Zobacz wątek - Dobór kasku - rozmiar
Advertisement
NAS Analytics TAG

Dobór kasku - rozmiar

Jakie rękawice, kask, gmole?
_________

Dobór kasku - rozmiar

Postprzez jun_dymek » 17/12/2008, 10:53

Witam

W dniu wczorajszym kupiłem kask. Przymierzałem różne M-ki i S-ki i po konsultacjach ze sprzedawcą zdecydowałem się na jeden z rozmiaru S (Uvex Boss 520). M-ki przy potrząsaniu głową lekko się przemieszczały na boki. S-ka leży ok, nic się nie rusza, wszystko przylega do głowy ok, ale czuję delikatny ucisk na uszy. Wydaje mi się, że wyściółka się wyrobi i będzie ok, sprzedawca też tak mówił. Czy aby na pewno? Jak bardzo ubijają się wnętrza?

Z góry dziękuję za odpowiedź.
jun_dymek
Świeżak
 
Posty: 22
Dołączył(a): 10/8/2008, 14:06


Postprzez Budzik_rider » 17/12/2008, 10:55

Z tego co ja wiem to jak jest kask nowy to przecież musi się dopasować do Twojej głowy więc nie będzie z tym raczej problemu :D
Budzik_rider
Świeżak
 
Posty: 61
Dołączył(a): 29/3/2008, 10:31
Lokalizacja: Oleśnica


Postprzez kosta » 17/12/2008, 10:58

musisz troszke pocierpieć, wszystko sie ułoży :lol:
AGAINST SLOW
ZAPRASZAM PO MOTOCYKLE i AKCESORIA
Avatar użytkownika
kosta
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 1628
Dołączył(a): 18/5/2007, 16:23
Lokalizacja: WWA

Postprzez dambandit » 17/12/2008, 13:03

Kiedyś miałem kask nitro .Sytuacja podobna L latała Mka troche uciskała wziołem M . Jednak to uciskanie już pozostało , ale z forum opinii innych użytkowników wiem że kaski nitro takie właśnie są . Masz uvexa to znacznie lepsza marka kask napewno się dopasuje .
był suzuki bandit 600n będzie ......
Avatar użytkownika
dambandit
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 1704
Dołączył(a): 9/11/2007, 19:45
Lokalizacja: Opole

Postprzez lukatimon » 17/12/2008, 18:05

Ucisk na uszy jest niedopuszczalny. Jeżeli założyłeś poprawnie kask i uszy nie sa podwinięte :-) to nie ma prawa uwierać.

Wszędzie indziej ma być "bardzo ciasno" w porywach do "okrutnie ciasno", ale bez sado-maso.
Jak pojeździsz trochę to powinien sie dopasować do "ciasno" :twisted:

Ja ostatnio docierałem xr-1000, myślałem ze mi czachę zmiażdży. Trochę ponosiłem, poodciskałem i wygląda teraz jak negatyw mojej dyni.
Musiałem wymienić wkładki policzkowe na mniejsze, bo oryginalne zamieniały mnie w chomiczka i powodowały permanentny "uśmiech karpia" .

Pozdrawiam
Avatar użytkownika
lukatimon
Świeżak
 
Posty: 14
Dołączył(a): 15/11/2008, 16:19
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Grzesiek467 » 19/12/2008, 23:29

czyli przy zakupie kasku musi on w kazdym miejscu mocno a nawet bardzo mocno dolegac do głowy? a Co jesli bedzie on zbyt ciasny i bedzie za mocno sciskał głowe?
CBR F4 2000r
.......?? <- czas na zmiane
Grzesiek467
Świeżak
 
Posty: 89
Dołączył(a): 14/12/2008, 11:52
Lokalizacja: Tarnów

Postprzez Landryss25 » 19/12/2008, 23:44

Na początku powinno się kask na siłę zakładać i zdejmować. Z czasem wyściółka się wybije i będzie luźniejszy. Oczywiście nie może być aż za ciasny bo będzie to męczące na początku jak i nawet po wybiciu wyściółki.
,,De gustibus non est disputandum"(Å‚ac.)-O gustach siÄ™ nie dyskutuje.
Avatar użytkownika
Landryss25
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 6269
Dołączył(a): 2/10/2007, 17:28
Lokalizacja: Liw

Postprzez 4est » 24/12/2008, 22:10

Dobrze chlopaki prawia - musisz nabyc nocnik mocno dopasowany (nie uwierajacy). Jak zaczynalem przygode ze swoim Shoei'eim RF(XR)1000 to tez chcialem leciec wymieniac policzki na mniejsze (po zdjeciu kasku przez pol dnia mialem glupkowaty usmiech :P), ale na szczescie posluchalem swojego znajomka (gosc od ponad 15 lat smiga na 2oo) i czekalem cierpliwie jak sie ulozy ;-)

Nie trwalo to przesadnie dlugo - fakt, ze jezdzielem praktycznie wszedzie... Teraz mam nocnik uszyty wrecz na miare :)
Pozdrawiam,
4est
Avatar użytkownika
4est
Świeżak
 
Posty: 317
Dołączył(a): 1/5/2007, 19:56
Lokalizacja: Wawa

Postprzez Traperoso » 24/12/2008, 22:20

hmm Przymierzałem 2 kaski w odpowiednich rozmiarach dla siebie:
-AGV S4
-Arai Condor

AGV był mega ciasny jak mówicie, przeraziłem się, że tak bedzie to ściskać, potem drugi Arai: ściskał, ale w taki sposób, że to nie przeszkadzało :D rozmiar stworzony dla mnie. Po kilkunastu godzinach bolały poliki, ale generalnie wszystko super. Najlepiej słuchać się rad sprzedawców, gdy się znają.
Kawasaki ER5 2005
Avatar użytkownika
Traperoso
Mieszkaniec forum
 
Posty: 1645
Dołączył(a): 29/7/2006, 19:47
Lokalizacja: Szczecin

Postprzez Kvj » 24/12/2008, 22:23

Rozejdzie się po jakimś czasie. Niczym mój pierwszy Tajger :) miło go wspominam.
Obrazek
Lepiej stracić minutę w życiu, niż życie w minutę...
Avatar użytkownika
Kvj
Świeżak
 
Posty: 138
Dołączył(a): 14/12/2008, 13:38
Lokalizacja: tu i ówdzie| lubelskie Rekord: Najdłuższy afk

Postprzez PaweÅ‚CBR » 13/4/2013, 15:15

Powiem tak. Miałem ten sam problem: głowa 58,5 cm czyli między M a L, i byłem dzisiaj cały okres otwarcia sklepu przymierzając kaski właśnie tych rozmiarów. Przymierzałem różne marki ale głównie shoei.
Spostrzeżenia są takie:
-nie wzorujcie się na tych filmikach z YT. Reguły są dobre, ale kasku nie da się na głowie unieruchomić, zawsze z większą lub mniejszą siłą będzie się go dało w którymś kierunku poruszyć (jakby tak nie było to kasku nie dałoby się zdjąć).

-większość radzi mniejszy rozmiar w takim przypadku, ale koniecznie posiedź w takim rozmiarze przynajmniej 30 min, Ja na początku jak włożyłem M-kę, to zdawało się że jest ok, cisnęło lekko nad uszami, ale myślę, posiedzę jeszcze. No i posiedziałem 40 min, i już po 25-ciu zaczęło boleć, po następnych 5-ciu ból był już piekący, ale siedziałem jeszcze. I NIE, kask na tyle się NIE DOPASUJE sam do głowy, eps się NIE wygniecie sam z siebie. A głowa jeszcze do tej pory mnie napierdziela w tych miejscach.

-Testowałem różne modele shoeia i w każdym tak samo, M za ciasny (ucisk nad uszami), L ok. Wychodzi na to, że moja głowa jest za szeroka w stosunku do długości. Bo w L-ce jak się uprę to mogę palce między kask a czoło włożyć.

-Spróbujcie z różnymi rozmiarami wkładek policzkowych, jeżeli dany producent takowe oferuje. Jest różnica. Niestety podczas zakupu dostajemy standardowe wkładki i nie można ich wymienić na inne, można sobie inne dokupić za osobną opłatą.

I na koniec, nie wiem jak wam, ale dla mnie nie ma porównania do shoei, w innych a to uszy podwinięte, a to brak miejsca na brodę lub nos, a to mało uszu nie urwie przy ściąganiu (mimo, że kask niby dopasowany), a w shoeiu nic takiego nie ma miejsca.
Pozdrawiam i mam nadzieję, że moje spostrzeżenia się komuś na coś przydadzą.
PawełCBR
Świeżak
 
Posty: 7
Dołączył(a): 6/4/2013, 16:45



Powrót do Akcesoria motocyklowe



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości




na górê