Zobacz wÄ…tek - <i>[skutery]</i> Zipp Quantum
NAS Analytics TAG

[skutery] Zipp Quantum

Komentarze użytkowników
_________

Postprzez pawel503 » 9/3/2010, 00:34

KOKii napisał(a):
Komentatorzy napisał(a):
Komentatorzy napisał(a):Siemka :P Jestem nowy na forum :P Mam Quantuma chyba z 2006 roku (tak mam w dowodzie rejestracyjnym) ktorego kupilem w lato 2009 roku :D Mam kilka spraw i mam nadzieje ze mi pomozecie .. 1 jak poprawic jego osiagi ?? (pliss o KONKRETY)<br><hr>KOKii<br>
Ja mam quantuma z 2009 roku. mam go juz bez jednej blokady czyli mam odblokowany modul.Podnioslem iglice o dwa zabki wyzej i ustawilem go sobie tak aby mi pasowalo teraz jest o wiele bardziej zrywniejszy :P80km to nie problem ale z druga osoba to 70,75 idzie bez problemu i nie ma az takiej wielkiej roznicy ale ma to tez swoja duza wade bo bardzo duzo pali tylko ze cos za cos bo widzac mine kierowcow jak patrza na wymykajacy sie skuterek przed nimi bezcenne...:)<br><hr>Krzywy

Haha mam to samo ale moj jedzie tyko do 60 km/h ale przyspieszenie jest masakryczne na starcie troche moglo by byc lepiej ale od 30 do maksa to po prostu wciska w zaglowki :P I tu moje kolejne pytanie jak zwiekszyc V- max ?? Czy modol na wielkie znaczenie ??
Modół ma olbrzymie znaczenie, ale do standardowego silnika TYLKO odblokowany, żaden sportowy bo i tak nic Ci nie da, chcesz lepszy v-max? kup wariator, są już za około 70-150zł do tego jakiś wydeszek (to już droższa zabawa) tyle że coś za coś jak to się mówi albo rybki albo akwarium, jak zrobisz sobie większy v-max to przyśpieszenie weźmie w łeb, chyba że wpakujesz grubą kasę to inna bajka wtedy...
Zipp Quantum RuLeZ
Avatar użytkownika
pawel503
Świeżak
 
Posty: 188
Dołączył(a): 19/6/2009, 01:10
Lokalizacja: Sopot


Postprzez pawel503 » 9/3/2010, 00:38

zipera napisał(a):Ja mam rocznik 2008, przejechane 400 km.

Faktycznie przyśpieszenie jest zajebiste jak na skuter.
pyt. 1. Jak myślicie ile pojedzie po zdjęciu blokady(moduł)?

Jest na dotarciu ale ostatnio raz jak był dobrze rozgrzany to sprawdziłem nie kręcąc obrotów maksymalnie i jedzie Vmax 50km/h.

pyt. 2. Nie mogę zrozumieć dlaczego jednym idzie Vmax 60km/h, a drugim spokojnie zamyka licznik... ?? Skoro to ten sam model... znacie jakąś receptę na to żeby jechał z odblokowanym modułem lekko 70km/h?
Te skutery do polski przyjeżdżają w częściach w kartonach i dopiero w PL "fachowcy" w serwisach i w salonach je składają-a jak wiadomo jeden potrafi to lepiej inny gorzej, więc jedne egzemplarze są staranniej poskładane inne nie, do tego dochodzą różnice w regulacji skutera, każdy zrobi to pewnie odrobinę inaczej, jeden dobrze, drugi do dupy i na sam koniec dochodzi samo docieranie, im lepiej dotrzesz tym lepiej będzie silnik pracował, co do docierania prawidłowego nie będę się rozpisywał bo wystarczy wpisać w google.
Zipp Quantum RuLeZ
Avatar użytkownika
pawel503
Świeżak
 
Posty: 188
Dołączył(a): 19/6/2009, 01:10
Lokalizacja: Sopot


Postprzez KOKii » 9/3/2010, 15:33

Modol modol latwo powiedziec !!
1!. Gdzie on wlasciwie jest ??
2!. Jaki lepiej modol sportowy czy odblokowany ??

Droga taka zapawa w polepszanie osiagow skutera ??
Avatar użytkownika
KOKii
Świeżak
 
Posty: 16
Dołączył(a): 26/2/2010, 20:53
Lokalizacja: Czarne kl Szczecinka

Postprzez zipera » 11/3/2010, 19:01

to ja mam nieco inne pytanie macie może jakiś nieinwazyjny sposób na pozbycie się tych durnych naklejek "UWAGA!" - ja je mam w trzech miejscach... :wink:
zipera
Świeżak
 
Posty: 21
Dołączył(a): 14/12/2009, 17:09

Postprzez pawel503 » 12/3/2010, 20:48

moduł w Quantumie masz pod siedzeniem po prawej stronie jak kufer zdejmiesz (pod plastikiem bocznym z napisem quantum) taka czarna puszeczka przyczepiona do ramy gumką.

koszta?

moduł 50-70zł
moduł sportowy około 100zł
wariator 70-150zł
wydech 300-500

to tak z podstaw.

potem można cylek, sprzęgło... sporo tego.
Zipp Quantum RuLeZ
Avatar użytkownika
pawel503
Świeżak
 
Posty: 188
Dołączył(a): 19/6/2009, 01:10
Lokalizacja: Sopot

Postprzez pawel503 » 12/3/2010, 20:49

zipera napisał(a):to ja mam nieco inne pytanie macie może jakiś nieinwazyjny sposób na pozbycie się tych durnych naklejek "UWAGA!" - ja je mam w trzech miejscach... :wink:


te durne naklejki są pod warstwą bezbarwnego lakieru, jedynie szlifowanie i ponowna lakierka, uważam że nie ma sensu...
Zipp Quantum RuLeZ
Avatar użytkownika
pawel503
Świeżak
 
Posty: 188
Dołączył(a): 19/6/2009, 01:10
Lokalizacja: Sopot

Postprzez KOKii » 12/3/2010, 22:28

Mam problem juz od dluzszego czasu (mi on nie przeszkadza ale tacie tak) skuter nie odpala z startera (nawet nie zakreci) slychac tyko dziwne stukniecie !! Co to moze byc ??Aku na ful naladowany :P
Avatar użytkownika
KOKii
Świeżak
 
Posty: 16
Dołączył(a): 26/2/2010, 20:53
Lokalizacja: Czarne kl Szczecinka

Postprzez Komentatorzy » 13/3/2010, 10:56

Komentatorzy napisał(a):Mam problem juz od dluzszego czasu (mi on nie przeszkadza ale tacie tak) skuter nie odpala z startera (nawet nie zakreci) slychac tyko dziwne stukniecie !! Co to moze byc ??Aku na ful naladowany :P<br><hr>KOKii<br>
jeżeli z kopniaka pali, to prawdopodobnie sprzęgło rozrusznika <br><hr>omen93
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez pawel503 » 17/3/2010, 10:57

KOKii napisał(a):Mam problem juz od dluzszego czasu (mi on nie przeszkadza ale tacie tak) skuter nie odpala z startera (nawet nie zakreci) slychac tyko dziwne stukniecie !! Co to moze byc ??Aku na ful naladowany :P


Może być za mała kompresja, co za tym idzie cylek umarł :/ druga opcja że rozrusznik umarł, na pewno jedno z dwóch. napisz coś więcej, w jakiś konkretnych okolicznościach zaczął tak zamulać? zapomniałeś dolać oleju czy coś w tym stylu?
Zipp Quantum RuLeZ
Avatar użytkownika
pawel503
Świeżak
 
Posty: 188
Dołączył(a): 19/6/2009, 01:10
Lokalizacja: Sopot

Postprzez zipera » 20/3/2010, 17:35

zipera
Świeżak
 
Posty: 21
Dołączył(a): 14/12/2009, 17:09

Postprzez pawel503 » 20/3/2010, 20:17

Pierwszy to tak zwany "tuningowy" czytaj po prostu odblokowany, samoróbka więc odradzam tym bardziej że drogi, dwa następne to praktycznie to samo więc wziąłbym ten trzeci bo najtańszy i sam na takim śmigam. Napisz tylko czy masz coś jeszcze robione w skuterze.
Zipp Quantum RuLeZ
Avatar użytkownika
pawel503
Świeżak
 
Posty: 188
Dołączył(a): 19/6/2009, 01:10
Lokalizacja: Sopot

Postprzez zipera » 21/3/2010, 11:22

Mam przebieg dopiero 850 km. Części seryjne... póki co planuje tylko niedługo zmianę modułu. Jak poprawiły się u Ciebie osiągi?

btw. Kiedy jadę po nierównej drodze to coś mi jakby trzeszczy(stuka) pod siedzeniem to chyba nie nóżka bo sprawdzałem. Też tak macie? Może to zawieszenie? Wiecie co z tym zrobić?
zipera
Świeżak
 
Posty: 21
Dołączył(a): 14/12/2009, 17:09

Postprzez pawel503 » 25/3/2010, 00:39

coś masz luźne, może coś leży w kufrze np narzędzia... u mnie nic nie stuka, na spokojnie poszukaj niedokręconych elementów, np plastiki itd, co do modułu to zależy jak docierałeś ale około 70km/h powinien wyciągać i kręcić wyższe obroty, co za tym idzie troszkę polepszy się przyśpieszenie, założenie odblokowanego modułu to podstawa.
Zipp Quantum RuLeZ
Avatar użytkownika
pawel503
Świeżak
 
Posty: 188
Dołączył(a): 19/6/2009, 01:10
Lokalizacja: Sopot

Postprzez zipera » 25/3/2010, 13:40

Masz całkowitą rację, przyczyna była inna i już ją znalazłem.
Bak paliwa się poluzował i zaczął się ruszać stąd te odgłosy już byłem w serwisie i jest ok.

Pojeżdżę jeszcze z 2 tyg, zmienię moduł i zobaczę co i jak będzie.

Dzięki za odpowiedź.
zipera
Świeżak
 
Posty: 21
Dołączył(a): 14/12/2009, 17:09

Postprzez pawel503 » 26/3/2010, 14:20

No bak to akurat częsta przypadłość quantumów, ja też już miałem luźny, co do modułu to i tak montować się go powinno po dotarciu czyli po 1000km. pozdrawiam.
Zipp Quantum RuLeZ
Avatar użytkownika
pawel503
Świeżak
 
Posty: 188
Dołączył(a): 19/6/2009, 01:10
Lokalizacja: Sopot

Postprzez Komentatorzy » 27/3/2010, 16:18

* stosunkowo mało wytrzymałe owiewki (szybko się łamią)
* mało dynamiczny
* awaryjny (według niektórych opinii)
* za ciężki jak na skuter
* duże spalanie paliwa
* stopka centralna źle wykonana - brak usztywnienia poprzecznego
* słaby stosunek mocy do masy
* mało komfortowe zawieszenie
* silnik projektowany i produkowany w Chinach
* wadliwe, mało wytrzymałe łożysko tylnego koła


Nie chce tego chiniola nawet za free !!!<br><hr>Co za gowno !
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 27/3/2010, 18:01

Komentatorzy napisał(a): * stosunkowo mało wytrzymałe owiewki (szybko się łamią)
* mało dynamiczny
* awaryjny (według niektórych opinii)
* za ciężki jak na skuter
* duże spalanie paliwa
* stopka centralna źle wykonana - brak usztywnienia poprzecznego
* słaby stosunek mocy do masy
* mało komfortowe zawieszenie
* silnik projektowany i produkowany w Chinach
* wadliwe, mało wytrzymałe łożysko tylnego koła


Nie chce tego chiniola nawet za free !!!<br><hr>Co za gowno !<br>
A mi nie chce się czytać Twojego komentarza nawet za dopłatą, dla mnie sztuką i prawdziwym fanem jest mieć właśnie taki skuter, jeżeli będziesz dbał lub potrafił dostosować go do swoich potrzeb będzie za******. Zapewne Ty nigdy nic nie robiłeś własnoręcznie przy swoim markowym skuterku, a nawet jeżeli to nie krytykuj aż tak, chyba, że miałeś ten skuter i nim przejeździłeś pare tyś. km.<br><hr>omen93
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 28/3/2010, 14:05

co może być przyczyna jeśli się mi nie chce wkręcić na wyższe obroty dławi go... BARDZO PROSZE O POMOC <br><hr>KKmatriks
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez pawel503 » 28/3/2010, 20:40

Komentatorzy napisał(a): * stosunkowo mało wytrzymałe owiewki (szybko się łamią)
* mało dynamiczny
* awaryjny (według niektórych opinii)
* za ciężki jak na skuter
* duże spalanie paliwa
* stopka centralna źle wykonana - brak usztywnienia poprzecznego
* słaby stosunek mocy do masy
* mało komfortowe zawieszenie
* silnik projektowany i produkowany w Chinach
* wadliwe, mało wytrzymałe łożysko tylnego koła


Nie chce tego chiniola nawet za free !!!<br><hr>Co za gowno !


Mógłbyś się chociaż wysilić na własne słowa a nie kopiować je z testu Quantuma.
Zipp Quantum RuLeZ
Avatar użytkownika
pawel503
Świeżak
 
Posty: 188
Dołączył(a): 19/6/2009, 01:10
Lokalizacja: Sopot

Postprzez pawel503 » 28/3/2010, 20:42

Komentatorzy napisał(a):co może być przyczyna jeśli się mi nie chce wkręcić na wyższe obroty dławi go... BARDZO PROSZE O POMOC <br><hr>KKmatriks


regulacja gaźnika się kłania, albo iskra ucieka, sprawdź świecę, a jak jest ok to wyreguluj gaźnik, a najlepiej daj do wyregulowania komuś kto się na tym zna bo "diabła" narobisz.
Zipp Quantum RuLeZ
Avatar użytkownika
pawel503
Świeżak
 
Posty: 188
Dołączył(a): 19/6/2009, 01:10
Lokalizacja: Sopot

Poprzednia stronaNastępna strona


Powrót do Komentarze do artykułów na Ścigacz.pl



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości




na górê