Zobacz wÄ…tek - <i>[skutery]</i> Zipp Quantum
NAS Analytics TAG

[skutery] Zipp Quantum

Komentarze użytkowników
_________

Postprzez Komentatorzy » 29/3/2009, 21:57

czy to ssanie da sie jakoś wyłączyć bo to juz mnie wkurza co jest zimniej na dworze lub stoi prznajmniej 3 dni nie uruchamiany cały czas to sie wlancza i tzeba czekać kilka minut aż pokręci sie to koło...<br><hr>kwiat
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35


Postprzez Komentatorzy » 29/3/2009, 22:26

Komentatorzy napisał(a):czy to ssanie da sie jakoś wyłączyć bo to juz mnie wkurza co jest zimniej na dworze lub stoi prznajmniej 3 dni nie uruchamiany cały czas to sie wlancza i tzeba czekać kilka minut aż pokręci sie to koło...<br><hr>kwiat<br>
pewnie, ze mozna wylaczyc tylko, ze nie wiem czy to jest taki dobry pomysl. skuter, tak jak wszystkie inne moto, powinien byc rozgrzany przed jazda do odpowiedniej temperatury. Jezeli bedziesz jechal na zimnym silniku to beda straszne przeciazenia i ogromne tarcie w pierszych sekunadach pracy tego zimnego silnika, zimny olej nie spelnia swojej roli w 100% a co za tym idzie jest najwieksze zuzycie podzespolów. Jednak jesli mimo wszystko sie zdecydujesz na wylaczenie ssania to robi sie to tak:
otwierasz siedzenie, odkrecasz cztery sruby przykrecajace pojemnik pod siedzeniem do skutera, wyjmujesz pojemnik, po lewej stronie znajduje sie gaznik, na jego gorze znajduje sie czarny (chyba gumowy) element z wychodzacym kabelkiem, ktory leci do instalacji elektrycznej po prawej stronie. Chcesz wylaczyc ssanie to po prostu odlaczasz ten kabelek (bo ta czarna czesc to jest wlasnie ssanie automatyczne). pozdro 600<br><hr>no-wax
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35


Postprzez Komentatorzy » 30/3/2009, 15:20

Komentatorzy napisał(a):Witam! W moim Quantumie mam kilka problemów, mianowicie: -Coś się dzieje z prądem,a dokładniej musi gdzieś uciekać. Jednego dnia ładuję akumulator, drugiego nie chce zapalać, lub po przejechaniu 200 m gaśnie i nie reaguje na starter. Miałem też taki przypadek, że chciałem wyłączyć skuter, przekręciłem kluczyki i wyjąłem je a skuter nadal chodził. -Często na zakrętach tak jakby traci moc. Z góry dzięki za pomoc. P.S. Co polecacie na zwiększenie jego prędkości i jak wygląda sprawa z blokadami? Czy po ich zdjęciu nadal ma się gwarancję?<br><hr>FlorianZnin<br>
Witam masz taki sam problem jak ja mialem tez mam zippa i tez mialem te cyrki odlacz alarm tzn wyjmij bezpiecznik alarmu i bedziesz mial wszystko oki<br><hr>gosc
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 30/3/2009, 16:57

Komentatorzy napisał(a):czy to ssanie da sie jakoś wyłączyć bo to juz mnie wkurza co jest zimniej na dworze lub stoi prznajmniej 3 dni nie uruchamiany cały czas to sie wlancza i tzeba czekać kilka minut aż pokręci sie to koło...<br><hr>kwiat<br>
Ok odłączysz ssanie ale zobaczymy ile się pomęczysz żeby go odpalić<br><hr>elvis
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 30/3/2009, 18:04

Komentatorzy napisał(a):czy to ssanie da sie jakoś wyłączyć bo to juz mnie wkurza co jest zimniej na dworze lub stoi prznajmniej 3 dni nie uruchamiany cały czas to sie wlancza i tzeba czekać kilka minut aż pokręci sie to koło...<br><hr>kwiat<br>
Komentatorzy napisał(a):pewnie, ze mozna wylaczyc tylko, ze nie wiem czy to jest taki dobry pomysl. skuter, tak jak wszystkie inne moto, powinien byc rozgrzany przed jazda do odpowiedniej temperatury. Jezeli bedziesz jechal na zimnym silniku to beda straszne przeciazenia i ogromne tarcie w pierszych sekunadach pracy tego zimnego silnika, zimny olej nie spelnia swojej roli w 100% a co za tym idzie jest najwieksze zuzycie podzespolów. Jednak jesli mimo wszystko sie zdecydujesz na wylaczenie ssania to robi sie to tak:
otwierasz siedzenie, odkrecasz cztery sruby przykrecajace pojemnik pod siedzeniem do skutera, wyjmujesz pojemnik, po lewej stronie znajduje sie gaznik, na jego gorze znajduje sie czarny (chyba gumowy) element z wychodzacym kabelkiem, ktory leci do instalacji elektrycznej po prawej stronie. Chcesz wylaczyc ssanie to po prostu odlaczasz ten kabelek (bo ta czarna czesc to jest wlasnie ssanie automatyczne). pozdro 600<br><hr>no-wax<br>
Ehh... No fajnie koledze radzisz :( ...gdy odłączy zasilania ssania (odetnie przewody elektryczne), wtedy ssanie będzie cały czas uruchomione! W "serwo-mechanizmie" ssania znadjuje się specjalna grzałka, która nagrzewa się i stygnie proporcjonalnie do silnika, dzięki czemu chowie lub wysuwa się specjalny bolec do gaźnika. Do tej grzałki płynie prąd z niezależnego uzwojenia w prądnicy, dzięki czemu dostaje napięcie elektryczne tylko w momencie pracy silnika. Nagrzanie się grzałki powoduje zmianę obiętości specjalnego materiału, który chowa lub wypycha bolec sterujący ssaniem w gaźniku.
Trudno, to jest nowoczesna konstrucja silnika dwusuwowego i musi być rozgrzany przed jazdą. Dlatego w Quantumie zastosowano w/w ssanie automatyczne.<br><hr>Tomek
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 30/3/2009, 19:30

Mógłby mi ktos przeslac na @~ kwiatkowskii.pawel@gmail.com fotke podłączenie wydecht do silnika? Lub opisać mi co tam powinno byc bo mi sie odkrecil tłumnik i chodzi strasznie głośno:( z góry dzieki.<br><hr>Kwiat
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 30/3/2009, 21:01

mam zipa quantuma z 2006 r. chciałbym sie dowiedziec ile oleju sie leje do przekładni bo chce wymienic olej.pozdr.<br><hr>r2d2
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 30/3/2009, 21:08

cześć kolego,co jest jak odpale quantuma to wskakuje mi na duże obroty i strasznie rwie do przodu,może jest to związane coś ze ssaniem.Pomóżcie mi z góry dziękuję<br><hr>Janek lw
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 30/3/2009, 21:10

cześć kolego,co jest jak odpale quantuma to wskakuje mi na duże obroty i strasznie rwie do przodu,może jest to związane coś ze ssaniem.Pomóżcie mi z góry dziękuję<br><hr>Janek lw
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 30/3/2009, 21:13

cześć kolego,co jest jak odpale quantuma to wskakuje mi na duże obroty i strasznie rwie do przodu,może jest to związane coś ze ssaniem.Pomóżcie mi z góry dziękuję<br><hr>Janek_lw
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 30/3/2009, 21:18

2 lub 3 strzykawki tym najlepiej się wlewa sam zmieniałem,będziesz widział bo się będzie przelewać się<br><hr>Janek lw
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 30/3/2009, 21:43

Komentatorzy napisał(a):czy to ssanie da sie jakoś wyłączyć bo to juz mnie wkurza co jest zimniej na dworze lub stoi prznajmniej 3 dni nie uruchamiany cały czas to sie wlancza i tzeba czekać kilka minut aż pokręci sie to koło...<br><hr>kwiat<br>
Komentatorzy napisał(a):pewnie, ze mozna wylaczyc tylko, ze nie wiem czy to jest taki dobry pomysl. skuter, tak jak wszystkie inne moto, powinien byc rozgrzany przed jazda do odpowiedniej temperatury. Jezeli bedziesz jechal na zimnym silniku to beda straszne przeciazenia i ogromne tarcie w pierszych sekunadach pracy tego zimnego silnika, zimny olej nie spelnia swojej roli w 100% a co za tym idzie jest najwieksze zuzycie podzespolów. Jednak jesli mimo wszystko sie zdecydujesz na wylaczenie ssania to robi sie to tak:
otwierasz siedzenie, odkrecasz cztery sruby przykrecajace pojemnik pod siedzeniem do skutera, wyjmujesz pojemnik, po lewej stronie znajduje sie gaznik, na jego gorze znajduje sie czarny (chyba gumowy) element z wychodzacym kabelkiem, ktory leci do instalacji elektrycznej po prawej stronie. Chcesz wylaczyc ssanie to po prostu odlaczasz ten kabelek (bo ta czarna czesc to jest wlasnie ssanie automatyczne). pozdro 600<br><hr>no-wax<br>
Komentatorzy napisał(a):Ehh... No fajnie koledze radzisz :( ...gdy odłączy zasilania ssania (odetnie przewody elektryczne), wtedy ssanie będzie cały czas uruchomione! W "serwo-mechanizmie" ssania znadjuje się specjalna grzałka, która nagrzewa się i stygnie proporcjonalnie do silnika, dzięki czemu chowie lub wysuwa się specjalny bolec do gaźnika. Do tej grzałki płynie prąd z niezależnego uzwojenia w prądnicy, dzięki czemu dostaje napięcie elektryczne tylko w momencie pracy silnika. Nagrzanie się grzałki powoduje zmianę obiętości specjalnego materiału, który chowa lub wypycha bolec sterujący ssaniem w gaźniku.
Trudno, to jest nowoczesna konstrucja silnika dwusuwowego i musi być rozgrzany przed jazdą. Dlatego w Quantumie zastosowano w/w ssanie automatyczne.<br><hr>Tomek<br>
W takim razie moj blad - sorry, chcialem pomoc i wedlug mnie sposob odlaczenia byl dosc logiczny, chociaz wyglada na to, ze nie zawsze to co logiczne musi takie wlasnie byc :) jeszcze raz przepraszam<br><hr>no-wax
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 2/4/2009, 11:33

Witam. Mam pewien problem z moim Zippem Quantumem GT5 z 2008 roku. Mianowice nie chce mi odpalić ani ze stacyjki ani z pilota a nawet z "kopa". Do tego nie działa klakson i kierunkowskazy. Wygląda na to jak by prąd do nich nie dochodził. Akumulator naładowałem i kontrolki po przekręceniu kluczyka się palą a jak naciskam na klakson lub na odpalanie to tak jak by kontrolki przygasają??? Nie wiem co o tym myśleć. Jeśli ktoś potrafi pomóc to bym prosił pilnie. Z góry dziękuje. Moje gg: 442910 email: expai@o2.pl<br><hr>Piotr
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 2/4/2009, 14:03

Komentatorzy napisał(a):Witam. Mam pewien problem z moim Zippem Quantumem GT5 z 2008 roku. Mianowice nie chce mi odpalić ani ze stacyjki ani z pilota a nawet z "kopa". Do tego nie działa klakson i kierunkowskazy. Wygląda na to jak by prąd do nich nie dochodził. Akumulator naładowałem i kontrolki po przekręceniu kluczyka się palą a jak naciskam na klakson lub na odpalanie to tak jak by kontrolki przygasają??? Nie wiem co o tym myśleć. Jeśli ktoś potrafi pomóc to bym prosił pilnie. Z góry dziękuje. Moje gg: 442910 email: expai@o2.pl<br><hr>Piotr<br>
Problem rozwiązany:) Niestety akumulator padł. Podłączyłem pod inny i wszystko ok. Pozdrawiam<br><hr>Piotr
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 2/4/2009, 21:17

zmienialem tłumnik i zgubiłem uszczelke od połączenia rury z silnikiem czy jak bede jezdził bez tego to coś mi sie może uszkodzić czy śmiało moge jezdzić bez tej uszczelki? <br><hr>s
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

zipp

Postprzez zukunf » 4/4/2009, 19:50

cze, mam problemy z quantumem:

1) strasznie nagrzewa mi się tłumik, wiem że to katalizator czy coś takiego, jak to usunąć?
2) pali bardzo dużo 5/6l/100km co z tym zrobić?
3) jak ustawić odpowiednią mieszankę i jak wyregulować gaźnik, nie wiem czy to od tego zależy ale jak jest zimny to mam problemy z odpaleniem, jak odpali to już ok, jak jest gorący to na wolnych obrotach gaśnie, co z tym zrobić?

Jak mi się coś jeszcze przypomni to napisze ;p, dodam że nie byłem na przeglądzie od kupna, skuter był prawidłowo docierany, uprzedzam że nie pojadę tam gdzie go kupiłem na przegląd, bo go jeszcze bardziej rozwalą.
za każdą odpowiedź dzięki.
zukunf
Świeżak
 
Posty: 1
Dołączył(a): 4/4/2009, 19:18

Postprzez Iwan166 » 4/4/2009, 20:25

Witam
jak odkręcic wariator w Zipp Quantum dodam ze nie posiadam zadnej blokady i dlatego chciałbym sie dowiedziec czy nie macie jakis patentów do odkrecenia wario.
Ps. da sie odkrecic pnęumatykiem i czy nic sie nie stanie z gwintem??
Pozdrawiam
Iwan166
Świeżak
 
Posty: 28
Dołączył(a): 30/9/2008, 20:17

Postprzez Komentatorzy » 5/4/2009, 08:17

Komentatorzy napisał(a):Witam jak odkręcic wariator w Zipp Quantum dodam ze nie posiadam zadnej blokady i dlatego chciałbym sie dowiedziec czy nie macie jakis patentów do odkrecenia wario. Ps. da sie odkrecic pnęumatykiem i czy nic sie nie stanie z gwintem?? Pozdrawiam<br><hr>Iwan166<br>
poco ci pneumatyk najlepiej opasac wario paskiem klinowym i klucz16 ozckowy i gotowe<br><hr>marcin19
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 5/4/2009, 08:17

Komentatorzy napisał(a):Witam jak odkręcic wariator w Zipp Quantum dodam ze nie posiadam zadnej blokady i dlatego chciałbym sie dowiedziec czy nie macie jakis patentów do odkrecenia wario. Ps. da sie odkrecic pnęumatykiem i czy nic sie nie stanie z gwintem?? Pozdrawiam<br><hr>Iwan166<br>
poco ci pneumatyk najlepiej opasac wario paskiem klinowym i klucz16 ozckowy i gotowe<br><hr>marcin19
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 5/4/2009, 17:11

Witam.
Mam zippa Quantum i szukam dobrego serwisu w okolicy Wołomina koło Warszawy może ktoś zna nie musi być autoryzowany bo skuter jest po gwarancji. <br><hr>Paweł
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Poprzednia stronaNastępna strona


Powrót do Komentarze do artykułów na Ścigacz.pl



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 21 gości




na górê