Zobacz wątek - w co się spakować?
NAS Analytics TAG

w co się spakować?

Gdzie warto wybrać się na motocyklu. Którędy? Jakie drogi wybierać, jakie omijać. Co zabrać ze sobą, a co nie przyda się na pewno.
_________

w co się spakować?

Postprzez rudaz » 3/1/2009, 18:26

Witam.

Mam dylemat. Przymierzam się do zakupu motocykla. W głównej mierze będzie on mi służył do turystyki. Decyzja padła na enduro 450.

Mam pytanko... czy do wypraw nadaje się plecak??
Mowa oczywiście o kilkudniowych wyrypach. Do tygodnia. Czy do WR 450 lub EXC 450 jest możliwość zamontowania sakw?


Jak radzicie sobie z transportem karimaty, namiotu i innych niezbędnych przedmiotów typu aparat? :)

Bardzo proszę o odpowiedź.


Rudaz.
szukam :)
rudaz
Świeżak
 
Posty: 3
Dołączył(a): 1/1/2009, 15:13


Postprzez spiwor » 4/1/2009, 17:10

Plecak tak ale tylko i wyłącznie na tylnym siodełku. Na ramionach zabiera komfort jazdy i w przypadku zmęczenia odczuwa się jakby ważył z tonę. Pozatym gdzieśtam czytałem, że plecak w razie gleby jest niezłym łamaczem kręgosłupa.
Mam inne totalnie moto ale może się przyda:
Na szybkie kilkudniowe wycieczki biorę plecak, namiot, śpiwór i matę samopompującą.
http://w4.bikepics.com/pics/2008%5C11%5 ... 0-full.jpg
Na małe duperele, aparat, telefon, portfel, klucze, picie, kanapka na bajzlu udało sie wyrwać "torebkę" na zbiornik
http://www.motocykl.net.pl/#/produkty/?kat=6&prod=2
http://w3.bikepics.com/pics/2008%5C11%5 ... 9-full.jpg
Za tą kasę rewelacja. Jedyny minus pierwsze co trzeba dać do krawca aby wymienił baryłki zamka, koszt 6zł. Przy kładzeniu się na zbiornik wogóle nie przeszkadza.
Avatar użytkownika
spiwor
Świeżak
 
Posty: 46
Dołączył(a): 22/2/2007, 16:01
Lokalizacja: Wrocław


Postprzez drat_wa » 5/1/2009, 17:29

Jak się sprawdza ta mata samopompująca? Kupiłem coś takiego w biedronce, ale dotej pory nie korzystałem.
drat_wa
Świeżak
 
Posty: 70
Dołączył(a): 3/6/2007, 18:21

Postprzez elco » 5/1/2009, 19:03

Plecak sie nie nadaje do dlugiej jazdy. Znaczaco wplywa na komfort jazdy. Proponuje zainwestowac w tankbak, ktory sobie mozna pozniej zalozyc na plecy - wiekszosc posiada taka mozliwosc. Do kazdego motocykla wlasciwie mozna zamontowac uniewersalne miekkie sakwy. Kolega wyzej podal link do firmy, ktora wlasnie takie torby oferuja w roznych wielkosciach, solidne i calkiem nie drogie. Sam jestem ich posiadaczem. Odnosnie spiworow, karimat i namiotu warto zainwestowac w mozliwie male, aczkolwiek dobrej jakosci produkty. Do ich mocowania uzywaj pasow sciskowych i mocuj w ten sposob, by nic nie mialo prawa sie poruszyc, nawet o centymetr.

Tak wyglada Honda CBR 600 F2 wyposazona wlasnie w miekkie sakwy:
Załączniki
honda 1.jpg
honda 1.jpg (188.95 KiB) Przeglądane 1734 razy
Honda VFR 800 FI
Avatar użytkownika
elco
Moderator
 
Posty: 3014
Dołączył(a): 10/3/2007, 01:18
Lokalizacja: Wałbrzych/Wrocław

Postprzez spiwor » 5/1/2009, 19:45

drat_wa Mam model z poduszką i w sumie to taki mało ważący materac, którego wystarczy trochę tylko dodmuchać. Nie ciągnie od ziemi tylko jak to na materacu, jak się gdzieś skoncentruje środek ciężkości to dotyka się ziemi ale ogólnie daje radę.

elcommendante jak spisują się suwaki zamka? U mnie były jakby wykonane z gliny i szybko się posypały.
p.s. Ładnie żeś ją obładował :)
Avatar użytkownika
spiwor
Świeżak
 
Posty: 46
Dołączył(a): 22/2/2007, 16:01
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez spazz » 5/1/2009, 23:12

na mojej kozie te sakwy miekie to udreka. montaz trwakl wieki. bez stelarza juz tego nie zaloze nigdy wiecej
Avatar użytkownika
spazz
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 2691
Dołączył(a): 30/6/2006, 15:38
Lokalizacja: oberschlesien

Postprzez elco » 6/1/2009, 00:50

u mnie nie bylo z tym problemow. plecaczek zglaszal jakies pretensje, ze nie moze sobie nog wygodnie ulozyc, ale cel uswieca srodki :) Aczkolwiek twarde kufry i stelaze to nieporownywalny komfort.

spiwor, w sakwach nic nie zmienialem i jak do tej pory wszystko trzyma sie dobrze. Wiem, ze nie jest to towar najwyzszej jakosci dlatego tez staram sie je szanowac i uwazac.
Honda VFR 800 FI
Avatar użytkownika
elco
Moderator
 
Posty: 3014
Dołączył(a): 10/3/2007, 01:18
Lokalizacja: Wałbrzych/Wrocław

Postprzez spazz » 6/1/2009, 07:24

moja małżowina siedziala normalnie wiec narzekała oglnie na motocykle swiat na mnie i ustawe o pomostowkach. sakwy to niestety tylko tania alternatywa dla kufrow
Avatar użytkownika
spazz
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 2691
Dołączył(a): 30/6/2006, 15:38
Lokalizacja: oberschlesien

Postprzez adam_89 » 6/1/2009, 15:39

jako, że mam podobny problem przed sezonem: jakiej firmy polecacie sakfy tekstylne? i z tego co czytam jednoznacznie wychodzi, że potrzebny jest do nich stelaż?!
Avatar użytkownika
adam_89
Stały bywalec
 
Posty: 1413
Dołączył(a): 21/10/2007, 12:01
Lokalizacja: Radomsko

Postprzez spazz » 6/1/2009, 17:55

jest to duze ulatwienie z tym stelarzem. w najblizszym czasie nie szykuja mi sie wycieczki z zona bo porodzial syna ale jakby nie dzieciak to juz bym sie ogladal za stelarzem
Avatar użytkownika
spazz
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 2691
Dołączył(a): 30/6/2006, 15:38
Lokalizacja: oberschlesien



Powrót do Turystyka motocyklowa



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość




na gr