rozumiem to co piszesz...jesli mam ochote pozamykac gumy to siadam na swojego FireBlade`a a jesli chce wygodnie nawinac 13 tys km to wezme FJR bo mi sie podoba,bo jest mocna,bo jest wygodna,bo jest szybka i w miare zwinna,bo baaardzo dobrze chroni przed deszczem i wiatrem,bo jest praktyczna,bo jest pakowna,bo ma kardana,bo jest bogato wyposazona...czy cos pominalem??
Pozdrawiam serdecznie!

EDIT: Wpadła mi w oko jeszcze Kawa ZZR 1200 z roczników powyżej 2006(nie wiem dokładnie jak one wychodziły)...Ktoś z Was tym jeździ bo za dużo nie mogę znaleźć w necie....mało opinii o tym motocyklu jest.
Warto się nim zainteresować?
Pozdro!
Avatar użytkownika
Pawcio415
Świeżak
 
Posty: 422
Dołączył(a): 9/3/2007, 21:52
Lokalizacja: Śląsk, Newbridge

Postprzez simonw » 13/3/2009, 23:25

Ehm, last post byl edytowany wiec waham zeby temat wskoczyl na 1 strone ;)
Oprogramowanie dla gastronomii i hotelarstwa (otwórz link)
programy dla gastronomii (otwórz link)
Program do restauracji i hotelu (otwórz link)toshiba g900 (otwórz link)
kasy fiskalne sklep internetowy (otwórz link)
Obrazek (otwórz link)
Avatar użytkownika
simonw
Mieszkaniec forum
 
Posty: 4213
Dołączył(a): 17/5/2007, 00:08
Lokalizacja: Wrocław

Poprzednia stronaNastępna strona


Powrót do Motocykle



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 36 gości




na gr