Zobacz wÄ…tek - Potrzebuje troche informacji o Ducati
NAS Analytics TAG

Potrzebuje troche informacji o Ducati

Wszelkie dyskusje o motocyklach onroad.
Milośnikow enduro, crossu, skuterów motorowerów oraz motocykli o pojemności do 125 ccm zapraszamy do działów niżej.
_________

Postprzez xxtreme » 22/1/2009, 13:16

Z tego co wiem to wiekszosc Ducati ma paski(Monstery, ST, Superbikes). Desmosedici? Nie wiem. Sa tam mozna powiedziec dwa silniki typu L ''polaczone ze soba''. Jezeli pozbyli sie paskow to dobrze.
Szukaj na necie konkretnego modelu i wtedy sie dowiesz czy je ma.
http://en.wikipedia.org/wiki/Ducati_Motor_Holding
xxtreme
Świeżak
 
Posty: 69
Dołączył(a): 23/10/2007, 09:45
Lokalizacja: UK


Postprzez norban » 22/1/2009, 17:05

Desmosedici i 1098 jest opisywane w styczniowym MOTOCYKLU i wlasnie tam wyczytalem ze ma rorzad na kolach zebatych.
RD350>FZR750>CBR1000>ZZR600>2xFZR1000EXUP>RN09
norban
Świeżak
 
Posty: 46
Dołączył(a): 26/1/2007, 19:55


Postprzez hellogrish » 23/1/2009, 00:24

ja tam mam blade pojecie o mechanice takze w tym temacie nie bede sie wypowiadal, ale od czerwca zeszlego roku jestem szczesliwym posiadaczem Ducati Paso 750 :) wyjezdzilem na nim marne 3 miesiace (to moje pierwsze moto) i nie zamienilbym go na zadnego innego motonga :)

czesci faktycznie sa drogie, dla starych modeli (moj w tym roku skonczy 19 lat) rowniez b.trudno dostepne. trzeba po prostu przegladac zagraniczne eBay (.de, .uk) i najlepiej kupowac czesci na zapas hehe ;p

mialem troche problemow z elektryka (w tym wieku moze sie sypac) ale ten dzwiek silnika... ;)

a suche sprzeglo faktycznie brzmi cudownie choc na samym poczatku ja rowniez myslalem ze cos z nim jest nie tak :)

Ducati to PASJA :) polecam ten filmik -->
http://zoome.jp/ken_works/diary/42/

i tyle na ten temat :)

pozdrawiam
Avatar użytkownika
hellogrish
Świeżak
 
Posty: 93
Dołączył(a): 28/5/2008, 18:40
Lokalizacja: krk / sc

Postprzez Kurt » 23/1/2009, 01:27

Tak mi się wydaje, że zakup dukata w dzisiejszych czasach to jak mniej więcek zakup jakiejś japoni 15lat temu. Kiedyś ludzie bali się japońskich motocykli i samochodów też bo niby serwis drogi, części nie ma, i wogóle jakaś diabelska technologia w nich siedzi. Dziś nik nie kwestionuje, że japońskie auta są dobre, że motocykle się nie psują. Myślę, że z włoszczyzną będzie podobnie. Za jakiś czas nie będzie problemu z częściami i serwisem, a awaryjność pewnie wcale nie jest większa niż w japoni. Więc kto nie boi się małych, chwilowych, problemów z serwisem niech kupuje Ducati. Poprzednie wakacje spedziłem w Szkocji i widziałem sporo cikawych maszyn, ale mowię wam jak słyszałem dukata z pustym wydechem to mi się nogi uginały z podniecenia:p naprawdę warto choćby dla tego dźwięku silnika poświęcić się i pomęczyć z niedogodnościami wynikającymi z małej popularności tej marki.
Avatar użytkownika
Kurt
Świeżak
 
Posty: 387
Dołączył(a): 21/1/2009, 14:21
Lokalizacja: Pabianice

Postprzez Ciechan666 » 23/1/2009, 17:20

dr.artur napisał(a):tylko ten serwis i koszta doluje


Byłem dzisiaj w serwisie umówić się na przedsezonowy przegląd (rozrząd, hamulce plus jakieś tam pierdoły). Do mojego silnika - Ducati 750 na gaźnikach sprawa wygląda tak: części do rozrządu muszę skołować sam (to serwis włoskich motocykli, żeby było lepiej), bo ich dostawca się wykruszył i teraz mają czas oczekiwania na części powyżej miesiąca i nie podejmą się zamawiania ich, nawet jeżeli zostawię zaliczkę (a w warsztacie stoją dwa rozebrane Ducaty). Robocizna przy rozrządzie 300 złotych (nie wiem ile części, będę wiedział jutro). Niestety tak wygląda użytkowanie rzadkiego sprzęta. Dlatego na jesieni VFR :-))
Avatar użytkownika
Ciechan666
Świeżak
 
Posty: 262
Dołączył(a): 12/4/2008, 20:28
Lokalizacja: Wawa

Postprzez fandzoilisz » 23/1/2009, 17:59

dziwek V2 + dziwek klekoczacego suchego sprzegła :P

http://pl.youtube.com/watch?v=8ZQgNZ3gBmM

muzyka dla uszu :)
fandzoilisz
Bywalec
 
Posty: 889
Dołączył(a): 7/3/2007, 18:07

Postprzez Koval135 » 23/1/2009, 23:39

fandzoilisz napisał(a):dziwek V2 + dziwek klekoczacego suchego sprzegła :P

http://pl.youtube.com/watch?v=8ZQgNZ3gBmM

muzyka dla uszu :)


Potwierdzam :) Wcale na zywo,ja slyszalem 748 na troche cichszych termignoni ale tez cudo :D
KTM 950 SM Orange Power! | www.migus-motocykle.pl
Avatar użytkownika
Koval135
Mieszkaniec forum
 
Posty: 1807
Dołączył(a): 13/7/2008, 14:10
Lokalizacja: Racibórz/Warszawa

Postprzez Ciechan666 » 24/1/2009, 00:19

dr.artur napisał(a):vfr z roku?


Jeszcze nie wiem, dopiero zacznę szukać pod koniec sezonu. Ale budżetowo to tak max 13-14 tysi.
Avatar użytkownika
Ciechan666
Świeżak
 
Posty: 262
Dołączył(a): 12/4/2008, 20:28
Lokalizacja: Wawa

Postprzez Legnica » 20/2/2009, 00:10

Ciekaw jestem porównania kawy er6n model 2009 z ducati monster 696+. Siedziałem na obu i muszę powiedzieć, że Dukat mnie miło zaskoczył. Jesem wysoki i ciężki a wyglądałem na nim znośnie, nogi się mieściły i kierka była jakaś taka przyjemna, bardziej byłem pochylony niż w ern-ie ale jeszcze nie na sportowo. Ciekaw jestem porównania lub opinii o tym monsterze.
Legnica
Świeżak
 
Posty: 30
Dołączył(a): 27/1/2009, 20:10

Poprzednia strona


Powrót do Motocykle



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości




na górê